MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

poruka: 132
|
čitano: 55.836
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo".
15 godina
odjavljen
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top

Jesi po ugovorom? Kad je sklopljen i na koji način? Ako je sklopljen na daljinu, jesu te obavijestili o pravu na raskid? Ako imaš mogućnost raskinuti ugovor, obično obećano, nakon malo pritiska i pregovora i isporuče.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
9 godina
neaktivan
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

Kako isprogramirati daljinski od novog stb-a gx-ht500el da pojačava tv a ne stb (kako sam imao podešeno na starom stb-u)

Hvala !


Djadjo

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Djadjo kaže...

Kako isprogramirati daljinski od novog stb-a gx-ht500el da pojačava tv a ne stb (kako sam imao podešeno na starom stb-u)

Hvala !


Djadjo

 

Novi se ne može programirati. 

9 godina
neaktivan
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

Kaže Tcom serviser da će se to rješit sa sljedećim update-om sw na stb-u. Živi bili pa vidjeli !

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
NiramX kaže...
Djadjo kaže...

Kako isprogramirati daljinski od novog stb-a gx-ht500el da pojačava tv a ne stb (kako sam imao podešeno na starom stb-u)

Hvala !


Djadjo

 

Novi se ne može programirati. 

 Daljinac mi nikad nije bio problem. Imam već 10 godina Logitech 525 daljinski, za sve komponente u stanu. Ono što nema u bazi, "nauči" od originalnog, tako i za ovaj STB.

Sinoć sam lega jutros...
15 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
BlackMoon kaže...
NiramX kaže...

 Daljinac mi nikad nije bio problem. Imam već 10 godina Logitech 525 daljinski, za sve komponente u stanu. Ono što nema u bazi, "nauči" od originalnog, tako i za ovaj STB.

 

Ja imam taj Logitech Harmony 525 i novije 600 i 650. Najbolja stvar koja postoji.

Skupi su, ali vrijede svake kune.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga
15 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Zechina kaže...


Velika debilana koju nisam spomenuo: u standby modu veliki bijeli led neprestano polako pulsira od slabog do full jakog. Strahota! Po noći, kao da si u nekoj "emergency" situaciji! Zbog kabla se ne da okrenuti (da ti ne blješti u oči dok želiš zaspati), a ne možeš ga ni isključiti jer NEMA prekidač niti se može ištekati na uređaju - ispravljač visi na kablu od stb-a fiksno (!) i moraš ga pronaći i ištekati ostatak (!) koji ide u struju.

 

Ahahah, upravo mi stigao novi STB i ovo sam sad vidio i nisam mogao vjerovati :-D

Pa koji je to genijalac smislio. Skužio sam da se može srediti ako prebaciš u opcijama na Eco stand-by mode, ali onda se uređaj kompletno gasi, pa dok ga upališ moraš čekati minutu da se pokrene.

 

Slika je i dalje blaga katastrofa kao i prije 10 godina kad sam ga prvi put imao pa odjavio, al valjda će biti bolje.

 

Nego, jel netko skužio poantu DVB-T2 tunera koji je unutra integriran i kako to radi i da li radi?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.6.2017 19:34 (Bitanga).
16 godina
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

za sad ne radi moza ce ukinut prelaskom na hevc do 2019-te placanje regionalnih 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Bitanga kaže...
Zechina kaže...


Velika debilana koju nisam spomenuo: u standby modu veliki bijeli led neprestano polako pulsira od slabog do full jakog. Strahota! Po noći, kao da si u nekoj "emergency" situaciji! Zbog kabla se ne da okrenuti (da ti ne blješti u oči dok želiš zaspati), a ne možeš ga ni isključiti jer NEMA prekidač niti se može ištekati na uređaju - ispravljač visi na kablu od stb-a fiksno (!) i moraš ga pronaći i ištekati ostatak (!) koji ide u struju.

 

Ahahah, upravo mi stigao novi STB i ovo sam sad vidio i nisam mogao vjerovati :-D

Pa koji je to genijalac smislio. Skužio sam da se može srediti ako prebaciš u opcijama na Eco stand-by mode, ali onda se uređaj kompletno gasi, pa dok ga upališ moraš čekati minutu da se pokrene.

 

Slika je i dalje blaga katastrofa kao i prije 10 godina kad sam ga prvi put imao pa odjavio, al valjda će biti bolje.

 

Nego, jel netko skužio poantu DVB-T2 tunera koji je unutra integriran i kako to radi i da li radi?

 

Da, zvao sam ih i tetka mi je bila rekla za "eco". Ali mi nije objasnila po kojoj logici, intuitivnosti što li već, eco znači "ne bljeskaj mi pulsirajući po noći". Niti zašto je to default mode. 

Prijavila mi je neke smetnje, a pitao sam i za mogućnost nekog popusta za mobitel... dobio sam sms nakon 5 dana:

Postovani,

nastavno na Vas prigovor, obavjestavamo Vas kako isti nismo u mogucnosti uvaziti jer zahtjev za isporukom uredaja nije kreiran i osnove za isporuku nema. Vas HT.

Pa si ti misli što to znači... Bahati i tupi, as always. 

14 godina
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

Imam pitanje za korisnike MaxTV-a, da li HT ima kontinuiranu snimalicu (onih programa koji to dozvoljavaju, unatrag čini mi se 48 h (Iskon npr ima 7 dana unazad)) integriranu u uslugu ili pak treba imati ugovorenu posebnu opciju, neku od Snimalica npr.  'Snimalica 10'?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top

A kojeg vraga snimate? Ja tu Snimalicu imam od 1941, a znam da sam je koristio jednom kad me zanimala neka utakmica sa SP 2010 u Južnoj Africi, a nisam je mogao gledati...

Sinoć sam lega jutros...
6 godina
neaktivan
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

Upravo sam dobila novi Maxtv prijemnik , sve uredno pospojila

( uključujući i satelitsli prijemnika koji je bio i uz stari receiver ).

Sve ok na prvi pogled - zgasim tv, uključim - kad ono zemaljska TuzlaTv .

Tipkaj av1, av2, itd dok ne dođe do hdmi.

Može pomoć ?

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Malena456 kaže...

Upravo sam dobila novi Maxtv prijemnik , sve uredno pospojila

( uključujući i satelitsli prijemnika koji je bio i uz stari receiver ).

Sve ok na prvi pogled - zgasim tv, uključim - kad ono zemaljska TuzlaTv .

Tipkaj av1, av2, itd dok ne dođe do hdmi.

Može pomoć ?

 

 

 

Kupi TV koji pamti input na kojem je bio prije gašenja :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga
6 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Bitanga kaže...
Malena456 kaže...

Upravo sam dobila novi Maxtv prijemnik , sve uredno pospojila

( uključujući i satelitsli prijemnika koji je bio i uz stari receiver ).

Sve ok na prvi pogled - zgasim tv, uključim - kad ono zemaljska TuzlaTv .

Tipkaj av1, av2, itd dok ne dođe do hdmi.

Može pomoć ?

 

 

 

Kupi TV koji pamti input na kojem je bio prije gašenja :-)

 Tak dobre odgovore daju i oni iz SZK  ;)

Može li nešto korisnije ?

14 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top

A prije je sam prebacivao?

16 godina
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

Problem je sto nema CEC tj. da automatski detektira max tv stb i gdje je prikljucen, mozda dojde sa buducim updatovima ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top

Da, na starom receiveru je pamtio zadnji gledani maxtv kanal.

Našla sam jednostavno rješenje - na daljinskonm od tv-a mijenjam  TV/AV  i prebaci me odmah na hdmi,

ali ako postoji opcija da memorira zadnji gledani kanal bilo bi super   :))

 

15 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Malena456 kaže...

Da, na starom receiveru je pamtio zadnji gledani maxtv kanal.

Našla sam jednostavno rješenje - na daljinskonm od tv-a mijenjam  TV/AV  i prebaci me odmah na hdmi,

ali ako postoji opcija da memorira zadnji gledani kanal bilo bi super   :))

 

 

Pa pamti zadnji gledani kanal.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga
16 godina
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

Mojoj majci danas stigli zamjenski stb-ovi, no ovi mudraci umjesto 2 prijemnika koje treba promijeniti, poslali 3. Nazvao službu za korisnike da pitam u vezi toga trećega, da su poslali jedan viška i jel se plaća (jer za drugi se moralo nekih 20kn mjesečno plaćati). Ženskica u službi za korisnike rekla da si ga zadržim ili vratim u t-com centar ako mi smeta...  srećom pa kaže da se ne plaća taj još jedan... tak da bu taj treći ostao u rezervi ak neki od druga dva krepa

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Bitanga kaže...
Malena456 kaže...

Da, na starom receiveru je pamtio zadnji gledani maxtv kanal.

Našla sam jednostavno rješenje - na daljinskonm od tv-a mijenjam  TV/AV  i prebaci me odmah na hdmi,

ali ako postoji opcija da memorira zadnji gledani kanal bilo bi super   :))

 

 

Pa pamti zadnji gledani kanal.

 Ah, tko bi se toga sjetio

14 godina
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

Ja sam dobio novi MAXtv i ne može mi preći onaj prvi LOGO ekran. Nije došao niti do koraka za upis korisničkih podataka, nego se restarta nakon 30 sekundi i tako u nedogled...

Prijenos podataka između modema i STB-a radi, napravio reset modema, sto puta ugasio sve pa upalio i uvijek isto. Na starom STB-u sve radi. Prijavio poteškoću pa ćemo vidjeti...

 

EDIT: a onaj virtualni tehničar... prvo mi ponudi obrazac za opis poteškoće i kad ga pošaljem i kliknem na "dalje" kaže da sam uspješno riješio poteškoću i meni stiže mail od Telekoma da su detaljnim uvidom vidjeli da je problem riješen. Pa sam mailom objasnio situaciju.

 

Mislim da imaju gadne propuste i prilično bugovit sustav, a naročito taj Moj Telekom...

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.8.2017 16:07 (diskDEfragmenter).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Wolverine kaže...

Mojoj majci danas stigli zamjenski stb-ovi, no ovi mudraci umjesto 2 prijemnika koje treba promijeniti, poslali 3. Nazvao službu za korisnike da pitam u vezi toga trećega, da su poslali jedan viška i jel se plaća (jer za drugi se moralo nekih 20kn mjesečno plaćati). Ženskica u službi za korisnike rekla da si ga zadržim ili vratim u t-com centar ako mi smeta...  srećom pa kaže da se ne plaća taj još jedan... tak da bu taj treći ostao u rezervi ak neki od druga dva krepa

 Meni je jedna ženskica zezla paket. Smanjila mi pri ugovaranju paketa ukupnu propusnost linije sa 14 na 8Mbit/s, pa sad fino uz MAXtv imam pretpotopni internet od 4Mbit/s :)

I sad što god učinim, odgovor uvijek isti: "Nemate tehničke mogućnosti" ... ma zamisli. A na MAX3 sam imao... a sad na MAX2 više nemam...

I da nisam u selendri u kojoj jesam, otišao bih od tog Telekoma dok kažeš "keks" :)

12 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top

Imao sam isti problem kao ti, popravio se sam od sebe preko noci.

14 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
ivanzu kaže...

Imao sam isti problem kao ti, popravio se sam od sebe preko noci.

 Meni je prošlo već 2 noći i ništa... :)

 

Mislim da je kod njih neki problem... ili modem iako sumnjam jer sam ga već i resetirao...

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.8.2017 16:36 (diskDEfragmenter).
12 godina
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

To ti mora tehničar nešto namjestit kod njih u centrali.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

Riješeno... centrala mi nije propuštala korisnički račun prema serverima. Kažu da to nekima ide automatski, a nekima moraju ručno, pa eto. Radi sve i moram priznati da mi se jako sviđa slika. U odnosu na onaj prošli standard, ovo je predobro. Prije nego sam sklopio ovaj novi paket, mislio sam odustati od MAXtv-a, ali sam rekao ajde, nek' bude... i sad mi nije žao...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
diskDEfragmenter kaže...

Ja sam dobio novi MAXtv i ...

 

 Kod mene isti problem bio. Tehničar se patio 2 sata bez uspjeha. Na kraju zamijenili ZTE ruter sa drugim, ali novijim firmwareom, i sve odmah proradilo. 

 

 Meni je jedna ženskica zezla paket...

 

Isti slučaj. Pokušaj napraviti ovo što su meni predložili. Isključi iz struje MaxTV prijemnik, na minutu ugasi ruter i ponovno ga upali. Provjeri brzinu ponovno. Ponovno upali maxtv prijemnik. Meni je ovim postupkom opet brzina kao i prije. Ustvari, znam da imaju mogućnost manje brzine interneta dok koristiš maxtv, dok se stavljanjem maxtv prijemnika u standby vraća brzina interneta kakva treba biti.

Plehani vikleri
14 godina
offline
Re: MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top
Istina. Uz standby MAXtv-a imam skoro 8Mbit/s. Ali mene muči nešto još gore što nisam sasvim jasno objasnio.
Prije 2 godine kad sam aktivirao tadašnji MAX3 S paket dobio sam Turbo 10 brzinu, što znači da sam uz MAXtv imao 10Mbit, a bez MAXtv-a čak 14Mbit i to je bila milina skidat npr. nešto preko Steama itd...
Sad kad sam uključio MAX2 BIRAM (int+TV) uključili su mi adsl bez Turbo brzine jer su mi rekli da ne mogu imati 20Mbit kao novu osnovnu Turbo brzinu ali da će mi ostati tih 10Mbit...
Znajući da se uključuje maksimum koji linija može podnijeti pristao sam i dobio sve kroz par sati...
..... sa brzinom od 4Mbit/s

I sad koga god nazovem i s kojom god da dijagnozom dođem, odgovor je uvijek "nemate tehničkih mogućnosti za Turbo 10"...

To je ono što mi nikako nije jasno...
Zar oni ne vide koliko ti linija maksimalno može propustiti... pa stave 4Mbit ako ne može 20... nije mi jasno. A šteta... jer sad ne znam na koji način da vratim tih 10Mbit koje sam imao do prije tjedan dana...
dr. Watson
16 godina
neaktivan
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

Moraš biti uporan i zvati njihovu podršku. Ne ove koji se prve jave, samo traži da ti to isprave jer si imao prije. Nakon nekoliko prijava pa odbijanja njihovog poziva da provjere da ti je kvar otklonjen vjerojatno da ćeš naletjeti na nekog sposobnog tehničara koji će shvatiti što i kako te to riješiti. Zovi ih telefonom, pošalji im email na prigovori@t.ht.hr, ako imaš koji screenshot sa brzinama od prije još bolje. Nemoj odustajati i moraš biti uporan.

Plehani vikleri
Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
MAXtv svim svojim korisnicima mijenja set-top boxo

Možda se desila degradacija parice a tome nema pomoći.

 
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice