MasterCard za plaćanje bez lozinki

poruka: 9
|
čitano: 2.088
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MasterCard za plaćanje bez lozinki".
12 godina
neaktivan
offline
MasterCard za plaćanje bez lozinki

Ako se sve dobro kriptira i da nitko ne može do mo otiska prsta onda uredu.

 

Trebali bi kriptirati otiske prsta, na mobitelima i svugdje. 

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
MasterCard za plaćanje bez lozinki

O kakvim oni lozinkama? Nije mi nikad trebala lozinka za plaćanje

Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: MasterCard za plaćanje bez lozinki

Nije dobro. Uvjek te se moze prisiliti da prislonis otisak na skener. Stvari ne mogu biti zasticene samo jednm faktorom. 2FA ili 3FA su jedine opcije koje ce zadovoljiti potrebe buducnosti, s tim da jedan dio uvijek mora biti "ono sto samo ja znam". Druga dva dijela stoje na izbor: ili "ono sto imam" ili "ono sto jesam" ili oboje. Ja bi tu jos dodato i opciju alarmiranja, poput unosa PIN-a na bankomatu unatrag.

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.11.2014 19:06 (kerum).
15 godina
offline
MasterCard za plaćanje bez lozinki

to s prstima i nije baš dobro. ne bi volio da ostanem bez prsta zbog para...  :D

 

a i lozinku možeš promijenit, prste baš i ne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: MasterCard za plaćanje bez lozinki
kerum kaže...

Nije dobro. Uvjek te se moze prisiliti da prislonis otisak na skener. Stvari ne mogu biti zasticene samo jednm faktorom. 2FA ili 3FA su jedine opcije koje ce zadovoljiti potrebe buducnosti, s tim da jedan dio uvijek mora biti "ono sto samo ja znam". Druga dva dijela stoje na izbor: ili "ono sto imam" ili "ono sto jesam" ili oboje. Ja bi tu jos dodato i opciju alarmiranja, poput unosa PIN-a na bankomatu unatrag.

ako mi netko može doći toliko blizu da me prisili da mu dam otisak, onda ni FA2 ni FA3 ni FA1265 neće pomoći kad ću mu reći sve što znam i još neke stvari koje nisam ni znao da znam (i još mi samo treba da ima neznam koliko lozinki pa da koju zaboravim, a onda sjeti se mujo inaće će te ubiti)...s tim da je ovo dobra stvar za sređne zemlje, no nekako baš ne bi volio hodat po manje sigurnim zemljama znajući da drugi znaju/sumnjaju da im treba samo moja ruka da dođu do para. 

12 godina
offline
MasterCard za plaćanje bez lozinki

bože dragi kakva glupost

 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: MasterCard za plaćanje bez lozinki
ranko091 kaže...

to s prstima i nije baš dobro. ne bi volio da ostanem bez prsta zbog para...  :D

 

a i lozinku možeš promijenit, prste baš i ne.

 

Koliko ti love imas na racunu da se bojis da ce ti netko odrezati prste? Btw, kad bi izgovorio PIN? Kad te netko ustipne ili ti treba odvijac zabiti kroz dlan?
15 godina
odjavljen
offline
MasterCard za plaćanje bez lozinki

Šta fali PIN + token kombinaciji... Brzo, sigurno, jednostavno i pouzdano. Neš ti zapamtit 4 brojke...

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: MasterCard za plaćanje bez lozinki
zoki.zlikowski kaže...
ranko091 kaže...

to s prstima i nije baš dobro. ne bi volio da ostanem bez prsta zbog para...  :D

 

a i lozinku možeš promijenit, prste baš i ne.

 

Koliko ti love imas na racunu da se bojis da ce ti netko odrezati prste? Btw, kad bi izgovorio PIN? Kad te netko ustipne ili ti treba odvijac zabiti kroz dlan?

ma ja to karikiram.  u hrvatskoj vjerovatno ne bi vidjeli takav scenarij. al vjerujem da u nekim dijelovima svijeta moglo biti izvedeno. :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice