LED rasvjeta u poljoprivredi

poruka: 10
|
čitano: 4.909
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LED rasvjeta u poljoprivredi".
15 godina
offline
LED rasvjeta u poljoprivredi

je l pali to za industrijske biljke iz križaljke (ono, lan, konoplja ...)? {#}

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
online
Re: LED rasvjeta u poljoprivredi
I ja se pitam.
Ovo bi mogli popularizirat uzgoj ganje indoor za normalne ljude (za vlastitu konzumaciju) a ne samo za plantazere, a plantazerima bi omogucilo nesmetan uzgoj.
Problem kod ilegalne sadnje marihuane je to da lampe trose puno struje i puno plantazera padne jer imaju ogromne racune za struju. Na ovaj nacin bi se moglo skrivecki uzgajat bez da vas ulove.
:)
15 godina
online
Re: LED rasvjeta u poljoprivredi
Ajar kaže...

je l pali to za industrijske biljke iz križaljke (ono, lan, konoplja ...)? {#}

ne, šatro pa ne može. ko da nisi već odavno uguglo pojmove led i marica pa vidio ta tehnološka čuda za po doma {#}

 

OT:

slijedeća generacija kuća će biti "all-in-one" tvornice energije, topline te hrane, zatvoreni mirko eko sustavi, u podrumu sa bazenom za ribe spojenom na sustav za recikliranje otpadaka iz kuće i kompostiranje s kojim se hrane biljke koje rastu na hidroponici uz 24h svijetlo kako od sunca tako i od led svijetala a sve hrani sunčeva energija preko solarnih ploča, a cijela građevina isprintana uz pomoć velikih 3D printera

16 godina
neaktivan
offline
Re: LED rasvjeta u poljoprivredi
Prije 3 godine napravio sam takav sustav u Dubaiu i stvar fantasticno funkcionira. Koristio se je za psenicu, a funkcionira i na marici (postoje istrazivanja).
Na oko se vidi razlika rasta psenice sa i bez svjetla, kao i sa krivim svijetlom. Kombinacija svijetla, zeolita, navodnjavanja cini cuda.
16 godina
offline
LED rasvjeta u poljoprivredi

LED rasvjeta se manje zagrijava ? Pa sad... Ovisi kakvi oblici led dioda se koriste...

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: LED rasvjeta u poljoprivredi
Batista kaže...

LED rasvjeta se manje zagrijava ? Pa sad... Ovisi kakvi oblici led dioda se koriste...

menje se zagrijava jer za istu svjetlost koju proizvodi trosi puno manje struje od klasicnih zarulja,

ali problem LED-a je i sta je osjetljiviji na temperaturu, tako da se ne preporuca stavljat ih u zatvorene sustave poput "plafonjerki'

16 godina
offline
Re: LED rasvjeta u poljoprivredi
abraham kaže...
Batista kaže...

LED rasvjeta se manje zagrijava ? Pa sad... Ovisi kakvi oblici led dioda se koriste...

menje se zagrijava jer za istu svjetlost koju proizvodi trosi puno manje struje od klasicnih zarulja,

ali problem LED-a je i sta je osjetljiviji na temperaturu, tako da se ne preporuca stavljat ih u zatvorene sustave poput "plafonjerki'

Sasvim tocno.

Znaci, cca LED zarulja od 10W generira svjetlost ko na primjer 70W (cca) zarulja sa zarnom niti.

 

I na tom primjeru bi bilo puno kvalitetnije rjesenje rasvjete sa 20x0,5W (20x = led dioda) nego 1x10W ( 1x = led dioda) po pitanju manje disipacije topline.

To je bila misao mojeg prethodnog posta.

Truth in engineering.
14 godina
offline
Re: LED rasvjeta u poljoprivredi

to bi napši farmeri trebali po štalama postavit led lampe ... a za piliće će još uvijek viti tradicionalna žarulja

16 godina
neaktivan
offline
Re: LED rasvjeta u poljoprivredi
10W LEDice su napravljene od nekoliko manjih. Ne znam kak je danas ali mislim da su 3W jos jedan chip.
Sto se tice dal je bolje 1 ili vise, slazem se, vise. Povrsina je veca, a i moze se popravit. Najveci problem LEDa je u usmjerenosti svijetla. Ona je reda 60 stupnjeva. Temperatura strahovito utjece na trajnost koja pocinje eksponencijalno opadati ako se predje neka granica. Ta granica i nije bas visoka, reda 50-60 stupnjeva.
Ja osobno puno vise preferiram druge izvore koji svjetlo proizvode izbojima. CRI je puno veci, nema velike usmjerenosti, ali se i griju.
16 godina
offline
LED rasvjeta u poljoprivredi

Oduvijek mi je bilo zanimljiva ta toplina kao nuspojava kod LED dioda.

Ma kako god se cinilo da je 10W malena potrosnja za onu kolicinu svjetla, jos uz to se generira povelika toplina.

 

@Drazene, imas PP :)

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice