Mirasol visoke rezolucije

poruka: 10
|
čitano: 2.666
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mirasol visoke rezolucije".
15 godina
online
Mirasol visoke rezolucije

se samo meni čini da boje izgledaju jako isprane a slika zrnata?

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mirasol visoke rezolucije
Ges kaže...

se samo meni čini da boje izgledaju jako isprane a slika zrnata?

Nije ti palo na pamet da je fotić s kojim je slikano loše kvalitete? A vidim da je i rasvjeta profesionalna...

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
16 godina
offline
Mirasol visoke rezolucije

Ma yebite se s tim ostavljanjem štedljivih ekrana i brzopunećih visokokapacitetnih baterija u laboratorijima!

Gledam te!
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mirasol visoke rezolucije
Ges kaže...

se samo meni čini da boje izgledaju jako isprane a slika zrnata?

To je normalno s Mirasol ekranima no zato možeš ih gledat pod direktnom sunčevom svjetlošću i Imod koristi puno manje baterije jer koristi ambijentno osvijetljenje za razliku od pozadinskog osvijetljenja.Po meni super kad planinariš i slično.

 

Na odgovor zašto se ppi čini gori nego prikazanim je "spatial dithering" 

Da se iluzijom proizvede više boja. 

http://www.oocities.org/icecow88/970p-dithering-en.html

 

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.5.2013 9:00 (Ikarus01).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Mirasol visoke rezolucije
Father_Dougal kaže...
Ges kaže...

se samo meni čini da boje izgledaju jako isprane a slika zrnata?

Nije ti palo na pamet da je fotić s kojim je slikano loše kvalitete? A vidim da je i rasvjeta profesionalna...

 

Googlaj mirasol display technology. Slika je čudna, isprane boje. Ali dobro, koriste skroz drugačiju tehnologiju prikaza slike, i ušteda baterije je ogromna. Za pametne satove kao stvoreno. 

 

http://www.qualcomm.com/mirasol/technology

13 godina
offline
Mirasol visoke rezolucije

Šest puta veća učinkovitost! Od OLED-a ili od LCD-a?

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Mirasol visoke rezolucije
Zato jer ne koriste "vlastito" svijetlo. OLED sam proizvodi, a LCD koristi backlight.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mirasol visoke rezolucije
Byron kaže...

Šest puta veća učinkovitost! Od OLED-a ili od LCD-a?

Samo reflektira svjetlo koje postoji.

Ništa se struje ne ulaže osim za open closed stanje sub pixela(RGB).

 

Dakle svaki pixel ima tri podpixela koji su sastavljeni od dva filma(planarna površina) i šupljine ispunjene zrakom kad je šupljina otvorena svjetlo se difraktira pod određenom valnom duljinom,a kad se primjeni struja to se zatvara postaje crno i nikakvo se svjetlo ne reflektira.

 

Po meni jedan od najboljih i najjednostavnije primjenjivih koncepata ikakve matrice za koju sam čuo.

 

Savjetujem ako koga zanima da malo pročita http://www.qualcomm.com/sites/default/files/uploads/competitivedisplaytechnologies-06-2009.pdf.

 

 

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.5.2013 9:40 (Ikarus01).
13 godina
offline
Mirasol visoke rezolucije

OLED je učinkovitiji od LCD-a, par puta. To znači da neki novi sustav može biti 6 puta učinkovitiji ili od OLED-a ili od LCD-a , ne istovremeno od oba. Čista matematika:

ako je L*3=O ne može biti L*6=m i O*6=m

 

 
3 4 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Mirasol visoke rezolucije
Ikarus01 kaže...
Na odgovor zašto se ppi čini gori nego prikazanim je "spatial dithering" 

Da se iluzijom proizvede više boja. 

http://www.oocities.org/icecow88/970p-dithering-en.html

Lol došli smo do toga da se ljudima mora objašnjavati što je to dithering i čemu služi. Malo smo zaboravili kako je bilo prije nego što je 24 bitna grafika postala mainstream?

0xBADC0DE
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice