Marin Soljačić otkrio novi način reflektiranja svj

poruka: 12
|
čitano: 3.569
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Marin Soljačić otkrio novi način reflektiranja svj".
15 godina
offline
Marin Soljačić otkrio novi način reflektiranja svj

Od MIT-a do Španjolske, svi nešto proizvedu/otkriju, a Rvatska ni novi model kosilice nije izbacila

Daj mi svoj mozak na dva sata i više nikad nećeš biti isti
Moj PC  
16 3 hvala 0
15 godina
offline
Marin Soljačić otkrio novi način reflektiranja svj

Nemo propheta in patria (sua) {#}

Moj PC  
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Marin Soljačić otkrio novi način reflektiranja
fredii kaže...

Od MIT-a do Španjolske, svi nešto proizvedu/otkriju, a Rvatska ni novi model kosilice nije izbacila

http://www.vecernji.hr/auti/pogledajte-kako-je-rimcev-concept-one-oderao-ferrari-458-clanak-532693

 

''Impossible is nothing..'' ''It's on me: To be lighter, fly higher, go further.,,'' ''Train your mind and the body will follow''
12 godina
neaktivan
offline
Marin Soljačić otkrio novi način reflektiranja svj

Čekaj, pa šta se nije taj čovjek bavio bežičnim prijenosom struje? Šta su već odustali od toga? Izgleda da je to ipak nemoguće napraviti. Nemojte sad komentirati o bežičnom punjenju na udaljenosti od 5 cm nego na njegovu ideju da imaš jedan odašiljač u sobi koji pokriva cijelu sobu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Marin Soljačić otkrio novi način reflektiranja
zoki.zlikowski kaže...

Čekaj, pa šta se nije taj čovjek bavio bežičnim prijenosom struje? Šta su već odustali od toga? Izgleda da je to ipak nemoguće napraviti. Nemojte sad komentirati o bežičnom punjenju na udaljenosti od 5 cm nego na njegovu ideju da imaš jedan odašiljač u sobi koji pokriva cijelu sobu.

Možda je moguće ali još nismo dovoljno inteligentni za to

''Impossible is nothing..'' ''It's on me: To be lighter, fly higher, go further.,,'' ''Train your mind and the body will follow''
14 godina
neaktivan
offline
Re: Marin Soljačić otkrio novi način reflektiranja
zoki.zlikowski kaže...

Čekaj, pa šta se nije taj čovjek bavio bežičnim prijenosom struje? Šta su već odustali od toga? Izgleda da je to ipak nemoguće napraviti. Nemojte sad komentirati o bežičnom punjenju na udaljenosti od 5 cm nego na njegovu ideju da imaš jedan odašiljač u sobi koji pokriva cijelu sobu.

Ko da wifi ili bluetooth u pocetku nisu imali mali domet, pa je on sad visestruko veci. Nisu nakon 2 dana odustali i rekli da je nemoguce napravit

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2013 12:04 (seljak007).
10 godina
offline
Re: Marin Soljačić otkrio novi način reflektiranja
Top Bugovac kaže...

Možda je moguće ali još nismo dovoljno inteligentni za to

ima iinteligentnih, no neinteligentni ih sahranu, što je već viđeno u prošlosti.

/watch?v=yo15M9n6ilw
16 godina
neaktivan
offline
Re: Marin Soljačić otkrio novi način reflektiranja
Top Bugovac kaže...
fredii kaže...

Od MIT-a do Španjolske, svi nešto proizvedu/otkriju, a Rvatska ni novi model kosilice nije izbacila

http://www.vecernji.hr/auti/pogledajte-kako-je-rimcev-concept-one-oderao-ferrari-458-clanak-532693

 

 

Glupo je usporedjivati elektricni auto od 1100KS i Ferrari od 570KS. Elektricni auti imaju ogroman moment koji daje odlicno ubrzanje, ali kasnije posustaju. Realno bi bilo usporediti sa Buggati Veyronom.

Sto bi se dogodilo sa Rimcon nakon 10km? Ostao bi bez struje, a Ferrari bi dalje nastavio {#}

 

Osim toga, molim te nemoj Rimca svrstavat pod odgovor o proizvodnji ili izumima. Napravio je jedan auto koji je prodao Spanjolskoj firmi koja ce dobit EU novac za daljnji razvoj. A izumi? Sto je to izumio ili napravo osim battery managementa? Sve ostalo je kupio i samo sastavio auto. Kako mu tata ima puno novaca, za one koji ne znaju dao puuuuno milijona za Hajduk, bio u Njemackoj u zatvoru radi kradje....., nije problem kupiti sve najbolje.

 

No, ipak je nesto napravio i Hrvatska drzava ga nije ni pljunula! E tu je poanta rada u Hrvatskoj.

14 godina
neaktivan
offline
Marin Soljačić otkrio novi način reflektiranja svj

Neznam samo da li ti "fizičari" iz nature-a prate malo fiziku posljednjih stotinjak godina, (nekada davno sam bio u zabludi da je nature, vrh vrhova, sada znam da su korumpirani od naše vlade). 

Po meni mnogo prikladni naslov ove teme bi bio "Primjena interferencije talasa u pohrani podataka", o tome da se dva talasa mogu poništiti se uči i u osnovnoj školi, a Marinu čestitam što pokušava naći primjenu u IT-u. Ovo je samo dokaz koliko globalno čovječanstvo loše primjenjuje već otkrivene i dokazane zakonitosti... neka nas je stid i sram, a pogotovo naših profesora i "znanstvenika" koji ništa u svom jadnom životu nisu otkrili ili poboljšali. Očito čovječanstvu fali jedan luđak koji će započeti novi svjetski rat, pa natjerati neradnike sa fax-a da izmisle nešto novo.

 

 
3 2 hvala 0
14 godina
offline
Marin Soljačić otkrio novi način reflektiranja svj
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Marin Soljačić otkrio novi način reflektiranja
spookymulder84 kaže...
Top Bugovac kaže...

Možda je moguće ali još nismo dovoljno inteligentni za to

ima iinteligentnih, no neinteligentni ih sahranu, što je već viđeno u prošlosti.

Zbog neinteligentnih jel, i ovih drugih dakle pohlepa i samo pare sad se Tesla okreče u grobu fučkaj ga.Sječamo se kakvi su bili početni komentari, na Teslinu izmjeničnu struju pa čak i od strane bedaka Edisona koji je raznim smicalicama pokušal uvalit svoj daleko lošiji sistem struje.Izlanuo seNevinašce

 

http://www.4dportal.com/hr/znanost/3375-fenomenalna-prica-o-nikoli-tesli

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2013 16:13 (rambox).
14 godina
offline
Marin Soljačić otkrio novi način reflektiranja svj

Opće je poznato , osim Amerima naravno :) , da je Edison pokrao i potkopavao Teslu di je stigao, kad je shvatio tko mu se pojavio pred nosom nakon sto mu je dao posao kada su se upoznali.

 

Teslu nije previse zanimalo tko mu je šta pokrao, štoviše bio je preokupiran nečim njemu vrlo bitnijim od *igračaka* kako je on neke svoje izume sam zvao, gradnjom svojih tornjeva preko kontinenata u svrhu bezičnog prijenosa energije. Više štete je Tesli nanešeno od financijera tog projekta poput JP Morgana, koji je to expresno terminirao, kada je skuzio da Tesla nema namjeru takvoj ekipi dati da objese svoj *taksimetar* u svrhu naplate tog prenosa energije. Ubrzo nakon toga finacije su povučene, projekt je ugašen, Teslu se blatilo i diskreditiralo u krugovima visokog društva di se kretao da nađe sponzore, te poslje sam umire u hotelskoj sobici, napušten, osramoćen i zaboravljen.

 

Jedinstvena legenda koja je cijeli planet izvukla iz tame fenjera i svijeće u novo doba. Imo najači izumitelj i znanstvenik svih vremena.

Moj PC  
8 0 hvala 5
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice