LHC - trostruko udarnički ove godine

poruka: 16
|
čitano: 3.385
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LHC - trostruko udarnički ove godine".
16 godina
offline
LHC - trostruko udarnički ove godine

eto taman kad ga otkriju to ce biti 21.12 i smak svijeta...

 

ot: stvarno je nevjerojatno sto su sve postigli ti teoretski fizicari, a evo ih i eksperimentalisti sustizu... nadam se da cemo jednog dana saznati i kako je svemir nastao

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
LHC - trostruko udarnički ove godine

Dok ne otkriju nešto korisno za čovječanstvo, ovo je sve bacanje para uzalud. Pitanje je koja je njegova primarna svrha uopće i za koje se sve namjene koristi. Prije 15 godina se pisalo da bi s ovakvim "strojem" mogli reciklirati nuklearni otpad iz elektrana, no možda je to bila samo jedno od opravdanja za potrošiti hrpu para za neke druge ciljeve.

 
0 20 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: LHC - trostruko udarnički ove godine
dd.inc kaže...

Dok ne otkriju nešto korisno za čovječanstvo, ovo je sve bacanje para uzalud. Pitanje je koja je njegova primarna svrha uopće i za koje se sve namjene koristi. Prije 15 godina se pisalo da bi s ovakvim "strojem" mogli reciklirati nuklearni otpad iz elektrana, no možda je to bila samo jedno od opravdanja za potrošiti hrpu para za neke druge ciljeve.

http://public.web.cern.ch/public/en/about/BasicScience3-en.html

 

12 godina
offline
Re: LHC - trostruko udarnički ove godine
dd.inc kaže...

Dok ne otkriju nešto korisno za čovječanstvo, ovo je sve bacanje para uzalud. Pitanje je koja je njegova primarna svrha uopće i za koje se sve namjene koristi. Prije 15 godina se pisalo da bi s ovakvim "strojem" mogli reciklirati nuklearni otpad iz elektrana, no možda je to bila samo jedno od opravdanja za potrošiti hrpu para za neke druge ciljeve.

 

Ajde fino uzmi svoju Bibliju u ruke i vrati se u svoj mračni srednji vijek. Tamo je mjesto takvima poput tebe koji ne podnose znanost i znanstvena postignuća.

14 godina
neaktivan
offline
Re: LHC - trostruko udarnički ove godine
dd.inc kaže...

Dok ne otkriju nešto korisno za čovječanstvo, ovo je sve bacanje para uzalud. Pitanje je koja je njegova primarna svrha uopće i za koje se sve namjene koristi. Prije 15 godina se pisalo da bi s ovakvim "strojem" mogli reciklirati nuklearni otpad iz elektrana, no možda je to bila samo jedno od opravdanja za potrošiti hrpu para za neke druge ciljeve.

  Možda je tebi sve jedno, ali taj sudarač se već isplatio jer su pomoću njega otkrili   da svjetlost nije najbrža. I pretpostavljam da to tebi ne znači ništa, ali drugima znači puno!

Doli doturi, doli medičina! Doli ignjoranstvo, živila filozofija!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2012 0:44 (Cevi).
16 godina
offline
Re: LHC - trostruko udarnički ove godine
Cevi kaže...
dd.inc kaže...

Dok ne otkriju nešto korisno za čovječanstvo, ovo je sve bacanje para uzalud. Pitanje je koja je njegova primarna svrha uopće i za koje se sve namjene koristi. Prije 15 godina se pisalo da bi s ovakvim "strojem" mogli reciklirati nuklearni otpad iz elektrana, no možda je to bila samo jedno od opravdanja za potrošiti hrpu para za neke druge ciljeve.

  Možda je tebi sve jedno, ali taj sudarač se već isplatio jer su pomoću njega otkrili   da svjetlost nije najbrža. I pretpostavljam da to tebi ne znači ništa, ali drugima znači puno!

ako misliš na one famozne neutrine, otkrili su u čemu je greška. svjetlost ostaje "fastest and furious".

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
offline
LHC - trostruko udarnički ove godine

Koja je točno svrha toga? Ako dokažu što se mijenja? Neka pravila? Ima li kakve svrhe to ili je sve to beskorisno?

 

Nešto sam prije čitao. Ako je to istina onda bi kao otkrili česticu bržu od svijetlosti? I onda bi sve ovo iz fizike bilo krivo? lol

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2012 1:00 (tigerija).
Moj PC  
0 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
LHC - trostruko udarnički ove godine

@ dd.inc

 

- što se tiče recikliranja nuk. otpada moram reči da to može samo majka priroda, jer nakon iskorištavanja u nuk. reakcijama taj nusprodukt nije više pogodan za ništa dobro

- eventualno, termo-nuklearne baterije, ali tome na Zemlji nema potrebe, niti je isplativo

 

@ immortal_zg

 

- tvoj komentar je zao i u njemu osjećam dozu netrpeljivosti prema vjeri i religiji

- Biblija (koja nije iz srednjeg vijeka) niti jednom tvrdnjom ne osporava ništa što se danas poznaje u znanosti (ako imaš primjer, navedi ga)

- dovoljno je reči da također Biblija kao knjiga nije kriva što su se njeni tekstovi koristili za iskorjenjivanje 'zla' u srednjem vijeku - ljudi su ti koji su uzimali zakon u ruke i činili nažao drugim ljudima

- u samim počecima Biblije (Post 1:3-8), sveti pisac jasno daje do znanja da Stvoritelj prvo stvara svijetlost, a zatim razdjeljuje 'vode od voda'

- prethodno je slikoviti prikaz pretpostavljenog postanka svemira, gdje energija (svijetlost) prethodi materiji

- nakon hlađenja i širenja svemir se počinje dijeliti, a simbolika 'vode od voda' može se upravo povezati sa najnovijim spoznanjima u okvirima teorijske fizike koja egzaktno dijeli materijalni svemir (svemir atoma, molekula, planeta i galaksija) od svemira struna koje su pak prema istoj znanosti gradivni elementi kvarkova i ostalih subfermionskih čestica

+ teorijska fizika predviđa da teorija struna ne može biti eksperimentalno potvrđena u skorijem (višestoljetnom)

 razdoblju

 

@ Cevi

 

- LHC nema veze sa mjerenjem brzine neutrina o kojoj govoriš

- istina je pak da se opetovanim mjerenjima potvrdilo da neutrino stiže prije informacije da je poslan (svijetlosti), ali je potrebna potvrda od više međunarodnih mjernih postaja da je tome tako

- za sada su obavljena mjerenja samo u Europi, na relaciji, Švicarska - Italija

mgm
 
3 5 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: LHC - trostruko udarnički ove godine
dd.inc kaže...

Prije 15 godina se pisalo da bi s ovakvim "strojem" mogli reciklirati nuklearni otpad iz elektrana

Ma tko je to pisao da se ubrzivacem cestica moze reciklirati nuklearni otpad? {#}

 

OT: trostruko veci broj sudara? Opet ce biti apokalipticnih naslova po novinama... {#}

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
16 godina
offline
Re: LHC - trostruko udarnički ove godine
rustweaver kaže...
dd.inc kaže...

Prije 15 godina se pisalo da bi s ovakvim "strojem" mogli reciklirati nuklearni otpad iz elektrana

Ma tko je to pisao da se ubrzivacem cestica moze reciklirati nuklearni otpad? {#}

 

OT: trostruko veci broj sudara? Opet ce biti apokalipticnih naslova po novinama... {#}

U našim novinama, bilo je u VIDI časopisu.

15 godina
neaktivan
offline
LHC - trostruko udarnički ove godine

Gosp. Galić izvrstan kao i uvijek! Higginsov bozon s veseljem očekujemo!

RESPECT

davor07
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.2.2012 8:07 (davor07).
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
LHC - trostruko udarnički ove godine

Odličan članak!

Nadam se da će otkriti neku novu fiziku. To bi bilo baš fora. :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: LHC - trostruko udarnički ove godine
mrki_man kaže...

Odličan članak!

Nadam se da će otkriti neku novu fiziku. To bi bilo baš fora. :)

 

Postoje vec "nove fizike" ali fizikalna zajednica u kojoj prevladavaju mahom stariji ljudi ne zeli ni cuti za nesto drugo osim Einsteina. Dosta stvari se ne moze opisati danasnjom fizikom, a eksperimenti su danas nezamislivi radi "zaostale" tehnologije. LHC, kao i slike svemira imaju velik problem, a to je obrada podataka. Higgs je, mozda, vec snimljen ali ce trebati vremena da se enormna kolicina podataka obradi. S druge strane, Higgs nije nista drugo vec dokazivanje prirode danasnjom fizikom koja ide od pretpostavke da cestice "prenose" sile.

 

16 godina
offline
Re: LHC - trostruko udarnički ove godine
immortal_zg kaže...
dd.inc kaže...

Dok ne otkriju nešto korisno za čovječanstvo, ovo je sve bacanje para uzalud. Pitanje je koja je njegova primarna svrha uopće i za koje se sve namjene koristi. Prije 15 godina se pisalo da bi s ovakvim "strojem" mogli reciklirati nuklearni otpad iz elektrana, no možda je to bila samo jedno od opravdanja za potrošiti hrpu para za neke druge ciljeve.

 

Ajde fino uzmi svoju Bibliju u ruke i vrati se u svoj mračni srednji vijek. Tamo je mjesto takvima poput tebe koji ne podnose znanost i znanstvena postignuća.

 O kakvoj bibliji ti govoriš!? Ljudi poput mene!? Pa ti ne razumiješ niti što sam rekao, niti što sam mislio. Napisao sam da još nisu ništa konkretno napravili, ne da i neće. A napisao sam i to da se ideja o izradi ovakvog sustava, već davnih dana pokušala implementirati pod drugom namjenom. Iz tog razloga i moja sumnjičavost u glavnu svrhu ovog projekta, odnosno onih koji su ovo pokrenuli (ne mislim na one na papiru).

To što su do sada skužili, da li je to nekome zanimljivo ili ne, totalno je nebitno. Bitno je što će postići i što će ljudi od toga imati...

14 godina
neaktivan
offline
Re: LHC - trostruko udarnički ove godine
dd.inc kaže...

U našim novinama, bilo je u VIDI časopisu.

Aha, vidim i ja sada. I stand corrected. Zanimljivo nesto, iako to nije reciklaza u pravom smislu rijeci nego unistavanje najdugovjecnijih izotopa, cime se znatno umanjuje dugotrajna stetnost nuklearnog otpada.

 

http://www.symmetrymagazine.org/cms/?pid=1000907

 

Ali to ne znaci da su LHC, Tevatron i slicni uredaji tome namjenjeni, stovise ocito je da nisu tome namjenjeni.

 

Uglavnom, postoje vec dobro poznati nacini reprocesiranja potrosenog nuklearnog goriva koji ne koriste ubrzivace cestica. Da ne skrecemo dalje s teme pogledaj si ovdje:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Nuclear_reprocessing

http://world-nuclear.org/info/inf69.html

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
15 godina
odjavljen
offline
Re: LHC - trostruko udarnički ove godine
dd.inc kaže...

Dok ne otkriju nešto korisno za čovječanstvo, ovo je sve bacanje para uzalud. Pitanje je koja je njegova primarna svrha uopće i za koje se sve namjene koristi. Prije 15 godina se pisalo da bi s ovakvim "strojem" mogli reciklirati nuklearni otpad iz elektrana, no možda je to bila samo jedno od opravdanja za potrošiti hrpu para za neke druge ciljeve.

Ako samo pogledaš  što je sve napravljano i unaprijeđeno od tih "bačenih para" možda su čak više dali nego uzeli. Pa i WWW je izmišljen za potrebe CERN-a!

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice