MacBook Pro – što s baterijom?

poruka: 49
|
čitano: 7.150
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MacBook Pro – što s baterijom?".
12 godina
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
jumboY kaže...

Ne vidim iskreno smisao rasprave. Smeta vas nezamjenjiva baterija? Jednostavno je, ne uzmete ovaj ili opcenito takav laptop.

Mene iskreno ne smeta, laptopi mi uopce ne trebaju, pa isti ne bih ni uzeo, imao on zamjenjivu ili nezamjenjivu bateriju. No mene kod ovog maca ne smeta baterija koliko me smeta cijena (barem kod nas u hrv) + nepostojanje etherneta. Meni te dvije "sitnice" bodu oci vise od bilo kakve baterije.

Ne vidis smisao rasprave medju ljudima kojima smeta nezamjenljiva baterija u temi o nezamjenljivoj bateriji, a vidis smisao vlastitog ukljucivanja u nju, iako kazes kako te laptopi opcenito ne zanimaju?

 

S ostatkom posta se slazem jer uskoro uzimam neki premium laptop a Mac mi otpada iz toliko razloga da do baterije a ni cijene ne stignem ni razmisljati. Posto ga nisam ni uzimao u obzir nedostatak etherneta mi je novost. Za je stvarno moguce? Jasno mi je da su ga iz Air-a izbacili zbog debljine ali iz Pro-a mi je to stvarno besmisleno.

12 godina
protjeran
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
BlueMax kaže...
jumboY kaže...

Ne vidim iskreno smisao rasprave. Smeta vas nezamjenjiva baterija? Jednostavno je, ne uzmete ovaj ili opcenito takav laptop.

Mene iskreno ne smeta, laptopi mi uopce ne trebaju, pa isti ne bih ni uzeo, imao on zamjenjivu ili nezamjenjivu bateriju. No mene kod ovog maca ne smeta baterija koliko me smeta cijena (barem kod nas u hrv) + nepostojanje etherneta. Meni te dvije "sitnice" bodu oci vise od bilo kakve baterije.

Ne vidis smisao rasprave medju ljudima kojima smeta nezamjenljiva baterija u temi o nezamjenljivoj bateriji, a vidis smisao vlastitog ukljucivanja u nju, iako kazes kako te laptopi opcenito ne zanimaju?

 

S ostatkom posta se slazem jer uskoro uzimam neki premium laptop a Mac mi otpada iz toliko razloga da do baterije a ni cijene ne stignem ni razmisljati. Posto ga nisam ni uzimao u obzir nedostatak etherneta mi je novost. Za je stvarno moguce? Jasno mi je da su ga iz Air-a izbacili zbog debljine ali iz Pro-a mi je to stvarno besmisleno.

 

Da, ne vidim razloga. Cisto zato jer to nije jedini laptop koji je na trzistu moguce kupiti. Da uzimam laptop i da me ne zanima cijena, opet ovaj MBP Retina ne bih uzeo. Nedostatak etherneta bi presudio.

Kao sto su ga iz Aira izbacili radi debljine, iz istog razloga je (najvjerojatnije) ispao i iz MBP Retine. Ali samim time ja ne vidim sta je tocno onda "pro" na tom laptopu. Osim famozne rezolucije koja vjerojatno odlicno posluzi graficarima i slicnima. No kako se ne ubrajam u takve, to mi ne predstavlja neku veliku prednost.

15 godina
neaktivan
offline
MacBook Pro – što s baterijom?

Zanimljivo kako nikom više nije čudno da nema ni optički pogon ... ;) :)

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
MacBook Pro – što s baterijom?

"Pro" u tom laptopu je ime.

 

Sumnjam da je ethernet iz Pro-a izbacen zbog debljine jer ako ga mogu puno tanji modeli rjesiti adapterom zasto ne bi i MacBook Pro?! Koliko je meni poznato adapter na thunderbolt postoji i ako postoji onda to i nije neki veliki problem.

Kad sam gledao Series9 (moj najvjerovatniji izbor) shockiralo me sto nema ethernet prikljucak. Kad sam malo bolje pogledao i vidio da ga ipak ima odmah mi je bilo lakse.

Da mi je Series9 sa Aplleovim touchpadom i naponskim prikljuckom. To bi bio idealan stroj.

 
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
Criss kaže...

Zanimljivo kako nikom više nije čudno da nema ni optički pogon ... ;) :)

 

Za svoj zadnji PC nisam ni uzeo CD/DVD citac. Ne sjecam se kad sam zadnji puta uopce koristio DVD/CD, tako da je meni osobno to samo jedan veliki plus :)

16 godina
neaktivan
offline
MacBook Pro – što s baterijom?
Stvarno ne kuzim ta prepucavanja. Mac obicno kupuju sminkeri jer stvarno izgledaju jako dobro. Detalje koje ima Apple nema nitko.
Sto se tice Windowsa i usporenja, svakako! Ne samo oni vec i Linux, iOS, Android... Jednostavno, prazan PC radi brze od "punog" jer dosta programa ili instalira servise za update ili prilikom starta gledaju za iste. To nije krivica OSa! Kako objasnjavate da moj Android radi koma polagano a imam postavljeno svega par programa? Dok je bio novi mogao sam pogledati nesto na Yubito, a sada nema sanse! Zasto mu se cpu nonstop vrti na 100%?
Uglavnom, ako zelite brzi PC morate imati prazan disk, max 30-40% pun, i pobrisite pola stvari iz Run registrya, te pogasite pola servisa koji se uzalud podizu da poslije nista ne rade. Za XP bio je zgodan program, Bootvis, koji je lijepo iscrtao sto i kada se boota. Nazalost ne radi na 7. Ako netko zna zamjenu bio bi zahvalan (7 ima nesto slicno u logu ali nije bas previse iskoristivo).
Nemojmo zaboraviti koliko antivirusi usporavaju. Bas nije macji kasalj preskenirati svaki exe ili dll. Osim kaj se ceka na disk jos se mora cekat i antivirus.
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
Drazen kaže...

Uglavnom, ako zelite brzi PC morate imati prazan disk, max 30-40% pun, i pobrisite pola stvari iz Run registrya, te pogasite pola servisa koji se uzalud podizu da poslije nista ne rade. Za XP bio je zgodan program, Bootvis, koji je lijepo iscrtao sto i kada se boota. Nazalost ne radi na 7. Ako netko zna zamjenu bio bi zahvalan (7 ima nesto slicno u logu ali nije bas previse iskoristivo).

 

http://msdn.microsoft.com/en-us/performance/default.aspx

 

Sad se zove Windows Performance Toolkit

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
jumboY kaže...
BlueMax kaže...
jumboY kaže...

Ne vidim iskreno smisao rasprave. Smeta vas nezamjenjiva baterija? Jednostavno je, ne uzmete ovaj ili opcenito takav laptop.

Mene iskreno ne smeta, laptopi mi uopce ne trebaju, pa isti ne bih ni uzeo, imao on zamjenjivu ili nezamjenjivu bateriju. No mene kod ovog maca ne smeta baterija koliko me smeta cijena (barem kod nas u hrv) + nepostojanje etherneta. Meni te dvije "sitnice" bodu oci vise od bilo kakve baterije.

Ne vidis smisao rasprave medju ljudima kojima smeta nezamjenljiva baterija u temi o nezamjenljivoj bateriji, a vidis smisao vlastitog ukljucivanja u nju, iako kazes kako te laptopi opcenito ne zanimaju?

 

S ostatkom posta se slazem jer uskoro uzimam neki premium laptop a Mac mi otpada iz toliko razloga da do baterije a ni cijene ne stignem ni razmisljati. Posto ga nisam ni uzimao u obzir nedostatak etherneta mi je novost. Za je stvarno moguce? Jasno mi je da su ga iz Air-a izbacili zbog debljine ali iz Pro-a mi je to stvarno besmisleno.

 

Da, ne vidim razloga. Cisto zato jer to nije jedini laptop koji je na trzistu moguce kupiti. Da uzimam laptop i da me ne zanima cijena, opet ovaj MBP Retina ne bih uzeo. Nedostatak etherneta bi presudio.

Kao sto su ga iz Aira izbacili radi debljine, iz istog razloga je (najvjerojatnije) ispao i iz MBP Retine. Ali samim time ja ne vidim sta je tocno onda "pro" na tom laptopu. Osim famozne rezolucije koja vjerojatno odlicno posluzi graficarima i slicnima. No kako se ne ubrajam u takve, to mi ne predstavlja neku veliku prednost.

 

Kupnja retina MBP-a je više lifestyle odluka nego potreba. Ethernet nema. Dobro. Ne treba im. Ako im je glavna mrežna aktivnost internet i sve vezano za internet, onda da, ne treba im Ethernet.

DVD čitač nema jer kao imate iTunes Movies ili nešto u tom điru. Dobro. Ne treba. No za 19000+ para koliko su dali za njega, neće im bit problem kupit neki USB optički pogon ili od Applea ili neki drugi AKO im bude zatrebao.

 

Ako vam treba Mac iz bilo kakvog razloga kojeg volite i prenosit, uzmite rabljeni 15" MBP iz 2011, u njega utirajte SSD i to je to. Bit će prilično brz. Prilično. Bez zezanja. I imat će Ethernet i optički pogon. I bit će brz, no dobro to sam već reka. Još kad dođe ML... bit će isto brz :)

HONDA: THE POWER OF DREAMS
16 godina
neaktivan
offline
MacBook Pro – što s baterijom?

I na kraju dana ljudi koji uistinu i rade na recikliranju kazu da nije nista svemirski i da normalno mogu i to reciklirat:

http://arstechnica.com/apple/2012/07/recyclers-disagree-on-impact-of-glued-in-retina-macbook-pro-batteries/

 

 

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
segregator kaže...
Drazen kaže...

Uglavnom, ako zelite brzi PC morate imati prazan disk, max 30-40% pun, i pobrisite pola stvari iz Run registrya, te pogasite pola servisa koji se uzalud podizu da poslije nista ne rade. Za XP bio je zgodan program, Bootvis, koji je lijepo iscrtao sto i kada se boota. Nazalost ne radi na 7. Ako netko zna zamjenu bio bi zahvalan (7 ima nesto slicno u logu ali nije bas previse iskoristivo).

 

http://msdn.microsoft.com/en-us/performance/default.aspx

 

Sad se zove Windows Performance Toolkit

stranica im je koma napravljana

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet {http://megayoutubeviews.com/register-form.php?r=15961}
16 godina
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
EZY-E kaže...
segregator kaže...
Drazen kaže...

Uglavnom, ako zelite brzi PC morate imati prazan disk, max 30-40% pun, i pobrisite pola stvari iz Run registrya, te pogasite pola servisa koji se uzalud podizu da poslije nista ne rade. Za XP bio je zgodan program, Bootvis, koji je lijepo iscrtao sto i kada se boota. Nazalost ne radi na 7. Ako netko zna zamjenu bio bi zahvalan (7 ima nesto slicno u logu ali nije bas previse iskoristivo).

 

http://msdn.microsoft.com/en-us/performance/default.aspx

 

Sad se zove Windows Performance Toolkit

stranica im je koma napravljana

 

Istina, ali alat je dobar :)

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
14 godina
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
fade kaže...

Da razlika je vidljiva ali ne toliko da je to sad nesto revolucinarno kako to Apple prikazuje.  U 2002 godini je vec postojao laptop sa 2k rezolucijom i da je ljudima to bilo toliko potrebno mislim da bi dosada postojalo puno vise prijenosnika koji nude takav ekran.

Taj ekran je inače jedna od boljih stvari koje Apple trenutno gura, uz thunderbolt priključak.

 

Kakva nam je korist od toga što je 2002. postojao takav laptop kada nitko nije se ni trudio da postavi tu rezoluciju za standard? Sigurno bi bilo ugodnije očima, možda ne na 15" laptopima al na 17" zasigurno da.

15 godina
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
Branimir82 kaže...
zoran123456 kaže...

Appleovi proizvodi su ... osrednji. Čemu takva pompa oko njih ?

Jer se žene i 'metrosexualci' pale na šminkerski dizajn.

O'š reć' agroseksualci :oP

11 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
Kod nas ekologija i nije bitna - u pravu si. Ovdje nae brine cijena tog servisa koji ce napraviti cijelu izmjenu. Druga stvar je i to sto vise ne mozes izvaditi bateriju i ostaviti laptop samo ja punjacu i time znacajno produziti vijek trajanja te iste baterije. Ja imam Toshibu dvije godine i baterija je jos uvijek kao nova, upravo zbog mogucnosti vadjenja iste te vracanja samo kad sam "vani". Apple stalno filozofira ali zato ne kupim nista sa nagrizenom jabukom i rjesen problem.
12 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
sirka666 kaže...
fade kaže...

Da razlika je vidljiva ali ne toliko da je to sad nesto revolucinarno kako to Apple prikazuje.  U 2002 godini je vec postojao laptop sa 2k rezolucijom i da je ljudima to bilo toliko potrebno mislim da bi dosada postojalo puno vise prijenosnika koji nude takav ekran.

Taj ekran je inače jedna od boljih stvari koje Apple trenutno gura, uz thunderbolt priključak.

 

Kakva nam je korist od toga što je 2002. postojao takav laptop kada nitko nije se ni trudio da postavi tu rezoluciju za standard? Sigurno bi bilo ugodnije očima, možda ne na 15" laptopima al na 17" zasigurno da.

 

Ne kazem da to ne valja nego da nije nista revolucionarno...to je dosad bio standard samo na profesinalnim laptopima jer je bilo malo interesa od strane prosjecnih korisnika, prvo zbog cijene [koja i nije toliko astronomska] te zbog upitne korisnosti.  Apple-u je najvise stalo do marketinga i "impresivnih" brojki nego do toga sto musterija zeli i treba.

 

IBM je prije par godina nudio Thinkpad za mase sa IPS panelom,2k QXGA rezolucijom i 1 sa touchscreenom. Jedan od najkvalitenijih brandova laptopa koji traju po 10 godina sa takvim ekranom sigurno vrijedi svaku kunu i definitivno je bio "najbolji" u to vrijeme, ali nitko ga i ne spominje jer prosjecan korisnik to ne kuzi dok mu Apple ne objasni na malo primitivnijem jeziku.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.7.2012 16:07 (fade).
12 godina
neaktivan
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
funky0308 kaže...
Kod nas ekologija i nije bitna - u pravu si. Ovdje nae brine cijena tog servisa koji ce napraviti cijelu izmjenu. Druga stvar je i to sto vise ne mozes izvaditi bateriju i ostaviti laptop samo ja punjacu i time znacajno produziti vijek trajanja te iste baterije. Ja imam Toshibu dvije godine i baterija je jos uvijek kao nova, upravo zbog mogucnosti vadjenja iste te vracanja samo kad sam "vani". Apple stalno filozofira ali zato ne kupim nista sa nagrizenom jabukom i rjesen problem.

MacBook Pro 17" tri godine, ista baterija, radi skoro isto kao i na početku - nešto ispod 4 sata na bateriju. Kad je bio nov radio je 4 i pol sata. Nikad na njemu nisam mjenjao bateriju, pa ne vidim razlog zašto bih mijenjao i na ovom?

 

Što se tiče ekologije, koliko ste do sada bacili laptopa u smeće? Niti jedan. Svaki laptop prelazi iz ruke u ruku. Ljudi imaju laptope stare 10 godina i još ih koriste, a kad ih bace, bace ih u smeće bez recikliranja i vađenja baterije.

 

12 godina
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
BlueMax kaže...

"Pro" u tom laptopu je ime.

 

Sumnjam da je ethernet iz Pro-a izbacen zbog debljine jer ako ga mogu puno tanji modeli rjesiti adapterom zasto ne bi i MacBook Pro?! Koliko je meni poznato adapter na thunderbolt postoji i ako postoji onda to i nije neki veliki problem.

Kad sam gledao Series9 (moj najvjerovatniji izbor) shockiralo me sto nema ethernet prikljucak. Kad sam malo bolje pogledao i vidio da ga ipak ima odmah mi je bilo lakse.

Da mi je Series9 sa Aplleovim touchpadom i naponskim prikljuckom. To bi bio idealan stroj.

Postoji, i ethernet (gigabit ovaj put za razliku od USB 2.0 adaptera za MBA) i firewire. Ne gubis nista u odnosu na onaj stari MBP.

 

Meni uz ovo sto si naveo treba i OSX, i tu se nema sto razmisljat. No retina mi ne treba za ostrinu, treba mi na 15'' 1920x1200 zbog radne povrsine i to je sve. A to retina odradjuje bez problema. Plus sto imam i OSX i Windows i Linux (ova 2 u VMWareu).

12 godina
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?
zoki.zlikowski kaže...

MacBook Pro 17" tri godine, ista baterija, radi skoro isto kao i na početku - nešto ispod 4 sata na bateriju. Kad je bio nov radio je 4 i pol sata. Nikad na njemu nisam mjenjao bateriju, pa ne vidim razlog zašto bih mijenjao i na ovom?

 

Imam jedan 4.5 godine star Macbook white, imam od pocetka 2 baterije, cca 250 i 350 cycleova, jos su na 90+ healtha.

16 godina
offline
Re: MacBook Pro – što s baterijom?

 Mac kupuju sminkeri ?Omg. 0.o. Mac kupuju ljudi kojima je potrebna velika autonomija rada,kvalitetna tipkovnica,Mac osx radi ios programiranja. Mislim da si ikad radio na macosx-u ne bi pricao ovakve gluposti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2012 15:36 (Romano).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice