Lumia 730 i 830

poruka: 51
|
čitano: 17.339
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lumia 730 i 830".
9 godina
neaktivan
offline
Lumia 730 i 830

 

Kakva je uopće budućnosti Windows phonea? Isplati li se kupti bili što s WP-om?

 

Nije provokacija nego ozbiljno pitanje.

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Lumia 730 i 830

Mislim da će tržište WP rasti, jer ovo jednostavno dobro šljaka, a povoljni modeli dostupni kod nas mi se čine bolji za korištenje od Androida. Ako i ne budu rasli uvijek će imati svojih poklonika dovoljan broj da to Microsoft gura i dalje...

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
13 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Lumia 730 i 830

evo vec sam godinu dana vlasnik lumie 520 i mogu reci da mi je to najbolji mobitel do sada (vrijednosti do 1500kn). Nikad me nije izdala, zastekala niti se ostetila od silnog padanja, a padala puno puta. Sto se tice baterije uopce nevidim razliku u trajanju, vjerujem da je izgubila na kapacitetu ali be u onoj mjeri da bi ja to osjetio. A sami OS je jednostavno fantastican i nevjerovatno fluidan na tako "slabom" uredaju. Rekao sam da cu zamjenit 520 s nekom jacom Lumijom cim me ovaj izda ali mislim da to nece biti u tako skoro vrijeme.

12 godina
offline
Lumia 730 i 830
Budućnost wp-a je svijetla i sigurno će dugo dugo vremena držati svoj dio tržišta.
Treba vremena dok se OS razvije do te mjere da može reći da je jači od konkurencije. Već polako i u Hrvata raste svijest da su wp uređaji brži i lakši za hendlanje od npr androida.
Fuck me I am famous.
Moj PC  
17 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Lumia 730 i 830

Koristim WP evo skoro god i pol.

Koliko god ljudi pametovali i ismijavali WP smjesni su.

 

windows phone jednostavno upalis i ne moras gasit mobitel god dana, radit ce istom brzinom kao i prvog dana, nema lagaa nema stopanja.

U god i pol nisam skoro nikad imao potrebu da ga ugasim, osim kad mi se ponekad sam ugasi radi baterije.

 

Sto se tice aplikacija, imaju sve. Ok, nema 10 000 razlicitih verzija kalkulatora ali ima ih 20, sasvim dovoljno. Mislim da im imaju 300 000 u storu

 

Ok falile su neke stvari kao nottification centar ali su to ubacili u WP 8.1 pa ni sa tim vise nemam problema.

 

Mobitel jednostavno funkcionira od prvog dana sve so posljednjeg kao nov.

 

Aplikacija za navigaciju, nokia drive je definitivno jedna od najboljih navigacija na trzisru i to potpuno  besplatna uz nokine mobitele. Korisio sam je kad god sam isao negdje van i pre pre dobra je.

Samo radi toga se isplati kupit WP amo netko mnogo putuje.

 

 

Jedina mana po mom misljenju je to mozda fale aplikacije za pojedinu banku...

 

 

Sve u svemu, ja bi dao cistu 5-ticu WP-u pogotovo nakon WP 8.1 updata.

 

Ne znam, ali nije mi jasno zasto tolko protivljenja WP-u

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.9.2014 10:07 (kingofthenight).
 
24 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Lumia 730 i 830
BudalastoStvorenje kaže...

 

Kakva je uopće budućnosti Windows phonea? Isplati li se kupti bili što s WP-om?

 

Nije provokacija nego ozbiljno pitanje.

 

Moje misljenje je, ako trebas mobitel za ozbiljan rad, puno koristis mailove, messengere, office i potrebba ti je kvalitetna (glasovna) navigacija i jos bolja kamera, uzmi lumiju. Ak se hoces igrat igrice na mobitelu uzmi si android. WP ima za ponudit sve sto i android, vecinu stvari cak i u boljem izdanju. Osim nekakvih konkretnijih igrica

15 godina
offline
Lumia 730 i 830

Ova 730 izgleda ko pun pogodak...def sledeci telefon.

Moj PC  
9 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Lumia 730 i 830

@king, slazem se fali aplikacija za mob bankarstvo ali sve se odradi i preko IE11, al u skorije vrijeme ce izbacit vec aplikacije za wp

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Lumia 730 i 830

Imam 520 nekih 7-8 mjeseci i definitivno je telefon za te nofce raketa. Radi 10x bolje nego bilo koji android za te novce pa čak i više. Mislim da će mi neki od tih dvoje biti sljedeći mob.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Lumia 730 i 830
BudalastoStvorenje kaže...

 

Kakva je uopće budućnosti Windows phonea? Isplati li se kupti bili što s WP-om?

 

Nije provokacija nego ozbiljno pitanje.

Cak i ako ce propasti (a mislim da nece), nece se desiti preko noci - a za dvije godine ces svakako mijenjati mobitel, kakav god sada da kupis.

Tako da ne vidim zasto se ne bi isplatilo da probas WP.

9 godina
protjeran
offline
Re: Lumia 730 i 830
MetaSk kaže...

evo vec sam godinu dana vlasnik lumie 520 i mogu reci da mi je to najbolji mobitel do sada (vrijednosti do 1500kn). Nikad me nije izdala, zastekala niti se ostetila od silnog padanja, a padala puno puta. Sto se tice baterije uopce nevidim razliku u trajanju, vjerujem da je izgubila na kapacitetu ali be u onoj mjeri da bi ja to osjetio. A sami OS je jednostavno fantastican i nevjerovatno fluidan na tako "slabom" uredaju. Rekao sam da cu zamjenit 520 s nekom jacom Lumijom cim me ovaj izda ali mislim da to nece biti u tako skoro vrijeme.

Potpis do u rijec,samo bih dodao,da 520 spada u razred do 100 Eura,ne 200...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Lumia 730 i 830
Drago mi je da su ljudi poceli ozbiljno shvacat WP platformu, pogotovo sa 8.1 nadogradnjom smo dobili odlican OS. Trenutno imam L920 i Huawei Ascend P6 kao sluzbeni i lumia je puno bolji telefon i fluidniji iako je P6 po specifikacijama "bolji" telefon.
vlastoručni potpis
10 godina
neaktivan
offline
Lumia 730 i 830

kada sam ju kupovao bila je nesto manje od 1400kn, sada za stotinjak € je definitivno best buy{#}

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Lumia 730 i 830
nadam se da ce 735 dolaziti sa punom navigacijom, a ne samo za jednu zemlju
bojim se s obzirom na cijenu da ce bit samo jedna, a radije bi nju radi amoleda
9 godina
protjeran
offline
Re: Lumia 730 i 830
apoteka kaže...
nadam se da ce 735 dolaziti sa punom navigacijom, a ne samo za jednu zemlju
bojim se s obzirom na cijenu da ce bit samo jedna, a radije bi nju radi amoleda

Po difoltu dobivas mapu drzave,s obzirom na tvoje GPS lociranje,no mos skinuti naknadno koju god hoces mapu kojegod drzave...

16 godina
moderator
offline
Re: Lumia 730 i 830
apoteka kaže...
nadam se da ce 735 dolaziti sa punom navigacijom, a ne samo za jednu zemlju
bojim se s obzirom na cijenu da ce bit samo jedna, a radije bi nju radi amoleda

Dolazi s navigacijom za cijeli svijet: http://conversations.nokia.com/2014/09/04/lumia-730-and-lumia-735/

Domagoj
14 godina
offline
Re: Lumia 730 i 830

730 DS ... samo ako bude cijena ok

13 godina
neaktivan
offline
Re: Lumia 730 i 830
super je full navigacija
brinuo sam se jer 720 i nize nemaju, osim 620
14 godina
offline
Lumia 730 i 830

Imao sam razne androide, od najjeftinijih kineza, preko skupljih kineza, pa do sony xperia z. Sad vec cca 1 godinu imam Lumiu 920.

Cak je i moj najbolji frend koji ima Z, priznao da je Nokiina kamera bolja iako je zaljubljenik u sony. Ostalo je povijest.

Kaze neko prije mene "nema potrebe gasiti mob" naravno kad sve radi - stalno.

WP mi se ispocetka nije svidio radi, po mom, previse restrikcija, ali kad covjek pogleda prosjecnog PC, ili android korisnika, onda je sve jasno.

Nedostaje mi strasno sharing preko WI/FI-a, ali mozda nam se u nekom update-u smiluju :-)

Sljedeci je (ako nagovorim gazdu na pretplatu) 930 :-)

 
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Lumia 730 i 830
Koristim iPhone 5, ali dosta mojih bližnjih ima Nokie. Pomogao sam ih konfigurirati i meni je taj OS izvanredan. Da nisam "zaglibija" u iOS ni trenutka ne bih razmišljao. Pogotovo ako si ovisnik o Windowsima na PC-ju mislim da je logično koristiti WP. Aplikacije će pomalo doći tako da ni tu ne vidim problem.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Lumia 730 i 830
Domagoj kaže...

kako ide  WPBeta.me?

 

OT: ne mogu niš loše reć kad sam na wp točno od dana kad je došao NoDo update... za one koji ne znaju taj je donio COPY/PASTE{#}

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.9.2014 14:06 (skank666).
11 godina
protjeran
offline
Re: Lumia 730 i 830
Brk kaže...

Imao sam razne androide, od najjeftinijih kineza, preko skupljih kineza, pa do sony xperia z. Sad vec cca 1 godinu imam Lumiu 920.

Cak je i moj najbolji frend koji ima Z, priznao da je Nokiina kamera bolja iako je zaljubljenik u sony. Ostalo je povijest.

Kaze neko prije mene "nema potrebe gasiti mob" naravno kad sve radi - stalno.

WP mi se ispocetka nije svidio radi, po mom, previse restrikcija, ali kad covjek pogleda prosjecnog PC, ili android korisnika, onda je sve jasno.

Nedostaje mi strasno sharing preko WI/FI-a, ali mozda nam se u nekom update-u smiluju :-)

Sljedeci je (ako nagovorim gazdu na pretplatu) 930 :-)

Kamera na L920/925 nije ni usporediva sa Xperia Z,vec sa Z1/Z2(za Z3 nez jos kakva je)... I to iskljucivo u day light uvijetima.. U Low Light uvijetima,jos nisam naisao na smartphon koji ima cak i priblizno dobru sliku kao L920/925, eventualno HTC sa One M7/8...

16 godina
online
Re: Lumia 730 i 830
330 eura sam neki dan platil Nexus 5 i stvarno ne kuzim na koga ciljaju s tim cijenama.
15 godina
neaktivan
offline
Lumia 730 i 830

Koristim lumiu 520 vec 5 mjeseci i moram rec da je windows phone 8.1 zakon!

Sve radi brzo i stabilno, preporodija san se od kad san presa na wp (2 andorid mobitela dosad i trenutno 3. tablet) kao sta san se preporodija kad san winse na desktopu zaminija s linuxom (2009...)

 

Sljedeci mob ce bit opet nokia sa wp!

 

P.S

 

Nokia here i nokia drive su same po sebi dovoljan razlog da se kupi Nokia sa wp-om!

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Lumia 730 i 830

Mogu reci da mi je drago sto se platforma tako lijepo razvija, i sto za razliku od prije vidim sve cesce Lumiu kod nekog.

 

Uz Lumije sam od pocetka, poceo sa 800 pa 920 i sad sam na 930, koja mi je fantasticna. 

 

Izmedu 920 i sad 930 sam bio na S4 i iskreno ne razumijem ljude koje isticu "tolike" prednosti Android platforme, s pretpostavkom da govorimo o normalnom korisniku koji vrhunac dana ne vidi u tome sto je nekakav custom rom stavio na svoj telefon.

 

Ja sam se vratio na WP jer su mi falile Here mape najvise a i pouzdanost i robusnost samog telefona. Ne znam, kad sam sa 920ice presao na S4 sam imao osjecaj kao da sam telefon kupio na kakvom placu. 

 

I odgovorno tvrdim da Samsung sto se tice kvalitete nemoze Nokiji pruziti vodu. Ima naravno i nedostataka kod 930 ( ponajvise grijanje metalnog ruba ) al se nekako nadam da ce se to ispolirati kroz kakav firmware update. 

 

Svakako se WP moze preporuciti i mislim da ce inovacije i kvaliteta biti sam bolja i da ce biti i vise aplikacija kako broj korisnika bude rastao, jer se niti jednoj banci ne da ulagati u platformu koja ima saku korisnika na pojedinom trzistu. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Lumia 730 i 830

Vidim da su svi imaju jako pozitivan stav, pa da ja kažem i drugu stranu. Nekih aplikacija za windows phone nema. Ja npr. koristim mobilno bankarstvo i još prije dvije godine su ljudi govorili "Ma biti će to uskoro.".  Još uvijek ga nema. Isto tako, neke aplikacije koje imaš na Windows phoneu zapravo nemaš, jer nemaju neke funkcionalnosti koje imaju na Androidu i iOs-u. Ako su ti te aplikacije bitne onda Windows phone nije opcija. Ako ti je dovoljno da na mobitelu imaš email i browser onda je windows phone ok. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.9.2014 17:14 (Palikuća).
16 godina
offline
Re: Lumia 730 i 830
Palikuća kaže...

Vidim da su svi imaju jako pozitivan stav, pa da ja kažem i drugu stranu. Nekih aplikacija za windows phone nema. Ja npr. koristim mobilno bankarstvo i još prije dvije godine su ljudi govorili "Ma biti će to uskoro.".  Još uvijek ga nema. Isto tako, neke aplikacije koje imaš na Windows phoneu zapravo nemaš, jer nemaju neke funkcionalnosti koje imaju na Androidu i iOs-u. Ako su ti te aplikacije bitne onda Windows phone nije opcija. Ako ti je dovoljno da na mobitelu imaš email i browser onda je windows phone ok. 

u kojoj si ti banci?

10 godina
protjeran
offline
Re: Lumia 730 i 830
Ma da, W8.1 ima samo email i browser. Bravo.
10 godina
neaktivan
offline
Lumia 730 i 830

ima E-mail???? Ma di? 😁

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Lumia 730 i 830
Nema m-zabu, dakle aplikaciju jedne od banaka s najviše klijenata u Hrvatskoj. Inače je aplikacija odlična, koristim je na androidu svakodnevno, plaćam račune, ma sve moguće, provjeravam stanje tekućeg, obročnih, mastera i sl. Samo ta aplikacija mi je dovoljno velik razlog da ozbiljno razmislim o tome da ne pređem na OS a koji ju nema. Inače mi je wp ok, žena ga ima na L520, pogotovo sad 8.1. ali je i njoj, koja je prešla s androida već dosadnjikav i ograničen. Recimo preko whatsappa ne može shareati video koji je u galeriji nego samo onaj koji snimi preko samog whatsappa i to u trajanju do 1 minute max, što je blago rečeno smiješno. Tako da mislim da ne stoji da je wp za prosječne korisnike a android za zajtjevnije jer ovo su nedostaci koji smetaju i najobičnijeg korianika. No, uz sve to mislim da wp ima lijepu budućnost i da će imati solidan udio na tržištu te će sa svakim updateom biti bolji. Inače od androida uzmite Nexus 5 i imate savršeno iskustvo androida kakav je zamišljen da bude. Za sve za što inače koristim laptop, osim rada u officeu sada napravim na Nexusu i to brzo, jednostavno, učinkovito
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice