Lucid Lynx u distribuciji

poruka: 45
|
čitano: 8.072
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lucid Lynx u distribuciji".
14 godina
protjeran
offline
Lucid Lynx u distribuciji

Da znam nastimati WLAN PPoE konekciju, koristio bih ga makar 15 dana.

a.k.a dr. House, ali to je ime bilo zauzeto....
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Lucid Lynx u distribuciji

Tooo,napokon :D Idem ga odmah skinuti i staviti

 

http://www.bytelove.com/images/uploads/Gadgets/linuxgear/x-ray-tux-sticker.jpg
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Lucid Lynx u distribuciji

Svaka cast! Instalirao sam ga i jako sam prijatno iznenadjen.

Inace sam Ljubitel KDE jer Gnome nesto staromodno izgleda, ipak je Gnome mnogo brzi od KDE. O stabilitetu necu govoriti jer smatram da su oba jako stabilna.

Zar nije lijepota kad installieras sustav koji i nakon 2 godine tacno finkcionira kao i na dan instalacije?

A da ne pricmo da mu ne treba antivirus.

 Hvala Bug-u na tu vijest!

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2010 12:28 (linuxomanija).
 
2 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Lucid Lynx u distribuciji
Ja volim svoj LFS... odnosno BLFS...
In Control
14 godina
neaktivan
offline
Lucid Lynx u distribuciji

Na Eee1005 sam XP pregazio s Ubuntu 10.04 Netbook Remix i dobio bez pretjerivanja duplo funkcionalniji netbook. Prijašnje verzije Netbook Remixa nisam isprobao pa ne znam koliko je i ako je ova verzija bolja ali ja sam s ovom oduševljen.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Lucid Lynx u distribuciji

Koja vam je to verzija LTE ??? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Lucid Lynx u distribuciji

To nije tvoje. Ne razbacuj se skračenicama koji opisuju u stvari postupak.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
16 godina
offline
Lucid Lynx u distribuciji

@buhaha Long Term Evolution .... Znaći da će pružati support duže vrijeme.

 

HR mirror za download http://hr.releases.ubuntu.com/lucid/

www.MojPortal.com.hr | http://twitter.com/MojPortal
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Lucid Lynx u distribuciji

Evo baš sad ga skidam i planiram ga staviti starom na laptop koji totalno grca u virusima na xp-u. Sad će napokon moćo odahnuti od gnjavaže sa antivirusima i sličnim problemima. Smijeh

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Lucid Lynx u distribuciji

Malo su se dečki zeznuli, nije LTE već LTS (long term support).

LTS verzija izlazi svake dvije godine, pruža podršku besplatnih sigurnosnih nadogradnji tri godine na desktopu i 5 na serveru, ako se instaliraju nadogradnje iz LTS repozitorija.

 

"Obična" desktop/server verzija izlazi svakih 6 mjeseci i ubuntu za te verzije pruža podršku 18 mjeseci.

I običnu i LTS verziju moguće je nadograditi na bilo koju novu verziju ubuntu-a (kad izađe).

 

Imam instaliran 10.04 od bete1 i mogu reći da sam jako iznenađen brzinom pokretanja i gašenja te samom brzinom i stabilnošću sustava.

Poslužit će dok ne izađe opensuse 11.3 Namigiva

 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Lucid Lynx u distribuciji
redrum781 kaže...

Poslužit će dok ne izađe opensuse 11.3 Namigiva

 

A što je tak dobro u opensuse 11.3?

There's no business like showbusiness
16 godina
offline
Lucid Lynx u distribuciji

Nisam ga još proučio, no ljuti me što nisu dosljedni, tri zadnja release-a i u svakom biraju drugi IM. Mislim, ok, možeš si stavit koji ti želiš, ali trebali bi izabrati jednu stvar i ispeglat ju i to je to. Ovako ni sam ne znam koji soft na kraju staviti. Mislim, mogu i mirandu pod wineom, ali... U svakom slučaju, brži je i ljepši od prošlog :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Lucid Lynx u distribuciji
zbuzanic kaže...

Nisam ga još proučio, no ljuti me što nisu dosljedni, tri zadnja release-a i u svakom biraju drugi IM. Mislim, ok, možeš si stavit koji ti želiš, ali trebali bi izabrati jednu stvar i ispeglat ju i to je to. Ovako ni sam ne znam koji soft na kraju staviti. Mislim, mogu i mirandu pod wineom, ali... U svakom slučaju, brži je i ljepši od prošlog :)

 

ajde molim te nabroj ta tri IM koja su mijenjali -.-'

15 godina
neaktivan
offline
RE: Lucid Lynx u distribuciji
Ma ja samo ne kuzim... ako vam toliko smeta, pa napravite svoju distru... Imate LFS i BLFS, i kasnije ABLFS (autoamted je ono A)... pa eto... Znate za razliku od ostalih OS-ova, linux mozete prilicno lagano customizirati (tko zna) i napraviti po svom okusu... Ali... gle... za to treba malo vise od 20 minuta klikanja :O :O :O
In Control
16 godina
neaktivan
offline
RE: Lucid Lynx u distribuciji
EnlightenedPhoenix kaže...
Ma ja samo ne kuzim... ako vam toliko smeta, pa napravite svoju distru... Imate LFS i BLFS, i kasnije ABLFS

 

Ja ne kužim zašto ti forsaš LSF ovdje...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Lucid Lynx u distribuciji
dekstroza kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...
Ma ja samo ne kuzim... ako vam toliko smeta, pa napravite svoju distru... Imate LFS i BLFS, i kasnije ABLFS

 

Ja ne kužim zašto ti forsaš LSF ovdje...

  Zato sto ljudi stalno prigovaraju linux distrama...

In Control
16 godina
neaktivan
offline
RE: Lucid Lynx u distribuciji
EnlightenedPhoenix kaže...
dekstroza kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...
Ma ja samo ne kuzim... ako vam toliko smeta, pa napravite svoju distru... Imate LFS i BLFS, i kasnije ABLFS

 

Ja ne kužim zašto ti forsaš LSF ovdje...

  Zato sto ljudi stalno prigovaraju linux distrama...

 

Ček, ti misliš da je LFS prikladan za ljude koji se žale na ubuntu?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Lucid Lynx u distribuciji
zbuzanic kaže...

Nisam ga još proučio, no ljuti me što nisu dosljedni, tri zadnja release-a i u svakom biraju drugi IM. Mislim, ok, možeš si stavit koji ti želiš, ali trebali bi izabrati jednu stvar i ispeglat ju i to je to. Ovako ni sam ne znam koji soft na kraju staviti. Mislim, mogu i mirandu pod wineom, ali... U svakom slučaju, brži je i ljepši od prošlog :)

Pokraj Pidgina Mirandu u wine-u? LOL.

EnlightenedPhoenix kaže...
Ma ja samo ne kuzim... ako vam toliko smeta, pa napravite svoju distru... Imate LFS i BLFS, i kasnije ABLFS (autoamted je ono A)... pa eto... Znate za razliku od ostalih OS-ova, linux mozete prilicno lagano customizirati (tko zna) i napraviti po svom okusu... Ali... gle... za to treba malo vise od 20 minuta klikanja :O :O :O

Dosadan si.

http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
16 godina
offline
Lucid Lynx u distribuciji

skinul sam ga i najprije sam ga instaliral u virtualnu mašinu (VMware) i onda kad trebam upisat lozinku, ponaša se ko da nema tipkovnice, uopće ne reagira kad pokušavam upisat lozinku, a u isto vrijeme imam instaliranu verziju 9.10 u istoj virtualnoj mašini, i on uredno prihvaća tipkovnicu  i radim kaj hoću u njemu... a opet kad ubuntu 10.4 pokrenem s CD-a, uredno radi i prihvaća tipkovnicu...ajd ako netko zna u čemu je fora, pliz nek javi...

http://www.youtube.com/user/hoggar001
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Lucid Lynx u distribuciji
hogar strašni kaže...

skinul sam ga i najprije sam ga instaliral u virtualnu mašinu (VMware) i onda kad trebam upisat lozinku, ponaša se ko da nema tipkovnice, uopće ne reagira kad pokušavam upisat lozinku, a u isto vrijeme imam instaliranu verziju 9.10 u istoj virtualnoj mašini, i on uredno prihvaća tipkovnicu  i radim kaj hoću u njemu... a opet kad ubuntu 10.4 pokrenem s CD-a, uredno radi i prihvaća tipkovnicu...ajd ako netko zna u čemu je fora, pliz nek javi...

Da li ti radi Tipkovnica u terminalu?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Lucid Lynx u distribuciji

15 godina
neaktivan
offline
RE: Lucid Lynx u distribuciji
dekstroza kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...
dekstroza kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...
Ma ja samo ne kuzim... ako vam toliko smeta, pa napravite svoju distru... Imate LFS i BLFS, i kasnije ABLFS

 

Ja ne kužim zašto ti forsaš LSF ovdje...

  Zato sto ljudi stalno prigovaraju linux distrama...

 

Ček, ti misliš da je LFS prikladan za ljude koji se žale na ubuntu?

  Pa ako cemo iskreno... mislim da bi definitivno odustali od linuxa onda... ali stvarno... ako misle da mogu napraviti bolji posao...

In Control
16 godina
offline
RE: Lucid Lynx u distribuciji
linuxomanija kaže...
hogar strašni kaže...

skinul sam ga i najprije sam ga instaliral u virtualnu mašinu (VMware) i onda kad trebam upisat lozinku, ponaša se ko da nema tipkovnice, uopće ne reagira kad pokušavam upisat lozinku, a u isto vrijeme imam instaliranu verziju 9.10 u istoj virtualnoj mašini, i on uredno prihvaća tipkovnicu  i radim kaj hoću u njemu... a opet kad ubuntu 10.4 pokrenem s CD-a, uredno radi i prihvaća tipkovnicu...ajd ako netko zna u čemu je fora, pliz nek javi...

Da li ti radi Tipkovnica u terminalu?

hehe, novi sam u tome, pa ne znam ni kaj me pitaš....jbga :(

http://www.youtube.com/user/hoggar001
15 godina
neaktivan
offline
RE: Lucid Lynx u distribuciji
hogar strašni kaže...
linuxomanija kaže...
hogar strašni kaže...

skinul sam ga i najprije sam ga instaliral u virtualnu mašinu (VMware) i onda kad trebam upisat lozinku, ponaša se ko da nema tipkovnice, uopće ne reagira kad pokušavam upisat lozinku, a u isto vrijeme imam instaliranu verziju 9.10 u istoj virtualnoj mašini, i on uredno prihvaća tipkovnicu  i radim kaj hoću u njemu... a opet kad ubuntu 10.4 pokrenem s CD-a, uredno radi i prihvaća tipkovnicu...ajd ako netko zna u čemu je fora, pliz nek javi...

Da li ti radi Tipkovnica u terminalu?

hehe, novi sam u tome, pa ne znam ni kaj me pitaš....jbga :(

nema ti to veze terminal .  Ma wmware krivo emulira neki hardwer, želim reć  problem je u wmwareu probaj zamjeniti postavke jesi li kod postavki odabrao da želis linux pokrenuti. 

  Ako ne uspijevas sa wmwareo probaj sa virtualboxom http://www.virtualbox.org/wiki/Downloads 

 

 

Ubuntu 9.10 Karmic Koala
16 godina
offline
RE: Lucid Lynx u distribuciji
linuxuser kaže...
hogar strašni kaže...
linuxomanija kaže...
hogar strašni kaže...

skinul sam ga i najprije sam ga instaliral u virtualnu mašinu (VMware) i onda kad trebam upisat lozinku, ponaša se ko da nema tipkovnice, uopće ne reagira kad pokušavam upisat lozinku, a u isto vrijeme imam instaliranu verziju 9.10 u istoj virtualnoj mašini, i on uredno prihvaća tipkovnicu  i radim kaj hoću u njemu... a opet kad ubuntu 10.4 pokrenem s CD-a, uredno radi i prihvaća tipkovnicu...ajd ako netko zna u čemu je fora, pliz nek javi...

Da li ti radi Tipkovnica u terminalu?

hehe, novi sam u tome, pa ne znam ni kaj me pitaš....jbga :(

nema ti to veze terminal .  Ma wmware krivo emulira neki hardwer, želim reć  problem je u wmwareu probaj zamjeniti postavke jesi li kod postavki odabrao da želis linux pokrenuti. 

  Ako ne uspijevas sa wmwareo probaj sa virtualboxom http://www.virtualbox.org/wiki/Downloads 

 

 

ma ždere me to kaj pod istim tim VMwareom verzija Ubuntu 9.10 uredno radi...a ova 10.4 neće zbog te tipkovnice,odnosno nemrem se ulogirati kad ne mogu upisat lozinku.......idem još jedanput probat ispočetk ponoviti instalacju...

http://www.youtube.com/user/hoggar001
15 godina
neaktivan
offline
RE: Lucid Lynx u distribuciji

@linuxuser

 

Nasmijao si me :D

Sta ti znaci "nema ti to veze terminal"?

Htio sam covijeku pomoc ako je tastaura u terminalu aktivna, da promjeni par postavki u xorg-u te da mu ista proradi.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2010 22:17 (linuxomanija).
16 godina
offline
RE: Lucid Lynx u distribuciji
linuxomanija kaže...

@linuxuser

 

Nasmijao si me :D

Sta ti znaci "nema ti to veze terminal"?

Htio sam covijeku pomoc ako je tastaura u terminalu aktivna, da promjeni par postavki u xorg-u te da mu ista proradi.

 

ajd daj pomagaj ako to možeš ovak objasniti kaj da napravim...

http://www.youtube.com/user/hoggar001
15 godina
neaktivan
offline
RE: Lucid Lynx u distribuciji
hogar strašni kaže...
linuxomanija kaže...

@linuxuser

 

Nasmijao si me :D

Sta ti znaci "nema ti to veze terminal"?

Htio sam covijeku pomoc ako je tastaura u terminalu aktivna, da promjeni par postavki u xorg-u te da mu ista proradi.

 

ajd daj pomagaj ako to možeš ovak objasniti kaj da napravim...

http://nthrbldyblg.blogspot.com/2008/06/vmware-and-fubar-keyboard-effect.html

 

Zelim ti puno srece. :)

 

16 godina
offline
RE: Lucid Lynx u distribuciji
linuxomanija kaže...
hogar strašni kaže...
linuxomanija kaže...

@linuxuser

 

Nasmijao si me :D

Sta ti znaci "nema ti to veze terminal"?

Htio sam covijeku pomoc ako je tastaura u terminalu aktivna, da promjeni par postavki u xorg-u te da mu ista proradi.

 

ajd daj pomagaj ako to možeš ovak objasniti kaj da napravim...

http://nthrbldyblg.blogspot.com/2008/06/vmware-and-fubar-keyboard-effect.html

 

Zelim ti puno srece. :)

 

Sve bi to bilo jako fino da čoeku radi tipkovnica, ali... Belji se

 

Kako ti je linuxuser rekao, probaj s Virtualboxom ili malo proprčkaj postavke VMWarea. Možda ima neka opcija koja je nehotice isključena. Osobno nemam velikog iskustva s VMWareom pa te ne mogu uputiti na nešto konkretno.

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Lucid Lynx u distribuciji
linuxomanija kaže...

@linuxuser

 

Nasmijao si me :D

Sta ti znaci "nema ti to veze terminal"?

Htio sam covijeku pomoc ako je tastaura u terminalu aktivna, da promjeni par postavki u xorg-u te da mu ista proradi.

 

U terminalu neče biti aktivna, ako želi da proradi onda mora među postakama vmwarea pročackati, mozda nije odabrao OS kao linux negko drugi OS. 

zato jer wmware stvori virtualno racunalo (stvara hardver za koji sam OS koji ubaci ima driver)  a u njegovom slucaju ubuntu ne vidi tu tipkovnicu.  Tako da je greska u vmwareu a ne u ubuntu. 

 

Ubuntu 9.10 Karmic Koala
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice