LG najavio Full HD smartphone

poruka: 22
|
čitano: 4.146
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG najavio Full HD smartphone".
16 godina
offline
LG najavio Full HD smartphone

Dakle kreće trend nevidljivih piksela... Svakog vraga mogu shvatit i podržavam napredak tehnologije u svakom pogledu, ali ovo je besmisleno. Zašto ne izume odma i oko za ugradnju umjesto šugavog ljudskog koje ne može pratiti trendove? Preko 300dpi kad ispred sebe držiš mobitel nema smisla jer vulgaris ljudsko oko ne vidi oštrije od toga.

Moj PC  
15 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: LG najavio Full HD smartphone
Jazzer kaže...

Dakle kreće trend nevidljivih piksela... Svakog vraga mogu shvatit i podržavam napredak tehnologije u svakom pogledu, ali ovo je besmisleno. Zašto ne izume odma i oko za ugradnju umjesto šugavog ljudskog koje ne može pratiti trendove? Preko 300dpi kad ispred sebe držiš mobitel nema smisla jer vulgaris ljudsko oko ne vidi oštrije od toga.

 

Jednostavno vise nemaju kaj novo za "izmisliti" pa se sada natjecu u broju coreova i gustoci pixela. Medjutim, onaj tko napravi telefon koji ce raditi dulje od jednog dana bit ce faca!

14 godina
offline
LG najavio Full HD smartphone

Nevidljivi pixeli da mogu preciznije pratiti onu liniju za bateriju...sad ćemo vidjeti precizno u real-timeu kako se pomiče {#}

 
7 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
LG najavio Full HD smartphone
Da malo nepotrebno posto to izuskuje jak GPU+CPU i veliku bateriju. Treba filat sve te pixele neime. Iskreno, dok je sve oko 300ppi, ne vidim nikakve potrebe za icim vise. Mozda za 2-3-4g.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LG najavio Full HD smartphone
BMK kaže...
Da malo nepotrebno posto to izuskuje jak GPU+CPU i veliku bateriju. Treba filat sve te pixele neime. Iskreno, dok je sve oko 300ppi, ne vidim nikakve potrebe za icim vise. Mozda za 2-3-4g.

Ali tvoje oko i dalje, nakon 2-3-4g. neće vidjeti te ekstra piksele niti će se počet rađat djeca s oštrijim vidom... dakle pravi odgovor bi bio za 20-30-40g. kad genetski injženjering još malo uznapreduje ;)

13 godina
protjeran
offline
LG najavio Full HD smartphone

hardver za takvu rezoluciju ima smisla jedino ako je mobitel namijenjem cescem spajanju na telku zbog filmova i igrica, dok za displej to fakat nema smisla...

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG najavio Full HD smartphone
Jazzer kaže...

Dakle kreće trend nevidljivih piksela... Svakog vraga mogu shvatit i podržavam napredak tehnologije u svakom pogledu, ali ovo je besmisleno. Zašto ne izume odma i oko za ugradnju umjesto šugavog ljudskog koje ne može pratiti trendove? Preko 300dpi kad ispred sebe držiš mobitel nema smisla jer vulgaris ljudsko oko ne vidi oštrije od toga.

 

Jazzer kaže...

Ali tvoje oko i dalje, nakon 2-3-4g. neće vidjeti te ekstra piksele niti će se počet rađat djeca s oštrijim vidom... dakle pravi odgovor bi bio za 20-30-40g. kad genetski injženjering još malo uznapreduje ;)

Wow, a da prestaneš  širiti poluinformacije? Totalno si u krivu.

 

Prosječna osoba ne bi bila u stanju razaznati piksele na 32.7 cm ili većoj udaljenosti. Naravno da ću, kada gledam fotografiju ili film, ovaj 5'' ekran približiti puno bliže, u mojem slučaju do 17 cm od očiju. Na toj udaljenosti, ekran bi trebao imati horizontalnu rezoluciju od 3600 piksela da prosječno (i moje) oko ne bi bilo u stanju razaznati piksele. Matematika.

 

Bravo LG. Još jedan korak naprijed prema još boljim ekranima.

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj od mene populističke komentare. Hvala.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2012 17:26 (Random.).
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG najavio Full HD smartphone
Dražene, moj Note izdrzi 3-4 dana normalnim koristenjem, onda bi valjda i drugi trebali. Ali da trebali bi napraviti baterije koje su lakse i duze traju.
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG najavio Full HD smartphone
Random. kaže...
 Naravno da ću, kada gledam fotografiju ili film, ovaj 5'' ekran približiti puno bliže, u mojem slučaju do 17 cm od očiju.

 

17 cm od očiju?? Ma daj molim te,ako tako blizu gledaš bilo kakav sadržaj na 5 in ekranu "umorit" ćeš oči u roku 5 minuta.

Bears, Beets, Battlestar galactica!
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG najavio Full HD smartphone
DwightSchrute kaže...
Random. kaže...
  Naravno da ću, kada gledam fotografiju ili film, ovaj 5'' ekran približiti puno bliže, u mojem slučaju do 17 cm od očiju.

17 cm od očiju?? Ma daj molim te,ako tako blizu gledaš bilo kakav sadržaj na 5 in ekranu "umorit" ćeš oči u roku 5 minuta.

  Ne.

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj od mene populističke komentare. Hvala.
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG najavio Full HD smartphone
Jazzer kaže...

(...) Preko 300dpi kad ispred sebe držiš mobitel nema smisla jer vulgaris ljudsko oko ne vidi oštrije od toga.

Granica rezolucije oka je 680 PPI na 25 cm udaljenosti, a 320 PPI na 50 cm, ako se uzima standardna kutna rezolucija oka od 0,5 lučnih minuta (postoje ljudi čije oči imaju rezoluciju od 0,3 lučne minute).

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
14 godina
offline
LG najavio Full HD smartphone

To 17cm od očiju se definitivno zove čorkanje..... pitat ću vas kada malo ostarite gdje su vam oči?

 

Uostalom koji tuki ga imaju najavljivati? Neka ga naprave i puste u prodaju, oni su kao vip i t-shit sa lte same najave a lte i sad u banani.... :p

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2012 20:29 (Oldy).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG najavio Full HD smartphone
hrx kaže...
Jazzer kaže...

(...) Preko 300dpi kad ispred sebe držiš mobitel nema smisla jer vulgaris ljudsko oko ne vidi oštrije od toga.

Granica rezolucije oka je 680 PPI na 25 cm udaljenosti, a 320 PPI na 50 cm, ako se uzima standardna kutna rezolucija oka od 0,5 lučnih minuta (postoje ljudi čije oči imaju rezoluciju od 0,3 lučne minute).

  Drago mi je da si spomenuo cifru od 0.5 lučnih minuta (arcminutes). To bi se moglo izraziti i kao 120 točaka ili piksela po stupnju horizontalnog ili vertikalnog vidnog polja.

Mala ispravka, na 25 cm granica rezolucije prosječnog oka (120 piksela po stupnju) bi bila 698 PPI. Za 50 cm to bi bilo 350 PPI.

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj od mene populističke komentare. Hvala.
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG najavio Full HD smartphone

Hvala na ispravci - računao sam ručno, a točnost se gubi kada se uzme samo nekoliko decimala (trebao sam pisati "oko ...").

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2012 20:50 (hrx).
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG najavio Full HD smartphone
hrx kaže...

Hvala na ispravci - računao sam ručno, a točnost se gubi kada se uzme samo nekoliko decimala (trebao sam pisati "oko ...").

  Imam pitanje za tebe pa ako ti nije problem odgovoriti - odgovori.

 

Kada gledam neki objekt ili ekran sa udaljenosti od oko 10 cm, oči mi se umaraju. Kad ga približim na oko 7 cm ili bliže - uopće ne mogu fokusirati na objekt. Izvor sa Wikipedije spominje sposobnost zdravog, mladog oka da fokusira na predmete do 7cm - ne bliže. To se poklapa sa mojim iskustvom.
Sad, nije mi jasno kako proizvođači "gogglesa" prevare oko da fokusira na ekran koji se nalazi tek nekoliko centimetara od oka?

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj od mene populističke komentare. Hvala.
15 godina
neaktivan
offline
Re: LG najavio Full HD smartphone
Random. kaže...
(...) Sad, nije mi jasno kako proizvođači "gogglesa" prevare oko da fokusira na ekran koji se nalazi tek nekoliko centimetara od oka?

Jednostavno - HMD (Head Mounted Display) uređaji imaju leće između oka i LCD ekrana, čime se dobiva dojam da je ekran udaljeniji (i veći) nego što jest.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2012 21:42 (hrx).
16 godina
offline
Re: LG najavio Full HD smartphone
Random. kaže...
Jazzer kaže...

Dakle kreće trend nevidljivih piksela... Svakog vraga mogu shvatit i podržavam napredak tehnologije u svakom pogledu, ali ovo je besmisleno. Zašto ne izume odma i oko za ugradnju umjesto šugavog ljudskog koje ne može pratiti trendove? Preko 300dpi kad ispred sebe držiš mobitel nema smisla jer vulgaris ljudsko oko ne vidi oštrije od toga.

 

Jazzer kaže...

Ali tvoje oko i dalje, nakon 2-3-4g. neće vidjeti te ekstra piksele niti će se počet rađat djeca s oštrijim vidom... dakle pravi odgovor bi bio za 20-30-40g. kad genetski injženjering još malo uznapreduje ;)

Wow, a da prestaneš širiti poluinformacije? Totalno si u krivu.

 

Prosječna osoba ne bi bila u stanju razaznati piksele na 32.7 cm ili većoj udaljenosti. Naravno da ću, kada gledam fotografiju ili film, ovaj 5'' ekran približiti puno bliže, u mojem slučaju do 17 cm od očiju. Na toj udaljenosti, ekran bi trebao imati horizontalnu rezoluciju od 3600 piksela da prosječno (i moje) oko ne bi bilo u stanju razaznati piksele. Matematika.

 

Bravo LG. Još jedan korak naprijed prema još boljim ekranima.

Matematika je točna, ali praksa i praktičnost te stvarni život je nešto sasvim drugo. Držati mob na 17cm od sebe i gledati film?! Čime ga to držiš, imaš neki naglavni držač? To nije uživanje u filmu i ekstra pikselima, to je grčenje i mučenje, a i šteta filma. I baš će ti u filmu i pokretnim scenama ti pikseli biti uočljivi. Laž. Proučavanje fotografija ufino opet na mobitelu? Ma baš. Sve okolo gledam kako se ekipa zapičolji u ekran na 15ak cm kad god gledaju slike na mobu. Gluposti. Matematikom tražite dlaku u jajetu i našli ste je, tj. dokazali ste da postoji, samo ju nitko neće vidjeti niti u njoj "uživati". Dakle svaka čast napretku tehnologije ali ovdje to izlazi iz okvira svakodnevne normalne upotrebe i radi se o čistom marketingu, poput napuhavanja megapiksela idiot digitalaca i mićušnih otvora kamera na mobitelima sa 8, 12 i više megapiksela koji nikad neće pridonjeti kvaliteti uslikane fotografije, već samo usrećiti naivne. Nekad su to radile goleme količine Wata na kutijama jeftinih stereo linija ;).

12 godina
neaktivan
offline
LG najavio Full HD smartphone

Jazzer, potpuno se slažem s tvojim komentarom {#}

 

No što ćeš, kad se nema ideje za nešto bolje, onda se napumpavaju stvari ili se daje na tržišto nešto što ljudi ni ne traže, ali ipak je više od konkurencije,

jer opet, svatko će kupiti ekran sa više ppi za istu cijenu, mada mu nije to praktično bitno {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.5.2012 0:54 (agnus).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
LG najavio Full HD smartphone

Ja na faksu imam monitor od 106 ppi. Kako na njeg gledam s udaljenosti od 1m, slova su mi premala. Međutim ako u postavkama stavim rezoluciju 125 dpi umjesto standarnih 96 dpi, sve slike su mi zamućene. Ekrani visoke rezolucije to ispravljaju.

这是我的个性签名
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG najavio Full HD smartphone

Ma nije meni problem hardware-a (sem koliko se kod LGa kvare) nego što fakat zaostaju sa update-ima, kolega ima pravo lijep LG P970 koji još uvijek ima 2.3.2 i nema oficijelni update????

15 godina
neaktivan
offline
Re: LG najavio Full HD smartphone
Jazzer kaže...

Dakle svaka čast napretku tehnologije ali ovdje to izlazi iz okvira svakodnevne normalne upotrebe i radi se o čistom marketingu, poput napuhavanja megapiksela idiot digitalaca i mićušnih otvora kamera na mobitelima sa 8, 12 i više megapiksela koji nikad neće pridonjeti kvaliteti uslikane fotografije, već samo usrećiti naivne. Nekad su to radile goleme količine Wata na kutijama jeftinih stereo linija ;).

  Namjerno ili slučajno (što bi značilo da nisi upoznat s tematikom) radiš usporedbu sa rezolucijom senzora digitalnog fotoaparata.

Senzor na digitalnom fotoaparatu "hvata" svjetlost te ako su dimenzije pojedinih piksela premalene (često zbog "nabijanja" piksela na malu površinu senzora) - dolazi do šuma. Ekran nema veze s tim principom rada i zato ti usporedba nema smisla.

 

Što se tiče udaljenosti od ekrana, evo što piše u jednoj studiji provedenoj na 230 osoba, a objavljenoj u časopisu "Optometry and Vision Science" u Srpnju 2011.

...

On average, the smartphone reading distance was found to be about 12 inches, with many viewing their smartphones as close as 8 inches away from their eyes.

  Koautor studije, Dr. Mark Rosenfield dodaje:

...

In some people, it was as close as 7 inches

 

Stoga, većina osoba smartphone drži na udaljosti od 12 inča, to jest 30.48 cm. Mnogi ga drže na 8 inča, to jest 20.32 cm. Neki na 7 inča, to jest 17.78 cm.

Idemo sada vidjeti kolika je rezolucija potrebna ekranu ovih dimenzija da prosječne osobe ne bi mogle razlikovati piksele.

 

Za prvu udaljenost - 12 inča, ekran pokriva 20.59 stupnjeva horizontalnog vidnog polja. Prosječna osoba raspoznaje 120 točaka / piksela po stupnju. Stoga, na udaljenosti od 12 inča (30.48 cm), dulja stranica ekrana ovih dimenzija trebala bi imati rezoluciju od 2471 piksela (120*20.59).

 

Za drugu udaljenost - 8 inča, ekran pokriva 30.48 stupnjeva horizontalnog vidnog polja. Prosječna osoba raspoznaje 120 točaka / piksela po stupnju. Stoga, na udaljenosti od 8 inča (20.32 cm), dulja stranica ekrana ovih dimenzija trebala bi imati rezoluciju od 3658 piksela (120*30.48).

 

Za treću udaljnost - 7 inča, ekran pokriva 34.59 stupnjeva horizontalnog vidnog polja. Prosječna osoba raspoznaje 120 točaka / piksela po stupnju. Stoga, na udaljenosti od 7 inča (17.78 cm), dulja stranica ekrana ovih dimenzija trebala bi imati rezoluciju od 4151 piksela (120*34.59).

 

Trenutna rezolucija odgovara za udaljenost od 15.51 inča (39.4 cm). Nekima dovoljno blizu, mnogima uključujući i mene - ne.

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj od mene populističke komentare. Hvala.
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG najavio Full HD smartphone
Random. kaže...

 

Stoga, većina osoba smartphone drži na udaljosti od 12 inča, to jest 30.48 cm. Mnogi ga drže na 8 inča, to jest 20.32 cm. Neki na 7 inča, to jest 17.78 cm.

Idemo sada vidjeti kolika je rezolucija potrebna ekranu ovih dimenzija da prosječne osobe ne bi mogle razlikovati piksele.

 


 

Mislim da prosječna osoba drži mobitel na 40-50 cm,rijetko tko na 30 cm a mislim da skoro nitko na 20 ili 17 cm,barem ne duze od par minuta.

Podržavam napredak tehnologije i nove rezolucije,al na novom valu smartphona nemožeš skužiti pixele ako ga ne približiš 2 cm od oka ili ni tada.

 

DA za veću rezolucije (uz napredak ostalih tehnologija-baterije i skladišnog prostora) al NE zato jer vidim piksele na 17 cm od oka. 

Jer cca sat i pol vremena 720 p videa ima par GB,a 1080p jedno 10-15 GB,pa ti prebaci to na mobitel i gledaj na 17 cm od oka.{#}

 

 

Bears, Beets, Battlestar galactica!
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.5.2012 15:10 (DwightSchrute).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice