Liječenje raka česticama koje ga „guše“

poruka: 39
|
čitano: 6.348
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Liječenje raka česticama koje ga „guše“".
14 godina
offline
Liječenje raka česticama koje ga „guše“

Super stvar, ciljano ubijanje samo onih stanica koje su genetski transformirane u tumorske stanice, bez diranja normalnih stanica. Jedino mi se ne sviđa kombinacija zračenja sa djelovanjem lijeka, jer iako zračenje može ubiti stanice raka, može i nepovratno oštetiti zdrave stanice, a neke od njih koje su bile sasvim normalne pretvoriti u stanice raka, pa smo onda opet na početku. Inače, super članak, pisan stručno, a opet dovoljno jednostavno i razumljivo i običnom čitatelju. Bravo, dr. Raos.

dolazim odmah - Godo
Moj PC  
16 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Liječenje raka česticama koje ga „guše“

Ja imam 30 godina i smatram se generacijom kojoj će, uz ove i ovakve napretke u medicini, očekivana životna dob biti 100+ godina. 

 
4 2 hvala 0
14 godina
offline
Liječenje raka česticama koje ga „guše“

I kako bi sad išao taj proces od eksperimenta do stvarnog medicinskog tretmana, koliko bi trajao, kad se s miševa prelazi na ljude, ako se potvrdi na ljudima može li se nekako proces prelaska u live praksu zaustavit recimo nekakvom znanstvenom "birokracijom"

 
1 0 hvala 1
16 godina
protjeran
offline
Re: Liječenje raka česticama koje ga „guše“
KIKI3ooo kaže...

I kako bi sad išao taj proces od eksperimenta do stvarnog medicinskog tretmana, koliko bi trajao, kad se s miševa prelazi na ljude, ako se potvrdi na ljudima može li se nekako proces prelaska u live praksu zaustavit recimo nekakvom znanstvenom "birokracijom"

 

Može odmah ako je bolesnik spreman glumiti laboratorijskog štakora. Regularnim putem najvjerojatnije za pet do petnaest godina, ako se dokaže valjanost terapije.

8 godina
offline
Liječenje raka česticama koje ga „guše“
Kada bi moglo doći do te terapije? Pa ne tako skoro. Svaki lijek prolazi dug proces do primjene. Naime, postoje temelji liječničke etike (bioetike). Dakle, lijek se ne smije iskušavati na ljudima ako to nije na dobrobit pacijena. Drugim riječima, smije se iskušati samo onda ako bi druga terapija pružila manje šanse za izlječenje. To znači da se može iskušati na terminalnim bolesnicima, no prije toga treba na pokusim životinja istražiti njezine moguće neželjene posljedice, odrediti najbolji terapijski protokol te vidjeti protiv kojih vrsta raka ima a protiv kojih nema šanse. Kada se pravo uzme, riječ je zapravo o kirurškom postupku, nekoj vrsti katerizacije - injekcija ovdje služi umjesto skalpela. Terapija nanočesticama ne pomaže protiv tumorskih stanica koje su se već počele širiti krvlju i limfom da bi od njih nastali novi tumori.
 
5 0 hvala 4
7 godina
protjeran
offline
Re: Liječenje raka česticama koje ga „guše“
BlackDog22 kaže...

Ja imam 30 godina i smatram se generacijom kojoj će, uz ove i ovakve napretke u medicini, očekivana životna dob biti 100+ godina. 

 Jesi se ikad upitao što će ti 100 godina, da budeš fosil koji si ne može ni sam obrisati guzicu. 80 godina života bez bolesti bih potpisao odmah sad.

My pleasure darlin
16 godina
neaktivan
offline
Re: Liječenje raka česticama koje ga „guše“

Uz produljenje životnog vijeka ide i produljenje kvalitete života u starosti. Moj djed ima 85g i vrlo je fizički aktivan, živi sam i brine se sam za sebe uz našu pomoć oko nekih težih stvari. Glavne stvari koje ga pate su stvari koje su već danas rješive, ali na žalost ne toliko dostupne i u nekim djelovima u zadnjim testnim fazama (recimo trabo bi mu jedan isprintani bubreg i bolje oči)

 

Znači to je uz današnju medicinu. A pogledaj medcinu i tehnologiju kad je on imao 30 god, znači 1962. Očekivani životni vijek od 1948. do 1981. (znači u 33 godine) povećao se kod nas sa 48,6 na 67,7 godina. Danas je 72,4 godine ( ZG gdje je bolji pristup ovoj našoj medicini i određenim pogodnostima je 76). Kod žena skoro 80 godina.

8 godina
offline
Liječenje raka česticama koje ga „guše“
E, moji mladići - ne znate što je starost! To je jasno jer svatko može zaboraviti kako je biti mlad, no nitko ne može zamisliti kako je biti star. Ja se u svojih 66 godina osjećam vitalno kao i sa 40, čak i bolje jer sam se doveo u bolju formu. Starost je samo osjećaj, ja sam se osjećao užasno star kad sam maturirao. Zašto? Zato što sam prošao jedan period života, a u drugom nisam znao što me čeka, drugim riječima bio sam okrenut prošlosti, a ne budućnosti. Čovjek na kraju mora umrijeti, ali neka to bude fiziološka smrt, kada duša sama sebi kaže da joj je dosta života, baš kao što je čovjek nakon dugog dana željan sna. Valjda postoji programirana smrt tijela, kao što postoji programirana smrt stanice (apoptoza). A što se kvalitete života tiče, sve ovisi koliko si zdrav. I mlad čovjek može biti teško bolestan - i te kako!
 
20 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Liječenje raka česticama koje ga „guše“
danen kaže...
Čovjek na kraju mora umrijeti,

 Zasada da, no tko zna što nosi budućnosti. Dobar dio gerontologa a i transhumanista smatra da čak ni smrt nije sigurna. Samo porezi :D

16 godina
offline
Re: Liječenje raka česticama koje ga „guše“
BlackDog22 kaže...

Ja imam 30 godina i smatram se generacijom kojoj će, uz ove i ovakve napretke u medicini, očekivana životna dob biti 100+ godina. 

Radije bih zdrav živio 60-70 godina nego bolestan, polupokretan, zakovan za krevet mrljavio još 30-40 godina i bio na teret sebi i drugima. Ne kažem, ima vitalnih ljudi i u 80tim i 90tim, ali velim da zakovan za krevet i bolestan (kakvih je velik broj) ne bih htio da me se održava na životu.

 

Nema smisla bolesne ljude održavati na životu ako su u jako lošem stanju. Zvuči ružno, ali tako je. Neke se godinama drži tako na životu, ljudi pate u bolovima, nepokretni, slijepi, uništeni... Treba im omogućiti dostojanstvenu smrt, a ne popravljati nepopravljivo.

 

A što se tiče ovog lijeka, pretpostavljam da neće ugledati svijetlo dana tako skoro, već godinama ovakvi članci pune prostor medija, ali ništa konkretno još nema na vidiku.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.3.2017 11:07 (lllnuclearlll).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Liječenje raka česticama koje ga „guše“
lllnuclearlll kaže...
BlackDog22 kaže...

Ja imam 30 godina i smatram se generacijom kojoj će, uz ove i ovakve napretke u medicini, očekivana životna dob biti 100+ godina. 

Radije bih zdrav živio 60-70 godina nego bolestan, polupokretan, zakovan za mrljavio još 30-40 godina i bio na teret i sebi i drugima.

 

Nema smisla bolesne ljude održavati na životu ako su u jako lošem stanju. Zvuči ružno, ali tako je. Neke se godinama drži tako na životu, ljudi pate u bolovima, nepokretni, slijepi, uništeni... Treba im omogućiti dostojanstvenu smrt, a ne popravljati nepopravljivo.

 Ja ne znam di vi živite no kako sam rekoa imam djeda 85 koji svaki dan ide u šetnju 2-3km, a do problema s bubrezima je također imao svoj vrt, 2 susjeda +75 koji sami uređuju i kopaju vrt brinu se oko voćki i sl, a nogomet s nama igra jedan djeda od 78 godina. Nije Mesi no čovjek 3 puta tjedno dođe i istrči svojih 20min, druži se s nama, popije pivo poslije. Moj stari ima 60 godina i rijetko koji tu sa foruma bi ga nadtrčo ili nadjačo. 

 

I meni kad sam bio srednja su svi stariji od 30 bili za kompost...

 

Top 10 najčešćih smrtnih bolesti u RH su sve bolesti koje su već danas u testnim fazama da će biti izlječive i samo je pitanje vremena kad će to postat:

 

  1. Ishemijska bolest srca (u kojoj su najzastupljeniji infarkt i kronična ishemijska bolest srca) - 10.831 osoba (21%)
  2. Cerebrovaskularne bolesti - 7.300 osoba (14%)
  3. Rak dušnika i pluća - 2.827 osoba (5%)
  4. Rak debelog crijeva - 2.094 osoba (4%)
  5. Kronične bolesti donjeg dišnog sustava - 1.721 osoba (3%)
  6. Visoki krvni tlak - 1.589 osoba (3%)
  7. Šećerna bolest - 1.333 osoba (2%)
  8. Insuficijencija srca - 1.311 osoba (2%)
  9. Rak dojke - 1.086 osoba (2%)
  10. Kronične bolesti jetre i ciroza - 1.020

http://allaboutroboticsurgery.com/heartpumpsystemsvad.php

 

http://www.nature.com/news/the-printed-organs-coming-to-a-body-near-you-1.17320

 

http://www.diabetes.co.uk/Diabetes-Cure.html

16 godina
offline
Re: Liječenje raka česticama koje ga „guše“
JoeFly kaže...
danen kaže...
Čovjek na kraju mora umrijeti,

 Zasada da, no tko zna što nosi budućnosti. Dobar dio gerontologa a i transhumanista smatra da čak ni smrt nije sigurna. Samo porezi :D

 Mislim da je smrt jedna od stvari koje ovu civilizaciju drže na životu... Zamisli da svi živimo vječno, kakav bi to kaos bio. Baš smrt tjera civilizaciju naprijed.

16 godina
offline
Re: Liječenje raka česticama koje ga „guše“
BlackDog22 kaže...

 Ja ne znam di vi živite no kako sam rekoa imam djeda 85 koji svaki dan ide u šetnju 2-3km, a do problema s bubrezima je također imao svoj vrt, 2 susjeda +75 koji sami uređuju i kopaju vrt brinu se oko voćki i sl, a nogomet s nama igra jedan djeda od 78 godina. Nije Mesi no čovjek 3 puta tjedno dođe i istrči svojih 20min, druži se s nama, popije pivo poslije. Moj stari ima 60 godina i rijetko koji tu sa foruma bi ga nadtrčo ili nadjačo. 

 

I meni kad sam bio srednja su svi stariji od 30 bili za kompost...

 

Top 10 najčešćih smrtnih bolesti u RH su sve bolesti koje su već danas u testnim fazama da će biti izlječive i samo je pitanje vremena kad će to postat.

Ma ne govorim o vitalnim ljudima...

 

Slažem se s tobom, nadam se da će se za dosta stvari naći terapija, ali treba gledati i na to da ljudi budu vitalni, a ne da ih se održava na životu u krevetima.

 

Također, duži život i vitalnost nose sa sobom opet ekonomske problematike. Mirovinske sustave će trebati reorganizirati, radni vijek produljiti, s tim da opet ostaje to da ne mogu stari radit tako dugo i uzimati mjesto mladima i još 100 drugih problema koji proizlaze iz toga.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.3.2017 11:13 (lllnuclearlll).
14 godina
offline
Re: Liječenje raka česticama koje ga „guše“
lllnuclearlll kaže...
JoeFly kaže...
danen kaže...
Čovjek na kraju mora umrijeti,

 Zasada da, no tko zna što nosi budućnosti. Dobar dio gerontologa a i transhumanista smatra da čak ni smrt nije sigurna. Samo porezi :D

 Mislim da je smrt jedna od stvari koje ovu civilizaciju drže na životu... Zamisli da svi živimo vječno, kakav bi to kaos bio. Baš smrt tjera civilizaciju naprijed.

Kakav bi kaos bio ?

Drži na životu ako misliš u evolucijskom smislu, ali nikako u motivacijskom smislu. Međutim s obzirom na nova saznanja i alate u genetici (CRISPR-CAS9) evolucija ionako postaje obsolete.

16 godina
offline
Re: Liječenje raka česticama koje ga „guše“
JoeFly kaže...

Kakav bi kaos bio ?

Drži na životu ako misliš u evolucijskom smislu, ali nikako u motivacijskom smislu. Međutim s obzirom na nova saznanja i alate u genetici (CRISPR-CAS9) evolucija ionako postaje obsolete.

Pa koliko ljudi bi živjelo na planeti da nitko nije umro do sad? Koliko bolesnika, psihopata, diktatora, masovnih ubojica na visokim pozicijama bi živjelo dan danas? Ne bi nikad ovakav stupanj civilizacije dosegnuli.

 

Mislim da je smrt potpuno u redu pojava, ionako nemamo pojma što se dešava nakon nje, a to što ju gledamo tako crno je samo naša perspektiva.

 

 

15 godina
offline
Liječenje raka česticama koje ga „guše“

Ako se ne unistimo (cca 80% sanse) i ako ce se na ovakav nacin razvijat tehnologija milsim da je besmrtnost neizbjezna. I to negdje najkasnije sredinom 22.st. To govorim kao pripadnik vrste koja nezna ni sto je, ni di je svijest, ni da li je to iluzija, ali naravno vrlo gordo 'zna' sta je smrtnost i besmrtnost :) Ljudi se smiju walt disneyu, a mislim da ce se stari walt svima nama smijat kad ga probude tamo negdje 2143e. Ja smrzavam bulju da ga hebes ;)

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Liječenje raka česticama koje ga „guše“
BlackDog22 kaže...

Ja imam 30 godina i smatram se generacijom kojoj će, uz ove i ovakve napretke u medicini, očekivana životna dob biti 100+ godina. 

 Sačuvaj Bože, rađe ne :D

14 godina
offline
Re: Liječenje raka česticama koje ga „guše“
lllnuclearlll kaže...
JoeFly kaže...

Kakav bi kaos bio ?

Drži na životu ako misliš u evolucijskom smislu, ali nikako u motivacijskom smislu. Međutim s obzirom na nova saznanja i alate u genetici (CRISPR-CAS9) evolucija ionako postaje obsolete.

Pa koliko ljudi bi živjelo na planeti da nitko nije umro do sad? Koliko bolesnika, psihopata, diktatora, masovnih ubojica na visokim pozicijama bi živjelo dan danas? Ne bi nikad ovakav stupanj civilizacije dosegnuli.

 

Mislim da je smrt potpuno u redu pojava, ionako nemamo pojma što se dešava nakon nje, a to što ju gledamo tako crno je samo naša perspektiva.

 

 

 
Da psihopata koji bi bili u pritvoru. S druge strane imali bi genijalce poput Einsteina i ostalih još uvijek žive. Civilizacija bi mogla biti i na većem stupnju nego što je danas.

Što se tiče broja ljudi na zemlji u slučaju besmrtnosti je klasičan overpopulation myth. Prije nastavka bacanja argumentacije čisto iz rukava molim proučiti navedenu temu. Učinjeno je čak i nekoliko studija koje pokazuju slabu ili nepostojeću korelaciju između životnog vijeka i broja populacije. Ključan faktor je broj djece koji u slučaju eliminacije smrti postaje nebitan.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20426616
http://www.thatsreallypossible.com/news/1674/why-immortality-will-not-cause-overpopulation/
https://www.fightaging.org/archives/2006/09/overpopulation/
http://senescence.info/physical_immortality_myths.html
https://www.quora.com/If-human-immortality-would-destroy-the-world-due-to-overpopulation-and-doctors-are-fighting-to-cure-death-are-doctors-ultimately-trying-to-destroy-the-world


P.S. Znamo točno što se događa nakon smrti. -> Ništa, prestaneš postojati.
P.P.S. Kuga je bila redovna i u redu pojava, možda ona nije tako crna, to je samo naša perspektiva:

15 godina
offline
Liječenje raka česticama koje ga „guše“

kao što je stanična mutacija dio evolucijskog napretka, tako je tumor (kao stanična mutacija) dio regulacije prirodne ravnoteže. nimalo nije bitno kad si i kako umro. bitno je kako živiš do tog trenutka i jesi li učinio išta dobro i korisno svijetu oko sebe (ostavio "pozitivan trag"). i da - smatram da ne postoji ništa jezivije od perspektive besmrtnosti. nadam se otegnuti papke prije nego što to izmisle (+ glogov kolac, za svaki slučaj). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Liječenje raka česticama koje ga „guše“
JoeFly kaže...

Ključan faktor je broj djece koji u slučaju eliminacije smrti postaje nebitan.

A gdje s viškom ljudi?

14 godina
offline
Re: Liječenje raka česticama koje ga „guše“

Kojim viškom ?

16 godina
offline
Re: Liječenje raka česticama koje ga „guše“
JoeFly kaže...

Kojim viškom ?

 Viškom rođenih. Ili se ne rađaju novi (osim za "zamjenu" onih koji nesretnim slučajem nisu besmrtni)?

Na koji način bi rješavao radnu snagu?

14 godina
offline
Re: Liječenje raka česticama koje ga „guše“

Jesi pogledao gore u linkovima studiju demografije u slučaju kad bi se potpuno eliminiralo starenje ?

14 godina
offline
Re: Liječenje raka česticama koje ga „guše“

Evo još jednom za svaki slučaj
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3192186/

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.3.2017 15:00 (JoeFly).
14 godina
offline
Re: Liječenje raka česticama koje ga „guše“
Ajar kaže...

kao što je stanična mutacija dio evolucijskog napretka, tako je tumor (kao stanična mutacija) dio regulacije prirodne ravnoteže. nimalo nije bitno kad si i kako umro. bitno je kako živiš do tog trenutka i jesi li učinio išta dobro i korisno svijetu oko sebe (ostavio "pozitivan trag"). i da - smatram da ne postoji ništa jezivije od perspektive besmrtnosti. nadam se otegnuti papke prije nego što to izmisle (+ glogov kolac, za svaki slučaj). 

Svak je slobodan izabrati što želi. Onaj tko ne želi life extension neće mu ni biti nametan. Oni koji žele umrijeti, by all means. Do it.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.3.2017 14:51 (JoeFly).
16 godina
offline
Re: Liječenje raka česticama koje ga „guše“
JoeFly kaže...

Je je. "Teoretski", samo Švedska, "samo 22%" i bez detaljizacije npr. kako bi i tko radio i na koji način.

priča za malu djecu na globalnoj razini.

14 godina
offline
Re: Liječenje raka česticama koje ga „guše“

Zbog ?

Nije ovo jedina studija, i ostale studije pokazuju slabu korelaciju između duljine životnog vijeka i broja populacije. Što je društvo razvijenije ima manji prirodni prirast ili čak negativan.

Pogledaj UN-ove projekcije od 2050 do 2100 godine. Nakon toga će većina zemalja biti razmjerno razvijene i dogodit će se pad populacije. Zamisli što bi se dogodilo kad bi se potpuno eliminirala potreba za produženjem vrste.

Nemojte sve gledati kroz trenutnu prizmu odnosno prizmu 21 stoljeća.

Životni vijek i populacija nisu nikakav problem, način korištenja resursa jest. Život na Zemlji može biti potpuno neodrživ sa 4 milijarde ili potpuno održiv sa 20 milijardi.

Na kakvu detaljizaciju tko bi šta radio misliš ?

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.3.2017 15:16 (JoeFly).
16 godina
offline
Re: Liječenje raka česticama koje ga „guše“
JoeFly kaže...

Zbog ?

Zbog jako specifične kalkulacije (Švedska), nenavođenja brda problema (ljudi bi radili vječno?), cijene istoga (zdravstvo u cjelini), što s potomstvom itd.

14 godina
offline
Re: Liječenje raka česticama koje ga „guše“
Old Iggy kaže...
JoeFly kaže...

Zbog ?

Zbog jako specifične kalkulacije (Švedska), nenavođenja brda problema (ljudi bi radili vječno?), cijene istoga (zdravstvo u cjelini), što s potomstvom itd.

 

- U slučaju ekstremnog scenarija rješavanja biološke smrti potomstvo ne bi više bilo potrebno, eventualno u maloj količini za nadopunu onih koji bi stradavali u nesrećama

- Koje crno zdravstvo ako si eliminirao starenje ? Pogledaj analize zdravstvenih sustava bilo koje zemlje. 80% troška zdravstva otpada na liječenje starijih ljudi i to primarno na "age-related" bolesti. Dobar komad svjetskih vlada ulaže u studije koje obećavaju eliminaciju age-related simptoma jer time miču ogromni teret s zdravstva. Eliminacijom biološkog starenja rasterećuješ zdravstveni sustav a ne obrnuto.

- Prije vječnog rada kako navodiš (ali ne vidim razlog zašto bi radili vječno ili ne bi radili vječno ako su mladi i vitalni) imamo problem automatizacije koja prijeti izumiranju 50% poslova u narednih 30 godina. Posljedica ovoga je uvođenje univerzalnog dohotka u testnoj fazi u nekoliko zemalja. Ekonomija 21 stoljeća će svakako trebati biti znatno izmjenjena ali to nije nikakav argument protiv produljenja života.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.3.2017 15:33 (JoeFly).
16 godina
offline
Liječenje raka česticama koje ga „guše“

Čim vidim u naslovu lijek za ovo ili ono, odma znam o čemu se radi.

 

Nebitan članak i možemo ga slobodno odma zaboraviti. 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 3 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice