Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!

poruka: 106
|
čitano: 16.172
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!".
12 godina
protjeran
offline
Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!

Mene najvise smetaju pridoslice koje se pokusavaju nametnuti "agresivnim" tonom recimo poznatim i provjerenim forumasima, zato zeljno iscekujem one promjene na forumu a ne svako malo borba s takvima i njihovim komentarima kaj ti znas i slicno pa onda pocne doticna rasprava na pas mater, no ima i onih koji nisu godinam aktivni pa dodu odjednom prosipati sve i svasta... {#}...LP

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 88 hvala 0
16 godina
offline
Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!

Dobar tekst. Problem koji se provlaci kroz sve forume kod nas je taj da nema dobrog flejma u kojem nema vrijedanja, u biti komentarori ne znaju voditi thread kako spada i ako im se necije misljenje ne svidi ne znaju odgovoriti argumentirano nego se potezu osobne uvrede. Sve je to donio razvoj neta i "hocu internet" generacija. Generacija koja sve zeli na tacni i ne bi se ni potrudila da shvati kako tehnologija radi. U krajnjem slucaju, nije im ni potrebno da znaju kako nesto radi, ali problem je sto smatraju da je znanje koje posjeduju iz bilo kojeg podrucja dovoljno i postavljaju se na nacin da je tako i nikako drugacije. Da, prije je bilo bolje, u smislu da je za doci na net trebalo ukljuciti mozdane vijuge i tu se dosta toga filtriralo, dok danas funkcionira sve na klik, klik i amen. Koliko je danas olaksan pristup netu, raspravama, informacijama toliko je otezan pristup kvalitetnom materijalu, a sto se i moglo pretpostaviti s obzirom da su njuzi 'osli u klinac zajedno sa ircom.

 
37 1 hvala 3
10 godina
protjeran
offline
Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!

Pa svaka era donosi svoje, i tko se ne prilagodi bu prosel ko dinosauri...  Nema kruha od kuknjave i zazivanja prošlosti...   

 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!
Stjepanj kaže...

Mene najvise smetaju pridoslice koje se pokusavaju nametnuti "agresivnim" tonom recimo poznatim i provjerenim forumasima, zato zeljno iscekujem one promjene na forumu a ne svako malo borba s takvima i njihovim komentarima kaj ti znas i slicno pa onda pocne doticna rasprava na pas mater, no ima i onih koji nisu godinam aktivni pa dodu odjednom prosipati sve i svasta... {#}...LP

Dakle, starosjedioc je automatski pametniji/ima vece znanje od nekog novodoslog?

Rvat katolik!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!
tnakir kaže...
Stjepanj kaže...

Mene najvise smetaju pridoslice koje se pokusavaju nametnuti "agresivnim" tonom recimo poznatim i provjerenim forumasima, zato zeljno iscekujem one promjene na forumu a ne svako malo borba s takvima i njihovim komentarima kaj ti znas i slicno pa onda pocne doticna rasprava na pas mater, no ima i onih koji nisu godinam aktivni pa dodu odjednom prosipati sve i svasta... {#}...LP

Dakle, starosjedioc je automatski pametniji/ima vece znanje od nekog novodoslog?

Njegov uvodni post je idealan početak ove rasprave. Šovinizam kao šlag na torti komentara. :)

15 godina
offline
Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!

Ma na forumu ima previše isfrustriranih a pogotovi prepotentnih forumaša. Moj dojam o forumu od 2008 do 2011. je bio super, što god sam došao pitati dobio sam odgovor na fin i kulturan način, korisne teme su nicale kao gljive poslije kiše, forum je bio dosta kreativan, no poslije - meh, otišlo je dosta dobrih forumaša, kvantitet je nadmašio kvalitet i imamo sada ovakvu situaciju. 

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
16 0 hvala 0
15 godina
offline
Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!

nije baš jednostavno dosljedno održati stil, ne nasjedati na provokacije i puštati kojekakve budalaštine "nekažnjeno" no može se, usprkos Murphyjevu zakonu. {#} predlažem uvođenje ikona (bez teksta) za sve (ne samo palce): srednji prst, rogove, znak "v" i ostalo s prstima, kao i za prijavu, zahvalu i arhiviranje. i obvezu argumentiranja za "palce" (automatsko otvaranje komentara s citiranjem, bez čega se ne može dati pg ili pd ili sp ili v ili rogove). ovako zlonamjerni (ali i "navijači") imaju previše "stupnjeva slobode". {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!

Samo ponasanje na forumu je odraz svakog forumasa ponaosob. Moje je misljenje da su ove mladje generacije, rodjene za vrijeme i nakon rata, daleko neobrazovanije, netolerantnije i da budem surovo istinit - nekulturnije. Od samog ponasanja u skoli, ponasanja prema nastavnicima i profesorima, ponasanja na ulici i u kuci, ponasanja prema roditeljima ... pa do ponasanja na internetu. Rodjen sam 1980 i u moje vrijeme se dizanje ruke na nastavnika/profesora zavrsavalo strogim ukorom i izbacivanjem iz skole. U moje vrijeme su radi ocjena roditelji vikali na djecu a danas radi ocjena roditelji vicu na profesora. Dosla su neka cudna vremena koja se manifestiraju gruboscu, vrijedjanjem, nekulturom, bezobrazlukom, kako svugdje tako i na forumu. Toliko je znanja dostupno na internetu a ljudski rod kao da je iz generacije u generaciju gluplji. Imam sina (5) i kcerku (2) i imam ozbiljnu namjeru da ih nafilujem knjigama cim dodju u tu dob. Od pokojeg stripa, pa Druzba Pere Kvrzice, Koko u Parizu, Vlak u snijegu, pokoji roman Zane Greya, pa nesto od Karla Maya pa poslije ono sto im se vec svidi. Nema elokventnosti i argumentiranja bez poznavanja teme ali i opseznog rijecnika. A rijecnik se obogacuje knjigama a ne facebookom i twitterom ...I sam sam primjetio vise nego par forumasa koji imaju tendenciju da pisu komentare na uvredljiv i bezobrazan nacin, ali opet sroceno tako da ne spada u kategoriju vrijedjanja. Sloboda govora je sloboda govora, to stoji, ali da nam trebaju admini i moderatori - trebaju - i to vise no ikada prije ...

 

Eto, ne zamjerite na poduljem postu jer me bas zagrijao dobro napisan clanak.

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
Moj PC  
83 3 hvala 29
14 godina
offline
Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!

Izvrsni informatičko-psihološki komentari g. Galića na razini ne samo njegova iskustva nego i prema podatcima s provedenih istraživanja.

Moj glas "za" da ovakvih komentara bude više na Bugovu forumu. (Glas "protiv" trolova ne može rezultirati ičime pa ga ni ne ističem posebno.)

 
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!

Trolovi ne moraju biti bezobrazni/nekulturni/neugodni.

Rvat katolik!
 
19 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!

Nisu ni moderatori, a ni administratori prošli psihološku procjenu (fakultet za moderatora) da bi uvijek znali pravilno procijeniti nečiji post.

Moderatori su kao završili VSS za moderatora a administratori Prof.Dr.sc administrator/moderator.

 

Ima i među moderatorima i adminima dosta Egotizma, Mesijanskog kompleksa itd.

 

Svi smo mi ljudi od krvi i mesa.

★OMG! 了不起 NISPE !
 
10 7 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!
tnakir kaže...

Trolovi ne moraju biti bezobrazni/nekulturni/neugodni.

Apsolutno se slazem. Definitvno volim i sam ponekad zatrolati, ali nista u losem tonu ili u losoj namjeri nego tek toliko da podigne moral rasprave.

Evo, prilazem i primjer mog trolanja.

Ali vrijedjanje i ponizavanje na forumu strogo osudjujem.

 

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
9 godina
protjeran
offline
Re: Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!
Stjepanj kaže...

Mene najvise smetaju pridoslice koje se pokusavaju nametnuti "agresivnim" tonom recimo poznatim i provjerenim forumasima, zato zeljno iscekujem one promjene na forumu a ne svako malo borba s takvima i njihovim komentarima kaj ti znas i slicno pa onda pocne doticna rasprava na pas mater, no ima i onih koji nisu godinam aktivni pa dodu odjednom prosipati sve i svasta... {#}...LP

Što budemo onda sa onima koji su regani 5-6 godina,stari su 14-15 godina??Padas nicice na koljena pred takvim "autoritetima" neupitnim??..

14 godina
odjavljen
offline
Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!

Nigdje nisam vidio više hejtanja i trolanja nego na forumima i temama koji su posvećeni mobilnim uređajima (vječiti rat Ajfonaša i Androidaša, a među ovima drugima i među-brendovski rat). U zadnje vrijeme nigdje nisam vidio da se netko svađa oko računalnih komponenti ili softvera, a izgleda da se smirilo stanje i na bojnom polju Windows-Linux, pa čak i Windows-Mac. Društvene mreže samo su dolile ulje na vatru, iako ima i dosta ljudi koji ih znaju koristiti na ispravan način.

Moj PC  
3 1 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!
THK kaže...

Nigdje nisam vidio više hejtanja i trolanja nego na forumima i temama koji su posvećeni mobilnim uređajima (vječiti rat Ajfonaša i Androidaša, a među ovima drugima i među-brendovski rat). U zadnje vrijeme nigdje nisam vidio da se netko svađa oko računalnih komponenti ili softvera, a izgleda da se smirilo stanje i na bojnom polju Windows-Linux, pa čak i Windows-Mac. Društvene mreže samo su dolile ulje na vatru, iako ima i dosta ljudi koji ih znaju koristiti na ispravan način.

uhhh,probaj posjetiti forum.net.hr  e tamo ces vidjeti rat,uvrede,proklinjanja i djece i svega,pa i prijetnji politickim progonima,ovim i onim...{#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2014 13:20 (duhonja).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!
Ajar kaže...

predlažem uvođenje ikona (bez teksta) za sve (ne samo palce): srednji prst, rogove, znak "v" i ostalo s prstima, kao i za prijavu, zahvalu i arhiviranje. i obvezu argumentiranja za "palce" (automatsko otvaranje komentara s citiranjem, bez čega se ne može dati pg ili pd ili sp ili v ili rogove). ovako zlonamjerni (ali i "navijači") imaju previše "stupnjeva slobode". {#}

meni jako nedostaje :rolleyes:, ne znam jel ga bugovci ovako zamisljaju "{#}" ali dajte molim vas uvedite nekog animiranog bez aureole jer prilika za pokazati ga ima previse. {#}

http://goo.gl/lwm7q0
14 godina
offline
Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!

Znate kako kažu: Sa budalom se ne vrijedi raspravljati. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče na iskustvo.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
14 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!
THK kaže...

Nigdje nisam vidio više hejtanja i trolanja nego na forumima i temama koji su posvećeni mobilnim uređajima (vječiti rat Ajfonaša i Androidaša, a među ovima drugima i među-brendovski rat).

istina, te teme su gore od side. obicno i clanci budu perfidno clickbaiterski sroceni da shitstorm bude epski. pisem uglavnom na gamerskim temama gdje je situacija 10 puta gora.

http://goo.gl/lwm7q0
14 godina
neaktivan
offline
Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!

ne kužim tekst.

 

 

Od nastanka računalnih mrežnih komunikacija, anonimnost je jedna od prednosti da se nadiđu loše, umjetne granice iz RL-a.

Tek je zadnjih godina facebook i slični uništio taj vid slobode (koja je dobra) koju pruža zaštita i komfor anonimnosti...itd..

 
1 5 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!
Ako usporedite vanjske forume i nase vidjet cete nivo primitivizma. Takodjer ako usporedite Bugov i Indexov. Na Indexu (ili bilo kom drugom "opcem" forumu) je nivo primitivizma zapanjujuc, a sve to govori kakav smo narod. Dovoljno je prosetati se gradom.
Medjutim imamo tu nekoliko stvari. Jedno je nekultura govora i prostacenje po drugom, drugo je pisanje "karakterne osobine" slobodnijim govorom (ala koji je i.... to napravio), a trece je diskusija i ne argumentiranje stavova.
Nazalost (sad bute rekli da trolam) od svega sto ce se uvesti bit ce samo problemi jer nece biti napravljeno kako bog zapovjeda. Bugov forum na PCu i mobilnoj verziji (m.bug.hr) su dan i noc. Zasto da ocekujem da osoba koja je do sada radila forum napravi nesto bolje? Ja osobno sumnjam. Npr, napisem li u text zabranjenu rijec jednostavno necu moc postat bez ikakva obrazlozenja zasto. O podvlacenju rijeci da ne govorim. Glavna karakteristika dobrog programa (UIa) je smislen error reporting. Na forumu to stvarno nije nikakav problem jer su definirana pravila dobrog ponasanja. Ako napisem zabranjenu rijec ISPISI mi rijec i napisi zasto. I to na svim verzijama foruma!
Samo vas molim bez silnog sminkanja, npr vecernji.hr je totalno unisten. Danas puno ljudi koristi mobilne uredjaje i sminkerski design je nocna mora - razlog zasto sam na m.bug.hr.
9 godina
protjeran
offline
Re: Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!
Putin kaže...

ne kužim tekst.

 

 

Od nastanka računalnih mrežnih komunikacija, anonimnost je jedna od prednosti da se nadiđu loše, umjetne granice iz RL-a.

Tek je zadnjih godina facebook i slični uništio taj vid slobode (koja je dobra) koju pruža zaštita i komfor anonimnosti...itd..

Pa u biti da svatko pise iza svojeg originalnog imena,ljudi bi se pazljivije izrazavali,govorili pametnije,a ne bi se usudili raditi samo one lose stvari.Ako lose stvari smatras pod slobodom govora,onda je to jako tuzno

 

Uostalom u reali ti nitko ne banira vrijedjanje nekog,no znas i sam da bi iza toga slijedila promptna reakcija,pa u reali ne se ne pozivas na "slobodu govora" ...{#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2014 13:46 (duhonja).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!
duhonja kaže...
Putin kaže...

ne kužim tekst.

 

 

Od nastanka računalnih mrežnih komunikacija, anonimnost je jedna od prednosti da se nadiđu loše, umjetne granice iz RL-a.

Tek je zadnjih godina facebook i slični uništio taj vid slobode (koja je dobra) koju pruža zaštita i komfor anonimnosti...itd..

Pa u biti da svatko pise iza svojeg originalnog imena,ljudi bi se pazljivije izrazavali,govorili pametnije,a ne bi se usudili raditi samo one lose stvari.Ako lose stvari smatras pod slobodom govora,onda je to jako tuzno

ne znam kak da te to što pristojnije pitam..

 

 

Ali misliš li ti stvarno da su samo loše stvari ono što kod čovjeka oslobađa komfor anonimnosti? Ako tako pretpostavljaš onda je to tužno, i ne razumiješ ništa od prirode čovjeka i ikakvog funkcioniranja društva.

 

Smatraš li da su Julian Assange recimo i njegov pokret anonimnog whistleblowinga/wikileaksa nešto loše?

12 godina
odjavljen
offline
Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!

Sjećam se Bug-a prije 5-6 godina. Svi su se trudili biti konstruktivni, i sve je nekako bilo društvenije. Tu i tamo je bila poneka duža rasprava, ali nije bilo agresije i mržnje.

 

Danas je situacija takva da dođeš s namjerom da nešto konstruktivno napraviš, ili komentiraš neku temu u koju uneseš osobna iskustva, i eto ti shitstorm-a. Zavist, zloba i čisti životinjski instinkti se vide na svakom koraku. Šteta što je tako.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
Moj PC  
6 1 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!
Putin kaže...
duhonja kaže...
Putin kaže...

ne kužim tekst.

 

 

Od nastanka računalnih mrežnih komunikacija, anonimnost je jedna od prednosti da se nadiđu loše, umjetne granice iz RL-a.

Tek je zadnjih godina facebook i slični uništio taj vid slobode (koja je dobra) koju pruža zaštita i komfor anonimnosti...itd..

Pa u biti da svatko pise iza svojeg originalnog imena,ljudi bi se pazljivije izrazavali,govorili pametnije,a ne bi se usudili raditi samo one lose stvari.Ako lose stvari smatras pod slobodom govora,onda je to jako tuzno

ne znam kak da te to što pristojnije pitam..

 

 

Ali misliš li ti stvarno da su samo loše stvari ono što kod čovjeka oslobađa komfor anonimnosti? Ako tako pretpostavljaš onda je to tužno, i ne razumiješ ništa od prirode čovjeka i ikakvog funkcioniranja društva.

 

Smatraš li da su Julian Assange recimo i njegov pokret anonimnog whistleblowinga/wikileaksa nešto loše?

Pa pristojno,u tome i jest poanta svega..{#}

 

Smatram da covjek iza izrecenog mora stajati imenom i prezimenom,ako misli da ga se ozbiljno shvati.Assange stoji,spreman je na posljedice za napisanu rijec i ostalo po tom pitanju,dakle,o njemu nije diskusija,nego o onima koji koriste anonimu,e bas da sve plasiraju,uglavnom objede,uvrijede,omalovazavanja i vrijedjanja..

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2014 14:09 (duhonja).
16 godina
odjavljen
offline
Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!

Jednom je netko pametan rekao kako je anonimno pisanje po forumima jednako piskaranju flomasterom po pločicama javnog WC-a. S druge strane naivno je očekivati da će se svatko potpisati stvarnim imenom i prezimenom pa sve skupa pada u vodu. Uostalom što mi uopće znači ime i prezime nekog koga stvarno i ne poznam.

 

Što se teme tiče autor je skroz u pravu samo mi to sve skupa izgleda u stilu " čudi se ko pura dreku". Pa valda je jasno da nam je društvo i država u banani pa je forum preslika toga. Ljudi su frustrirani jer ne rade, a oni koji rade su opet frustrirani jer su izrabljeni ili su frustrirani tko zna zbog čega i koriste forum/forume kao ispusni venti, bilo to perfidnim ili ovorenim trolanjem ili čak vrijeđanjem. Da li ih/nas ova situacija opravdava? Ne, ali tako je kako je, na žalost.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2014 14:21 (XXX).
Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!

Umiješao bih se u diskusiju zbog toga što vidim da se opet ponavlja jedna pogreška u razmišljanju koja je možda i jedan od uzroka ovakve razine komunikacije na Internetu.

 

Sloboda govora je pojam kojim se često pogrešno barata, a zapravo je isključivo politička kategorija i znači isključivo pravo na slobodno izražavanje političkih stavova.

 

(Tamo gdje se i inače oni izražavaju. Ako u kući svog punca nakon ručka počneš vikati kako je Hitler bio super, a on te izbaci van i kaže ti da si pijanac - tu te ne štiti pravo na slobodu govora.)

 

Čak i u tom kontekstu, neki politički stavovi se ne smatraju legitimnima, a koji su to ovisi o društvenim normama (variraju od države do države). Sloboda govora u političkom smislu tako u većini slučajeva neće pokrivati pozive na nasilno rušenje vlasti, raspad države, oduzimanje državnog teritorija i slične govore, ali ima i brojnih drugih primjera gdje u državama s demokratskom tradicijom i uređenjem i neki drugi politički stavovi ili iznošenje posebnih informacija potpadaju pod udar zakona i nisu slobodni. 

 

Rekavši to, pojam slobode govora nema apsolutno nikakve veze s minumumom pristojnosti koji se očekuje u obraćanju sugovornicima

 

Uvredljiv, prijeteći, zlonamjerni način verbalnog općenja, bilo direktnog na ulici ili indirektnog u pismenom ili nekom drugom obliku nema nikakve veze s političkom kategorijom slobode govora te ničim nije zaštićen već je zakonski kažnjiv, u nas i drugdje, a isto tako neprihvatljiv sa stanovišta netikete, ali i kućnog odgoja. 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.10.2014 14:41 (Drago).
 
21 0 hvala 6
10 godina
offline
Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!

Forumi postaju mrtva i zastarjela platforma za razmjenu mišljenja. Zamjeniše ih društvene mreže i razni oblici više privatnih komunikacija između pojedinaca i grupa, gdje se zna tko je tko. Naravno to ne znači da i tamo nema psihopata, ali lakše se filtriraju ljudi i postiže se bolja i kontruktivna diskusija. Nije da će forumi izumrijeti, ali više nije kao što je nekad bilo. A možda i hoće. Tko zna.

 

Moje mišljenje.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!
Putin kaže...

ne kužim tekst.

 

 

Od nastanka računalnih mrežnih komunikacija, anonimnost je jedna od prednosti da se nadiđu loše, umjetne granice iz RL-a.

Tek je zadnjih godina facebook i slični uništio taj vid slobode (koja je dobra) koju pruža zaštita i komfor anonimnosti...itd..

 -bla-bla.. koliko je anonimnost za koga dobra, jednako toliko je za 'svađalice' loša, jer im daje 'skrivenu snagu', neodgovornost za djela (loša djela)... nema anonimnosti na forumu, tj ima, ali nema...

 

- anonimnost te ne cijepi od pristojne komunikacije, netique pak nalaže suprotno..

 

Ako osoba ne zna drugačije (nego vrijeđanjem) tad nema što raditi u temi/raspravi, jer se tad traže argumenti, ne 'sloboda govora' ili 'anonimsost'... btw, to su političke kategorije, reče Drago, ponovit ću. .. ali 'pitanjem', tko je banan iz teme zbog zbog spriječavanja slobode govora ili narušavanja prava na anonimost? Osim ako to isto pravo/pravila nije sam narušio, odnosno zaslužio ban zbog vrijeđanja itd.. (linkovi na nedozvoljene str, reklame itd nisu dio teme).

-sloboda također ne postoji, ne na forumu... (polako..), forum ima pravila, mora ih imati. U prometu npr postoje pravila, nema 'slobode', ... zašto? Zbog ostalih. Svaka sloboda ima granicu, to je ono pod ostalih, tj pravo ostalih na slobodu, zaštitu, sigurnost, nevrijeđanje itd. itd.. Što je sloboda? Da svatko radi što hoće? Ne u uređenom društvu, jer tad postoje pravila, između tih pravila je sloboda, ne izvan.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!

Ne bih govorio općenito protiv mlađe ekipe (srednja, faks) na forumu jer sam upoznao više zanimljivih mladih ljudi na formu koji su me podsjetili na mene. I pomogli su mi sa savjetima i općenito su bili pozitivne osobe i to mi je bilo drago za vidit.

 

Kad netko odluči priječi granicu kulturne diskusije - ne možeš ništa na ovom  forumu jer će mu admin samo obrisati post nakon par sati (i tvoj ako si mu odgovorio a morao si odgovorit jer tko trpi da ga se vrijeđa?)- umjesto da se prijavi forumaša i ovaj dobije ban na 5 dana pa bi vidio kad će to opet napravit.

Riječi: "kretenu, idiote, debilu" - takvo što ostavljati nekažnjeno na forumu je nedpustivo. I to je zadatak administratora i njegova odgovornost. Znači mora se zaštiti onog kulturnog pametnog čovjeka od tih verbalnih nasilinika i on mora znati da je zaštičen od admina. 

Treba bit reda.

xfire: GStyle|KIKI3000
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kretenu, tko ti je što ružno rekao?!
ihush kaže...
Putin kaže...

 Što je sloboda? Da svatko radi što hoće? Ne u uređenom društvu, jer tad postoje pravila, između tih pravila je sloboda, ne izvan.

Sloboda ti je nogometni klub iz Tuzle, a nekad je bila i tvornica keksa u Osijeku {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice