MAKERbuino je pobjednik Idea Knockouta i putuje u

poruka: 10
|
čitano: 2.327
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MAKERbuino je pobjednik Idea Knockouta i putuje u ".
10 godina
offline
MAKERbuino je pobjednik Idea Knockouta i putuje u

Pobjeda! Pobjeda!...

 

Pobijedio je moj favorit. Pobijedila je ideja A blast from the past, Gameboy. Kada se spoji ta ideja sa plemenitim vještinama našeg Alberta, te uz izvanredni trud i rad, dolazi pobjeda na Idea Knockout-najjače regionalnom natjecanju start-upova koja ima svjetski značaj. Svjetski značaj zato što pobjednik u finalu, ide direktno na svjetsku pozornicu, gdje se može dobiti lova za veče stvar. Drugim riječima to bi se moglo opisati, danas pobjediš na bugovom natjecanju, sutra si spreman pokoriti cijeli svijet.

 

Drago mi je zbog Alberta, te njegov obitelji koja učinila veliku stvar, te od super ideje napravila odličan uspjeh. 

Treba podržati mlade ljude, te im dati priliku i prostora da razviju svoje potencijalne do maksimuma. Upravo to na odličan način čini i BUG.

 

Lajkam i ovu korisnu stvar koja je osvojila treće mjesto, jer se nalazimo u vremenima, gdje svatko ima automobil, a parkin mjesta je malo, odnosno niti za lijek.

 

Zahvaljujući Albertu, naši mladi ljudi rođeni nešto kasnije koji nisu mogli okusiti čari Gameboyanja, imaju priliku upoznati čari te poznate igrače mini konzole. Međutim, držim da je ovo bolje od Gameboy, jer osim uloge gejmera, ljudi imaju priliku i biti elektroničari, al' i programeri.

 

Nekada genijalac Nikola Tesla, danas Rimac sa svojim trkačim jurilacam, a sutra naš Albert-šampion Idea Knockouta 2017.

Hrvatska i ovaj dio Europe se imaju čime ponositi. 

 

 

 

Na moju žalost, nisam zbog spriječenosti mogao biti tamo na licu mjesta, al' sigurno ću biti na BFS '18 gdje će biti i pobjednik ovogodišnjeg Idea Knockouta.

 

Ljudi, čestitam još jednom pobjedniku, te svim onima koji su na svoj način doprinjeli kao organizatori da uspije u što mogućem boljem izdanju još jedna Idea Knockout.

Da, na ovaj način se stvara bolji svijet. Il' kao što je bila poruka posljednjeg u nizu BFS ove godine na kraju jednog predavanja:

Hey! Oh! Let's GO!!!

 

U mojem slučaju ta pozitivna energija sa Bug Future Show živi i dalje, te ne misli posustati...Ruši sve pred sobom....

Uz BUG rokajmo svi zajedno na najjače!!!

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
1 22 hvala 0
16 godina
offline
Re: MAKERbuino je pobjednik Idea Knockouta i putuj
PzKpfw kaže...

.....................

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: MAKERbuino je pobjednik Idea Knockouta i putuj
PzKpfw kaže...

Stari moj, na kojim si ti drogama?

15 godina
online
Re: MAKERbuino je pobjednik Idea Knockouta i putuj
PzKpfw kaže...

LOL

 pmaj broj dilera

 

nisam znao da je Tesla pretvorio gamebuino u makerbuino

 

 

edit - inace respekt malom, svaka cast i rasturi tamo

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.9.2017 23:02 (Mitch).
8 godina
offline
MAKERbuino je pobjednik Idea Knockouta i putuje u

Bravo za MAKERbuino.
Koincidencije radi, baš sam danas čitao o "Galaksiji", uradi-sam kompu iz 1983. Hobby, a opet ozbiljno računalo. Priča zvuči kao "once upon a time... and never again". Baš mi je drago da je opet prisutan isti duh, sa mnogim analogijama iz prošlosti. I opet je riječ o mladcu koji želi nešto podijeliti, a informatički medij mu pomaže da to ostvari. Bagu hvala.
Originalan autorski članak iz 2000. "Galaksija - kako je sve počelo" (arhivirano ovdje, link sa wiki) je vrlo zanimljiv, ali i pomalo čudnovat .
Ali je zanimljiva usporedba:
Zamislite koliko je danas (34 godine kasnije) realno da ova Ministrica za "(blabla), mlade i socijalnu politiku" (što bi danas bio najbliži ekvivalent SSOH) uputi Albertu Gajšaku za MAKERbuino ovakav poziv na 10 dana ljetovanja u Fažani (pored Brijuna) - citiram:

"Obraćamo Vam se s molbom da uzmete učešća u radu seminara i polaznicima održite predavanje na temu: o inventivnom radu na području kompjuterske tehnologije..."

 

Idiokracija na dijelu, čisti dokaz.


Vezano za članak:
S jedne strane demistificira novo propagiranu tezu o tome da smo živjeli "iza željezne zavjese" (Kitarović npr). S druge strane pokazuje ekonomsku bijedu i zaostajanje za ostatkom civilizacije.
No te zapreke i ograničenja su, očito, rezultirale slobodom stvaranja i kreativnog razmišljanja. Ovako:

I. Stravinsky: My freedom will be so much the greater and more meaningful the more narrowly I limit my field of action and the more I surround myself with obstacles. Whatever diminishes constraint diminishes strength. The more constraints one imposes, the more one frees one's self of the chains that shackle the spirit.

 

 
5 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: MAKERbuino je pobjednik Idea Knockouta i putuj
PzKpfw kaže......
....................

 

O moj Bože!   

15 godina
offline
MAKERbuino je pobjednik Idea Knockouta i putuje u

nisam ja baš najbolje razumio to s rokanjem, jer nema roka bez rola (u nas starijih). i zašto na najjače, kad se tako nerazumno rasipa višak energije? valja mjere imati, jel' te ... 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: MAKERbuino je pobjednik Idea Knockouta i putuj
PzKpfw kaže...

 

To njegovo shizofreno orgijanje po forumu traje već predugo.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
12 godina
offline
Re: MAKERbuino je pobjednik Idea Knockouta i putuj
nj0fra kaže...
PzKpfw kaže...

 

To njegovo shizofreno orgijanje po forumu traje već predugo.

 ali ima dara za energično izvješćivanje u pozitivnom svjetlu. Ja bih ga stavio na bug tv

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.9.2017 10:48 (ante_etna).
9 godina
protjeran
offline
Re: MAKERbuino je pobjednik Idea Knockouta i putuj
Crljo kaže...
PzKpfw kaže...

Stari moj, na kojim si ti drogama?

 To ti je kad se bivsi narkomani (ili u ovom slucaju BBB huligan) uhvate necega novoga kad se rjese ovisnosti. Uhvate se crkve, reikija ili sl. Onda sav taj stari intezitet prebace na novu stvar i jos ga uvecaju. Samo ignore i pici dalje.

On topic, cestitke mladicu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice