Moćniji GeForce u planu?

poruka: 36
|
čitano: 8.771
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Moćniji GeForce u planu?".
14 godina
neaktivan
offline
Moćniji GeForce u planu?

Pa šta ću tribat, mini-elektranu za ovo čudo napajat 

alias no name
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Moćniji GeForce u planu?

O, majko....nisam znao da na GF100 imaju i *zaključanih* shadera...pa čime će se to hladiti? Kakvo će to napajanje tražiti?

 

Osobno, stvarno ne znam što je nVidia mislila s razvojem ovako kompleksnog čipa u 40 nm tehnologiji....skup, skup promašaj, rekao bih.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Moćniji GeForce u planu?

kako bi ovo bila super grafa da se malo sacekalo sa tim, pa u 28nm...

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.8.2010 21:54 (ismar89).
13 godina
neaktivan
offline
Moćniji GeForce u planu?

Močno ali za to če trebati stvarno močno hlađenje.

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Moćniji GeForce u planu?

Sve je trebalo biti kao u bajki, ali TSMC je jednostavno lagano pogrješio i imao problema sa svojim 40nm procesom. Tek sada ce pravi Fermi High End stici.

 

 

Za potrosnju i grijanje se ja nebi brinuo, mislim da ce ovaj fermi ipak biti bolje optimziran po pitanju TDP-a. Ovako ojacana kartica mozda bude trosila bas jednako kao i 480-tka, ili 5% više. Zanemarivo, vlasnici ovakvih stvarcica ce imati i sve da napaja ovu karticu.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians ] Fake_Alert se neslaze s ovim postom.
Moj PC  
2 5 hvala 0
15 godina
offline
Moćniji GeForce u planu?

Ali đaba to sve ako budu kako ovdje piše izbacili u limitiranoj seriji samo eto da kažu da imaju. Meni se nekako logičnijim potezom čini ako bi nagurali 2 gtx460 ili slična čipa u jednu grafu jer bi to onda bila odlična stvar. A ati već sprema i svoj odgovor na to sve, mislim da će jesen/zima biti vrlo zanimljiva po pitanju grafiSmijeh Taman neka se sve razbukta kad dođe crysis 2Cool

Stoja
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.8.2010 22:05 (Stoja).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Moćniji GeForce u planu?

Uuuuu..  ali i serija 6000 stiže na jesen Namigiva

 

Napokon opet postaje zanimljivo na GPU sceni! Cool

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Moćniji GeForce u planu?
Dado_ZG78 kaže...

Uuuuu..  ali i serija 6000 stiže na jesen Namigiva

 

Napokon opet postaje zanimljivo na GPU sceni! Cool

  Ja nepamtim kad je bilo dosadno.

 

Mozda tamo u vrijeme Geforce 3 Ti i GF4 Ti, kad ATi sa svojim katastrofalnim driverima tada jednostavno nije imao šanse.

 

Odkad ih je preuzeo AMD dosta su se trznuli i krenulo je nabolje, no moze to jos.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians ] Fake_Alert se neslaze s ovim postom.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Moćniji GeForce u planu?
Weky kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Uuuuu..  ali i serija 6000 stiže na jesen Namigiva

 

Napokon opet postaje zanimljivo na GPU sceni! Cool

  Ja nepamtim kad je bilo dosadno.

 

Mozda tamo u vrijeme Geforce 3 Ti i GF4 Ti, kad ATi sa svojim katastrofalnim driverima tada jednostavno nije imao šanse.

 

Odkad ih je preuzeo AMD dosta su se trznuli i krenulo je nabolje, no moze to jos.

u to vrijeme nisam pratio, al kad je ATI izdo seriju 5xxx bilo je toliko dosadno (5850 jaca od gtx 285, a puno jeftinija) da je ATI cak i podigo cijene, i dalje je skuplji nego prije..

 

sad ce bit interesantno

 

15 godina
offline
Moćniji GeForce u planu?

Da! Do izlaska GTX460 meni je sve bilo dosadno, nadmoć ATI-a u svim segmentima od izlaska HD5 serije.

 

Jedva čekam HD6, baš da vidim kakvo će to čudo performirat...Smijeh

MSN - drazen016@net.hr , e-mail - drazen018@email.t-com.hr | FAN of Neon Genesis Evangelion and Star Trek | Downloading High Definiton Video
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Moćniji GeForce u planu?
Weky kaže...

Sve je trebalo biti kao u bajki, ali TSMC je jednostavno lagano pogrješio i imao problema sa svojim 40nm procesom. Tek sada ce pravi Fermi High End stici.

 

 

Za potrosnju i grijanje se ja nebi brinuo, mislim da ce ovaj fermi ipak biti bolje optimziran po pitanju TDP-a. Ovako ojacana kartica mozda bude trosila bas jednako kao i 480-tka, ili 5% više. Zanemarivo, vlasnici ovakvih stvarcica ce imati i sve da napaja ovu karticu.

 

Vraški eufemizam. Speaking of which, meni se čini da je problem bio u nVidinim inženjerima koji su nastojali strpati prekompleksan dizajn u 40 nm tehnologiju - kako je to TSMC-ova krivica?

 

Najzad, temeljem čega baziraš svoj optimizam? Bolje optimiziran - kako?

 

1) pod pretpostavkom da je dizajn isti (a nemamo razloga dvojiti da nije) i s obzirom na to da je broj shadera povećan, kako se to *ne bismo* trebali brinuti za potrošnju?

2) podsjećam te da je GF100 već sada opasno blizu granične snage PCIe sabirnice od 300 W. S obzirom na to da je sadašnja potrošnja (budimo konzervativni) oko 270 W, uz otključavanje dodatna 32 shadera i pod pretpostavkom da snaga raste linearno sa brojem shadera, to je već nekih 290 W potrošnje. Vjerojatno ne trebam pričati da je normalna inženjerska rezerva barem 20% od vršnog režima rada - 20% kojih nVidia više nema, a ako prekrše specku, ne samo da će PCIe naljepnica letjeti sa kutije, već će i OEM vendori poludjeti.

3) Global Foundries već sad najavljuju da će kasniti sa 28 nm proizvodnim procesom, a ziher će biti ista stvar sa TSMC-om. Dakle, prije 2011 nema govora o izdavanju kartica baziranih na toj tehnologiji, a GF100 o kojem sada pričamo izlazi vrlo uskoro.

 

Ukratko, kao što mi je dosadašnji Fermi ulijevao izuzetno malo povjerenja, tako mi ovo sve ulijeva još manje.

 

Zaključak - GTX480 i ovaj novi GTX490(?) su snobovski proizvodi.

16 godina
offline
RE: Moćniji GeForce u planu?
Weky kaže...

Sve je trebalo biti kao u bajki, ali TSMC je jednostavno lagano pogrješio i imao problema sa svojim 40nm procesom. Tek sada ce pravi Fermi High End stici.

pogriješili su nvidi inženjeri koji su napravili overkill.

 

EDIT: vidim da je već napisano..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.8.2010 23:37 (nixass).
14 godina
protjeran
offline
RE: Moćniji GeForce u planu?
14 godina
neaktivan
offline
RE: Moćniji GeForce u planu?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Moćniji GeForce u planu?
Weky kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Uuuuu..  ali i serija 6000 stiže na jesen Namigiva

 

Napokon opet postaje zanimljivo na GPU sceni! Cool

  Ja nepamtim kad je bilo dosadno.

 

Mozda tamo u vrijeme Geforce 3 Ti i GF4 Ti, kad ATi sa svojim katastrofalnim driverima tada jednostavno nije imao šanse.

 

Odkad ih je preuzeo AMD dosta su se trznuli i krenulo je nabolje, no moze to jos.

Ahemm, Radeon 9700 Pro i kasnije Radeon 9800 Pro... Niti jedna GeForce 3/4 im nije mogla ništa. Da ne pričam o legendarnom 9500 Pro (unlock u 9700 Pro)

Death walks behind you.
15 godina
neaktivan
offline
Moćniji GeForce u planu?

Hehe svi ste počeli o potrošnji,napajanjima i neznam šta. Al zaboravljate na par stvari

 

1. Ovakve grafe nisu za nas prosiječne korisnike več za one koji te monstrume ganjaju sa LN2.

2. U članku se napominje da je serija ograničena(vijerojatno zbog katastrofalnog yelda) što znači da niti Nvidia ne planira ciljat na masovnu kupnju.

3. Ova grafa se radi isključivo da skine HD5970 sa trona kao najaču grafu na svijetu.

 

E sad kod ovog trečeg je smiješna jedna stvar. Naime ako ta grafa izađe Nvidia če dvoglavog Radeona skinut sa jednim jedinim GPU-om.

I'll be back
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Moćniji GeForce u planu?

Samo polako, nazalost prvo treba sačekati karticu pa onda govoriti o potrošnji i perfomansama. Sve cemo vidjeti kada izade review na guru3D, anandtech.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians ] Fake_Alert se neslaze s ovim postom.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Moćniji GeForce u planu?

Nebi Nvidia izbacivala tu karticu da nezna dal može srediti HD5970. Uvidjeli su da sa Dual grafum nemaju šanse, da dvije GTX460 ne mogu poraziti HD5970, a dva GF100 čipa prelaze limit potrošnje. I sad vijerojatno jedino ovako mogu nešt iskombinirat.

I'll be back
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
RE: Moćniji GeForce u planu?
microman kaže...

Nebi Nvidia izbacivala tu karticu da nezna dal može srediti HD5970. Uvidjeli su da sa Dual grafum nemaju šanse, da dvije GTX460 ne mogu poraziti HD5970, a dva GF100 čipa prelaze limit potrošnje. I sad vijerojatno jedino ovako mogu nešt iskombinirat.

  Ali ajde ti to reci fanboyevima. Oni ce uvijek govoriti da je to teoretskio nemoguce, da nema sanse napajit to, bla bla. Ako se dogodi to da single gpu dostigne i prestigne 5970, onda je to definitivno dobar udarac za ATi. Iako je taj čip govoto   3 puta veći od onog iz 5970.

 

Ako AMD moze polirati potrošnju procesora sa 125W na 95W, (1090T), nevidim zašto nvidia nebi skinula za 15-ak W potrošnju (da jesu kruške i jabuke, ali nema veze, proizvodnja je proizvodnja). Ima tu jako, jako puno prostora za interne optimizacije prilikom proizvodnje koje mogu smanjiti TDP.

 

ATi je sa Radeonom HD4890 izdao istu karticu kao i HD4870, samo ubrzanu za 100Mhz i potrošnja je bila zanemarivo veća (10-ak W). Zašto nebi i nVIDIA izdala GTX 485 sa boljim perfomansama i zanemarivo većom potrošnjom, i dalje manjom od 300W.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians ] Fake_Alert se neslaze s ovim postom.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2010 9:13 (Weky).
14 godina
offline
Moćniji GeForce u planu?
Pa bilo bi i vrijeme da konačno naprave karticu koja će zasjesti na prvo mjesto...kasne oni ohoho .Ali ne zaboravimo da je ati već debelo mislima i djelom na novoj seriji kartica koje izlaze do kraja godine. Budu li cijenovno pristupačne prodavati će se ko blesave .
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Moćniji GeForce u planu?

Edit: malo sam se preračunao

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2010 10:28 (ATiGamer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Moćniji GeForce u planu?

Nešto nije kako treba na ovom GPU-z prozoru, jer trenutni GTX 480 ima isti texture fillrate i pixel fillrate kao i ovaj model sa svim aktivnim SM-ima (32 shadera više). A i datum izlaska kartice je 3. 2010. baš kao i normalni GTX480

 

I što se više raspravlja o potrošnji. Onaj koji kupuje takvu karticu sigurno već ima sve spremno za nju (jako napajanje, dobar airflow, jak ostatak računala). Meni osobno ne smeta potrošnja, zagrijavanje i ona sitnija buka u loadu. Važnija mi je njena snaga, zato sam ju i uzeo

Moj GTX480 sa 480 shadera Moj GTX480 sa 480 shadera
Verzija sa 512 shadera Verzija sa 512 shadera
Q9650 @ 3.83GHz | ASUS P5Q-E | 8GB @ 850MHz | Gainward GTX480 | WD Caviar Black 640GB | Corsair HX850W | CM-690 |
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2010 11:33 (Oly_E3).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Moćniji GeForce u planu?
Weky kaže...
Dado_ZG78 kaže...

Uuuuu..  ali i serija 6000 stiže na jesen Namigiva

 

Napokon opet postaje zanimljivo na GPU sceni! Cool

  Ja nepamtim kad je bilo dosadno.

 

Mozda tamo u vrijeme Geforce 3 Ti i GF4 Ti, kad ATi sa svojim katastrofalnim driverima tada jednostavno nije imao šanse.

 

Odkad ih je preuzeo AMD dosta su se trznuli i krenulo je nabolje, no moze to jos.

Ne sjecas se HD2900 serije koja je kasnila preko 6mjeseci, a nVidia izbacivala derivate 8800GTX (tj G80 cipa) u nedogled? Onda je Ati konacno "proradio" i poceo uzlet s 3850/3870/3870X2 i poslje te serije je stigla meni najdraza serija grafickih kartica, ona u kojoj je bila 4850 koja je bila vraski brza i bolesno jeftina.Namigiva

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
16 godina
neaktivan
offline
Moćniji GeForce u planu?

Moćan naslov - ne u planu su im samo praviti što slabije kartice...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Moćniji GeForce u planu?
microman kaže...

Hehe svi ste počeli o potrošnji,napajanjima i neznam šta. Al zaboravljate na par stvari

 

1. Ovakve grafe nisu za nas prosiječne korisnike več za one koji te monstrume ganjaju sa LN2.

2. U članku se napominje da je serija ograničena(vijerojatno zbog katastrofalnog yelda) što znači da niti Nvidia ne planira ciljat na masovnu kupnju.

3. Ova grafa se radi isključivo da skine HD5970 sa trona kao najaču grafu na svijetu.

 

E sad kod ovog trečeg je smiješna jedna stvar. Naime ako ta grafa izađe Nvidia če dvoglavog Radeona skinut sa jednim jedinim GPU-om.

 

1 . Zar je HD5870/5970 napravljena za prosječnog korisnika? Što je uopće "prosječan korisnik"? Kakva je tržišna korist tog GF100 kao upotrebljive hardverske komponente, a ne kao marketinškog trika? Problem je samo što taj trik prodaju ljudima kod kojih će to najmanje proći - tzv. hardware enthusiasts. Takvima je cijela stvar uvreda za zdrav razum, a nVidii bi bilo puno bolje da sjednu za stol, mućnu svojom glavom, zagrizu metak i naprave konačno pravi proizvod, umjesto serviranja poluprodukta ljudima koji će to najprije nanjušiti.

2. Tako i ja mislim. nVidia može svoje priče o 50%+ yieldu zataknuti na šešir i prodavati na Dolac - otprilike toliko to ima smisla što pričaju.

3. Slažem se i također mislim da je smiješno.

 

Weky kaže...
microman kaže...

Nebi Nvidia izbacivala tu karticu da nezna dal može srediti HD5970. Uvidjeli su da sa Dual grafum nemaju šanse, da dvije GTX460 ne mogu poraziti HD5970, a dva GF100 čipa prelaze limit potrošnje. I sad vijerojatno jedino ovako mogu nešt iskombinirat.

  Ali ajde ti to reci fanboyevima. Oni ce uvijek govoriti da je to teoretskio nemoguce, da nema sanse napajit to, bla bla. Ako se dogodi to da single gpu dostigne i prestigne 5970, onda je to definitivno dobar udarac za ATi. Iako je taj čip govoto   3 puta veći od onog iz 5970.

 

Ako AMD moze polirati potrošnju procesora sa 125W na 95W, (1090T), nevidim zašto nvidia nebi skinula za 15-ak W potrošnju (da jesu kruške i jabuke, ali nema veze, proizvodnja je proizvodnja). Ima tu jako, jako puno prostora za interne optimizacije prilikom proizvodnje koje mogu smanjiti TDP.

 

ATi je sa Radeonom HD4890 izdao istu karticu kao i HD4870, samo ubrzanu za 100Mhz i potrošnja je bila zanemarivo veća (10-ak W). Zašto nebi i nVIDIA izdala GTX 485 sa boljim perfomansama i zanemarivo većom potrošnjom, i dalje manjom od 300W.

 

Ne znam na koga se tu točno referenciraš, ali barem što se mene tiče, nastojim zadržati trezvenost i objektivnost u svojem razmišljanju, a što je nešto što se ne bi moglo reći za tebe, budući da lakonski prosipaš optimizam, a kad te se zamoli za konkretne argumente, onda reply elegantno prešutiš.

 

Idemo redom:

1. Nitko ovdje nije govorio o tome da je nešto "teoretski nemoguće" i nema govora o tome da na tržištu nema napajanja koje to može isporučiti. Problem je što je se GF100 pokazao kao masivni promašaj, gotovo premasivan za tvrtku nVidiina renomea. Njihov flagship product je preglomazan, vrlo neefikasan, prerastrošan i, u krajnjoj liniji, prebučan komad hardvera, i to su činjenice. Potpuno otključani GF100 će možda i biti brži od HD5970, ali mi se čini da će to biti Pirova pobjeda, jer najveće pitanje je hoće li taj proizvod biti jeftiniji od 5970 i ako neće, hoće li rast cijene linearno pratiti rast perfomansi? Ja očekujem da neće, upravo zbog katastrofalnog yielda, a da ne govorimo o tome da će potrošnja kartice, po svemu sudeći, plesati uz tanku nit od 300 W. O buci da ne pričamo. Ja takve proizvode ne želim u svom računalu, a vjerujem da ih ne želi niti većina razumnih "entuzijasta", osim ako nisu totalni nVidia-fanatici. I tu se postavlja opet ono temeljno pitanje - koja je marketinška niša za takav proizvod?

 

2. Ali, nVidia nije najavila novi čip. Oni nisu najavili niti reviziju novog čipa. Oni su defacto rekli "ok, sad su nam yieldovi narasli toliko da čak i možemo isporučiti vama....sedmorici sasvim neotključan GF100, pa ćemo to i učiniti. Cijena? Prava sitnica!". Kao što sam rekao i prije, nVidia nije najavila ičim da će raditi redizajn čipa ili da će raditi interne optimizacije. Stoga je realno za zaključiti da će unlocked GF100 čip zahtijevati očito više snage, nego okljaštrena verzija na GTX480. Također smo ustanovili da 28 nm proizvodni proces *neće* biti spreman u svijetu vjerojatno do početka 2011. I zato me još jednom zaista zanima - odakle tvoj optimizam?

 

3. Točno, jest, međutim, ATI-evi inženjeri su sjeli za stol, mućnuli glavama i korisnicima dali optimiziranu RV770 arhitekturu (pogledaj ovdje razlike), dok je nVidiin pristup bezočno i konstantno forsiranje spina uz prodavanje gluposti korisnicima, umjesto da se pritaje, naprave kvalitetnu reviziju dizajna i raznesu ATI za 6 mjeseci.

 

Mislim da ti nije jasno da se većina ljudi koji sada kude Fermija nisu ATI-jevi plaćenici, već obični korisnici koji su nezadovoljni time što im nVidia prodaje muda pod bubrege, umjesto da isporuče pravi proizvod, koji će biti pravi konkurent ATI-ju i koji će konačno pošteno srušiti cijene.

 

Na kraju, nitko sretniji od sviju nas ako ovaj otključani GF100 bude najbolja stvar otkako je izmišljen narezani kruh - past će cijene i dobit ćemo bolje proizvode jeftinije, a mislim da je to (a ne brand) zapravo i jedino što krajnji korisnik zaista i očekuje.

 

Oly_E3 kaže...
Nešto nije kako treba na ovom GPU-z prozoru, jer trenutni GTX 480 ima isti texture fillrate i pixel fillrate kao i ovaj model sa svim aktivnim SM-ima (32 shadera više). A i datum izlaska kartice je 3. 2010. baš kao i normalni GTX480

 

Hehe. Vidio sam komentare ljudi koji smatraju da je riječ o Photoshopu....will the spin ever end?

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2010 11:50 (Quantum).
14 godina
odjavljen
offline
RE: Moćniji GeForce u planu?
lebo1 kaže...

Moćan naslov - ne u planu su im samo praviti što slabije kartice...

  Komparacija pridjeva - Komparativ.

 

Osnove hrvatskog jezika.

Zato je takav naslov teme.

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians ] Fake_Alert se neslaze s ovim postom.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Moćniji GeForce u planu?

O čemu ti, ja sam htio reći da imaju uvijek u planu bolje, moćnije i sl. kartice, neće valjda imati u planu lošije kartice, kakve komparacije pridjeva...

14 godina
odjavljen
offline
RE: Moćniji GeForce u planu?
lebo1 kaže...

O čemu ti, ja sam htio reći da imaju uvijek u planu bolje, moćnije i sl. kartice, neće valjda imati u planu lošije kartice, kakve komparacije pridjeva...

Moćan - Moćnij (komparativ) - Najmioćnij (superlativ). Dakle, naslov teme je pravilan i potpuno u skladu sa gramatikom hr. jezika.

 

 

Slobodno stisni thumb down ako te to toliko pali [One to all Units Let's toast us some russians ] Fake_Alert se neslaze s ovim postom.
14 godina
offline
RE: Moćniji GeForce u planu?
Weky kaže...
lebo1 kaže...

O čemu ti, ja sam htio reći da imaju uvijek u planu bolje, moćnije i sl. kartice, neće valjda imati u planu lošije kartice, kakve komparacije pridjeva...

Moćan - Moćnij (komparativ) - Najmioćnij (superlativ). Dakle, naslov teme je pravilan i potpuno u skladu sa gramatikom hr. jezika.

 

 

Sta ti pricas? U kakvom si ti filmu?

http://tridizajn.com/index.php
16 godina
neaktivan
offline
RE: Moćniji GeForce u planu?
Weky kaže...
lebo1 kaže...

O čemu ti, ja sam htio reći da imaju uvijek u planu bolje, moćnije i sl. kartice, neće valjda imati u planu lošije kartice, kakve komparacije pridjeva...

Moćan - Moćnij (komparativ) - Najmioćnij (superlativ). Dakle, naslov teme je pravilan i potpuno u skladu sa gramatikom hr. jezika.

 

 

Pa napisao sam da je moćan (pozitiv), nisam napisao da je nepravilan, ali ako nisi skontao šta sam mislio - nema veze s gramatikom nego sa smislom, 'džaba' poznavanje gramatike hr. jezika. Dakle, nepametuj.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice