Llano brži od Sandy Bridgea?

poruka: 59
|
čitano: 6.069
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Llano brži od Sandy Bridgea?".
13 godina
neaktivan
offline
Llano brži od Sandy Bridgea?

Dobar posao su napravili!

Moj PC  
25 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Llano brži od Sandy Bridgea?

Intelove grafičke (diskretne i integrirane) su oduvijek bile šrot što se performansi tiče tako da ni ova nije puno bolja. Valjda je netko očekivao da će sad Intel nekim čudom napraviti ubojitu grafičku ili?

 
12 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Llano brži od Sandy Bridgea?

Već vidim koji je moj novi upgrade {#}

 

 

15 godina
protjeran
offline
Llano brži od Sandy Bridgea?

Bulldozer, cekamo te! :)

Moj PC  
10 1 hvala 0
13 godina
offline
Llano brži od Sandy Bridgea?

Take that Intel :))
tako mi je drago šta sam odlucia pricekat sa kupnjom novog PC-a :P

 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Llano brži od Sandy Bridgea?

Ovaj procesor ima bolji grafički čip (HD 5670 navodno) nego moja grafička kartica (HD 3650). /facepalm

( Nadam se da sam se dobro izrazio u rečenici iznad. )

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Llano brži od Sandy Bridgea?
msimu666 kaže...

Take that Intel :))
tako mi je drago šta sam odlucia pricekat sa kupnjom novog PC-a :P

ko da ce itko kupiti procesor s integriranom grafikom, lol. mozda sta se laptopa tice, da, al oni laptopi koji imaju intela u sebi najcesce imaju i diskretnu graficku karticu....

15 godina
protjeran
offline
Re: Llano brži od Sandy Bridgea?
xyan kaže...
msimu666 kaže...

Take that Intel :))
tako mi je drago šta sam odlucia pricekat sa kupnjom novog PC-a :P

ko da ce itko kupiti procesor s integriranom grafikom, lol. mozda sta se laptopa tice, da, al oni laptopi koji imaju intela u sebi najcesce imaju i diskretnu graficku karticu....

  jedno 90% laptopa do 6000kn imaju intelovo integrirano rjesenje(koje je zivo smece), a i puno skupljih...(brojke pucam otprilike, al nisam puno pogrijesio)

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
offline
Re: Llano brži od Sandy Bridgea?
xyan kaže...
msimu666 kaže...

Take that Intel :))
tako mi je drago šta sam odlucia pricekat sa kupnjom novog PC-a :P

ko da ce itko kupiti procesor s integriranom grafikom, lol. mozda sta se laptopa tice, da, al oni laptopi koji imaju intela u sebi najcesce imaju i diskretnu graficku karticu....

Pa stolna verzija Buldozera ce imat jos brzu integriranu graficku, negdje u rangu viseg middle enda (valjda nesto kao 6770). I kolko znam moci ce se koristit crossfire s njom.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Llano brži od Sandy Bridgea?

Ideš ako je to točno onda pola ljudi neče niti kupovatu posebne GPU-ove, jer ta inregrirana bi onda bila jača i od jedne 4850

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.3.2011 19:55 (mrog 33).
14 godina
neaktivan
offline
Llano brži od Sandy Bridgea?

Ja iskreno ne kužim čemu ta potreba integrirati grafiku u procesor?!

 

Pa onaj ko nema potrebe za skupom grafičkom (ko se ne igra na kompu), uvijek može odabrati matičnu ploču s dovoljno kvalitetnom grafikom za 1080p video. 

 

To je čisti marketing, a bolje bi im bilo da resurse usmjere na još brži i kvalitetniji razvoj samih procesora - (npr. CIJENA, tj. snižavanje koštanja proizvodnog procesa)

 

- meni to izgleda kao da npr. proizvođači automobila namjerno forsiraju SUV sa 7 sjedala i ne ostavljaju ljudima mogućnost da odaberu 5 sjedala i veći prtljažnik.

Zdravac
 
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Llano brži od Sandy Bridgea?

ovdje je vise rijec o prijenosnicima..

i ovakve ideje su vise nego odlicne,

grafia je puno bolja nego integrirana

rijesenja kao sta je imam u mom laptopu

intel 4500, dno dna

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Llano brži od Sandy Bridgea?

Halooo...jel tko pažljivo čita???...Riječ je o low klasi procova za prijenosnike,koji konkuriraju intelovim integrircima koji i tako nisu za nešto zahtijevno.Likovi koji očekuju na CPU neki nabrijani grafički čip mogu samo sanjati.Uz to rađeni su SINTETIČKI testovi,pod krovom AMD-a,kao i dosad puni WOW..!!! rezultata,a u konačnici,opet tiho kaskajući za INTEL-om...tresla se brda,rodijo se maus...Po n-ti puta,počev od AMD K-5 procesora.

 
3 12 hvala 0
16 godina
offline
Re: Llano brži od Sandy Bridgea?
linuxjuzer kaže...

Halooo...jel tko pažljivo čita???...Riječ je o low klasi procova za prijenosnike,koji konkuriraju intelovim integrircima koji i tako nisu za nešto zahtijevno.Likovi koji očekuju na CPU neki nabrijani grafički čip mogu samo sanjati.Uz to rađeni su SINTETIČKI testovi,pod krovom AMD-a,kao i dosad puni WOW..!!! rezultata,a u konačnici,opet tiho kaskajući za INTEL-om...tresla se brda,rodijo se maus...Po n-ti puta,počev od AMD K-5 procesora.

A kolko se ono Laptopa i Netbooka prodaje jel trebaš digitron možda,{#} sad više korisnici nece imat smeče kao kod Intel kombinacije barem na takvim jeftinim stvarima ili srednje cijene svejedno.{#}

 

Pogledaj ovaj dole Netbook, i kolka mu je cijena i kakvim je procesorom obdaren 1.3 ghz jednojezgreni provjereno preslabo i vrlo šepavo za normalan rad. Grafika je Intel GMA-Šrot, normalno kaj drugo i sad si zamisli jedan ovakav dole procesor na linku u takvom Netbook-u za istu cijenu ili manju kakva je to razlika ne treba nit spomenut.{#}{#}

 

http://www.jeftinije.hr/racunalna-oprema/prijenosna-racunala/mini-notebook/toshiba-prijenosno-racunalo-satellite-t110-10n-pentium-13-3gb-320gb-dvd-rw-dl-116_-_CX0011A3D7?tab=pod

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/asrock-e350m1-amd-zacate-e350-apu/90351.aspx

 

 

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
15 godina
offline
Re: Llano brži od Sandy Bridgea?
Zdravac kaže...

Ja iskreno ne kužim čemu ta potreba integrirati grafiku u procesor?!

 

Pa onaj ko nema potrebe za skupom grafičkom (ko se ne igra na kompu), uvijek može odabrati matičnu ploču s dovoljno kvalitetnom grafikom za 1080p video. 

 

To je čisti marketing, a bolje bi im bilo da resurse usmjere na još brži i kvalitetniji razvoj samih procesora - (npr. CIJENA, tj. snižavanje koštanja proizvodnog procesa)

 

- meni to izgleda kao da npr. proizvođači automobila namjerno forsiraju SUV sa 7 sjedala i ne ostavljaju ljudima mogućnost da odaberu 5 sjedala i veći prtljažnik.

Zato jer je cilj kod AMD-a i Fusion arhitekture naposljetku skroz iz procesora izbaciti FP operacije i prebaciti ih na GPU, a na CPU imat samo integer jezgre, al ne mogu to odmah, nego trebaju postepeno vidjet kako funkcionira ovakva integracija.

14 godina
protjeran
offline
Re: Llano brži od Sandy Bridgea?
rambox kaže...

A kolko se ono Laptopa i Netbooka prodaje jel trebaš digitron možda,{#} sad više korisnici nece imat smeče kao kod Intel kombinacije barem na takvim jeftinim stvarima ili srednje cijene svejedno.{#}

 

Pogledaj ovaj dole Netbook, i kolka mu je cijena i kakvim je procesorom obdaren 1.3 ghz jednojezgreni provjereno preslabo i vrlo šepavo za normalan rad. Grafika je Intel GMA-Šrot, normalno kaj drugo i sad si zamisli jedan ovakav dole procesor na linku u takvom Netbook-u za istu cijenu ili manju kakva je to razlika ne treba nit spomenut.{#}{#}

 

http://www.jeftinije.hr/racunalna-oprema/prijenosna-racunala/mini-notebook/toshiba-prijenosno-racunalo-satellite-t110-10n-pentium-13-3gb-320gb-dvd-rw-dl-116_-_CX0011A3D7?tab=pod

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/asrock-e350m1-amd-zacate-e350-apu/90351.aspx

 

 

Kakve veze ima koliko se prodaje..???Govorimo o integriranim rješenjima za donji klasni razred,a ti očekuješ nešto WOW...!!! za sitne pare.E pa nećeš to doživjeti.Ako očekuješ igrati Crysis 2 na najvišim postavkama,zaboravi. Kao i sva integrirana rješenja,ona su downgradana,radi potrošnje i zagrijavanja.Dakle,u usporedbi sa stand-alone rješenjima,i ti AMd-ovi integrirci će ispunjavati tek nešto bolje one poslove za koje su napravljeni.Što misliš,da će AMD sam sebi sjeći granu na kojoj sjedi??Eto da bi ti za 3000kn mogao igrati najnovije igre na max postavkama...Kako da ne...{#}

15 godina
protjeran
offline
Re: Llano brži od Sandy Bridgea?
linuxjuzer kaže...

Halooo...jel tko pažljivo čita???...Riječ je o low klasi procova za prijenosnike,koji konkuriraju intelovim integrircima koji i tako nisu za nešto zahtijevno.Likovi koji očekuju na CPU neki nabrijani grafički čip mogu samo sanjati.Uz to rađeni su SINTETIČKI testovi,pod krovom AMD-a,kao i dosad puni WOW..!!! rezultata,a u konačnici,opet tiho kaskajući za INTEL-om...tresla se brda,rodijo se maus...Po n-ti puta,počev od AMD K-5 procesora.

  mislis kao sta je bilo i kad su izasli athloni 64? 

u svakom slucaju bit ce nekoliko klasa iznad intelovih grafickih rjesenja  {#}

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.3.2011 20:52 (grimyHR).
14 godina
protjeran
offline
Re: Llano brži od Sandy Bridgea?
grimyHR kaže...
linuxjuzer kaže...

Halooo...jel tko pažljivo čita???...Riječ je o low klasi procova za prijenosnike,koji konkuriraju intelovim integrircima koji i tako nisu za nešto zahtijevno.Likovi koji očekuju na CPU neki nabrijani grafički čip mogu samo sanjati.Uz to rađeni su SINTETIČKI testovi,pod krovom AMD-a,kao i dosad puni WOW..!!! rezultata,a u konačnici,opet tiho kaskajući za INTEL-om...tresla se brda,rodijo se maus...Po n-ti puta,počev od AMD K-5 procesora.

  mislis kao sta je bilo i kad su izasli athloni 64? 

u svakom slucaju bit ce nekoliko klasa iznad intelovih grafickih rjesenja {#}

To se treba tek pokazati u praksi.AMD-u nije prvi puta da diže veliku prašinu,a uz to...to tvoje nekoliko klasa,je pretjerano.Ne znam na čemu temljiš taj stav,jer ne vidim činjenice.Osim možda jer se želiš dobro osjećati...{#}

15 godina
protjeran
offline
Re: Llano brži od Sandy Bridgea?
linuxjuzer kaže...
grimyHR kaže...
linuxjuzer kaže...

Halooo...jel tko pažljivo čita???...Riječ je o low klasi procova za prijenosnike,koji konkuriraju intelovim integrircima koji i tako nisu za nešto zahtijevno.Likovi koji očekuju na CPU neki nabrijani grafički čip mogu samo sanjati.Uz to rađeni su SINTETIČKI testovi,pod krovom AMD-a,kao i dosad puni WOW..!!! rezultata,a u konačnici,opet tiho kaskajući za INTEL-om...tresla se brda,rodijo se maus...Po n-ti puta,počev od AMD K-5 procesora.

  mislis kao sta je bilo i kad su izasli athloni 64?

u svakom slucaju bit ce nekoliko klasa iznad intelovih grafickih rjesenja  {#}

To se treba tek pokazati u praksi.AMD-u nije prvi puta da diže veliku prašinu,a uz to...to tvoje nekoliko klasa,je pretjerano.Ne znam na čemu temljiš taj stav,jer ne vidim činjenice.Osim možda jer se želiš dobro osjećati...{#}

  tih nekoliko klasa se temelji ne na tome da amd radi dobru grafiku, nego na tome da su intelova rjesenja oduvjek smece, znaci kolko god da amd usere, intel ce u tom pogledu usrat daleko vise

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
13 godina
neaktivan
offline
Llano brži od Sandy Bridgea?

Nimalo ne iznenadjuje, koliko se dosad samo puta desilo da, u poredjenju sa gigantskim Intelom, maleni AMD napravi bolji procesor u datoj klasi.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Llano brži od Sandy Bridgea?
the. Shelby kaže...

Nimalo ne iznenadjuje, koliko se dosad samo puta desilo da, u poredjenju sa gigantskim Intelom, maleni AMD napravi bolji procesor u datoj klasi.

Konkretno...???Dosada je jedino AMD mogao u nižoj i mainstream klasi konkurirati Intelu..Kud žurite?...Sačekajmo dokaz u praksi,a ne gutati zdravo za gotovo,što izbaci nečiji marketinški odjel..i odgovor gimiju...Jedno su stand -alone a posve nešto drugo integrirana rješenja..Intel nikad niti nije ozbiljnije nešto pravio na tom području..

16 godina
online
Llano brži od Sandy Bridgea?

"Ako je za vjerovati AMD-ovim testovima, Llano znatno bolje funkcionira u multitasking okruženju, osobito ako su u igri istovremeno 3D grafika, obrada videa i brojni proračuni u tabličnom kalkulatoru."

 

Tako je meni na poslu. Dok čekam da excel proračuna svoje u 500MB fajlove, uvijek dignem 3DMax i pustim rendering na svom PCju. Dok oni to rade, podignem Crysis da ubijem vrijeme i odmorim vijuge. Sad to mogu raditi i trošiti manje od 50W struje - šef će biti preseretan.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Llano brži od Sandy Bridgea?

koliko god mi amd bia drag, neke stvari su u pravu

sta kaze linuxuser, tribamo pricekat i vidit prave cinjenice....

naravno da bi bia odusevljen kad bi bilo ovako kako obecavaju..

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Llano brži od Sandy Bridgea?
linuxjuzer kaže...

Kakve veze ima koliko se prodaje..???Govorimo o integriranim rješenjima za donji klasni razred,a ti očekuješ nešto WOW...!!! za sitne pare.E pa nećeš to doživjeti.Ako očekuješ igrati Crysis 2 na najvišim postavkama,zaboravi. Kao i sva integrirana rješenja,ona su downgradana,radi potrošnje i zagrijavanja.Dakle,u usporedbi sa stand-alone rješenjima,i ti AMd-ovi integrirci će ispunjavati tek nešto bolje one poslove za koje su napravljeni.Što misliš,da će AMD sam sebi sjeći granu na kojoj sjedi??Eto da bi ti za 3000kn mogao igrati najnovije igre na max postavkama...Kako da ne...{#}

A ko je spomenul igranje na visokim postavkama i rezoluciji,{#} pa vidiš na videu gore ili si zemi naocale ak ne vidis dobro na kojoj rezoluciji se igra i kakve su postavke.{#} Za Laptop ili Netbook sasvim dosta i to je to, kaj ce ti više od toga probaj to isto odigrat s onim gore Netbook-om 1.3 ghz proc za 4000kn. Zna se bit ce fijasko totalni, ili je i tu sintetika u pitanju jel možda ili o cem se radi.{#}{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Llano brži od Sandy Bridgea?
linuxjuzer kaže...

Halooo...jel tko pažljivo čita???...Riječ je o low klasi procova za prijenosnike,koji konkuriraju intelovim integrircima koji i tako nisu za nešto zahtijevno.Likovi koji očekuju na CPU neki nabrijani grafički čip mogu samo sanjati.Uz to rađeni su SINTETIČKI testovi,pod krovom AMD-a,kao i dosad puni WOW..!!! rezultata,a u konačnici,opet tiho kaskajući za INTEL-om...tresla se brda,rodijo se maus...Po n-ti puta,počev od AMD K-5 procesora.

Sorry, ali ni ti ne čitaš baš pažljivo...intel I7 je low klasa proceva na laptopu???

multitasking sa obradom videa i sličnim stvarima, je low klasa???

15 godina
neaktivan
offline
Llano brži od Sandy Bridgea?

Neznam bas zasad da nam treba upgrade. OVa moja kanta radi mrak osim GFX al to bu se mjenjalo uskoro...al vuce struju djubre...kako su samo znali ^^

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Llano brži od Sandy Bridgea?

Pocela su prepucavanja koja nemaju veze s temom, ovdje se ne radi o snagama CPU-a nego GPU-a. Svi testovi su ocito GPU intezivni i GPU je usko grlo u ovoj prezentaciji. Intelov GMA ocito to sve ne moze progutati sto i nije neko iznenadenje, a ATI/AMD-ova jezgra moze sto opet i nije neko iznenadnje. Nikakva novost niti nikakvo iznenadenje.

 

Pravilni naslov ove vijesti bi bio AMD Radeon HD6620M brzi od Intel HD3000.

 

 

I da, Intel je jedno razdoblje gledao AMD-u u leda, u doba kad je Intel uprskao sa svojom Netburst arhitekturom, s kojom je planirao ici do 5Ghz ako se dobro sjecam. Na kraju to bas i nije islo kako je bilo zamisljeno pa su morali odustatiti od cijele te arkitekture, a AMD ih u meduvremenu presisao...

http://izrada-igara.bloger.hr/ -> Blog o izradi igara :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.3.2011 21:47 (Koki007).
 
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Llano brži od Sandy Bridgea?
linuxjuzer kaže...
the. Shelby kaže...

Nimalo ne iznenadjuje, koliko se dosad samo puta desilo da, u poredjenju sa gigantskim Intelom, maleni AMD napravi bolji procesor u datoj klasi.

Konkretno...???Dosada je jedino AMD mogao u nižoj i mainstream klasi konkurirati Intelu..Kud žurite?...Sačekajmo dokaz u praksi,a ne gutati zdravo za gotovo,što izbaci nečiji marketinški odjel..i odgovor gimiju...Jedno su stand -alone a posve nešto drugo integrirana rješenja..Intel nikad niti nije ozbiljnije nešto pravio na tom području..

Zelis konkretno?

 

Pokusaj se sjetiti sa je bilo sa prvim Athlonima, konkurentima Pentium 3-ci, zatim sta je bilo sa Athlonima XP, konkuretima Pentium 4-ci i usranom NetBurstu, i sta je bilo sa starim Duronima i Celeronima???

I na kraju krajeva, ja nisam ni rekao da je ovaj LIano brzi, samo sam rekao da me to ne bi iznenadilo cak i da je istina, jer iz gore navedenih primjera se moze vidjeti da je AMD itekako sposoban za takvo sto.

13 godina
neaktivan
offline
Llano brži od Sandy Bridgea?

kaj se brijete tolko na taj buldozer? ista situacija ko hd6XXX i gtx 4xx. jedna moja gtx480 je brza i bolja po mojim rezultatima nego vecina 6970 koja koristi jos i slider. tek na ln2 me mogu prestici....tak da AMD - FAIL XD nabrijavali su se da ce potuc nvidiju kad ono prčija, gtx5xx serijom metnuli su im zguza. tak da ja mislim da je bolje sutit, nego se ovak nabrijavat

Moj PC  
1 14 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Llano brži od Sandy Bridgea?
xyan kaže...

kaj se brijete tolko na taj buldozer? ista situacija ko hd6XXX i gtx 4xx. jedna moja gtx480 je brza i bolja po mojim rezultatima nego vecina 6970 koja koristi jos i slider. tek na ln2 me mogu prestici....tak da AMD - FAIL XD nabrijavali su se da ce potuc nvidiju kad ono prčija, gtx5xx serijom metnuli su im zguza. tak da ja mislim da je bolje sutit, nego se ovak nabrijavat

  covjece kakva vrazja nvidia ima veze sa procesorima, o cemu ti?

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice