Motorola i loše aplikacije za Android

poruka: 24
|
čitano: 5.246
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Motorola i loše aplikacije za Android".
13 godina
protjeran
offline
Motorola i loše aplikacije za Android

Da se pobrinu i prilagode kod mobitelu nebi bilo vraćanja mobitela.

Motorola ima katastrofalnu podršku za development. Nijedan Droid im nema GB, a da ne pričam o IC verziji Androida. IceCream samo što nije došao, a ovi nisu ni na GB prešli -.-'.

Kako HTC nema tih problema?

 

A što se tiče baterije, koristim HTC DHD koji ima 1200 mAh, što je mislim najmanje na nekom androidu te jačine (zna se na što mislim), i baterija mi bez problema traje cijeli dan, koliko mi je trajala i na iPhonu, x10, desireu, SGS,....

Očito da je problem u nesposobnim developerima i prilagođavanju kernela ;)

 

Danas više nitko ne zna programirat.. Za obični UIQ im treba dual core da sve radi fluidno -.-'

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Motorola i loše aplikacije za Android
qube kaže...

Da se pobrinu i prilagode kod mobitelu nebi bilo vraćanja mobitela.

Motorola ima katastrofalnu podršku za development. Nijedan Droid im nema GB, a da ne pričam o IC verziji Androida. IceCream samo što nije došao, a ovi nisu ni na GB prešli -.-'.

Kako HTC nema tih problema?

 

A što se tiče baterije, koristim HTC DHD koji ima 1200 mAh, što je mislim najmanje na nekom androidu te jačine (zna se na što mislim), i baterija mi bez problema traje cijeli dan, koliko mi je trajala i na iPhonu, x10, desireu, SGS,....

Očito da je problem u nesposobnim developerima i prilagođavanju kernela ;)

 

Danas više nitko ne zna programirat.. Za obični UIQ im treba dual core da sve radi fluidno -.-'

ali ima nesto i u tom prilagođavanju aplikacija. ja ne vjerujem da sve app za iPhone ne trzaju, a iste te portane na android masovno trzaju na više od pola uređaja (angry birds npr koje uopće nije zahtjevan, ili zahtjevniji asphalt 5/6 vrte se glađe na apple-ovim uređajima).

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% kopiraj ovo u potpis.
13 godina
protjeran
offline
Motorola i loše aplikacije za Android

Očito je da ne znaju programirat...

 

Uzmi neki ručno napisan kernel i vidit ćeš da nijedna aplikacija nema nikakvog zastajkivanja ni ičega. Pa sve velike kompanije se polako okreću otključavanju kernela i čega već sve ne. A zašto? Zato što sami ne znaju napisat kernel kako spada. Samsung je otključao svoj kernel za SGS II. Svima je dao na uvid, pa nek ga uređuje tko hoće! SE je isto napravio i sa Arcom ili Playom, ili možda čak oboje. Čak je i postao neku vrstu tutoriala na net da developeri mogu naučit kako modat njihove kernele!

 

Ljudi zaduženi za programiranje, ne znaju programirat!

 

Google tu treba hitno poduzeti nešto po tom pitanju. Prvo mora i on napisat bolji OS, neku novu verziju 2.4 ili već koji broj sljedeći je namjenjen. Po meni bi najbolje bilo ispočetka napisat 4.0 i mjesec dana kasnije odma izdat i 4.1 tako da se isprave svi oni bugovi zbog novog OS-a. I poduzet sve mjere da se aplikacije puno bolje izvode, a proizvođače pozvat na neku konferenciju i naučit ih kako da prilagode android za svoj mobitel.

 

Problem je samo jedan - neznanje!

 
0 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Motorola i loše aplikacije za Android
max1919 kaže...

ali ima nesto i u tom prilagođavanju aplikacija. ja ne vjerujem da sve app za iPhone ne trzaju, a iste te portane na android masovno trzaju na više od pola uređaja (angry birds npr koje uopće nije zahtjevan, ili zahtjevniji asphalt 5/6 vrte se glađe na apple-ovim uređajima).

Ne vrte se svi appovi bez trzanja na iOS-u, i sam sam naletio na nekoliko appova koji su bili grozno kodirani, nisu imali ništa drugo nego slike i tekst i skroll je trzao za poluditi. Ali zato ima dosta appova koji su pak daleko optimiziraniji za njega i njegov hardver. 

 

Baš sam tako uspoređivao gunbros igru na iphone4 i DHD-u, i iako DHD ima jači procesor i grafiku(u benchmarku mislim da je DHD jedno 20-ak% brži od iphona) i frend i ja smo nakon igranja na oba uređaja došli do zaključka da na iphonu igra radi glađe, mada ni na DHD-u nije trzalo, ali na iphonu je možda veći fps ili nešto što je davalo dojam da je igra fluidnija. A iphone ima veću rezoluciju i slabiju grafičku...

 

Bilo bi zanimljivo da motorola izbaci u javnost listu tih appova zbog kojih su kupci vraćali uređaje. Ako ništa drugo, da malo developeri tih appova skuže da imaju problem pa ispoliraju appove.

Stoja
15 godina
offline
Re: Motorola i loše aplikacije za Android
ovo je po meni jedan od dva razloga zasto je iOS ispred androida, no i android ima par razloga zasto je i on ispred iOS-a
Atomska bubamara. ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
15 godina
offline
Re: Motorola i loše aplikacije za Android
qube kaže...

Da se pobrinu i prilagode kod mobitelu nebi bilo vraćanja mobitela.

Motorola ima katastrofalnu podršku za development. Nijedan Droid im nema GB, a da ne pričam o IC verziji Androida. IceCream samo što nije došao, a ovi nisu ni na GB prešli -.-'.

Kako HTC nema tih problema?

 

A što se tiče baterije, koristim HTC DHD koji ima 1200 mAh, što je mislim najmanje na nekom androidu te jačine (zna se na što mislim), i baterija mi bez problema traje cijeli dan, koliko mi je trajala i na iPhonu, x10, desireu, SGS,....

Očito da je problem u nesposobnim developerima i prilagođavanju kernela ;)

 

Danas više nitko ne zna programirat.. Za obični UIQ im treba dual core da sve radi fluidno -.-'

motorola defy (moja) sa androidom 2.2, upaljenim gps-om, wlanom te u backgroundu je skidala film, trajanje baterije (informacija direktno iz uređaja - battery use) pise :

 

time unplugged : 23h 21 min 3s, battery status : 30%, i sad je tamo usage bla bla..., brightness : auto (40%) i igrao sam oko 20 min angry birds i dvije tekme na pes2011, procesor radi na 1000 mhz @ 50 vsel

 

htc hd2, sa gpsom i wlanom i bez ikakvih background taskova, brightness je na 10%, procesor radi na 800 mhz @ 45 vsel jer ga nisam koristio, izracun baterije je :

 

time unplugged : 15h 49 min 24s, battery status : 11%.

 

defy ima bateriju od 1540 mAh, htc hd2 bateriju od 1230 mAh.

 

 

jednostavno : Prica ti ne drzi vodu.

Atomska bubamara. ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
13 godina
neaktivan
offline
Re: Motorola i loše aplikacije za Android

kriv je "zedni" android, ne koderi

ne shvacajte salu ozbiljno
15 godina
offline
Re: Motorola i loše aplikacije za Android
max1919 kaže...
qube kaže...

Da se pobrinu i prilagode kod mobitelu nebi bilo vraćanja mobitela.

Motorola ima katastrofalnu podršku za development. Nijedan Droid im nema GB, a da ne pričam o IC verziji Androida. IceCream samo što nije došao, a ovi nisu ni na GB prešli -.-'.

Kako HTC nema tih problema?

 

A što se tiče baterije, koristim HTC DHD koji ima 1200 mAh, što je mislim najmanje na nekom androidu te jačine (zna se na što mislim), i baterija mi bez problema traje cijeli dan, koliko mi je trajala i na iPhonu, x10, desireu, SGS,....

Očito da je problem u nesposobnim developerima i prilagođavanju kernela ;)

 

Danas više nitko ne zna programirat.. Za obični UIQ im treba dual core da sve radi fluidno -.-'

ali ima nesto i u tom prilagođavanju aplikacija. ja ne vjerujem da sve app za iPhone ne trzaju, a iste te portane na android masovno trzaju na više od pola uređaja (angry birds npr koje uopće nije zahtjevan, ili zahtjevniji asphalt 5/6 vrte se glađe na apple-ovim uređajima).

angry birds mi ne trza, a asphalt 5 i 6 mi rade bez problema, a asphalt nije portan s iphonea na android

Stoja kaže...
max1919 kaže...

ali ima nesto i u tom prilagođavanju aplikacija. ja ne vjerujem da sve app za iPhone ne trzaju, a iste te portane na android masovno trzaju na više od pola uređaja (angry birds npr koje uopće nije zahtjevan, ili zahtjevniji asphalt 5/6 vrte se glađe na apple-ovim uređajima).

Ne vrte se svi appovi bez trzanja na iOS-u, i sam sam naletio na nekoliko appova koji su bili grozno kodirani, nisu imali ništa drugo nego slike i tekst i skroll je trzao za poluditi. Ali zato ima dosta appova koji su pak daleko optimiziraniji za njega i njegov hardver. 

 

Baš sam tako uspoređivao gunbros igru na iphone4 i DHD-u, i iako DHD ima jači procesor i grafiku(u benchmarku mislim da je DHD jedno 20-ak% brži od iphona) i frend i ja smo nakon igranja na oba uređaja došli do zaključka da na iphonu igra radi glađe, mada ni na DHD-u nije trzalo, ali na iphonu je možda veći fps ili nešto što je davalo dojam da je igra fluidnija. A iphone ima veću rezoluciju i slabiju grafičku...

 

Bilo bi zanimljivo da motorola izbaci u javnost listu tih appova zbog kojih su kupci vraćali uređaje. Ako ništa drugo, da malo developeri tih appova skuže da imaju problem pa ispoliraju appove.

iako na dhdu nije trzalo, ti si zakljucio da na iphoneu radi glade? haha, duhovito

hobi: androidhr.blogspot.com
15 godina
offline
Re: Motorola i loše aplikacije za Android
max1919 kaže...

iako na dhdu nije trzalo, ti si zakljucio da na iphoneu radi glade? haha, duhovito

sta je tu duhovito?isto ko da usporedujem igru na dva pc na jednom radi na 80fps-a na drugom na 120 i vidio bi razliku

Marilyn Manson
13 godina
protjeran
offline
Re: Motorola i loše aplikacije za Android
Mitch kaže...
qube kaže...

Da se pobrinu i prilagode kod mobitelu nebi bilo vraćanja mobitela.

Motorola ima katastrofalnu podršku za development. Nijedan Droid im nema GB, a da ne pričam o IC verziji Androida. IceCream samo što nije došao, a ovi nisu ni na GB prešli -.-'.

Kako HTC nema tih problema?

 

A što se tiče baterije, koristim HTC DHD koji ima 1200 mAh, što je mislim najmanje na nekom androidu te jačine (zna se na što mislim), i baterija mi bez problema traje cijeli dan, koliko mi je trajala i na iPhonu, x10, desireu, SGS,....

Očito da je problem u nesposobnim developerima i prilagođavanju kernela ;)

 

Danas više nitko ne zna programirat.. Za obični UIQ im treba dual core da sve radi fluidno -.-'

motorola defy (moja) sa androidom 2.2, upaljenim gps-om, wlanom te u backgroundu je skidala film, trajanje baterije (informacija direktno iz uređaja - battery use) pise :

 

time unplugged : 23h 21 min 3s, battery status : 30%, i sad je tamo usage bla bla..., brightness : auto (40%) i igrao sam oko 20 min angry birds i dvije tekme na pes2011, procesor radi na 1000 mhz @ 50 vsel

 

htc hd2, sa gpsom i wlanom i bez ikakvih background taskova, brightness je na 10%, procesor radi na 800 mhz @ 45 vsel jer ga nisam koristio, izracun baterije je :

 

time unplugged : 15h 49 min 24s, battery status : 11%.

 

defy ima bateriju od 1540 mAh, htc hd2 bateriju od 1230 mAh.

 

 

jednostavno : Prica ti ne drzi vodu.

 

Nesporazum je bio. U članku kaže da se žale na trajanje baterije pa sam rekao što je problem najveći. Kažem, DHD ima slabu bateriju a izdrži do kraja dana, tvoja Defy ima jaču bateriju i izdrži znači 24 sata bez problema. Da joj je još software takav kakav bi trebao biti, držala bi još više ;)

Zapravo si rekao sve što sam mislio. Motorola ima droid 2.2 (znači nije updateana).

15 godina
offline
Re: Motorola i loše aplikacije za Android
R4zOR229 kaže...
max1919 kaže...

iako na dhdu nije trzalo, ti si zakljucio da na iphoneu radi glade? haha, duhovito

sta je tu duhovito?isto ko da usporedujem igru na dva pc na jednom radi na 80fps-a na drugom na 120 i vidio bi razliku

a ti kao vidis razliku izmedu 80 i 120fps.

hobi: androidhr.blogspot.com
15 godina
offline
Re: Motorola i loše aplikacije za Android

pa normalno da ju vidim,tj osjetim probaj igrat igru na manjem broju fps-a onda povecaj i ako ne osjetis razliku onda stvarno nzn

Marilyn Manson
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2011 17:42 (R4zOR229).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Motorola i loše aplikacije za Android
qube kaže...

Očito je da ne znaju programirat...

 

Uzmi neki ručno napisan kernel i vidit ćeš da nijedna aplikacija nema nikakvog zastajkivanja ni ičega. Pa sve velike kompanije se polako okreću otključavanju kernela i čega već sve ne. A zašto? Zato što sami ne znaju napisat kernel kako spada. Samsung je otključao svoj kernel za SGS II. Svima je dao na uvid, pa nek ga uređuje tko hoće! SE je isto napravio i sa Arcom ili Playom, ili možda čak oboje. Čak je i postao neku vrstu tutoriala na net da developeri mogu naučit kako modat njihove kernele!

 

Ljudi zaduženi za programiranje, ne znaju programirat!

 

Google tu treba hitno poduzeti nešto po tom pitanju. Prvo mora i on napisat bolji OS, neku novu verziju 2.4 ili već koji broj sljedeći je namjenjen. Po meni bi najbolje bilo ispočetka napisat 4.0 i mjesec dana kasnije odma izdat i 4.1 tako da se isprave svi oni bugovi zbog novog OS-a. I poduzet sve mjere da se aplikacije puno bolje izvode, a proizvođače pozvat na neku konferenciju i naučit ih kako da prilagode android za svoj mobitel.

 

Problem je samo jedan - neznanje!

E nek si ti znalac, a za drugo ćemo lako

13 godina
neaktivan
offline
Re: Motorola i loše aplikacije za Android
Mislim da je situacija jednostavna... Ameri ko Ameri vraćaju masovno jer ne kuže da, npr, ako digneš neki voip app da ti radi u pozadini, baterija traje kraće...
15 godina
offline
Re: Motorola i loše aplikacije za Android
pa najbolje mi je kad neko ne cita permissione za svaki app, npr. na infou od launcherpro-a lijepo piše da dok ne izdaju novi update (oko 9. mj.) da ce zadnja verzija puno vise vuci energije od prijasnjih...

najbolje vam je stavit advanced task killer i gasit sve kaj vam ne treba.
Atomska bubamara. ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
15 godina
offline
Re: Motorola i loše aplikacije za Android
Mitch kaže...
pa najbolje mi je kad neko ne cita permissione za svaki app, npr. na infou od launcherpro-a lijepo piše da dok ne izdaju novi update (oko 9. mj.) da ce zadnja verzija puno vise vuci energije od prijasnjih...

najbolje vam je stavit advanced task killer i gasit sve kaj vam ne treba.

koristio sam task killer prije, ali sad ne znam kad sam ga zadnji put koristio,auto kill je off i samo stoji instaliran. mozda jednom tjedno stisnem widget da malo memorije oslobodi.ali inace android gasi nepotrebne aplikacije. a i task killerom trosis jos vise bateriju jer on gasi aplikaciju, android ju ukljuci, ovaj opet gasi......

 

 

a meni u pozadini rade sinkronizacije, wifi ili 3g ukljuceni 80% vremena, skype, gtalk,viber,lookout,3g watchdog i elixir 

hobi: androidhr.blogspot.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2011 20:20 (nsoul).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Motorola i loše aplikacije za Android
R4zOR229 kaže...
max1919 kaže...

iako na dhdu nije trzalo, ti si zakljucio da na iphoneu radi glade? haha, duhovito

sta je tu duhovito?isto ko da usporedujem igru na dva pc na jednom radi na 80fps-a na drugom na 120 i vidio bi razliku

Ako ti je refresh rate 60 Hz, onda ni nemreš vidit ni 80 ni 120 fps-a nego samo 60 fps-a jer monitor veči fps nemože prikazati

[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/1225775843.png[/IMG][/URL]
15 godina
offline
Re: Motorola i loše aplikacije za Android
nsoul kaže...
 a i task killerom trosis jos vise bateriju jer on gasi aplikaciju, android ju ukljuci, ovaj opet gasi......a meni u pozadini rade sinkronizacije, wifi ili 3g ukljuceni 80% vremena, skype, gtalk,viber,lookout,3g watchdog i elixir 

pa meni je greader i lookout uvijek ukljucen kao i launcherpro i switch pro widget.

 

ali ovo za task killer se i ne bi slozio, ja pricam o atk programu koji gasi appove koji su upaljeni a ne system taskove tipa datacachecleaner, com.calendar.moto itd.

Atomska bubamara. ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
15 godina
offline
Re: Motorola i loše aplikacije za Android
hazz kaže...
R4zOR229 kaže...
max1919 kaže...

iako na dhdu nije trzalo, ti si zakljucio da na iphoneu radi glade? haha, duhovito

sta je tu duhovito?isto ko da usporedujem igru na dva pc na jednom radi na 80fps-a na drugom na 120 i vidio bi razliku

Ako ti je refresh rate 60 Hz, onda ni nemreš vidit ni 80 ni 120 fps-a nego samo 60 fps-a jer monitor veči fps nemože prikazati

nemaju veze fps-ovi i fluidnost....

 

bitna je brzina izvodenja fps-ova a ne broj i napumpavanje fpsa

Atomska bubamara. ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
15 godina
offline
Re: Motorola i loše aplikacije za Android
Mitch kaže...
nsoul kaže...
 a i task killerom trosis jos vise bateriju jer on gasi aplikaciju, android ju ukljuci, ovaj opet gasi......a meni u pozadini rade sinkronizacije, wifi ili 3g ukljuceni 80% vremena, skype, gtalk,viber,lookout,3g watchdog i elixir 

pa meni je greader i lookout uvijek ukljucen kao i launcherpro i switch pro widget.

 

ali ovo za task killer se i ne bi slozio, ja pricam o atk programu koji gasi appove koji su upaljeni a ne system taskove tipa datacachecleaner, com.calendar.moto itd.

dobro samo velim kaj mi je sve ukljuceno i da baterija izdrzi iako ima par mAh. a ako se ne varam pricamo o advanced task  killeru? neki ga imaju da gase sistemske aplikacije, ali ne kuzim zasto bi netko instalirao aplikaciju i onda ju gasio task killerom. a kak mislis da on gasi aplikaciju? ubije njezin proces, pa android misli kako se aplikacija srusila jer se nije pravilno ugasila pa ju ponovo podize i tako u nedogled

hobi: androidhr.blogspot.com
13 godina
protjeran
offline
Motorola i loše aplikacije za Android

Ne koristim task killera, vec Android Boostera, ali jedanput sam zbog njega  zakasnio na posao,  jer sam moram priznat, mojom greskom zaboravio budilicu stavit u ignore listu, pa mi je Booster kod optimizacije maknuo budilicu.

World Of Tanks nick: TheChosen
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.6.2011 7:17 (TheChosen).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Motorola i loše aplikacije za Android
nsoul kaže...

dobro samo velim kaj mi je sve ukljuceno i da baterija izdrzi iako ima par mAh. a ako se ne varam pricamo o advanced task  killeru? neki ga imaju da gase sistemske aplikacije, ali ne kuzim zasto bi netko instalirao aplikaciju i onda ju gasio task killerom. a kak mislis da on gasi aplikaciju? ubije njezin proces, pa android misli kako se aplikacija srusila jer se nije pravilno ugasila pa ju ponovo podize i tako u nedogled

meni je DroidOS ne diže ponovo, nego ju jednostavno exit-a, ne kill-a ju.

 

 

Točnije, sve aplikacije koje su pokrenute ne moraju se uvijek ugasiti kroz "exit" vec njihov process ostane u task manageru, tada ju task killer killa do kraja odnosno ugasi pravilno, pa se ona više ne pokreće.

 

Barem je tako meni {#}

Atomska bubamara. ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
13 godina
neaktivan
offline
Re: Motorola i loše aplikacije za Android
TheChosen kaže...

Ne koristim task killera, vec Android Boostera, ali jedanput sam zbog njega  zakasnio na posao,  jer sam moram priznat, mojom greskom zaboravio budilicu stavit u ignore listu, pa mi je Booster kod optimizacije maknuo budilicu.

je..s os u kojem se budilica moze kill-at

a i neki "sigurnosni programi" za zakljucavanje poruka i slicno

ne shvacajte salu ozbiljno
15 godina
offline
Re: Motorola i loše aplikacije za Android
Mitch kaže...
nsoul kaže...

dobro samo velim kaj mi je sve ukljuceno i da baterija izdrzi iako ima par mAh. a ako se ne varam pricamo o advanced task  killeru? neki ga imaju da gase sistemske aplikacije, ali ne kuzim zasto bi netko instalirao aplikaciju i onda ju gasio task killerom. a kak mislis da on gasi aplikaciju? ubije njezin proces, pa android misli kako se aplikacija srusila jer se nije pravilno ugasila pa ju ponovo podize i tako u nedogled

meni je DroidOS ne diže ponovo, nego ju jednostavno exit-a, ne kill-a ju.

 

 

Točnije, sve aplikacije koje su pokrenute ne moraju se uvijek ugasiti kroz "exit" vec njihov process ostane u task manageru, tada ju task killer killa do kraja odnosno ugasi pravilno, pa se ona više ne pokreće.

 

Barem je tako meni {#}

pa ovisi o aplikaciji, ali vecini aplikacija ako ju ugasis task killerom android misli da se srusila jer je prisilno ugasena, ali to opet ovisi o aplikaciji.

apoteka kaže...
TheChosen kaže...

Ne koristim task killera, vec Android Boostera, ali jedanput sam zbog njega  zakasnio na posao,  jer sam moram priznat, mojom greskom zaboravio budilicu stavit u ignore listu, pa mi je Booster kod optimizacije maknuo budilicu.

je..s os u kojem se budilica moze kill-at

a i neki "sigurnosni programi" za zakljucavanje poruka i slicno

ne kuzim kako ako je alarm sistemska aplikacija i android neda da se ugasi . evo ako otvorim task killer nemam alarma na popisu. a i nakon updatea na 2.3 stvarno nema potrebe za task killerima.

hobi: androidhr.blogspot.com
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice