Mantle u praksi

poruka: 41
|
čitano: 7.017
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Mantle u praksi".
12 godina
offline
Mantle u praksi

R9 260x? {#}

Like most others, I was a seeker, a mover, a malcontent, and at times a stupid hell-raiser
 
7 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mantle u praksi

Posprdni komentar ti je neutemeljen.


Mantle ima smisla jedino ako će pružiti 1080p igranje u visokim detaljima na konfiguraciji s AMD 7700K i AMD R9 260x.

U tom slučaju bi cijela konfiguracija stajala oko 3500 kuna.

 

Ako je potrebno kupovati R9 280-290, onda te kartice sasvim pristojno rade i DirectX-om.

Luksuz PC igranja je nametnut.

 
8 22 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mantle u praksi
Sinatra kaže...

Posprdni komentar ti je neutemeljen.


Mantle ima smisla jedino ako će pružiti 1080p igranje u visokim detaljima na konfiguraciji s AMD 7700K i AMD R9 260x.

Ti ne shvaćaš da R9 260x - NE POSTOJI! Zato je moj komentar utemeljen, a tvoj suvišan. NHF. 

Like most others, I was a seeker, a mover, a malcontent, and at times a stupid hell-raiser
13 godina
neaktivan
offline
Mantle u praksi

sinatra to sto kazes ak bude tak mrak

cjela konfa za blizu 400 eura+ da imas monitor jbg otprije ili lcd tv od 40incha

~^iGoR~
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2014 10:23 (igor1311).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mantle u praksi
Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Mantle u praksi

Dajte nam j3bene drivere za 7xxx seriju smradovi jedni...

Freak Show Inc.
 
12 3 hvala 0
10 godina
offline
Re: Mantle u praksi
Friday kaže...

Dajte nam j3bene drivere za 7xxx seriju smradovi jedni...

Nedam!!!!!!

/watch?v=yo15M9n6ilw
16 godina
odjavljen
offline
Re: Mantle u praksi
spookymulder84 kaže...
Friday kaže...

Dajte nam j3bene drivere za 7xxx seriju smradovi jedni...

Nedam!!!!!!

 

Ti možda misliš da se zabavljaš ali zapravo nanosiš bol ljudima koji te vole!

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: Mantle u praksi
Friday kaže...

 

Ti možda misliš da se zabavljaš ali zapravo nanosiš bol ljudima koji te vole!

{#}

/watch?v=yo15M9n6ilw
12 godina
neaktivan
offline
Mantle u praksi

Ja bi ovo trebo hitno! Imam dual core sa 6 Ghz a grafu HD 6950! Bilo bi super ak bi grafa dobila malo više posla!

"I don't know whether I was right or wrong, I guess I'll never know... But I made it. And I guess I should be thankful for that"
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Mantle u praksi

mantle stiže za sve kartice bazirane na gcn arhitekturi i to sa ovim 14.1 beta

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2014 10:40 (galinjo24).
10 godina
offline
Re: Mantle u praksi
Srki444 kaže...

Ja bi ovo trebo hitno! Imam dual core sa 3.3 Ghz a grafu HD 6950! Bilo bi super ak bi grafa dobila malo više posla!

Jbg, kako bi naterali stare grafičke u zaborav, taj Mantle će biti samo za R7 i R9 grafičke...

Sad ne znam jel to samo softver, ili ima i neki hardware zbog kojeg nema kompatibilnosti...

/watch?v=yo15M9n6ilw
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2014 10:44 (spookymulder84).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mantle u praksi
Srki444 kaže...

Ja bi ovo trebo hitno! Imam dual core sa 6 Ghz a grafu HD 6950! Bilo bi super ak bi grafa dobila malo više posla!

{#}

battlelog: CRO_ZeNGe
16 godina
odjavljen
offline
Re: Mantle u praksi
Srki444 kaže...

Ja bi ovo trebo hitno! Imam dual core sa 6 Ghz

 

Da, sigurno...

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Mantle u praksi
Srki444 kaže...

Ja bi ovo trebo hitno! Imam dual core sa 6 Ghz a grafu HD 6950! Bilo bi super ak bi grafa dobila malo više posla!

imaš 6xxx seriju mantle dolazi samo za r7, r9,8 i 7 seriju

11 godina
online
Re: Mantle u praksi
Srki444 kaže...

Ja bi ovo trebo hitno! Imam dual core sa 6 Ghz a grafu HD 6950! Bilo bi super ak bi grafa dobila malo više posla!

ako je suditi po kanti koju si naveo pod moj pc onda nije 6 ghz, nego 6,6 što nije mala razlika {#}

 

...i usput, sa hd 6950 ćeš od mantlea imati koristi isto koliko i ja sa svojom nvidiom

13 godina
neaktivan
offline
Re: Mantle u praksi
ramzocro-HCR kaže...

Ti ne shvaćaš da R9 260x - NE POSTOJI! Zato je moj komentar utemeljen, a tvoj suvišan. NHF. 

 

R7, R9, uopće nisam obraćao pozornost i nije neke ozbiljna pogreška.

Bitno je da kategorija grafičke za 1000 kuna mora isporučivati odlične rezultate.

16 godina
offline
Mantle u praksi

Ali u biti ispada da Mantle više pomaže CPU-u nego GPU-u {#}

 

I tu ima malo više o tome...

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Mantle u praksi
Friday kaže...
Srki444 kaže...

Ja bi ovo trebo hitno! Imam dual core sa 6 Ghz

 

Da, sigurno...

 

To ti je kolega pomnožio ;) dual-core, znači očito je sve x2...{#}

znači 3.3ghz proc dual core je onda 6.6ghz snage...

 

šta bi to onda kod mene bilo...

Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png
16 godina
neaktivan
offline
Mantle u praksi

Bilo bi lijepo da se ispravi vijest. Vise od 12h je proslo od kako su u DICE-u ispravili svoj tekst: http://battlelog.battlefield.com/bf4/news/view/bf4-mantle-live/

 

How to enable Mantle

In order to use Mantle you will need the following:
-AMD Catalyst 14.1 Beta drivers. AMD will post them here.
-AMD Radeon GPU with Graphics Core Next
-64-bit Windows (7, 8 or 8.1)

Sa AMD Facebook stranice:

AMD Catalyst 14.1 Beta will support ALL desktop GCN products, though we are working with EA to further optimize performance on 280X, 270X, HD 7000 and HD 8000. We have asked EA to update their blog to reflect this.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2014 11:13 (Shen).
 
3 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Mantle u praksi

mene samo zanima sljedece; tvorci directx-a ne zele iskoristiti hardver kako spada, ili ne mogu?

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Mantle u praksi
digitall1982 kaže...

mene samo zanima sljedece; tvorci directx-a ne zele iskoristiti hardver kako spada, ili ne mogu?

ili imaju monopol pa im se ne da?

plaća ide a ja ležim, e šta volim ovaj režim..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mantle u praksi
digitall1982 kaže...

mene samo zanima sljedece; tvorci directx-a ne zele iskoristiti hardver kako spada, ili ne mogu?

Prije bih rekao da ne mogu.Jednostavno DirectX je API koji je na puno višoj razini i kao takav vuče veliki overhead.To se može kompenzirati tako da ga se optimizira,ali i to ima svoje granice.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
12 godina
protjeran
offline
Re: Mantle u praksi
g12356 kaže...
digitall1982 kaže...

mene samo zanima sljedece; tvorci directx-a ne zele iskoristiti hardver kako spada, ili ne mogu?

Prije bih rekao da ne mogu.Jednostavno DirectX je API koji je na puno višoj razini i kao takav vuče veliki overhead.To se može kompenzirati tako da ga se optimizira,ali i to ima svoje granice.

pa ako imaju direktan hardverski pristup kako ne mogu? direkt komuniciras sa hardverom... ja mislim da mogu, ali da ce tek sad malo se trgnuti mozda nakon mantle-a kad vide kako se sto moze napraviti..

12 godina
protjeran
offline
Re: Mantle u praksi
Slazem se s kolegom iznad dx daje max kaj moze, i naravno da novi api mora biti brzi od starog konkurenta koja bi onda poanta bila raditi nesto slabije, losije itd a imas prakticki jednog konkurenta, opengl igre su odavno mrtve!lp
||| Core™ inside ||| ;http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/SoldierStippy/ ; http://nl.xfire.com/profile/2fu2l/
15 godina
offline
Mantle u praksi

hm, istina da se najmanje ubacuje u drivere, al isto tako

za napisat dobar driver, treba hebenog znanja i još toliko vrime

iako im to nebi trebala bit neka izlika

FJAKA =psihofizicko stanje prilikom teznje ni za cime. Ucestala je greska zamijeniti fjaku s lijenoscu. Za razliku od ove potonje, fjaka je uzviseno stanje uma i tijela kojem tezi cijelo covjecanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mantle u praksi
digitall1982 kaže...
g12356 kaže...
digitall1982 kaže...

mene samo zanima sljedece; tvorci directx-a ne zele iskoristiti hardver kako spada, ili ne mogu?

Prije bih rekao da ne mogu.Jednostavno DirectX je API koji je na puno višoj razini i kao takav vuče veliki overhead.To se može kompenzirati tako da ga se optimizira,ali i to ima svoje granice.

pa ako imaju direktan hardverski pristup kako ne mogu? direkt komuniciras sa hardverom... ja mislim da mogu, ali da ce tek sad malo se trgnuti mozda nakon mantle-a kad vide kako se sto moze napraviti..

Ma nemaju oni direktan hardverski pristup jer on mora prvo proći kroz kernel pa kroz driver.Mantle ima direktan pristup jer se ugrađuje iravno u driver.Afaik.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.1.2014 12:50 (g12356).
12 godina
protjeran
offline
Re: Mantle u praksi
g12356 kaže...
digitall1982 kaže...
g12356 kaže...
digitall1982 kaže...

mene samo zanima sljedece; tvorci directx-a ne zele iskoristiti hardver kako spada, ili ne mogu?

Prije bih rekao da ne mogu.Jednostavno DirectX je API koji je na puno višoj razini i kao takav vuče veliki overhead.To se može kompenzirati tako da ga se optimizira,ali i to ima svoje granice.

pa ako imaju direktan hardverski pristup kako ne mogu? direkt komuniciras sa hardverom... ja mislim da mogu, ali da ce tek sad malo se trgnuti mozda nakon mantle-a kad vide kako se sto moze napraviti..

Ma nemaju oni direktan hardverski pristup jer on mora prvo proći kroz kernel pa kroz driver.Mantle ima direktan pristup jer se ugrađuje iravno u driver.Afaik.

e to je nesto drugo, takav odgovor sam trazio

fala

10 godina
protjeran
offline
Mantle u praksi

VIdim da nitko ne komentira dali ce doci do ikakvog boosta vezano za GCN arhitekturu u odnous na keplere - tj ako netko je vidio procitao vjest nek stavi link ovdje - jer za sada se mantle referira uglavnom na smanjivanje bootlnecka na proceosru ?

Do it
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Mantle u praksi

Priča se o 10% boosta na GCN based karticama, koliko je to istina još se nezna.

iclock2much
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice