Mobitel po Microsoftu

poruka: 9
|
čitano: 3.205
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mobitel po Microsoftu".
16 godina
offline
Mobitel po Microsoftu

Baš me zanima zašto bi bili preveliki

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mobitel po Microsoftu

Mislim da zato što nije bilo ni blizu tvornica u svijetu koje su mogle proizvesti potrebne dijelove, a da su tražili custom made izradu to bi ih onda koštalo podosta...

16 godina
neaktivan
offline
Mobitel po Microsoftu

Te tehnologije tada nije bilo! morali bi SVE iz nule raditi - od OS-a do hardwarea i svega
jest da bi im se na kraju isplatilo al štaš

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mobitel po Microsoftu
dantex kaže...

Te tehnologije tada nije bilo! morali bi SVE iz nule raditi - od OS-a do hardwarea i svega
jest da bi im se na kraju isplatilo al štaš

 

 

Koje točno tehnologije nije bilo?

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
offline
Re: Mobitel po Microsoftu
dantex kaže...

Te tehnologije tada nije bilo! morali bi SVE iz nule raditi - od OS-a do hardwarea i svega
jest da bi im se na kraju isplatilo al štaš

Nije istina, postojali su windowsi CE kao OS, imam ja doma jedan uredaj iz malo kasnijeg razdoblja.

Evo ti primjer iz 1997. http://wiki.mobileread.com/wiki/HP_360LX

 

Moj je s ekranom u boji:

 

 

Evo jos malo o tehnologiji koja je koristena. Uglavnom primarni razlog je vjerojatno taj sto je ljudima bilo tada ljepse radit s tipkovnicom, jer racunala slicne velicine i tehnologija su sigurno postojali. http://en.wikipedia.org/wiki/Handheld_PC

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2012 19:17 (Renesis).
15 godina
protjeran
offline
Mobitel po Microsoftu

Ja sam u ranim 90tima... 91-92 vec koristio rucna racunala... nisu bila usporediva sa nekakvim windows ce, ali da si im dodao telefon, gps imali bi sve opcije za smartphone u ranim 90tima... prema tome, tehnologija je manje vise postojala... kao i tvornice... pa nisu rane 90 bile tako zaostale kako si neki misle...

Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Mobitel po Microsoftu

tako je ! ja sam doduse malo kasnije se susreo sa tim terminom tocnije palm pilotom i nokiom comunicatorom ... o ono doba kad bi im to pokazao bilo je WTF is that

oboje punoooo skupih ex dojch marki  {#}{#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2012 20:59 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Mobitel po Microsoftu

mislim moglo se sklepati tako nešto ali npr tehnologija litijevih barterije (ova su čuda radila na 2 AA baterij, nepraktično), učinkoviti mobilni procesori, takvo čudo je bilo ograničeno tadašnjim mobilnim mrežama - nije bilo mobilnog interneta
mobilna memorija je u to vrijeme isto bila slaba - SD je razvijen 1999 godine...
bilo je zapreka

Ovo je moj potpis...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Mobitel po Microsoftu
E, da je frajer bio pametan pa taj crtež opisao i patentirao, sad bi možda imao osnove za tužbu protiv zagrižene "tikve".
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice