Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima

poruka: 43
|
čitano: 5.847
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima".
12 godina
neaktivan
offline
Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima

Otkad imam Maca o ovakvim stvarima više uopće ne brinem. Time Capsule i svi problemi s kvarom diska ili kupnjom novog uređaja zauvijek riješeni. Samo ubaciš novi, ispravni disk, sustav te pita je li to tvoj Time Capsule i sve instalira kako je bilo trenutak prije kvara diska.

 
10 12 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima

A ti ćeš ,naravno ,prije toga ,sam otvoriti svoj Macbook Air ,sam promjeniti pokvareni SSD i sam staviti novi ,ispravni? Kao ovdje prikazano?

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2013 13:09 (kizo2703).
13 godina
offline
Re: Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima
zoki.zlikowski kaže...

Otkad imam Maca o ovakvim stvarima više uopće ne brinem. Time Capsule i svi problemi s kvarom diska ili kupnjom novog uređaja zauvijek riješeni. Samo ubaciš novi, ispravni disk, sustav te pita je li to tvoj Time Capsule i sve instalira kako je bilo trenutak prije kvara diska.

Ne brine te informacija da se kvare SSDovi, zanimljivo.

Nebitno je imaš li kapsulu, nije normalno da se SSD pokvari nakon što toliko novaca daš za prijenosnik.

iclock2much
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima
Ocete rec da odnesem Mac u servis i ovi mi naprave 100% IDENTICNU kopiju diska?

Ono eto mi ide na jetra je pravednost. Platis poluproizvod i onda jos moras bit sretan sto ti ga poprave, a sve troskove snasas sam! Tko ce mi platit izgubljeno vrijeme i novac za troskove? Na sudu? Ha ha ha
Identicno lopovluk i sa vecinom softwarea gdje moras lopovima placat ispravljanje njihovih bugova!
12 godina
protjeran
offline
Re: Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima
zoki.zlikowski kaže...

Otkad imam Maca o ovakvim stvarima više uopće ne brinem. Time Capsule i svi problemi s kvarom diska ili kupnjom novog uređaja zauvijek riješeni. Samo ubaciš novi, ispravni disk, sustav te pita je li to tvoj Time Capsule i sve instalira kako je bilo trenutak prije kvara diska.

 

Sve super, sve 5. I sam koristim TM backup koje se vrti jednom dnevno. No kako su te neki vec pitali, kako ces promjenit SSD u macbook airu?

Ukoliko je ovo neka serijska pogreska, Apple ce sigurno zamjeniti isti besplatno cak i ako je istekla garancija. Po tom pitanju svaka im cast.

 

No sta ako je taj Air tvoje jedino racunalo preko kojeg obavljas posao? A kako kod nas nema Applea vec samo kvazi domaci lopovi aka distributeri istoga, onda cekas 2 tjedna da ti zamjene komp. I ne ide to tako lako, vec se jos moras natezati sa njima, a neces nista postici dok direktno ne kontaktiras Apple. Pricam iz iskustva.

 

Posao? Ko sljivi posao. Eto novog Aira jer se stari pokvario. Super :)

12 godina
protjeran
offline
Re: Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima
Drazen kaže...
Ocete rec da odnesem Mac u servis i ovi mi naprave 100% IDENTICNU kopiju diska?

 

Ukoliko je to fizicki moguce, da, dobit ces 100% identicnu kopiju diska. No za to velikoj vecini ne treba servis, tm backup ti rjesava te stvari. Povratak svega u prvobitno stanje je udaljeno tocno 6 klikova misem. Ni manje, ni vise od toga.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima
ramzocro-HCR kaže...

Ili ako mu se neda za "običan" laptop koji nije iShit(koji se kvari, i teško se popravlja sam po sebi) davat puno love nek kupi toshibu s no-matter-what garanc. {#} 

Fulal si temu. {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Moj PC  
2 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima
SSD sami po sebi nisu jos sto bi trebali biti. Prosle godine mislim da su imali probleme (ne u macu, nego opcenito serije SSD), u slucaju nestanka struje gubis sve podatke. Jednostavno, treba jos koja generacija da se usavrse SSD-ovi, do tada diskovi s iglom 7200 o/min :)
 
0 17 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima
ramzocro-HCR kaže...
jumboY kaže...
Drazen kaže...
Ocete rec da odnesem Mac u servis i ovi mi naprave 100% IDENTICNU kopiju diska?

 

Ukoliko je to fizicki moguce, da, dobit ces 100% identicnu kopiju diska. No za to velikoj vecini ne treba servis, tm backup ti rjesava te stvari. Povratak svega u prvobitno stanje je udaljeno tocno 6 klikova misem. Ni manje, ni vise od toga.

Ili ako mu se neda za "običan" laptop koji nije iShit(koji se kvari, i teško se popravlja sam po sebi) davat puno love nek kupi toshibu s no-matter-what garanc. {#} 

 

Ironicno da spominjes bas Toshibu jer ovdje je rijec o 64GB i 128GB Macbook Air modelima sa Toshiba Diskovima koji crkavaju dok je sa 256GB Samsungom sve u redu.

 

 http://www.tweaktown.com/news/33504/apple-issues-recall-on-2012-macbook-air-notebooks-due-to-ssd-failure/index.html

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2013 18:19 (fade).
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima

Jos jedna posljedica Appleovog odmicanja od Samsunga.

SSD-i crkavaju, nista cudno i Appleovo javno reagiranje u ovom slucaju je za pohvalu. 

 
4 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima
BlueMax kaže...

Jos jedna posljedica Appleovog odmicanja od Samsunga.

SSD-i crkavaju, nista cudno i Appleovo javno reagiranje u ovom slucaju je za pohvalu. 

 

Ne odmice se Apple od Samsunga. Ni malo. Barem kad su u pitanju kompovi, ne ulazim u segment mobitela i tableta.

 

12 godina
offline
Re: Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima
jumboY kaže...
BlueMax kaže...

Jos jedna posljedica Appleovog odmicanja od Samsunga.

SSD-i crkavaju, nista cudno i Appleovo javno reagiranje u ovom slucaju je za pohvalu. 

 

Ne odmice se Apple od Samsunga. Ni malo. Barem kad su u pitanju kompovi, ne ulazim u segment mobitela i tableta.

 

Ma jesu pokusali kad je ona medjusobna tuzba bila na vrhuncu no sad se vracaju natrag jer jedino Samsung moze isporuciti dovoljnu kolicinu kvalitetnih komponenti. Plan Applea je bio da se odrade vazeci ugovori a sve nakon toga da se ide na druge dobavljace i vlastitu proizvodnju (tj.  Foxconn po Aplle-ovoj licenci). I stavljanje ovih toshibinih SSD-ova, LG ekrana,  je dio te taktike. Sad valjda cekamo probleme s RAM-om.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima

Samo neka crkavaju i vidjet cete da ce puno slavnih prijeci na druge proizvođace, i odmah im reklame za proizvod budu padale.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
12 godina
offline
Re: Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima
77ari kaže...

Samo neka crkavaju i vidjet cete da ce puno slavnih prijeci na druge proizvođace, i odmah im reklame za proizvod budu padale.

Apple proizvodi racunala. Racunala crkavaju. Zar ce ti "poznati" prijeci na racunala koja ne crkavaju? koja su to?

12 godina
protjeran
offline
Re: Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima
BlueMax kaže...

Ma jesu pokusali kad je ona medjusobna tuzba bila na vrhuncu no sad se vracaju natrag jer jedino Samsung moze isporuciti dovoljnu kolicinu kvalitetnih komponenti. Plan Applea je bio da se odrade vazeci ugovori a sve nakon toga da se ide na druge dobavljace i vlastitu proizvodnju (tj.  Foxconn po Aplle-ovoj licenci). I stavljanje ovih toshibinih SSD-ova, LG ekrana,  je dio te taktike. Sad valjda cekamo probleme s RAM-om.

 

Puno prije mobitela i samsung galaxy serije glavni proizvodjaci hdd-a za apple je bila Toshiba, a vecinu display panela su narucivali iz LG-a. Ni jednog trenutka se nisu pokusavali odmaknuti od Samsunga kad su kompovi u pitanju, dapace, povecali su narudzbe od samsunga a smanjivali kod ostatka ekipe.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima
zoki.zlikowski kaže...

Otkad imam Maca o ovakvim stvarima više uopće ne brinem. Time Capsule i svi problemi s kvarom diska ili kupnjom novog uređaja zauvijek riješeni. Samo ubaciš novi, ispravni disk, sustav te pita je li to tvoj Time Capsule i sve instalira kako je bilo trenutak prije kvara diska.

{#} lolz

xfact
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima
jumboY kaže...
zoki.zlikowski kaže...

Otkad imam Maca o ovakvim stvarima više uopće ne brinem. Time Capsule i svi problemi s kvarom diska ili kupnjom novog uređaja zauvijek riješeni. Samo ubaciš novi, ispravni disk, sustav te pita je li to tvoj Time Capsule i sve instalira kako je bilo trenutak prije kvara diska.

 

Sve super, sve 5. I sam koristim TM backup koje se vrti jednom dnevno. No kako su te neki vec pitali, kako ces promjenit SSD u macbook airu?

Ukoliko je ovo neka serijska pogreska, Apple ce sigurno zamjeniti isti besplatno cak i ako je istekla garancija. Po tom pitanju svaka im cast.

 

No sta ako je taj Air tvoje jedino racunalo preko kojeg obavljas posao? A kako kod nas nema Applea vec samo kvazi domaci lopovi aka distributeri istoga, onda cekas 2 tjedna da ti zamjene komp. I ne ide to tako lako, vec se jos moras natezati sa njima, a neces nista postici dok direktno ne kontaktiras Apple. Pricam iz iskustva.

 

Posao? Ko sljivi posao. Eto novog Aira jer se stari pokvario. Super :)

 

A gle, pokvarit se moze svaki komp, ali dok sam imao Windowse strijepio sam od kvara diska kao od kuge. Otkad imam time capsule i Maca to mi je kao da se pokvarila tastatura. Ako bas treba uzet cu od djeteta komp i restorirati svoj komp na njegovom i kad se moj komp vrati sa servisa vratit cu sve nazad na njega.
12 godina
offline
Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima

Hebote, Apple izmislio i backup sistema {#} 

 

Je da sam ja to imao prije 15 godina (samo ne wireless) ali kog briga kad si ti strepio za svojim windowsima.

 

EDIT: pardon, "strijepio" ;)

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2013 23:50 (BlueMax).
 
6 0 hvala 3
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima
BlueMax kaže...

Hebote, Apple izmislio i backup sistema {#} 

 

Pa skoro. Kad sam kupio novi komp, samo sam se spojio na TimeCapsule i par sati kasnije imao sam sve namješteno i nastavio sam raditi točno tamo gdje sam tog jutra stao kao da se ništa nije desilo. Ista stvar kad sam mijenjao disk za dvostruko veći u laptopu. Isti dan kao da se ništa nije dogodilo.

 

TimeCapsule je stalno na mreži, jednostavno kliknem na shortcut i disk se zaspina, mounta na komp i fino radim ručni backup, a svako malo pustim i ovaj automatski. Vrlo rado bih imao nešto slično i na Windowsima. Jel ima nešto da je NAS, router i wireless, da disk ide u sleep. Automatski backup za windowse, a za Mac mi nije važno, dovoljno da mogu ručno nabacati gore najvažnije stvari. Ozbiljno, ima li nešto slično ili povoljnije pošto ću u suprotnom opet uzeti TimeCapsule, samo ovu novu generaciju.

16 godina
online
Re: Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima
idelovski kaže...
BlueMax kaže...

Hebote, Apple izmislio i backup sistema {#} 

 

Pa skoro. Kad sam kupio novi komp, samo sam se spojio na TimeCapsule i par sati kasnije imao sam sve namješteno i nastavio sam raditi točno tamo gdje sam tog jutra stao kao da se ništa nije desilo. Ista stvar kad sam mijenjao disk za dvostruko veći u laptopu. Isti dan kao da se ništa nije dogodilo.

 

TimeCapsule je stalno na mreži, jednostavno kliknem na shortcut i disk se zaspina, mounta na komp i fino radim ručni backup, a svako malo pustim i ovaj automatski. Vrlo rado bih imao nešto slično i na Windowsima. Jel ima nešto da je NAS, router i wireless, da disk ide u sleep. Automatski backup za windowse, a za Mac mi nije važno, dovoljno da mogu ručno nabacati gore najvažnije stvari. Ozbiljno, ima li nešto slično ili povoljnije pošto ću u suprotnom opet uzeti TimeCapsule, samo ovu novu generaciju.

 Tebe treba ejpl za sales representative odmah. Sad u ponedjeljak, javi im se sa ovim postom kao dokazom.
Ja isto cijeli život strepim nad operacijskim sistemom, što kad crkne , što kad crkne, ali neće. Zaštopa se smećem,
postane spor i sve, ali sistemski disk mi nikad nije želio crknuti :/ Čak ni zloglasni OCZ ssd-ovi ranijih generacija.
Jest, gnjavio sam se sa milion updatea biosa jer su rekli da se to mora, pa ajd:)
Dobar je Macbook Air, ali ne baš sad za te novce u nas i ne zbog "time capsule".

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima

Imas milion nacina za backup podataka, mozes kupiti svoj prijenosni disk i na njega sve staviti, ili možeš negdije na internetu pohraniti podatke. I sve je super.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima

Opet ulazimo u raspravu Mac - Windows i opet ljudi koji nisu probali Maca sude koji je bolji i smatraju da sve što ima Mac ima i Windows. Svi mi Macovci smo nekad bili Windowsaši, ne poznam niti jednog vlasnika Maca koji prije toga nije imao Windowse (i to barem 3 verzije). Vi koji niste nikad imali Maca umjesto da pitate nas koji ga imamo kako to radi i zašto smo toliko vjerni tom proizvodu, vi na osnovi nekog svog (nedovoljnog) iskustva dajete svoj sud zašto to nije tako. OK, onda nije, nemojte čitati, ostanite zatucani u svom mišljenju i zakopajte se u Windowse, nitko vam ne brani. Samo nemojte komentirati stari o kojima nemate pojma.

 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima
idelovski kaže...

Pa skoro. Kad sam kupio novi komp, samo sam se spojio na TimeCapsule i par sati kasnije imao sam sve namješteno i nastavio sam raditi točno tamo gdje sam tog jutra stao kao da se ništa nije desilo. Ista stvar kad sam mijenjao disk za dvostruko veći u laptopu. Isti dan kao da se ništa nije dogodilo.

 

TimeCapsule je stalno na mreži, jednostavno kliknem na shortcut i disk se zaspina, mounta na komp i fino radim ručni backup, a svako malo pustim i ovaj automatski. Vrlo rado bih imao nešto slično i na Windowsima. Jel ima nešto da je NAS, router i wireless, da disk ide u sleep. Automatski backup za windowse, a za Mac mi nije važno, dovoljno da mogu ručno nabacati gore najvažnije stvari. Ozbiljno, ima li nešto slično ili povoljnije pošto ću u suprotnom opet uzeti TimeCapsule, samo ovu novu generaciju.

{#} Ne dragi ,Apple nije izmislio backup! Da se razumijemo - Time Machine je fantastično rješenje i program ,ali ''izmišljen'' je tek 2007 godine!

 

Ovisno o verziji Windowsa ,ima svega šta ti srce želi!

O Linuxima da ne pričamo!

 

Od onog integriranog ,do third party rješenja ,od besplatnih do plaćenih!

 

Većina priozvođača diskova ima na svojim stranicama ponuđena i backup rješenja. Mrežni diskovi i NAS rješenja imaju obično već instalirani backup program!

 

Nešto samo za tebe! Priključi na router ,spoji na mrežu ,spoji se njim - sve ostalo je već na njemu!! 2TB ,4TB

 

Ako baš mora biti wireless ,ima i toga!!

zoki.zlikowski kaže...

Opet ulazimo u raspravu Mac - Windows i opet ljudi koji nisu probali Maca sude koji je bolji i smatraju da sve što ima Mac ima i Windows. Svi mi Macovci smo nekad bili Windowsaši, ne poznam niti jednog vlasnika Maca koji prije toga nije imao Windowse (i to barem 3 verzije). Vi koji niste nikad imali Maca umjesto da pitate nas koji ga imamo kako to radi i zašto smo toliko vjerni tom proizvodu, vi na osnovi nekog svog (nedovoljnog) iskustva dajete svoj sud zašto to nije tako. OK, onda nije, nemojte čitati, ostanite zatucani u svom mišljenju i zakopajte se u Windowse, nitko vam ne brani. Samo nemojte komentirati stari o kojima nemate pojma.

Ja sam Mac i Windows user ,i svaki ima svoje pro's & con's. Ali ,baš zbog toga ,što nisam samo na jednom ili drugom smatram se objektivnim.

 

Zato sam te i pital hoćeš li ti sam popraviti svoj MBA kad ti ode SSD ,kao što piše u članku. Dakle?

 

O zatucanosti nebih sada ,ti si ipak sve rekao u prvom postu. {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.10.2013 13:21 (kizo2703).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima
kizo2703 kaže...
idelovski kaže...

Pa skoro. Kad sam kupio novi komp, samo sam se spojio na TimeCapsule i par sati kasnije imao sam sve namješteno i nastavio sam raditi točno tamo gdje sam tog jutra stao kao da se ništa nije desilo. Ista stvar kad sam mijenjao disk za dvostruko veći u laptopu. Isti dan kao da se ništa nije dogodilo.

 

TimeCapsule je stalno na mreži, jednostavno kliknem na shortcut i disk se zaspina, mounta na komp i fino radim ručni backup, a svako malo pustim i ovaj automatski. Vrlo rado bih imao nešto slično i na Windowsima. Jel ima nešto da je NAS, router i wireless, da disk ide u sleep. Automatski backup za windowse, a za Mac mi nije važno, dovoljno da mogu ručno nabacati gore najvažnije stvari. Ozbiljno, ima li nešto slično ili povoljnije pošto ću u suprotnom opet uzeti TimeCapsule, samo ovu novu generaciju.

{#} Ne dragi ,Apple nije izmislio backup! Da se razumijemo - Time Machine je fantastično rješenje i program ,ali ''izmišljen'' je tek 2007 godine!

 

Ovisno o verziji Windowsa ,ima svega šta ti srce želi!

O Linuxima da ne pričamo!

 

Od onog integriranog ,do third party rješenja ,od besplatnih do plaćenih!

 

Većina priozvođača diskova ima na svojim stranicama ponuđena i backup rješenja. Mrežni diskovi i NAS rješenja imaju obično već instalirani backup program!

 

Nešto samo za tebe! Priključi na router ,spoji na mrežu ,spoji se njim - sve ostalo je već na njemu!! 2TB ,4TB

 

Ako baš mora biti wireless ,ima i toga!!

zoki.zlikowski kaže...

Opet ulazimo u raspravu Mac - Windows i opet ljudi koji nisu probali Maca sude koji je bolji i smatraju da sve što ima Mac ima i Windows. Svi mi Macovci smo nekad bili Windowsaši, ne poznam niti jednog vlasnika Maca koji prije toga nije imao Windowse (i to barem 3 verzije). Vi koji niste nikad imali Maca umjesto da pitate nas koji ga imamo kako to radi i zašto smo toliko vjerni tom proizvodu, vi na osnovi nekog svog (nedovoljnog) iskustva dajete svoj sud zašto to nije tako. OK, onda nije, nemojte čitati, ostanite zatucani u svom mišljenju i zakopajte se u Windowse, nitko vam ne brani. Samo nemojte komentirati stari o kojima nemate pojma.

Ja sam Mac i Windows user ,i svaki ima svoje pro's & con's. Ali ,baš zbog toga ,što nisam samo na jednom ili drugom smatram se objektivnim.

 

Zato sam te i pital hoćeš li ti sam popraviti svoj MBA kad ti ode SSD ,kao što piše u članku. Dakle?

 

O zatucanosti nebih sada ,ti si ipak sve rekao u prvom postu. {#}

 

Prvo bih zamolio admina da mi ne stisne zuti karton nego neka lijepo poprave qutoanje s iPada jer upravo gledam hrpu html koda na kojem ne znam gdje bih i sta pobrisao. Drugo, vezano za SDD, ne, necu sam popraviti, ne popravljam nista sam. Postoji jedna struka koja se zove serviseri racunala, ja sam cuo za njih prije nekih tridesetak godina i ostao sam odusevljen time da ne moram popravljati stvari sam. Isto radim i s autom, sa strujom u kuci, s vodom, ves masinom i sl. Ne znam da li znas, ali za svaki od uredjaja postoje strucnjaci i oni ih popravljaju.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima
zoki.zlikowski kaže...
kizo2703 kaže...
idelovski kaže...

Pa skoro. Kad sam kupio novi komp, samo sam se spojio na TimeCapsule i par sati kasnije imao sam sve namješteno i nastavio sam raditi točno tamo gdje sam tog jutra stao kao da se ništa nije desilo. Ista stvar kad sam mijenjao disk za dvostruko veći u laptopu. Isti dan kao da se ništa nije dogodilo.

 

TimeCapsule je stalno na mreži, jednostavno kliknem na shortcut i disk se zaspina, mounta na komp i fino radim ručni backup, a svako malo pustim i ovaj automatski. Vrlo rado bih imao nešto slično i na Windowsima. Jel ima nešto da je NAS, router i wireless, da disk ide u sleep. Automatski backup za windowse, a za Mac mi nije važno, dovoljno da mogu ručno nabacati gore najvažnije stvari. Ozbiljno, ima li nešto slično ili povoljnije pošto ću u suprotnom opet uzeti TimeCapsule, samo ovu novu generaciju.

{#} Ne dragi ,Apple nije izmislio backup! Da se razumijemo - Time Machine je fantastično rješenje i program ,ali ''izmišljen'' je tek 2007 godine!

 

Ovisno o verziji Windowsa ,ima svega šta ti srce želi!

O Linuxima da ne pričamo!

 

Od onog integriranog ,do third party rješenja ,od besplatnih do plaćenih!

 

Većina priozvođača diskova ima na svojim stranicama ponuđena i backup rješenja. Mrežni diskovi i NAS rješenja imaju obično već instalirani backup program!

 

Nešto samo za tebe! Priključi na router ,spoji na mrežu ,spoji se njim - sve ostalo je već na njemu!! 2TB ,4TB

 

Ako baš mora biti wireless ,ima i toga!!

zoki.zlikowski kaže...

Opet ulazimo u raspravu Mac - Windows i opet ljudi koji nisu probali Maca sude koji je bolji i smatraju da sve što ima Mac ima i Windows. Svi mi Macovci smo nekad bili Windowsaši, ne poznam niti jednog vlasnika Maca koji prije toga nije imao Windowse (i to barem 3 verzije). Vi koji niste nikad imali Maca umjesto da pitate nas koji ga imamo kako to radi i zašto smo toliko vjerni tom proizvodu, vi na osnovi nekog svog (nedovoljnog) iskustva dajete svoj sud zašto to nije tako. OK, onda nije, nemojte čitati, ostanite zatucani u svom mišljenju i zakopajte se u Windowse, nitko vam ne brani. Samo nemojte komentirati stari o kojima nemate pojma.

Ja sam Mac i Windows user ,i svaki ima svoje pro's & con's. Ali ,baš zbog toga ,što nisam samo na jednom ili drugom smatram se objektivnim.

 

Zato sam te i pital hoćeš li ti sam popraviti svoj MBA kad ti ode SSD ,kao što piše u članku. Dakle?

 

O zatucanosti nebih sada ,ti si ipak sve rekao u prvom postu. {#}

 

Prvo bih zamolio admina da mi ne stisne zuti karton nego neka lijepo poprave qutoanje s iPada jer upravo gledam hrpu html koda na kojem ne znam gdje bih i sta pobrisao. Drugo, vezano za SDD, ne, necu sam popraviti, ne popravljam nista sam. Postoji jedna struka koja se zove serviseri racunala, ja sam cuo za njih prije nekih tridesetak godina i ostao sam odusevljen time da ne moram popravljati stvari sam. Isto radim i s autom, sa strujom u kuci, s vodom, ves masinom i sl. Ne znam da li znas, ali za svaki od uredjaja postoje strucnjaci i oni ih popravljaju.

Zašto dati nekome ljepu svotu novca ako možeš sam skinuti par šarafa ubaciti novi SSD pspojiti ga zicom u maticnu plocu i to je to?

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
12 godina
offline
Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima

Također dugogodišnji Apple user. Smisao sistem imagea je da u trenutku kvara hdd-a izvadis pokvareni, umetnes mirorirani i za 5 minuta nastavljas tamo gdje si stao kao da se ništa nije dogodilo. Sistem backup također osim na NAS-u možeš držati i u cloudu što je bolja, jeftinija i pouzdanija varijanta ako ne možeš fizički brzo promijeniti hdd ili ako želiš svoj sistem mountati na bilo koje računalo ili virtualku. Ne znam zašto Apple to ne radi jer je zbog manje različitih komponenti sigurno lakše izvesti nego na windowsima. Air time capsule je dobra stvar, ali ništa revolucionarno.

Što se tiče tvrdnje o vjernosti apple-u, ja sam mu dugo bio vjeran ali apple više nije što je bio dok ga je windows stigao i prestigao.

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima
zoki.zlikowski kaže...
Postoji jedna struka koja se zove serviseri racunala, ja sam cuo za njih prije nekih tridesetak godina i ostao sam odusevljen time da ne moram popravljati stvari sam.
Ne znam da li znas, ali za svaki od uredjaja postoje strucnjaci i oni ih popravljaju.

Da ,za bilo koje drugo računalo. Ali ,ti pričaš o Macu ,a to ti je JumboY najbolje objasnio.

 

Zato ,sretno ti bilo sa servisom Maca u Hrvatskoj.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.10.2013 14:45 (kizo2703).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima
kizo2703 kaže...
idelovski kaže...

Pa skoro. Kad sam kupio novi komp, samo sam se spojio na TimeCapsule i par sati kasnije imao sam sve namješteno i nastavio sam raditi točno tamo gdje sam tog jutra stao kao da se ništa nije desilo. ...

{#} Ne dragi ,Apple nije izmislio backup!

 

 

A gdje sam ja to rekao? Čemu pljuskanje po licu? Kad tebi netko kaže da ga je skoro auto pregazio ti ga pitaš da li je zvao hitnu? {#}

 

OK, malo ozbiljnije, za TimeCapsule Apple je promijenio kako file sistem radi tako da meni na Lionu backup traje dvije-tri minute, ponekad recimo i pet, kad sam nedavno instalirao novi Xcode bome i skoro sat jer je prvo 15 minuta meditirao što treba kopirati a onda je pola sata slao oko 3-4 GB preko zraka. Poanata je da svaki dan imam kompletan backup sistema iz kojeg mogu napraviti full restore, cijeli sistem, sve aplikacije, sve postavke, svi cookiji i sve kao da je to isti onaj stroj/disk od jučer. I to je iz moje perspektive velika stvar, neki bi upotrijebili riječ revolucionarno. Na Windowsima nisam našao ništa slično.

 

Možeš imati kloniranje, ali tko to radi svaki dan? U većim firmama ljudi vode brigu o takvim stvarima pa rade kopije, najčešće samo servera. Doma i po malim firmicama to nitko ne radi. To traje beskonačno. Svi backup sustavi traju toliko dugo da ih nitko ne koristi na taj način da se radi full backup. Samo kopiraju tvoj Documents folder ili čak recimo samo nekakvu važnu bazu ili dva tri izabrana foldera, a ostalo kako bude. Čak i to zna trajati duže zato što se svaki file uspoređuje s onim u kopiji. Možda postoji neka opcija koja to radi pametno, ali nisam vidio da to netko opisuje na taj način - full backup/restore uz svega par minuta gnjavaže kod backupa.

 

Hvala za linkove, mislim da ću si nabost ovaj MyBook Live i staviti ga u RAID pošto mi sad 4T baš i ne treba, a 2T je ok. Nema router i wifi, ali kao dodatak uz postojeći TimeCapsule je ok.

 

PS - ok, na SnowLeopard strojevima to i nije bilo toliko bajno, svaki backup je trajao 15-20 minuta čak i uz minimalne promjene pa me to toliko živciralo da sam ugasio automatski backup i pokrećem ga ručno s vremena na vrijeme. Ali Lion i MtLion rade mrak.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.10.2013 16:19 (idelovski).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima
idelovski kaže...

A gdje sam ja to rekao? Čemu pljuskanje po licu? Kad tebi netko kaže da ga je skoro auto pregazio ti ga pitaš da li je zvao hitnu? {#}

 

Poanata je da svaki dan imam kompletan backup sistema iz kojeg mogu napraviti full restore, cijeli sistem, sve aplikacije, sve postavke, svi cookiji i sve kao da je to isti onaj stroj/disk od jučer. I to je iz moje perspektive velika stvar, neki bi upotrijebili riječ revolucionarno. Na Windowsima nisam našao ništa slično.

 

Možeš imati kloniranje, ali tko to radi svaki dan?

 

PS - ok, na SnowLeopard strojevima to i nije bilo toliko bajno, svaki backup je trajao 15-20 minuta čak i uz minimalne promjene pa me to toliko živciralo da sam ugasio automatski backup i pokrećem ga ručno s vremena na vrijeme. Ali Lion i MtLion rade mrak.

Sigurno? Onda sam ja slijep! No dobro ,nema veze!

Ja recimo ,kloniram sistem svaku večer ,odradi se u backgroundu ,za pola sata (a i to ovisi o količini izmjena - nekad je gotovo i za 2 ,3 minute) ,za cijeli disk od 931 GB ,sa tri particije!

(Jedino je inicijalni backup trajao 5 sati)

A većina ljudi koje znam uz kloniranje koriste i file backup!

 

A kloniranje je upravo ono što ti nazivaš ''skoro revolucionarnim'' {#} na Macovima: ''kompletan backup sistema iz kojeg mogu napraviti full restore, cijeli sistem, sve aplikacije, sve postavke, svi cookiji i sve kao da je to isti onaj stroj/disk od jučer'' {#}

 

Time Machine ,koliko ja vidim ,nije ništa brži na Mt. Lionu nego što je to bio na Snow Leopardu.

Ali dobro ,možda sam ja samo zloban. {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.10.2013 16:53 (kizo2703).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvare se SSD-ovi u Macbook Air uređajima
kizo2703 kaže...
idelovski kaže...

A gdje sam ja to rekao? ...

Sigurno? Onda sam ja slijep! No dobro ,nema veze! Ja recimo ,kloniram sistem svaku večer ,odradi se u backgroundu ,za pola sata ,za cijeli disk od 931 GB ,sa tri particije!

(Jedino je inicijalni backup trajao 5 sati)

A većina ljudi koje znam uz kloniranje koriste i file backup! 

A kloniranje je upravo ono što ti nazivaš ''skoro revolucionarnim'' {#} na Macovima: ''kompletan backup sistema iz kojeg mogu napraviti full restore, cijeli sistem, sve aplikacije, sve postavke, svi cookiji i sve kao da je to isti onaj stroj/disk od jučer'' {#}

 

Time Machine ,koliko ja vidim ,nije ništa brži na Mt. Lionu nego što je to bio na Snow Leopardu.

Ali dobro ,možda sam ja samo zloban. {#}

Očito se ne slažemo oko značenja riječi "skoro".

 

Ok, ti radiš kloniranje svaki dan. Fora, ne poznam nikog tko to radi, a TimeMachine daje isti efekt u neusporedivo manje vremena i roštiljanja po sistemu. Da ne spominjem varijantu kad to radiš preko zraka na laptopu koji nije ukopčan u struju. Ili kad jednog dana sve bude na SSD diskovima itd.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.10.2013 17:00 (idelovski).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice