Lion sljedeći tjedan?

poruka: 22
|
čitano: 4.207
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Lion sljedeći tjedan?".
13 godina
protjeran
offline
Lion sljedeći tjedan?

Bolje im je da se drže iPad-a.

SENAID
 
0 10 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Lion sljedeći tjedan?

Wow, Bolje im je da se drže iPad-a. Ako mi "Evropljani" nismo toliko upoznati sa Mac-om, Amerikanci itekako koriste Mac-ove. Kojeg god sam Amera sreo koristi Mac, a Windowse prezire.

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.7.2011 16:21 (MassEffect).
13 godina
protjeran
offline
Re: Lion sljedeći tjedan?
MassEffect kaže...

Wow, Bolje im je da se drže iPad-a. Ako mi "Evropljani" nismo toliko upoznati sa Mac-om, Amerikanci itekako koriste Mac-ove. Kojeg god sam Amera sreo koristi Mac, a Windowse prezire.

Šta oboje?

Ma tvrdnja ti nema veze s vezom. Po statistici 2006. (izvor google.com, yahoo answrs..) mac je zauzimao 16% tržišta u Americi (najveći postotak između ostalih koje sam našao). Koliko bi danas tržišta trebao zauzimat?

 

Daleko od toga da je Mac dobar ili loš u odnosu na windowse. Samo kažem da ti tvrdnja nema veze s vezom. Ukoliko imaš neke dokaze i novije statistike, nabaci neki link da se i mi uvjerimo u to.

 

Osobno sam na Windowsima, ali da mi netko ponudi za neke razumne pare Mac, rado bi ga uzeo umjesto idućeg PC-a.

Baš me zanima kakav će se pokazati ovaj Lion. Prijatelj je inače Apple fanboy (op.a) i nemože ga dočekat, pa pretpostavljam da bi trebao biti vrhunski.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Lion sljedeći tjedan?
Senaid_gates kaže...

Bolje im je da se drže iPad-a.

 

??? Iz kojeg kutka mozga dolaze ovakvi biseri?
14 godina
protjeran
offline
Re: Lion sljedeći tjedan?
MassEffect kaže...

Wow, Bolje im je da se drže iPad-a. Ako mi "Evropljani" nismo toliko upoznati sa Mac-om, Amerikanci itekako koriste Mac-ove. Kojeg god sam Amera sreo koristi Mac, a Windowse prezire.

i sta bi ovaj podatak prosjecnom Hrvatu ili europljaninu trebao znacit ?!? ako 90% amera loce onu pisalinu zvanu budweiser i vozi trolitrene tegljase sta to odmah znaci da mi ostali nismo cool ako se ne povodimo za njima ?

ameri su kao nacija oduvijek bili poznati po svojim vrlim umnim spobnostima i dobrom ukusu... molim vas okanite se ovakvih blesavih podataka i komentara

da se razumijemo ponosam sam vlasnik jednog macbooka al ne zato sto gu fura Justin Timberlake ili bilo koji John Doe, dapace, vec zato sto se meni svidja i zato jer sam ga uz pomoc susjeda "capo di machine" na strancu uspio nabavit niti za 60% cijene koliko su nasi gulikoze u nas trazili za istoga... pametnom dosta.

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
12 godina
protjeran
offline
Re: Lion sljedeći tjedan?
dado8 kaže...

ameri su kao nacija oduvijek bili poznati po svojim vrlim umnim spobnostima... molim vas okanite se ovakvih blesavih podataka i komentara

 

i ti ga lupiš pa ostaneš živ {#}

12 godina
neaktivan
offline
Lion sljedeći tjedan?
Wow xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Lion sljedeći tjedan?

Mrzim kad neko nešto provaljuje a pojma nema. Znam ja dobro što statistike pokazuju ali to nije poenta - poenta je u tome da previše Apple-mrzaca postoji i da izmisle ne znam ni ja šta našli bi se neki hakerčići koji traže kojekakve mane. Ako imaš pare kupi Mac ako želiš, a ako ne pa prate nemoj ni vrijeđat. Ni ja nemam love za Mac, ali brate volim ih.

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Lion sljedeći tjedan?

Zašto nitko nije ljut kada izađe novi Linux? Ili zašto se ne vode rasprave oko izlaska Windowsa 8 ranije nego što je to Microsoft prije običavao raditi? Apple je svestrana kompanija koja, realno gledano, ima neke originalne i praktične ideje. To što netko voli ili ne voli njihove proizvode je subjektivni doživljaj. U svakom slučaju napredak se cijeni i treba ga dočekati s odobravanjem jer poznato je da su Apple-ovci često podizali granice i postavljali nove izazove pred konkurenciju što u konačnici ima, ili bi trebalo imati, pozitivan ishod za sve zahtjevnije korisnike.

 

Samo osvrta radi, nadogradnja na Lion košta 30$, a 7-ica se kupuje samo i jedino odvojeno po cijeni od min 200$.

The more you live, the less you die. (Janis Joplin)
 
6 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
n
Razborit kaže...
dado8 kaže...

ameri su kao nacija oduvijek bili poznati po svojim vrlim umnim spobnostima... molim vas okanite se ovakvih blesavih podataka i komentara

 

i ti ga lupiš pa ostaneš živ {#}

Nista je ne lupam, dobro znam sta govorim - Ameri su u prosjeku, kao nacija izuzetno glup i neskolovan narod, snimio sam vec da vas par na forumu pili neke svoje ideje u vezi s njima, neznam koliko vas govori iz nekog iskustva a koliko baca neke svoje zakljucke; imao sam prilike upoznat dosta sta obicnih sljakera, sto skolovanijih Amera i odgovorno tvrdim - daleko su po nekom opcem znanju ispod nekog Europskog prosjeka, cak i visoko obrazovani koji su strasno jaki u svojem uskom podrucju zanimanja, ostalo lila da ne kazem tuga.

  a skolstvo... obvezno (besplatno) skolstvo im je lakrdija, druga je stvar sta imaju nesto elitnih privatnih vrhunskih skola, sveucilista... koja izbacuju itekako sposoban kadar ali to je u odnosu na ukopan broj stanovnika smjehurija, uostalom to ni sama americka adminstracija ne porice... redovito se prilikom svakih izbora kupuju politicki bodovi na gorucim pitanjima kao sto su  skolstvo, zdravstvo, vojska... a rezultat je bez obzira na predizborna obecanja i rezultate uvijek isti - vise manje nista se ne mijenja, zapravo nije americkoj eliti niti potrebno, niti u interesu da imaju 300 miliona visoko skolovanih ljudi koji ce mislit svojom glavom, dovoljno im je odrzavaju brojku od par miliona povlastenih a za ostalo im daleko vise odgovora stoka sitnog zuba... al ne brinite isto se i kod nas sprema.

 

Takodjer u Americi je vec dugo prisutan fenomen da im je ogroman broj visoko obrazovane radne snage iz uvoza - desetljecima vec kupe pamet diljem svijeta i putem medija navlace ljude prodavajuci im pricu o davno izgubljenom Americkom snu, primjerice nadavno sam citao o broju visoko visoko obrazovane Indijske radne snage u njihovoj ekonomije... strasne brojke, a kad sam dosao do zdravstva ostao sam paf.

 

To sta su jos ekonomska i politicka sila, to ponajvise mogu zahvaliti spletu povijesnih okolonosti te trenutno medijskoj vojno-obavjestajnoj dominaciji koja jos u ime slobode drma i ugnjetava sirom svijeta nego nekoj nadnaravnoj inteligentnoj i radisnoj naciji, tu nisu svabima ni Japanarosima ni blizu... sve u svemu rekao bih sila na zalasku moci... ja sam svoj sud odavno donio a vi se mislite sta hocete.

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.7.2011 19:21 (dado8).
13 godina
neaktivan
offline
Lion sljedeći tjedan?

Sto nam ovo kaze? Gdje se ima, ima se i za mac. {#}

Kad uzmemo u obzir da se u firmama uglavnom koriste Windowsi, kod privatnih korisnika je postotak deleko veci.

Kad ne spavam budan sam
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.7.2011 19:34 (popstar).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Lion sljedeći tjedan?
dado8 kaže...
MassEffect kaže...

Wow, Bolje im je da se drže iPad-a. Ako mi "Evropljani" nismo toliko upoznati sa Mac-om, Amerikanci itekako koriste Mac-ove. Kojeg god sam Amera sreo koristi Mac, a Windowse prezire.

i sta bi ovaj podatak prosjecnom Hrvatu ili europljaninu trebao znacit ?!? ako 90% amera loce onu pisalinu zvanu budweiser i vozi trolitrene tegljase sta to odmah znaci da mi ostali nismo cool ako se ne povodimo za njima ?

ameri su kao nacija oduvijek bili poznati po svojim vrlim umnim spobnostima i dobrom ukusu... molim vas okanite se ovakvih blesavih podataka i komentara

da se razumijemo ponosam sam vlasnik jednog macbooka al ne zato sto gu fura Justin Timberlake ili bilo koji John Doe, dapace, vec zato sto se meni svidja i zato jer sam ga uz pomoc susjeda "capo di machine" na strancu uspio nabavit niti za 60% cijene koliko su nasi gulikoze u nas trazili za istoga... pametnom dosta.

Upvote jer si nazvao Bud pišakom {#}

12 godina
offline
Re: n
dado8 kaže...


Nista je ne lupam, dobro znam sta govorim - Ameri su u prosjeku, kao nacija izuzetno glup i neskolovan narod, snimio sam vec da vas par na forumu pili neke svoje ideje u vezi s njima, neznam koliko vas govori iz nekog iskustva a koliko baca neke svoje zakljucke; imao sam prilike upoznat dosta sta obicnih sljakera, sto skolovanijih Amera i odgovorno tvrdim - daleko su po nekom opcem znanju ispod nekog Europskog prosjeka, cak i visoko obrazovani koji su strasno jaki u svojem uskom podrucju zanimanja, ostalo lila da ne kazem tuga.

  a skolstvo... obvezno (besplatno) skolstvo im je lakrdija, druga je stvar sta imaju nesto elitnih privatnih vrhunskih skola, sveucilista... koja izbacuju itekako sposoban kadar ali to je u odnosu na ukopan broj stanovnika smjehurija, uostalom to ni sama americka adminstracija ne porice... redovito se prilikom svakih izbora kupuju politicki bodovi na gorucim pitanjima kao sto su  skolstvo, zdravstvo, vojska... a rezultat je bez obzira na predizborna obecanja i rezultate uvijek isti - vise manje nista se ne mijenja, zapravo nije americkoj eliti niti potrebno, niti u interesu da imaju 300 miliona visoko skolovanih ljudi koji ce mislit svojom glavom, dovoljno im je odrzavaju brojku od par miliona povlastenih a za ostalo im daleko vise odgovora stoka sitnog zuba... al ne brinite isto se i kod nas sprema.

 

Takodjer u Americi je vec dugo prisutan fenomen da im je ogroman broj visoko obrazovane radne snage iz uvoza - desetljecima vec kupe pamet diljem svijeta i putem medija navlace ljude prodavajuci im pricu o davno izgubljenom Americkom snu, primjerice nadavno sam citao o broju visoko visoko obrazovane Indijske radne snage u njihovoj ekonomije... strasne brojke, a kad sam dosao do zdravstva ostao sam paf.

 

To sta su jos ekonomska i politicka sila, to ponajvise mogu zahvaliti spletu povijesnih okolonosti te trenutno medijskoj vojno-obavjestajnoj dominaciji koja jos u ime slobode drma i ugnjetava sirom svijeta nego nekoj nadnaravnoj inteligentnoj i radisnoj naciji, tu nisu svabima ni Japanarosima ni blizu... sve u svemu rekao bih sila na zalasku moci... ja sam svoj sud odavno donio a vi se mislite sta hocete.

 

Oprosti, ali mišljenja sam da ako npr. u srednjoj pokazuješ veću zainteresiranost za znanstvene predmete, a društveni te ne zanimju koji k onda ja moram učiti povijest, zemljopis, i još neke gluposti. Shodno tome u srednjoj školi tehničar za računalstvo nemaju mi smisla predmeti kemija, biologija, zemljopis, povijesti i još svakakve gluposti.

 

Mislim da ako već izabirem tehničku srednju školu neka program bude usko vezan uz nju. 

 

Daleko je bolje biti usko školovan u svom zanimanju tako da imaš koristi nakon što počneš tražiti posao nego imati opće znanje koje nigdje nemoš naplatiti. Ako ti je stalo do općeg znanja za to imaš slobodno vrijeme, uzmi knjige i deri.

13 godina
neaktivan
offline
Re: n

Camalus kolega, ne smiješ tako razmišljati, pretpostavljam da si mlad i da ti je ta sveprihvaćena furka o "uskom školovanju" pala na pamet slušajući starije koji se i sami boje za svoje radno mjesto. I u IT-ju nije zgorega nešt znat ibera. Da li si ikad razmišljao da npr. boja podloge web stranice također utjeće na potrošnju struje. I takve stvari treba uzeti u obzir. Promišljanje bilo čega nikad nije bilo jednodimenzionalno. Fah idioti su i doprinijeli ovom stanju pohlepe u svijetu. Razmišljaj svojom glavom, ne predaj se trendovima i ne slušaj cajke.

16 godina
offline
Re: n

S maca na politiku!!! 

Koristio sam Mac i moj naredni kompjuter ce svakako bit iz apple egrele, jednostavnost koristenja, funkcionalnost, stabilnost, itd. Ustvari najveci mi je problem izabrati koji model kupiti.  Mac mi nekako dodze kao dobar kompromis izmedu robusnosti Linux-a i svestranosti Windowsa.

 

e.......
14 godina
offline
Re: Lion sljedeći tjedan?
Razborit kaže...
dado8 kaže...

ameri su kao nacija oduvijek bili poznati po svojim vrlim umnim spobnostima... molim vas okanite se ovakvih blesavih podataka i komentara

 

i ti ga lupiš pa ostaneš živ {#}

  Ne, čovijek govori istinu, koliko sam samo puta čuo, ameri znaju najbolje, to ti je američko itd. itd., oni su full pametni i slična shranja, a neznaju ni engleski govorit kako spada pa imaju svoju posebnu verziju.

Camalus kaže...
dado8 kaže...


 

 

Oprosti, ali mišljenja sam da ako npr. u srednjoj pokazuješ veću zainteresiranost za znanstvene predmete, a društveni te ne zanimju koji k onda ja moram učiti povijest, zemljopis, i još neke gluposti. Shodno tome u srednjoj školi tehničar za računalstvo nemaju mi smisla predmeti kemija, biologija, zemljopis, povijesti i još svakakve gluposti.

 

Mislim da ako već izabirem tehničku srednju školu neka program bude usko vezan uz nju.

 

Daleko je bolje biti usko školovan u svom zanimanju tako da imaš koristi nakon što počneš tražiti posao nego imati opće znanje koje nigdje nemoš naplatiti. Ako ti je stalo do općeg znanja za to imaš slobodno vrijeme, uzmi knjige i deri.

  U teoriji, sve je točno, ali u praksi, nikad neznaš kada će ti zatrebati nešto iz kemije, povijesti ili fizike, a pogotovo biologije.

 

Dakle ja mislim da nije dobro bit dobar u samo jednome području, treba uvijek htjeti više, treba proširivat svoje znanje i mogućnosti,   ne smijemo se ograničavat na jedno područje, na jednu stvar, tako samo kočimo svoje mogućnosti, recimo imam prijatelja, kojem je stari auto-limar, auto mehaničar i auto-lakirer, i sada je on dobio isto mišljenje da mu netreba ništas osim tehničkih predmeta, i posto je zombi koji nezna ni hrvatski točno govorit, a kamoli neki strani jezik.

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
12 godina
neaktivan
offline
Re: n
florijan kaže...

Camalus kolega, ne smiješ tako razmišljati, pretpostavljam da si mlad i da ti je ta sveprihvaćena furka o "uskom školovanju" pala na pamet slušajući starije koji se i sami boje za svoje radno mjesto. I u IT-ju nije zgorega nešt znat ibera. Da li si ikad razmišljao da npr. boja podloge web stranice također utjeće na potrošnju struje. I takve stvari treba uzeti u obzir. Promišljanje bilo čega nikad nije bilo jednodimenzionalno. Fah idioti su i doprinijeli ovom stanju pohlepe u svijetu. Razmišljaj svojom glavom, ne predaj se trendovima i ne slušaj cajke.

 

Ja sam isto za usko obrazovanje (američko). Ukoliko želiš biti obrazovaniji možeš i sam pročitati o drugim stvarima. Nismo imali politiku u školama, pa danas svatko zna sve o politici. A i tema o Americi nije obrađivana, pa eto raspravljamo o njoj.

 

EVO kaže...

U teoriji, sve je točno, ali u praksi, nikad neznaš kada će ti zatrebati nešto iz kemije, povijesti ili fizike, a pogotovo biologije.

 

Dakle ja mislim da nije dobro bit dobar u samo jednome području, treba uvijek htjeti više, treba proširivat svoje znanje i mogućnosti,   ne smijemo se ograničavat na jedno područje, na jednu stvar, tako samo kočimo svoje mogućnosti, recimo imam prijatelja, kojem je stari auto-limar, auto mehaničar i auto-lakirer, i sada je on dobio isto mišljenje da mu netreba ništas osim tehničkih predmeta, i posto je zombi koji nezna ni hrvatski točno govorit, a kamoli neki strani jezik.

 

Da, ne bi bilo loše kad se ne bi zanemarivali predmeti zbog kojih si došao u školu. Ne možeš učiti sve odjednom, sad ćeš nakon 4 godine biti svepametan i znati o svemu sve. E pa kad već ne možeš onda radije se fokusiraj na ono zbog čega si došao u školu, a ne da izađeš iz infromartičke škole nakon 4 godine i ne znaš programirati.

13 godina
protjeran
offline
Re: n

Molim vas da se vratite na temu,otišli smo od Lion-a do Američkog školovanja.

SENAID
14 godina
offline
Lion sljedeći tjedan?

Nego, koliko će ljudi koristiti hackintosh?

http://www.speedtest.net/result/917164172.png
 
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Lion sljedeći tjedan?

jedva da 2% svjeta koristi mac

13 godina
protjeran
offline
Lion sljedeći tjedan?

LOCK Lion je već izašao a vi se i sada raspravljate o njemu ima tema Izašao Lion i tu se raspravljajte.
Hvala na onih 10 palčeva na dole :)

SENAID
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Lion sljedeći tjedan?
Senaid_gates kaže...

LOCK Lion je već izašao a vi se i sada raspravljate o njemu ima tema Izašao Lion i tu se raspravljajte.
Hvala na onih 10 palčeva na dole :)

 jbg kad trolas drugo ne mozes ni ocekivat

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.7.2011 18:36 (dado8).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice