MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen ekološk

poruka: 60
|
čitano: 5.845
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen ekološk".
14 godina
neaktivan
offline
MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen ekološk

Čekić ima svako kućanstvo. {#}

Moj PC  
11 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen ekološk

Ovo je fascinantno,toliko pljuvanje po njihovim proizvodima a opet idu ko vruće kifle.

 

Ali sad stvarno,ruku na srce,koga zanima da li ce mu imati racunar/laptop/itd... taj certifikat o ekoloskoj prihvatljivosti (znam da mi je ovaj stav više nego loš,ali meni su vise nego bitnije hardverske specifikacije od nekog tamo certifikata)

 
0 22 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen ekološk

Ma to je isto go*no ko i Energy Star - djubrad korumpirana.
Negdje sam procito da je neko napravio budilicu koju pokrece benzinski motor i dobio Energy Star certifikat. Boli njih briga za sve drugo osim para!

Pravi programeri programiraju binarno!
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen ekološk

stvarno ste dosadni vise!!!!!!!!!!!!!!!

xfact
Moj PC  
1 9 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen eko
=xfact= kaže...

stvarno ste dosadni vise!!!!!!!!!!!!!!!

Bez raspravljanja nema određivanja stvarne situacije, pored ovih velikih laži laži koje stoje nama ispred nosa.

Svi govore "dosadni ste više" svima koji se raspravljaju, i takvi prigušuju populaciju koja iznosi svoja mišljenja koja često znaju biti tačna. Tim prigušivanjem samo sebi tvrdiš da si ti u pravu, a možda nisi, jer nikada nisi uvažao mišljenja drugih. I tim psihološkim stavom tebe lako ubede u neke stvari, kao što može da bude (a nemora) da kupuješ sve ove sitnice, i tim postupkom druge uzvisuješ.

I svojim roditeljima ili rodbinom si se često pokušavao suprostaviti sa svojim mišljenjima dok si bio mlad, ali si tek kasnije shvatio da si bio u krivu i neiskusan. Nauči da slušaš, ali ne i da veruješ, nego da analiziraš.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2012 19:39 (Krtislav1).
15 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen eko
nele'ba kaže...

(...) Ali sad stvarno,ruku na srce,koga zanima da li ce mu imati racunar/laptop/itd... taj certifikat o ekoloskoj prihvatljivosti (...)

Federalne agencije u SAD, javne ustanove, razna sveučilišta i velike kompanije, na primjer. Executive order broj 13423 (uredba predsjednika SAD) propisuje da 95% proizvoda koje kupuju federalne agencije mora imati EPEAT certifikat. Vodstvo grada San Francisca je najavilo da će zabraniti gradskim ustanovama nabavu Appleovih uređaja kada ih je Apple povukao s liste EPEAT certificiranih uređaja. U Appleu su se ubrzo predomislili i vratili uređaje na listu.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
13 godina
neaktivan
offline
MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen ekološk

Ne razumijem koja je motivacija nekome kupiti mabook,a kamoli ove retina editione.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
9 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen eko
Pa motivacija je da pokazes da imas para;
zasto bi ja kupovo bolje i snaznije racunalo za 7k kuna kad mogu kupiti slabijeg maca za 25k kuna
486 PWNZU! http://www.speedtest.net/result/1456936834.png
15 godina
odjavljen
offline
Re: MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen eko
nele'ba kaže...

Ovo je fascinantno,toliko pljuvanje po njihovim proizvodima a opet idu ko vruće kifle.

 

Ali sad stvarno,ruku na srce,koga zanima da li ce mu imati racunar/laptop/itd... taj certifikat o ekoloskoj prihvatljivosti (znam da mi je ovaj stav više nego loš,ali meni su vise nego bitnije hardverske specifikacije od nekog tamo certifikata)

I prodaja običnih žarulja je išla puno bolje nego štednih, pa su na kraju zabranjene kao potpuno neekološke. Kad bismo se vodili samo rezultatima prodaje, ne bismo daleko dogurali.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
neaktivan
offline
MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen ekološk

U vezi ove nadogradivosti bolje da su se vadili na Thunderbolt. Ovo s  USB-om je stvarno smješno..

 -- http://goo.gl/RylEA Nista ja neznam, ja sam tu s biciklom..
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen ekološk

Ince sijalice sa nitima su mnogo bolje za coveka od ovih "ekoloskih" koje inace nisu bas ekoloske, mislim na samu proizvocnju,  osim sto trose manje struje pa ti je racun kao manji... I sijalice sa zarnom niti mogu da rade godinama...

---------- markantz
 
5 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen ekološk

Nije poanta tog certifikata, već njegovo ekspresno vraćanje.
Kao netko tko sam sebi serviria računalo i ujedno i pola kvarta, jedna od svari koje savjetujem ljudima prilikom kupnje je pomućnost lakšeg servisiranja i popravka računala (latopa)
Tipa Sony je jedno vrijeme imao unibody pozadinu na laptopu, te ako si želio ugraditi više RAMa ili drugi HDD, morao si rastaviti cijeli laptop.

Kada je Applu vraćem dotični certifikat, prva asocijacija mi je bila da su malo izmjenili dizajn i filozofiju kućišta prilikom sastavljanja komponenti, no to se nije dogodilo.

Poanta svega je: Apple naiašao na rupe koje mu omogućuju da zaobiđe sve prepreke koje su mu smetale da dobije taj certifikat, iako mi se čini da je to više bilo administarivno nego fizički (da su su starno uradili nešto na unutrašnjosti).
Mogu se oni izvačiti na nemogućnost proizvodnje bez pola kile ljepila, al kako su to ostali proizvođači uspjeli?
Na pamet mi pada samo jedna misao: umjesto da neku sitnicu napraviš sam, tjeraju te da svoj Apple uređaj vraćaš u Apple servis gdje će ti napratiti malo bogatsvo za neki sitni popravak.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen eko
bur3k kaže...
Pa motivacija je da pokazes da imas para;
zasto bi ja kupovo bolje i snaznije racunalo za 7k kuna kad mogu kupiti slabijeg maca za 25k kuna

Nemoj se ljutiti ali trabunjaš budalaštine. Nisam vruć za kupovinu Mac-a, bilo kojeg. Razlog tome je naravno u nas nenormalno visoka cijena. Ali netko kome treba iznimno močan prijenosnik, sa izvrsnim form factorom i luđačkom autonomijom baterije će kupiti MBP. Budimo realni, na tržištu trenutno nema jačeg ultrabooka, a oni prijenosnici koji su po snazi u ovome rangu (Vaio Z), koštaju isto, te su znatno deblji i daleko manje kompaktni.

12 godina
protjeran
offline
MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen ekološk

Alienware m17x- jaci od MBP, cjena ista

RazerBlade-     jaci, cjena 15000 kn

MSI-           ima cjela paleta jacih, a jeftinijih

 

Ali jbg., jabuka se mora videti na laptopu, inace si papak!

daniel
Moj PC  
7 5 hvala 0
11 godina
offline
Re: MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen eko
daniel.hajdinjak666 kaže...

Alienware m17x- jaci od MBP, cjena ista

RazerBlade-     jaci, cjena 15000 kn

MSI-           ima cjela paleta jacih, a jeftinijih

 

Ali jbg., jabuka se mora videti na laptopu, inace si papak!

Ti porediš  Alienware i RazerBlade sa MBP....WTF?!

ex Quilombo23 : twitter : @saltcitysinner
12 godina
protjeran
offline
MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen ekološk

Da uspoređujem. I jedan i drugi su laptopi samo kaj su ovi gejmerski. Osim toga kaj su "gejmerski" koja je razlika? Kaj tece drugacija struja u njima?!

 

Kakve to ima veze kaj su drugacijeg oblika i điđa miđa?! Naglasak je na preformansama i cjeni?!

daniel
Moj PC  
7 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen eko
daniel.hajdinjak666 kaže...

Alienware m17x- jaci od MBP, cjena ista

RazerBlade-     jaci, cjena 15000 kn

MSI-           ima cjela paleta jacih, a jeftinijih

 

Ali jbg., jabuka se mora videti na laptopu, inace si papak!

 

Alienware: drečav boze pomozi. To je gaming laptop, a ako kupujes laptop za gaming, onda je sigurno bolji od rMBP. U suporotnom, presmijesno usporedjivati. Tezi je dosta, trajanje baterije je smijesno usporedjivati uopce sa rMBP, a tezinu necu ni spominjati.

 

RazerBlade dodje u USA 2800, po cemu je jeftiniji od rMBP? Ekran losiji, plasticnjak po toj cijeni? Ne hvala. I ako ne znas zasto je plastika kod laptopa losiji odabir, proguglaj. Usput, po reviewovima je glasan, posebice jer se cesto drugi vent pali.

 

Za MSI nemam pojma, nisam nista ni citao o njima. Ovdje pricamo o laptopima za posao, jer upravo to je rMBP. Prednost mu je tezina, trajanje baterije i najbolji ekran na trzistu. Ujedno je jako brz i odlicne konstitucije. Meni osobno jako vazan aspekt. Ovo gore nabrojani su gaming laptopi. Bas bih tebe volio vidjeti na sluzbenom sastanku sa Alienwareom. Mozda ekipi pokazes BF3 na 60fps-a ? :)

11 godina
offline
Re: MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen eko
daniel.hajdinjak666 kaže...

Da uspoređujem. I jedan i drugi su laptopi samo kaj su ovi gejmerski. Osim toga kaj su "gejmerski" koja je razlika? Kaj tece drugacija struja u njima?!

 

Kakve to ima veze kaj su drugacijeg oblika i điđa miđa?! Naglasak je na preformansama i cjeni?!

 

Pa npr. Alienware je npr. duplo teži , duplo deblji , baterija ~ četri puta  manje traje .... baš je pravi PRENOSNIK.

 

 

Ne porede se ti strojevi jer su im različite namjene

ex Quilombo23 : twitter : @saltcitysinner
14 godina
offline
Re: MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen eko
bur3k kaže...
zasto bi ja kupovo bolje i snaznije racunalo za 7k kuna kad mogu kupiti slabijeg maca za 25k kuna

Bolje - subjektivno bolje, meni je eto, bolji Macbook. Jače - Istina.

 

Stvar je u tome da se Apple ne kupuje samo zbog hardvera, OSX je također dodatan plus.

Swedish latin super funk.
14 godina
neaktivan
offline
MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen ekološk

E hebo ih pentalobe vijak, kao nema već dovoljno raznih glava vijaka i sad treba još jedan izmišljat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen ekološk

Mislim da je ekipa gore sve rekla. Nema smisla uspoređivati rMBP i Alienware, pošto su ti uređaji namijenjeni drugim stvarima. Oba stroja su vrhunska i precijenjena, ali siguran sam da mnogi ovdje nisu u rukama držali taj famozni Alienware. Riječ je o čudovištu u svakom pogledu, pa tako i u pogledu gabarita. Odvratno je velik i debel, bučan ali naravno tjera i ždere sve što mu se podastre. Bez obzira na to, riječ je o uređaju koji je namijenjen da se ponese negdje 2-3 puta godišnje i to je to. Alienware m15x je sa sa svojih 4 kilograma teži od mog 17,3'' prijenosnika koji ima 3,5.

 

Ja osobno imam potrebu skoro svaki dan nositi prijenosnik sa sobom (pavilion dv7) i moj trenutni prijenosnik mi nije kompaktan i trenutno tražim neki ultrabook koji će mi služiti svrsi za ono za što je meni potreban. Iz toga razloga razmišljam između MBP-a koji će vjerovatno otpasti zbog cijene, Lenovo X1 Carbona te Samsunga Series 9 (možda ga dobijem na nagradnoj xD). Riječ je o strojevima <15 mm, koji teže 1.5-2kg, a MBP je najbolji izbor zbog drastično boljeg ekrana te diskretne grafičke koja je i više nego potentna za jedan prijenosnik, što mi opet za posao ne treba. Ljudi koji traže močan prijenosnik, koji je lako prenosiv, neće ni u ludilu pomisliti na Alienware. Razer Blade se čini dosta kompaktan, ali ga nisam imao priliku probati pa neću komentirati.

 

I ono što mi je potrebno da u što manjem form factoru imam i5 ili i7 procesor i dosta radne memorije, zbog dosta velike potrebe za korištenjem Hyper - V tehnologije kada nisam doma.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.10.2012 19:08 (nCh!).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen ekološk

Ako se mene pita, ja bih AMBP/R u usporedbi sa recimo RAZERBLADE-om sumirao ovako, makar, niti jedan u svom segmentu nisu uopće loši, čak naprotiv;

 

1 APPLE MBP/R je po meni jedan JAGUAR XKR-S u onoj plavoj French Racing Blue {#} ;

 

2 RAZERBLADE je po meni jedan MERCEDES G63 sa V8 motorom u nekoj tamnosivoj boji {#};

 

 

Sve u svemu, i jedan i drugi su POWER MACHINE, ali i svaki za svoju konkretnu i ciljanu situaciju!!!!  

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen eko
daniel.hajdinjak666 kaže...

Da uspoređujem. I jedan i drugi su laptopi samo kaj su ovi gejmerski. Osim toga kaj su "gejmerski" koja je razlika? Kaj tece drugacija struja u njima?!

 

Kakve to ima veze kaj su drugacijeg oblika i điđa miđa?! Naglasak je na preformansama i cjeni?!

sa naglaskom na performanse i cijenu mozes usporedjivati Ferrari 458 i Volvo FH16 kamion.

12 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen eko
jumboY kaže...
daniel.hajdinjak666 kaže...

Alienware m17x- jaci od MBP, cjena ista

RazerBlade-     jaci, cjena 15000 kn

MSI-           ima cjela paleta jacih, a jeftinijih

 

Ali jbg., jabuka se mora videti na laptopu, inace si papak!

 

Alienware: drečav boze pomozi. To je gaming laptop, a ako kupujes laptop za gaming, onda je sigurno bolji od rMBP. U suporotnom, presmijesno usporedjivati. Tezi je dosta, trajanje baterije je smijesno usporedjivati uopce sa rMBP, a tezinu necu ni spominjati.

 

RazerBlade dodje u USA 2800, po cemu je jeftiniji od rMBP? Ekran losiji, plasticnjak po toj cijeni? Ne hvala. I ako ne znas zasto je plastika kod laptopa losiji odabir, proguglaj. Usput, po reviewovima je glasan, posebice jer se cesto drugi vent pali.

 

Za MSI nemam pojma, nisam nista ni citao o njima. Ovdje pricamo o laptopima za posao, jer upravo to je rMBP. Prednost mu je tezina, trajanje baterije i najbolji ekran na trzistu. Ujedno je jako brz i odlicne konstitucije. Meni osobno jako vazan aspekt. Ovo gore nabrojani su gaming laptopi. Bas bih tebe volio vidjeti na sluzbenom sastanku sa Alienwareom. Mozda ekipi pokazes BF3 na 60fps-a ? :)

Kupiš za posao neki HP, Dell i Asus ako trebaš jako, ne moreš MBP i platit duplo.

12 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen eko
sirka666 kaže...
bur3k kaže...
zasto bi ja kupovo bolje i snaznije racunalo za 7k kuna kad mogu kupiti slabijeg maca za 25k kuna

Bolje - subjektivno bolje, meni je eto, bolji Macbook. Jače - Istina.

 

Stvar je u tome da se Apple ne kupuje samo zbog hardvera, OSX je također dodatan plus.

OSX plus, pored čega... Windows 98-ice? :)

W7 je najuserfriendly OS ikad, a radio sam na OSXu, znam. Jedino se dugo pali i gasi.

13 godina
protjeran
offline
MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen ekološk

Na ovom forumu je popularna usporedba automobila s komadom hardware-a {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen eko
gin.tonic kaže...

Na ovom forumu je popularna usporedba automobila s komadom hardware-a {#}

A zbog čega je to po tebi {#}, ili si to samo onako bubnuo {#} !?

 

Pa na kraju krajeva, čak i jedna naoko mala sentenca, koliko danas moderan auto ima kilometara žica u sebi, elektronike, HW i SW uopće, pa pogledaj dash board jednog Jaguara XJ i sve će ti biti jasno {#} !!

ATJ Lučko
13 godina
neaktivan
offline
MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen ekološk

Žao mi je,ali ja kad vidim poslovnjaka sa Macbookom ja mislim na jednu od ove dvije stvari:

Opcija a:Čovjek nosi sivo odijelo-menadžer   koji se želi pravit važan a u stvarnosti ima 0 tehničkog znanja,preodjeveni hipster-IZBJEGAVAJ.

Opcija b:Čovjek nosi modne krpice-dizajnerčić koji si umišlja da je važan,također preodjeveni hipster-IZBJEGAVAJ

 

A bilo je i slučaja kada sam viđao poslovnjake sa Alienwareom i drugim ultra high class lapropima(prije su to bili dellovi xps,a bilo ih je   i drugih) i mislio sam:

-ovaj čovjek je na vrhu svoje industrije,bivši pripadnik 1337 kulture kojeg je apsorbirao kapitalizam,božanstvo-DRUŽI SE.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
8 5 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen eko
g12356 kaže...

Žao mi je,ali ja kad vidim poslovnjaka sa Macbookom ja mislim na jednu od ove dvije stvari:

Opcija a:Čovjek nosi sivo odijelo-menadžer   koji se želi pravit važan a u stvarnosti ima 0 tehničkog znanja,preodjeveni hipster-IZBJEGAVAJ.

Opcija b:Čovjek nosi modne krpice-dizajnerčić koji si umišlja da je važan,također preodjeveni hipster-IZBJEGAVAJ

 

A bilo je i slučaja kada sam viđao poslovnjake sa Alienwareom i drugim ultra high class lapropima(prije su to bili dellovi xps,a bilo ih je   i drugih) i mislio sam:

-ovaj čovjek je na vrhu svoje industrije,bivši pripadnik 1337 kulture kojeg je apsorbirao kapitalizam,božanstvo-DRUŽI SE.

 

Što reč nego, ti si jedan pravi laprop!

11 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro (Retina) neopravdano proglašen eko
g12356 kaže...

Žao mi je,ali ja kad vidim poslovnjaka sa Macbookom ja mislim na jednu od ove dvije stvari:

Opcija a:Čovjek nosi sivo odijelo-menadžer   koji se želi pravit važan a u stvarnosti ima 0 tehničkog znanja,preodjeveni hipster-IZBJEGAVAJ.

Opcija b:Čovjek nosi modne krpice-dizajnerčić koji si umišlja da je važan,također preodjeveni hipster-IZBJEGAVAJ

 

A bilo je i slučaja kada sam viđao poslovnjake sa Alienwareom i drugim ultra high class lapropima(prije su to bili dellovi xps,a bilo ih je   i drugih) i mislio sam:

-ovaj čovjek je na vrhu svoje industrije,bivši pripadnik 1337 kulture kojeg je apsorbirao kapitalizam,božanstvo-DRUŽI SE.

 

Super je tebi kad si možeš tak lijepo objasnit stvari :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice