Made in Croatia za EU

poruka: 91
|
čitano: 33.385
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Made in Croatia za EU".
15 godina
neaktivan
offline
Made in Croatia za EU

Bravo, Proizvodnja je jedini spas!

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
62 0 hvala 0
16 godina
offline
Made in Croatia za EU

kolko god ih ne volim (msan i njihova uska veza sa bišim šefovima države tokom eksponencijalnog rasta) taj vivax je solidan za svoju cijenu..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
16 2 hvala 0
13 godina
offline
Made in Croatia za EU

super za našu ekonomiju, ali nikad ne bih kupio vivax tv

Moj PC  
29 11 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Made in Croatia za EU

E, a kaj oni ne proizvode i one Vivax tâblete?

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Made in Croatia za EU

konačno da se i kod nas nešto proizvodi

13 godina
offline
Made in Croatia za EU
Koliko sam puta po forumima pročitao "sve, samo ne Vivax". Od klima uređaja do DVB-T prijemnika, junk najgore vrste.
Sretno im bilo s probijanjem na EU tržište.
Trebali su ostat u podrumu, isto ko i HG spot.
 
7 11 hvala 0
13 godina
offline
Made in Croatia za EU
""LED panele za Vivaxove televizore proizvodi LG, no Vivax planira što je više moguće ostalih komponenti u budućnosti uzimati od hrvatskih dobavljača"
Good luck with that.
Sumnjam da kod nas itko proizvodi i najobičniji naponski kabel.
 
7 31 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Made in Croatia za EU

@antrofob Čemu takva mržnja prema svemu našem? Zar su tajvanci i kinezi sposobniji od naših ljudi?

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
Moj PC  
23 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Made in Croatia za EU

Ne bi li bolji naslov bio: Assembled in Croatia?!

 
32 0 hvala 0
16 godina
offline
Made in Croatia za EU

 

Ne da je smeće, nego je najgore smeće od onog najgoreg na smetlištu. Jeftini junk tipa quadro. Konkretno sramota me što živim u državi koja to proizvodi, bolje da ne proizvodimo niš onda xD

 

Da se razumijemo ne govorim to na pamet, imam i više nego dovoljno iskustva s Vivax markom...

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2013 16:15 (lllnuclearlll).
Moj PC  
10 36 hvala 1
16 godina
offline
Re: Made in Croatia za EU
cecenac kaže...

@antrofob Čemu takva mržnja prema svemu našem? Zar su tajvanci i kinezi sposobniji od naših ljudi?

Debelo sposobniji.

 

Taiwanci drže dobru većinu marki elektroničkih komponenti i uređaja koje imaš doma. Evo ti popis {#}

 

Osim baš njihovih firmi pogledaj i popis onih utemeljenih prvotno u Taiwanu, odmah ispod prvog popisa.

 

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_companies_of_Taiwan

 

Usporedi to sad s Vivaxom {#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2013 16:27 (lllnuclearlll).
13 godina
offline
Made in Croatia za EU

Kad sam bio mali Samsung je bio katastrofa uređaj, a marka su bili Sony, Grunding, Panasonic, Telefunken, a gle danas neki su prodani i proizvode se u Turskoj, neki šepaju, a Samsung je kralj... S druge strane imamo vrlo kvalitetne proizvođače za industrijsku/auto i sl.  elektroniku/tehniku koji rade kao podizvođači za razne kvalitetne svjetske proizvođače, pa se prebacivanjem proizvodnje u Hr i s prebacivanjem na Hr dobavljače može dobiti odličan proizvod, problem je samo koliko to košta...

Paradoksalno je da hrvatski proizvođači svoje proizvode izvoze i neke proizvode nemožeš kupiti jer nisi dovoljno velik kupac, a mi uvozimo na malo od talijana... 

 
17 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Made in Croatia za EU
lllnuclearlll kaže...

 

Ne da je smeće, nego je najgore smeće od onog najgoreg na smetlištu. Jeftini junk tipa quadro. Konkretno sramota me što živim u državi koja to proizvodi, bolje da ne proizvodimo niš onda xD

 

Da se razumijemo ne govorim to na pamet, imam i više nego dovoljno iskustva s Vivax markom...

Molim te, bolje da se ne proizvodi ništa?

 

Pa ako se proizvodnja bude povećavala svake godine, sve više i vipe proizvoda, za kratko vrijeme ljudi će u svijetu govoriti Ma to ti je iz Hrvatske umjesto To je kinesko sto posto.

14 godina
protjeran
offline
Re: Made in Croatia za EU
lllnuclearlll kaže...

 

Ne da je smeće, nego je najgore smeće od onog najgoreg na smetlištu. Jeftini junk tipa quadro. Konkretno sramota me što živim u državi koja to proizvodi, bolje da ne proizvodimo niš onda xD

 

Da se razumijemo ne govorim to na pamet, imam i više nego dovoljno iskustva s Vivax markom...

Ja imam Quadro TV star 9 godina i također imam i Vivax TV star 5 godina koji arbajtaju (kucam u drvo) bez beda. Sad ili sam ja baš pogodil one kaj valjaju ili neznam kaj ali nemam primjedbi. Ja imam loša iskustva sa Focus markom, njihov DVD player je crko nakon 6 mjeseci. {#}

Trust me, I'm a Jedi!
13 godina
protjeran
offline
Re: Made in Croatia za EU
lllnuclearlll kaže...

 

Ne da je smeće, nego je najgore smeće od onog najgoreg na smetlištu. Jeftini junk tipa quadro. Konkretno sramota me što živim u državi koja to proizvodi, bolje da ne proizvodimo niš onda xD

 

Da se razumijemo ne govorim to na pamet, imam i više nego dovoljno iskustva s Vivax markom...

Konkretno me sramota što ti je dan pristup internetu da prosipaš ovakve gluposti po njemu.

 

Ne moraš kupiti. Jel te netko tjera da kupiš? Da li je bolje da tih 30 ljudi bude na burzi?

 

Ima dovoljno ljudi sa niskim budžetom kome će ta marka itekako odgovarati.

 

Zato lijepo molim, odrasti prvo.

Ad astra peronospora
16 godina
offline
Re: Made in Croatia za EU
Bypass kaže...
lllnuclearlll kaže...

 

Ne da je smeće, nego je najgore smeće od onog najgoreg na smetlištu. Jeftini junk tipa quadro. Konkretno sramota me što živim u državi koja to proizvodi, bolje da ne proizvodimo niš onda xD

 

Da se razumijemo ne govorim to na pamet, imam i više nego dovoljno iskustva s Vivax markom...

Konkretno me sramota što ti je dan pristup internetu da prosipaš ovakve gluposti po njemu.

 

Ne moraš kupiti. Jel te netko tjera da kupiš? Da li je bolje da tih 30 ljudi bude na burzi?

 

Ima dovoljno ljudi sa niskim budžetom kome će ta marka itekako odgovarati.

 

Zato lijepo molim, odrasti prvo.

Odrastao sam kad sam umjesto Vivaxa uzeo Samsung, nakon što se ovaj pokvario za godinu dana. Nikad više

11 godina
protjeran
offline
Re: Made in Croatia za EU
lllnuclearlll kaže...

Odrastao sam kad sam umjesto Vivaxa uzeo Samsung, nakon što se ovaj pokvario za godinu dana. Nikad više

Jesi čuo kad za garanciju?

15 godina
odjavljen
offline
Made in Croatia za EU

Meh, po njemu je bolje da ne proizvodimo ništa i rantamo po cijele dane na forumima da nemamo posla...

 

Pa ni hebene šibice sami ne proizvodimo, tako da je ovo ogroman napredak. Koliko se drva izvozi u Italiju, mogli smo napraviti namještaja za pola ovog dijela Europe, i to kvalitetnog namještaja. U Ogulinu je prije rata postajala tvrtka DIP koja se bavila proizvodnjom drva, namještaja i montažnih kuća i zapošljavala je 15 000 ljudi (od šumara do stolara, dizajnera, građevinaca, administrativnog osoblja, čistača i ostalog). Sada praktički ni ne rade, imaju nekakvu maloprodaju i jedva 50 zaposlenih.

 

Ne možemo odmah space shuttleove slagati, za početak su ok i najjeftiniji televizori...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
16 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Made in Croatia za EU
lllnuclearlll kaže...

 

Ne da je smeće, nego je najgore smeće od onog najgoreg na smetlištu. Jeftini junk tipa quadro. Konkretno sramota me što živim u državi koja to proizvodi, bolje da ne proizvodimo niš onda xD

 

Da se razumijemo ne govorim to na pamet, imam i više nego dovoljno iskustva s Vivax markom...

Ti da ugaziš u smeče ne bi znal da je smeče fučkaj ga sad jer ne znaš šta se valja ispod haube. Danas ti poznato ime ili firma neke elektronike, ne garantira kvalitetu tu ima trista čuda (zbog uštede normalno) nisu to 80-desete godine kad se znalo recimo šta si dobio kad si kupil neki Grunding TV.Nevinašce

 

Jel se sječašSamsung situacije hm, tamo 2007-2008-2009 godine kad su u dosta svojih modela monitora stavljali TN Chimei LCD matrice (opčenito najlošije LCD matrice) jer nisu imali dost svojih Samsungovih itd.

 

Dakle šta je onda bilo to jel, Samsung monitor ili obično smeče ili mačak u vreči bez greške pa super. Kupil si ne baš jeftin Samsung monitor jel, ali ispod poklopca nije bio Samsung več Chimei kramp od LCD matrice.

 

To šta ovaj naš Vivax koristi LG LCD matrice je u startu itekak plus to sigurno.Mogli su i oni izabrat osjetno lošije, i znatno jeftinije Chimei djelove e to bi tek onda bila banana fučkaj ga.Cool{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2013 17:14 (rambox).
15 godina
offline
Re: Made in Croatia za EU
rambox kaže...

Ti da ugaziš u smeče ne bi znal da je smeče fučkaj ga sad jer ne znaš šta se valja ispod haube. Danas ti poznato ime ili firma neke elektronike, ne garantira kvalitetu tu ima trista čuda (zbog uštede normalno) nisu to 80-desete godine kad se znalo recimo šta si dobio kad si kupil neki Grunding TV.Nevinašce

 

Jel se sječašSamsung situacije hm, tamo 2007-2008-2009 godine kad su u dosta svojih modela monitora stavljali TN Chimei LCD matrice (opčenito najlošije LCD matrice) jer nisu imali dost svojih Samsungovih itd.

 

Dakle šta je onda bilo to jel, Samsung monitor ili obično smeče ili mačak u vreči bez greške pa super. Kupil si ne baš jeftin Samsung monitor jel, ali ispod poklopca nije bio Samsung več Chimei kramp od LCD matrice.

 

To šta ovaj naš Vivax koristi LG LCD matrice je u startu itekak plus to sigurno.Mogli su i oni izabrat osjetno lošije, i znatno jeftinije Chimei djelove e to bi tek onda bila banana fučkaj ga.Cool{#}

Lutrija na kojoj sam osvojio Samsungovu matricu. Puno ljudi je kupovalo onu samsungovu T200/T220/T240 seriju, a one su sve bile lutrija.

Fortune favours the brave
16 godina
offline
Re: Made in Croatia za EU
Smooth Operator kaže...

Bravo, Proizvodnja je jedini spas!

Nažalost ovdje nema proizvodnje. Niti jedna komponenta televizora nije proizvedena kod nas. Samo se uvezene komponente slože.

16 godina
offline
Made in Croatia za EU

Vivax ću kupiti samo kad će biti posljednji   ili pretposljednji (Quadro je gori) proizvođači bilo kakvog uređaja na ovoj planeti...par put sam se zakleo  "nikad više" i opet kupio i opet požalio...lupajte minuse, al onda vi nemate iskustva s vivax-om... od srca vam ga želim istog onakovog kakvo sam ja imao pa ćete znati o čemu pričam...domoljublje je jedno a loši proizvodi drugo...

Moj PC  
5 5 hvala 0
16 godina
offline
Re: Made in Croatia za EU
Sasoon kaže...
Smooth Operator kaže...

Bravo, Proizvodnja je jedini spas!

Nažalost ovdje nema proizvodnje. Niti jedna komponenta televizora nije proizvedena kod nas. Samo se uvezene komponente slože.

 Da, pa i u tekstu je rečeno da su samo preusmjerili dio zašarafljivača koji su bili besposleni u sklapanju msgw PC plastikanera koje
se sve manje naručuje i prodaje (što zbog ukupnog trenda manje kupovine PC-a, što zato jer država više ne kupuje to njihovo smeće
po defaultu svake godine). Dakle, što, koji sat preobuke koji šaraf i kabel gdje idu. Ali realno, dobro je rekao Rambox, Ako je LG

unutra, nije to možda loša ideja za nekakav sporedni monitor, za dijete, vikendicu, kuhinju, whatevr. No naravno, teško da će

u europi imati šanse pored uhodanih turaka sa ponudom telefunken/grundig brandova
(da se razumijemo, vjerojatno isto smeće, ali imena još uvijek dosta vrijede u glavama starijih kupaca po šopingcentrima).

p.s.
koga zanima, malo dodatnog infoa se nalazi na mojem siggu:
http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Made in Croatia za EU

Ne bi tia uvrijedit "velike umove" koji bi radije da se ne proizvodi nista nego smece, ali mislim da je za svaku pohvalu sto se i kod nas nesto radi, pa makar samo sastavlja. Bolje platit domacu radnu snagu da sastavlja nesto, nego kineza...

 

S druge strane, bilo bi puno bolje da se proizvodi nesto kvalitetnije, nego skart, ali mislim da na trzistu skupih i kvalitetnih TVa ne bi opstala jedna mala "manufaktura" iz nekog sela kojem sam vec ime zaboravia... zato bolje proizvodit jeftine TV i bit na miru...

 

A vi sta mislite da se kod nas moze proizvest samo naponski kabel, zivite u zabludi i svoja ogranicenja projecirate na "drustvo u kojem se ne moze radit, bla bla bla", hrpetina sr*nja i glupih izjava koje nemaju veze s mozgom. Samo izlike kojima vecina opravdava vlastitu nesposobnost.

 

Primjera radi, u skveru u Dubaiu, prosle godine, radili smo na remontu platforme stare 30 godina. Kompletno ogoljena, ubacivali smo nove stvari... sastavljali smo komandni most, sa svim cudima tehnike predvidjenim da se stave unutra. Sve je doslo zapakirano u stotine kutija. Ljudi su poceli sastavljat, a ja sam cisto informativno cita manuale... nakon par stranica sam svatia da citam manual na hrvatskom jeziku, i osta sokiran kad sam svatia da su ta "cuda tehnike" koja su dosla proizvedena u brodogradilistu u Rijeci i poslana u kutijama... 

 

zato nemojte mislit da su svi oko vas nesposobni, nego radije mislite di ste vi u toj prici o sposobnim i nesposobnim...

 
38 0 hvala 10
11 godina
neaktivan
offline
Re: Made in Croatia za EU

Kinezi rade sve, od smeća do vrhunske tehnologije - al su počeli sa smećem. Bitno je da se radi i zaradi, pa se može krenut na "novi level".

 

Uostalom, svaki proizvod ima svojeg kupca... :)

13 godina
neaktivan
offline
Made in Croatia za EU

Vivax TV ne bih riskirao sada dok se ne dokaže kvaliteta na tržištu, ali da je baš sve apsolutno totalno smeće,hm... Kupio sam starom prije 7-8 godina Vivax DVD plejer za 230 kuna i žvakao je sve i sva, nikakvih problema, eno ga još i sada stoji. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Made in Croatia za EU

ne pojeftine li vivax tv nemaju nikakve šanse na tržištu. evo gledam za približno istu lovu LED 81 cm samsung i vivax cijenom ne baš podjednaki, a samsung u A energetskom razredu, a vivax u C!

 

 

Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umjetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod plače, a Olimp ga ima
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2013 18:49 (glagoljica).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Made in Croatia za EU
lllnuclearlll kaže...

Odrastao sam kad sam umjesto Vivaxa uzeo Samsung, nakon što se ovaj pokvario za godinu dana. Nikad više

U krajnjem slučaju, čak i ako si u pravu, opet:

  1. Dobro je da se nešto proizvodi
  2. Dobro je da se otvaraju radna mjesta
  3. Marke niske cijene i niske kvalitete imaju itekako svoje tržište u Hrvatskoj. Zamisli samo koliko ima apartmana. Gostiju ima svakakvih - od onih kojih niti ne primjetiš da su tu, pa do onih s petero neodgojene djece nakon kojih treba mala generalka apartmana. Mala je šansa da u 2-3 godine nećeš susresti ove druge, pa u apartman staviš jeftini TV. Ako dobije kamen iz pračke, do tad se barem isplatio, za razliku od skupljeg :-P 
Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Made in Croatia za EU
overhaul kaže...

Ali realno, dobro je rekao Rambox, Ako je LG unutra, nije to možda loša ideja za nekakav sporedni monitor, za dijete, vikendicu, kuhinju, whatevr. No naravno, teško da će u europi imati šanse pored uhodanih turaka sa ponudom telefunken/grundig brandova

Mi ćemo imati jednu prednost u odnosu na Turke - kad uđemo u EU, nema carine na proizvode proizvedene (čitaj: sastavljene) u Hrvatskoj.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
offline
Made in Croatia za EU

A majko mila, nisam ozbiljno mislio da je bolje da ne proizvodimo ništa. No ako već nešto radimo ne mora bit sastavljanje jeftinih kineskih komponenti u "televizor" koji drži godinu dana i crkne. Bolje da radimo nešto kvalitetno što će bit prepoznato u svijetu.

 

A tak i tak ih ne proizvodimo nego samo slažemo tak da od proizvodnje nema ništa. Samo sam htio reći da sam imao jedan Vivax i da je krepao u roku godinu dana, garancija je bila godinu dana i ja ga više nebi kupio, a bome i kvaliteta slike je osjetno drugačija od samsunga kojeg imam sad, makar se eto radi o LG panelu, ali i sumnjam da LG daje svoje vrhunske panele za ovakve jeftine proizvode, radi se vjerojatno o nekom jeftinom.

 

Neovisno o tome mislim da ovakvim pristupom nećemo podignut BDP nešto značajno, a u ovoj državi imamo puno malih i većih i jako kvalitetnih firmi tipa DOK-Ing, Rimac automobili, Končar transformatori, itd.  koji se svojom kvalitetom mogu nosit na europskom i svijetskom tržištu i koji su prepoznati. Slaganjem jeftinjače od TV-a sumnjam da ćemo se izvuć iz krize i biti prepoznati u svijetu kao nešto dobro. No bolje išta nego ništa, i tu se slažem s vama. A o tome da će Vivax postati vrhunska marka i da će ljudi kupovat masovno njihove uređaje, mislim da stvarno neće. Već su dugo na tržištu i sinonim su za jeftinog kineza po centrima tipa konzum/interšpar kao i Quadro.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.5.2013 19:20 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 6 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice