Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila

poruka: 33
|
čitano: 4.551
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila".
15 godina
offline
Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila

Koliko ja znam, Modern UI aplikacija zna vrlo lako baratati i outllok, gmail te yahoo računom. Barem sam ta tri probao.

l.p. 

Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila

imam traume od tog "LP" u postovima.

xfact
Moj PC  
24 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila

1. Neka urade bolju HTTPS zaštitu na samom sajtu (evo o čemu pričam).

2. Neka popuste malo sa šiframa (ako se dobro sjećam, mora biti duža od 8 karaktera, kraća od 16 karaktera, imati mala slova, velika slova, brojeve i specijalni znak koji ne smije biti razmak).

 

Onda ih možda uzmem u obzir.

Windows? B**ch my Arch can do anything.
 
2 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila
r3bl kaže...

1. Neka urade bolju HTTPS zaštitu na samom sajtu (evo o čemu pričam).

2. Neka popuste malo sa šiframa (ako se dobro sjećam, mora biti duža od 8 karaktera, kraća od 16 karaktera, imati mala slova, velika slova, brojeve i specijalni znak koji ne smije biti razmak).

 

Onda ih možda uzmem u obzir.

Slova i brojevi su dovoljni. Bez potrebe mala/velika, spec znakova..

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2013 11:04 (limitedition).
14 godina
offline
Re: Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila

mene su preobratili

15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila

@limitedition

Nisu. Pročitati:

 

How I became a password cracker - priča novinara bez ikakvog iskustva u crackiranju lozinki

 

Anatomy of a hack: How crackers ransack passwords like “qeadzcwrsfxv1331” - trojica stručnjaka crackiraju istu listu lozinki kao novinar u članku iznad

 

How the Bible and YouTube are fueling the next frontier of password cracking - priča o novim izvorima listi riječi

 

 

@r3bl

Password Guidelines za Outlook.com - lozinka je case sensitive, može (ali ne mora) sadržavati velika i mala slova, brojeve i podskup specijalnih znakova (koji je zgodno naveden, tako da se crackeri ne moraju truditi otkriti koji su znakovi dozvoljeni), a ne smije sadržavati razmake, slova koja se ne koriste u engleskom jeziku i ime korisnika iz email adrese. Glavni problem je ograničenje na maksimalno 16 znakova, koje prema riječima Erica Doerra iz Microsofta, proizlazi zbog toga što različiti Microsoftovi proizvodi koriste različite načine ispitivanja ispravnosti lozinke:

Password length - We are working on increasing this. Unfortunately, for historical reasons, the password validation logic is decentralized across different products, so it's a bigger change than it should be and takes longer to get to market.

Ukoliko se radi o zaista nasumičnoj lozinci, 16 znakova je dovoljno u ovom trenutku, ali ako se radi o riječima ili riječima kod kojih je primijenjeno neko pravilo supstitucije (npr. e sa 3 ili l s 1 i slično), 16 znakova nije dovoljno. Za probijanje zaista nasumične lozinke od osam znakova koja koristi velika i mala slova, brojke i specijalne znakove potrebno je tjedan dana na Core i7 980X ili Radeonu HD6970. Druga usporedba - recimo da imamo nekoliko najnovijih GPU-ova s kojima je za probijanje lozinke od 8 znakova potreban jedan dan. Tada za lozinku od 9 znakova treba 100 dana, a za lozinku od 10 znakova 27 godina. Dakle, što više nasumičnih znakova, to bolje, a izbjegavati riječi i supstitucije.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2013 12:05 (hrx).
11 godina
protjeran
offline
Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila

Bolje bi im bilo da ukinu ono sranje (kao kod gmaila) kada napravis mail da ga trebas verificirati tako da ti posalju poruku na mobitel.

The world is just illusion
 
0 4 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila

kada bi prelazio sa gmaila to sigurno nebi bio outlook

Moj PC  
6 3 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila

Koristim i GMail i Outlook pa ću reću da mi je Gmail ipak praktičniji zbog jednostavnijeg sučelja. Sve ostalo je meni isti k**** samo drugo pakovanje i drugo ime.

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila

Bye, Bye Gmail.

Sve na jednom mjestu, oku puno ugodnije sučelje!

Skidam kapu Googlu na njihovoj web tražilici tu je Bing još daleko.

 

 
1 5 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila

jeli outlook ima problema kao što je imao hotmail sa spam mailom iako to nije spam?

16 godina
online
Re: Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila
r3bl kaže...

1. Neka urade bolju HTTPS zaštitu na samom sajtu (evo o čemu pričam).

2. Neka popuste malo sa šiframa (ako se dobro sjećam, mora biti duža od 8 karaktera, kraća od 16 karaktera, imati mala slova, velika slova, brojeve i specijalni znak koji ne smije biti razmak).

 

Onda ih možda uzmem u obzir.

Onda nemoj ni bug koristiti :)

 

https://www.ssllabs.com/ssltest/analyze.html?d=www.bug.hr&hideResults=on

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
11 godina
protjeran
offline
Re: Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila
GTXGamer kaže...

jeli outlook ima problema kao što je imao hotmail sa spam mailom iako to nije spam?

 

Ima.

The world is just illusion
12 godina
neaktivan
offline
Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila

Hoće mi mailovi dolaziti na outlook iako su poslani na gmail račun?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila
GTXGamer kaže...

jeli outlook ima problema kao što je imao hotmail sa spam mailom iako to nije spam?

nema.

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
15 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila

Izvješće treba čitati s razumijevanjem:

  • Bug pada zato što je uključena podrška za SSL 2.0 - SSL 2.0 izašao je u veljači 1995., a već slijedeće godine je zamijenjen sa SSL 3.0 zbog niza sigurnosnih problema. Podrška za v2.0 je po defaultu isključena u svim browserima, a iz Firefoxa je kompletno uklonjena pred dvije godine (Firefox 8). Zašto je SSL 2.0 još uključen kada ga gotovo nitko ne koristi je dobro pitanje za administratora.
  • Outlook.com pada zato što je osjetljiv na man-in-the-middle napad - ako koriste GET zahtjeve na stranicama Outlook; POST zahtjevi za sada nisu uspješno iskorišteni za napad
The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2013 14:33 (hrx).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila

Kad sam koristio hotmail smetalo me to kad sam microsoftove mailove tj reklame označio kao spam no i dalje sam ih dobivao. Strašno. 

 

Ma gmail je po meni najbolji i praktičniji, svida mi se sto sada mogu raditi sa više acounta. Ako budem prelazio sa gmaila onda to nebude sigurno "quitlook" radje bi presao na mail.ru  

11 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila
<p>Hoće</p>
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2013 16:50 (Trigger-Brzi).
10 godina
offline
Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila

prelevanje iz šupljeg u prazno

/watch?v=yo15M9n6ilw
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila
Trigger-Brzi kaže...

Bye, Bye Gmail.

Sve na jednom mjestu, oku puno ugodnije sučelje!

Skidam kapu Googlu na njihovoj web tražilici tu je Bing još daleko.

 

je mozes si mislit 
pogotovo kad te ono bijelilo u 2 ujutro oslijepi  

 

moraju oni jos puno zganaca pojest da dostignu google 
srecom ima drugih servisa koji su bolji od outlooka

 

12 godina
neaktivan
offline
Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila

Imam hotmail od davnih dana. Kada je dosao outlook samo sam stari hotmail prebacio na outlook. Gmail imam, jer mi ga je ona gamad iz googla uvalila prilikom registracije na youtube. Nikad ga nisam otvorio. Ali jedini mail koji sam redovno koristio je bio od Opere, myopera. Ali posto su najavili gasenje tog maila, polako sve prebacivam na outlook.

 
1 2 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila
Bilal kaže...

Imam hotmail od davnih dana. Kada je dosao outlook samo sam stari hotmail prebacio na outlook. Gmail imam, jer mi ga je ona gamad iz googla uvalila prilikom registracije na youtube. Nikad ga nisam otvorio. Ali jedini mail koji sam redovno koristio je bio od Opere, myopera. Ali posto su najavili gasenje tog maila, polako sve prebacivam na outlook.

pa zar nije od opere mail FastMail ? Ja ga povremeno koristim i super mi je :)



EDIT:
sad vidim da su opet slobodni tj. maknuli su se od opere 

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.12.2013 23:42 (Arnold Layne).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila
@hrx - ja ti to zovem Linux sindrom :) kada tjeras ljude upisivat romane passworda. Dal ti stvarno imas 16 znakova po passu i tako za 10 njih? I sve razliciti?
Od kada se pojavio RoboForm ja sam se preporodil!

Problem je u firmama i katastrofalnoj implementaciji passworda. Ako 3, 5 puta upises krivi pass zalokas acc na nekih 10 min. Svaki daljnji krivi produljuje n minuta. Volio bi vidit Craya koji bi to probil prije. Probijanje passa brute force metodom jedino vrijedi za, npr, zipove. I tu je opet problem u aplikaciji, jer da ti moras za probat svaki pass startat winzip koji si svaki put produlji vrijeme starta ako je krivi pass...
10 godina
offline
Re: Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila
Drazen kaže...
@hrx - ja ti to zovem Linux sindrom :) kada tjeras ljude upisivat romane passworda. Dal ti stvarno imas 16 znakova po passu i tako za 10 njih? I sve razliciti?
Od kada se pojavio RoboForm ja sam se preporodil!

Problem je u firmama i katastrofalnoj implementaciji passworda. Ako 3, 5 puta upises krivi pass zalokas acc na nekih 10 min. Svaki daljnji krivi produljuje n minuta. Volio bi vidit Craya koji bi to probil prije. Probijanje passa brute force metodom jedino vrijedi za, npr, zipove. I tu je opet problem u aplikaciji, jer da ti moras za probat svaki pass startat winzip koji si svaki put produlji vrijeme starta ako je krivi pass...

Nije problem u firmama, niti aplikacijama, a kamoli "linux sindrom". Problem je u krekiranju passworda nakon SQL injection-a, pa onda pokupe accounte. Ili MITM-u i slično. Kao što se dogodilo već tisućama puta.

 

 

Samomrzeći hrvat
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila
Zasto postoji SQLI? Tupave aplikacije i programer.
Zasto web server za provjeru passa ima vezu na Internet? Kada se logiram posaljem pass, a web server ga interno prosljedjuje na provjeru. Znaci programer koji je napravil koma posao.
Kuzim da sw ima bugova, ali sto rade testeri? Kaj on napise ispravni sql i gleda rezultat?
Takodjer admini koji ne rade update. Najvise problema je bilo upravo radi neupdateanog swa.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila
Entry Point kaže...
Drazen kaže...
@hrx - ja ti to zovem Linux sindrom :) kada tjeras ljude upisivat romane passworda. Dal ti stvarno imas 16 znakova po passu i tako za 10 njih? I sve razliciti?
Od kada se pojavio RoboForm ja sam se preporodil!

Problem je u firmama i katastrofalnoj implementaciji passworda. Ako 3, 5 puta upises krivi pass zalokas acc na nekih 10 min. Svaki daljnji krivi produljuje n minuta. Volio bi vidit Craya koji bi to probil prije. Probijanje passa brute force metodom jedino vrijedi za, npr, zipove. I tu je opet problem u aplikaciji, jer da ti moras za probat svaki pass startat winzip koji si svaki put produlji vrijeme starta ako je krivi pass...

Nije problem u firmama, niti aplikacijama, a kamoli "linux sindrom". Problem je u krekiranju passworda nakon SQL injection-a, pa onda pokupe accounte. Ili MITM-u i slično. Kao što se dogodilo već tisućama puta.

 

 

 

Pa ako Microsoft ima igdje u svom sustavu otvoren SQL injector onda su toliko nesposobni da ih niti lozinka od 1000 znakova nece spasiti.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila
Bilal kaže...

Imam hotmail od davnih dana. Kada je dosao outlook samo sam stari hotmail prebacio na outlook. Gmail imam, jer mi ga je ona gamad iz googla uvalila prilikom registracije na youtube. Nikad ga nisam otvorio. Ali jedini mail koji sam redovno koristio je bio od Opere, myopera. Ali posto su najavili gasenje tog maila, polako sve prebacivam na outlook.

Ma neka si ti presao na to smece od Outlooka, kao da oni nisu veca gamad od Google-a. 

Ako koristim Linux, moj potpis je ovdje. Ako koristim Windows trenutno nemojte mi zamjeriti.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila
Elles D. kaže...

 

Velika je razlika između tech portala na kojem sve objavljujem anonimno i servisa na kojem su mi svi privatni mailovi. Na prvom mi zaštita uopšte nije bitna, sve što objavim je potpuno javno i ni od koga ništa ne trebam da sakrivam, dok je na drugom sigurnost od krucijalne važnosti.

Windows? B**ch my Arch can do anything.
16 godina
online
Re: Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila
hrx kaže...

Izvješće treba čitati s razumijevanjem:

Poanta je da oba imaju ocjenu F. Što to nije opće bitno ako automatski ruši ocjenu na F? Ako ti znaš bolje od njih, onda po čemu je njihova ocjena i "analiza" uopće relevantna za argumentiranje?

 

r3bl kaže...

Velika je razlika između tech portala na kojem sve objavljujem anonimno i servisa na kojem su mi svi privatni mailovi. Na prvom mi zaštita uopšte nije bitna, sve što objavim je potpuno javno i ni od koga ništa ne trebam da sakrivam, dok je na drugom sigurnost od krucijalne važnosti.

Apsolutno. Zašto se onda oslanjati na sigurnost servisa - lijepo OpenPGP (ili štogod) na komp i sve štitiš od izvora do odredišta.
Ili to možemo drugačije gledati - koliko puta je sigurnost gmaila odnosno novog outlooka zakazala i svi tvoji privatni mailovi od krucijalne važnosti su postali javno dostupni?


Mada mi je smiješno "anonimno objavljivanje potpuno javnih postova gdje ništa ne skrivaš" XD

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft želi preobratiti korisnike Gmaila

obrnuto ide i kalendar i kontakti i pošta. sa GAMME uz par klikova sa office365 na google apps

Einstein:Only 3 things are infinite - the Universe, human stupidity nad WinRar's trial period
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice