Manji i lakši Kindleovi

poruka: 42
|
čitano: 10.447
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Manji i lakši Kindleovi".
14 godina
protjeran
offline
Manji i lakši Kindleovi

Glupost. 

Informatičari svoju ljubav napokon pretvaraju u novce.
Moj PC  
0 12 hvala 0
15 godina
offline
Manji i lakši Kindleovi

Ja bi jedan al su skupi ko vrag!

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Manji i lakši Kindleovi
tnakir kaže...

Ja bi jedan al su skupi ko vrag!

Pa da,ali ipak dosta i vrijede....

Plač

Ono što možeš učiniti danas,,,nemoj učiniti
14 godina
protjeran
offline
Manji i lakši Kindleovi

cca 800kn (model wifi) nije loše, samo kod nas bude 1800kn tako da niš od toga i jos kad uzmemo u obzir da naši nakladnici ne budu tako skoro prešli na digitalno pa tako niš od knjiga na hrvatskom...

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Manji i lakši Kindleovi

zna li tko iz prve ruke dali se na njih moze prebaciti i citati vlastiti .pdf dokument... nesto sam citao da je potrebna konverzija na njihov format koju oni rade i naplacuju 0.10$ po MB

 

 

FOR THE HORDE!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Manji i lakši Kindleovi
RonoN kaže...

zna li tko iz prve ruke dali se na njih moze prebaciti i citati vlastiti .pdf dokument... nesto sam citao da je potrebna konverzija na njihov format koju oni rade i naplacuju 0.10$ po MB

 

 

Mislim da moze... zato je meni i interesantan. Bilio je nesto u zadnjem bugu o tome.

I'm going woo woo
16 godina
offline
Manji i lakši Kindleovi

eo u bugu pise da je .pdf podrzan nakon konverzije(tu su navedeni i jos neki formati), a za doc i html je i u textu navedeno da se moraju konverzirati sto amazon naplacuje 0,15$

 

nisam iz clanka uspio skuzit kak onda s .pdf-om

FOR THE HORDE!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Manji i lakši Kindleovi
tnakir kaže...

Ja bi jedan al su skupi ko vrag!

  Ja imam jedan :) ali nije ovako lagan nego za desetke grama tezi :)

 

@

 

za pdf nema placanja (bar ja ne placam), za sve ostalo 0.15$ po bulk dokumentima (znaci ako imas recimo LFS knjigu koja je u HTML.u, ona ima preko 300 HTML dokumenata, cijeli direktorij ti je pretvoren u njihov format za 15 centi :)

In Control
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.7.2010 13:26 (EnlightenedPhoenix).
14 godina
protjeran
offline
RE: Manji i lakši Kindleovi

Mozes citati PDF. Takodjer mozes koristiti njihovu konverziju fileova koju placas ili mozes sam konvertirati na PC pa samo prebaciti file na reader. Ne znam za novi model ali boljka Kindle 2 je ograniceni zum u PDF dokumentu.

16 godina
offline
Manji i lakši Kindleovi

koliko brzo naprave konverziju, tj. koliko vremena prođe od trenutka slanja .pdf-a dok ti ga vrate spremnog za citanje?

 

FOR THE HORDE!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Manji i lakši Kindleovi
ja ne vidim problem sto ne konvertujes sam u PDF na kompu...
btw ovo nije skupo (s tim da je kostao mnogo vise) sada dobijes bolji uredjaj za manje para (za USA trziste cene) ...kod nas ce dodati jos koju nulu i eto ga...
K'eni pa te vat' ;)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Manji i lakši Kindleovi
RonoN kaže...

koliko brzo naprave konverziju, tj. koliko vremena prođe od trenutka slanja .pdf-a dok ti ga vrate spremnog za citanje?

 

  5 sekundi eventualno... skripta to radi...

 

 

@bugsu

 

cisto zato sto ti ovdje skripta sve lijepo aranzira (ja sam pretvorio BLFS i LFS... super ispalo..)

In Control
15 godina
neaktivan
offline
RE: Manji i lakši Kindleovi
Ajde razmišljam baš o kupnji jednoga,čim ovi stariji modeli pojeftine.
16 godina
offline
Manji i lakši Kindleovi

eo narucih preko americkog Amazona, cca 150kn jeftiniji nego preko britanskog... vjerojatno ce koji dan duze trebati da stigne, al nema veze

FOR THE HORDE!!!
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Manji i lakši Kindleovi
svakako preporucam kindle...

najbolji je citac... ja sam vecinu knjiga pretvorio u pdf...
In Control
14 godina
offline
Manji i lakši Kindleovi

Predobra stvar kada si na putu.....bar ne moras carit sa sobom knjige i dodatnu prtljagu + mozes ih stvarno dosta gore natrpat i biras sta hoces citat. Milina!

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Manji i lakši Kindleovi
RonoN kaže...

eo narucih preko americkog Amazona, cca 150kn jeftiniji nego preko britanskog... vjerojatno ce koji dan duze trebati da stigne, al nema veze

Prijatelju, svakako nam javi kako je ovo prošlo.

Mislim da bi se mogao iznenaditi kada to ugleda naša carina...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Manji i lakši Kindleovi
Pa lupit ce mu standard... 23% + 10% carine... ali opet ce ga za 30% jeftinije izaci nego da je kupio vamo...
In Control
14 godina
offline
RE: Manji i lakši Kindleovi
RonoN kaže...

eo narucih preko americkog Amazona, cca 150kn jeftiniji nego preko britanskog... vjerojatno ce koji dan duze trebati da stigne, al nema veze

 

Napisi i neku kratku recenziju pod obavezno...molim lijepo... Namigiva

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
16 godina
offline
Manji i lakši Kindleovi

ok, eo kad stigne javim dojmove, stavim par screenshotova i sumiram sta je koliko kostalo ;)

FOR THE HORDE!!!
Moj PC  
2 0 hvala 3
16 godina
online
Manji i lakši Kindleovi

Samo se nemoj toliko začitati da zaboraviš na nas :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Manji i lakši Kindleovi

Ovisi koji kindle si naručio, na onaj od 189 dolara ide oko 500kn davanja. I poštarina 20 dolara.

Stigne do hrvatske za cca 2 dana, pa onda ovisi koliko ga zadrže na našoj carini. U principu, sve se to dosta brzo odigra :)

Naravno, ako si sad u vrijeme pre-ordera naručio ovaj novi Kindle, taj će ti stići tek 27.8. kada počinje isporuka.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.7.2010 14:27 (digy23).
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: Manji i lakši Kindleovi
digy23 kaže...

Ovisi koji kindle si naručio, na onaj od 189 dolara ide oko 500kn davanja. I poštarina 20 dolara.

Stigne do hrvatske za cca 2 dana, pa onda ovisi koliko ga zadrže na našoj carini. U principu, sve se to dosta brzo odigra :)

Naravno, ako si sad u vrijeme pre-ordera naručio ovaj novi Kindle, taj će ti stići tek 27.8. kada počinje isporuka.

aaaaaaaaaaaaaaaa

jos vidim stoji mi preorder i not yet shipped.. al kontam ono, tek je izasao pa nisu apdejtali! totalno sam zabrijao da je 27.7 a ne 27.08... ne mogu vjerovat da sam to previdio! pricekat cu malo, uf!

FOR THE HORDE!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Manji i lakši Kindleovi
RonoN kaže...
digy23 kaže...

Ovisi koji kindle si naručio, na onaj od 189 dolara ide oko 500kn davanja. I poštarina 20 dolara.

Stigne do hrvatske za cca 2 dana, pa onda ovisi koliko ga zadrže na našoj carini. U principu, sve se to dosta brzo odigra :)

Naravno, ako si sad u vrijeme pre-ordera naručio ovaj novi Kindle, taj će ti stići tek 27.8. kada počinje isporuka.

aaaaaaaaaaaaaaaa

jos vidim stoji mi preorder i not yet shipped.. al kontam ono, tek je izasao pa nisu apdejtali! totalno sam zabrijao da je 27.7 a ne 27.08... ne mogu vjerovat da sam to previdio! pricekat cu malo, uf!

  ajde neces umrijeti za mjesec dana...

In Control
14 godina
neaktivan
offline
RE: Manji i lakši Kindleovi
RonoN kaže...

eo u bugu pise da je .pdf podrzan nakon konverzije(tu su navedeni i jos neki formati), a za doc i html je i u textu navedeno da se moraju konverzirati sto amazon naplacuje 0,15$

Koliko sam uspio saznati, barem za ovu zadnju verziju vrijedi da ako ne koristiš 3G vezu (a ako uzmeš jeftiniji model ne možeš to niti da hoćeš ;)) konverzija ni primanje knjige ne košta ništa (izvor: Kindle user guide, str. 152).

 

digy23 kaže...

Ovisi koji kindle si naručio, na onaj od 189 dolara ide oko 500kn davanja. I poštarina 20 dolara.

Stigne do hrvatske za cca 2 dana, pa onda ovisi koliko ga zadrže na našoj carini. U principu, sve se to dosta brzo odigra :)

Naravno, ako si sad u vrijeme pre-ordera naručio ovaj novi Kindle, taj će ti stići tek 27.8. kada počinje isporuka.

Kolika su onda davanja za onaj od 139, tj. 159 dolara uključujući poštarinu? Pretpostavljam da je to temeljeno na nekom carinskom pravilniku ili zakonu pa ako možeš cijenio bih da me usmjeriš gdje te informacije mogu pronaći jer nikako ne uspijevam. Ako imaš iskustva sa time, znaš li možda igra li ulogu ako se šalje kao poklon?

domicius
13 godina
neaktivan
offline
RE: Manji i lakši Kindleovi

Za wifi only verziju davanja su ti točno (ček da nađem papir)... 416,44 kn.

Sve skupa cca 1330 kn

14 godina
neaktivan
offline
RE: Manji i lakši Kindleovi
digy23 kaže...

Za wifi only verziju davanja su ti točno (ček da nađem papir)... 416,44 kn.

Sve skupa cca 1330 kn

Što, jel to tebi već stigao? :)

domicius
16 godina
online
Manji i lakši Kindleovi

Ajde, recenzija iz prve ruke :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Manji i lakši Kindleovi

Nije još, sutra dolazi :) U petak je stigao u ZG, sad se malo po carini igraju :)

16 godina
offline
Manji i lakši Kindleovi

Stigao mi kindle!!!

 

eo jedna mini recenzija temeljena na prvim dojmovima, a kad se dojmovi slegnu napisem jos nesta i stavim par fotki

 

uglavnom, u petak su poslali a danas vec stiglo, to me ugodno iznenadilo jer za estimated delivery date je pisalo 08.09.2010.

cijena je oko 1300kn, 920kn uređaj + pdv i carinsko posredovanje overseasu (napisat cu tocnu cijenu, sad nisam doma)

pakiranje je mala kutija i u njoj kindle, kratke upute i usb kabel s adaperom za strujnu uticnicu! adapter za uticnicu je za americko trziste ali da sam narucivao iz UK bilo bi cca 150kn skuplje!

sam kindle je lijep i tanak, fino lezi u bilo kojoj ruci! tipke su ok i nemam osjecaj plasticnosti ili jeftine izrade ali npr. ne bi bilo lose da osim slova i funkcijskih tipki ima i brojeva! naime za brojeve moram stisnuti tipku za simbole pa ih tamo odabirati! i ne bi bilo lose da su navigacijske tipke (gore, dolje, lijevo, desno i jedna tipka u sredni) nesto vece!

kad sam ga spojio na stroj prebacih par pdf-ova i nesto glazbe na njega! kada je spojen na usb automatski se puni ali sto se tice koristenja ima 2 nacina rada - prvi gdje ga prepozna u exploreru kao kindle i gdje se moze prebacivati datoteke a drugi je kada se koristi sam uređaj! istovremeno kopiranje na uređaj i koristenje koliko sam shvatio nije moguce vec se mora jedno pa drugo!

 

Kak sam prvo nesto prebacio na njega, presao sam u ovaj drugi mod i malo proucavao...

 

u uredjaju se u startu u obliku ebook-a dobije americki i britanski oxford rijecnik te detaljnije upute! kod rijecnika mi je fora sto i ima i podrijetlo rijeci (papirnato izdanje nema)!

kako sam kopirao jedan strip i nekoliko eknjiga u .pdf formatu krenuh njih prvo citati! defaultni kontrast je ok ali po potrebi (ovisno i scanu) moze se mijenjati međutim u "portrait" nacinu gledanja je malo sitno! postoji mogucnost zumiranja koje donekle rijesava taj problem međutim meni je bolje rijesenje "landscape" pogled.

prebacivanje izmedju stranica je kod knjiga jako brzo dok kod stripa je nesto sporije (strip je bio cca 50mb a knjige su od 0,5 do 1gb) dok je ghosting prisutan al zanemariv.

slijedece sam isao podesiti wi-fi i to je islo bez problema! podesio sam fixnu ip adresu (klasnicno, kao i za pc) i u ruter ukucao mac adresu uredjaja i sve 5!

prvo sam otisao na www.bug.hr i onak ok je s obzirom da je monokromatski display dok je surfanje bilo brze, lakse te i ugodnije na m.bug.hr ;)

oko surfanja se nisam puno zabavljao jer vec mi vrijeme iscurilo (morao na posao), ali jos cu koju recenicu o tome kasnije napisati.

glazbu koju sam kopirao na njega zadovoljavajuce reproducira, bilo na zvucnike bilo na slusalice koje se spajaju na 3.5 mm utor! fora je sto se moze istovremeno slusati glazba i citati knjige ili surfati netom.... nedostaju napredne funkcije za upravljanje mp3-cama (ima samo pauza (alt-space) i next song(alt-f)) ali to i nije kljucno s obzorim na prvenstvenu namjenu!

 

e da, danas je oblacno pa ga nisam mogao isprobati koristiti na suncu ali mislim da tu ne bi trebalo biti problema

i kontam da sam trebao kupiti koznu torbicu za njega (malo je skupa - 35$) ali cesto ce ici sa mnom! za sad imam jednu platnenu...

 

 

toliko za sada... za par dana postam par fotki (nevidljiv je medju knjigama od george r.r. martina ili npr. monolithima od ZG naklade;) ) i napisem jos kojesta sto sam otkrio da je fora ili da je mozda moglo bolje!

 

 

 

 

 

 

FOR THE HORDE!!!
Moj PC  
0 0 hvala 4
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice