Kvantni čip na Internetu

poruka: 20
|
čitano: 7.159
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kvantni čip na Internetu".
13 godina
offline
Kvantni čip na Internetu

Kako funkcionira ta stranica?
Odnosno što mijenjam mijenjanjem brojeva u tim krugovima? 

''Impossible is nothing..'' ''It's on me: To be lighter, fly higher, go further.,,'' ''Train your mind and the body will follow''
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kvantni čip na Internetu

.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
20 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kvantni čip na Internetu
Top Bugovac kaže...

Kako funkcionira ta stranica?
Odnosno što mijenjam mijenjanjem brojeva u tim krugovima? 

E to je ono što moraš naučiti :)

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
11 godina
neaktivan
offline
Kvantni čip na Internetu

Po ovome znači budućnost=kvantno programiranje?

samo nešto struže..
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kvantni čip na Internetu

A kud bas ja sad krenuo u "obicno" programiranje:).

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kvantni čip na Internetu
WItcher kaže...

A kud bas ja sad krenuo u "obicno" programiranje:).

 

Trebat će nam "obično" programiranje barem još 100 godina {#}

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Kvantni čip na Internetu

zna netko mozda objasniti na kojem principu funkcionira "kvantno programiranje"?

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kvantni čip na Internetu
Makavelii kaže...

zna netko mozda objasniti na kojem principu funkcionira "kvantno programiranje"?

 

Da, ima par ljudi na svijetu. Možda je netko od njih regan tu na forumu {#}

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kvantni čip na Internetu

Ljudi puno očekuju od foruma :D

What Andy giveth, Bill taketh away.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kvantni čip na Internetu
Makavelii kaže...

zna netko mozda objasniti na kojem principu funkcionira "kvantno programiranje"?

  Razlika u odnosu na obično programiranje je da postoje više od dva stanja.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Kvantni čip na Internetu

Ah, dosta je komplicirano kak zapravo funkcionira qubit, pa evo ova dva videa da to pojasne.

 

Uz to, budući da prilikom mjerenja superpozicije rezultat bude ili 0 ili 1, nikada se ne može izmjeriti samo stanje superpozicije, onda se radi više istih operacija.

To se radi zato što prilikom kolapsa u stanje 1 ili 0 iz superpozicije postoji određena šansa da očitano stanje bude 1 ili 0, pa se kroz više pokušaja vidi koji je rezultat češći i time točan. To pretpostavljam da pokazuju oni stupci na vrhu ovog simulatora.

 

Ne znam doduše što pretstavlja ova shema ispod po kojoj se klika.

 

Ukratko, kvantno računanje daje neprecizan rezultat, ali ga daje vrlo brzo; i to zato što zahtjeva manje koraka (vidi filmiće).

To se vidi kad u ovoj simulaciji izaberete samo jedan input port, onda rezultat može biti dvojak (dva jednako visoka stupca/iste šanse da qubit se očita kao 0 i 1), ali čim se više portova popika, rezultat je precizniji i tu postaje očita korisnost svojstva da za kompleksne operacije treba manje qubita.

 

 

 

 

EDIT: evo još jedan, prva funkcionalna upotreba kvantnog računala

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2013 16:28 (Markus Dignus).
Moj PC  
3 0 hvala 3
10 godina
protjeran
offline
Kvantni čip na Internetu

Ovo je najdosadnija igra koju sam ikad igrao, mora da je PS4 ekskluziva :D

 
1 5 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kvantni čip na Internetu
Bas pomislih kako cu odmah ic pokusat razbit neki RSA kljuc :D
Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kvantni čip na Internetu
Friday kaže...
Makavelii kaže...

zna netko mozda objasniti na kojem principu funkcionira "kvantno programiranje"?

 

Da, ima par ljudi na svijetu. Možda je netko od njih regan tu na forumu {#}

a cuj, nikad ne znas... na meni je da pitam {#}

12 godina
neaktivan
offline
Kvantni čip na Internetu

Pojavio se neki kao opis il nešto na simuzlatoru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kvantni čip na Internetu
Jučer sam potrošio 4 sata pokušavajući skužiti kako ide to kvantno programiranje i kako uopće radi kvantno računalo..Imao sam osjećaj da će mi mozak eksplodirati..
Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvantni čip na Internetu
zerocool12 kaže...
Jučer sam potrošio 4 sata pokušavajući skužiti kako ide to kvantno programiranje i kako uopće radi kvantno računalo..Imao sam osjećaj da će mi mozak eksplodirati..

Eh, postoje veći umovi od nas, mnogi muku muče s tim... Einstein je odbijao ideju kvantne mehanike dosta dugo =)

 

Počeo sam čitati pdf na stranici da vidim kak funkcionira, al kad sam vidio dole neku matricu u kojoj su kompleksni brojevi, reko nope.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kvantni čip na Internetu
Markus Dignus kaže...
zerocool12 kaže...
Jučer sam potrošio 4 sata pokušavajući skužiti kako ide to kvantno programiranje i kako uopće radi kvantno računalo..Imao sam osjećaj da će mi mozak eksplodirati..

Eh, postoje veći umovi od nas, mnogi muku muče s tim... Einstein je odbijao ideju kvantne mehanike dosta dugo =)

 

Počeo sam čitati pdf na stranici da vidim kak funkcionira, al kad sam vidio dole neku matricu u kojoj su kompleksni brojevi, reko nope.

Taj PDF tamo je niš u usporedbi sa svim glupostima na koje sam naletio xD

Inače mislim da će to bit našoj djeci kao nama računanje i igranje sa bitovima...

Meni je najveći problem to što ne mogu shvatiti kako se obrađuju te informacije kad qbit u isto vrijeme može biti i 0 i 1 i sve ovo između... Na kojem principu se preračunava i barem kad bih skužio kako zbrojiti 2 broja u tom sistemu...

Listen, this is no set of rules. I'm not tellin' you what to do, all I'm saying is I'm bringing up of three things that are like, so important to the world, I don't have to find as much importance in.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2013 20:12 (zerocool12).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kvantni čip na Internetu
stvar je u tome da ga ne obrađuješ dok je u superpoziciji, nego pustiš česticu da opiči kroz sklop (koji se sastoji od nekih kristala i ko zna čega) i očitaš gdje je tek kad dođe do kraja. Zato se radi više istih operacija da dobiš prosjeke.

A sad, što se tiče zbrajanja 2 i 2, i ostalih konkretnih informacija, tu sam izgubljen ko i ti.

100% će naša djeca se nama čuditi ko mi sad našim bakama i djedovima =)

Evo još jedan dobar dokumentarac gdje se dotaknu kvantne mehanike (nije glavna tema) i dosta lijepo objasne
16 godina
offline
Kvantni čip na Internetu

I još jedan video koji objašnjava kubite:

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.9.2013 16:19 (izith).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice