Krenule nadogradnje na WP7.8

poruka: 47
|
čitano: 4.881
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Krenule nadogradnje na WP7.8".
16 godina
neaktivan
offline
U cijelom svijetu, a uskoro i u Hrvatskoj :)

 

"Točno u istu minutu nadogradnje su postale dostpne u cijelom svijetu"

 

"U trenutku pisanja teksta nadogradnja u Hrvatskoj još uvijek nije bila dostupna."

 

Za Zločestu stranicu? ;)

 

 
18 1 hvala 2
16 godina
offline
Krenule nadogradnje na WP7.8
I tako Ive u vjestici kaže...
Microsoft je započeo s isporukom nadogradnje na Windows Phone 7.8. Točno u istu minutu nadogradnje su postale dostpne u cijelom svijetu. 

...

U trenutku pisanja teksta nadogradnja u Hrvatskoj još uvijek nije bila dostupna, no bilo je moguće dobaviti (za one koji ne znaju kako, proguglati disconnect trick).

Okej, koja od ove dvije tvrdnje je točna?

Gledam te!
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Krenule nadogradnje na WP7.8

Ja sam jucer skinuo WP7.8 na Lumii 800. Na zalost, jad od updatea. Nista bitno u njemu

Rvat katolik!
 
2 4 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Krenule nadogradnje na WP7.8

Da bih se dobila nadogradnja  7.8 mora se napravit tri uzastopna update.

Međutim kod moje Samsung Omnie 7 prvi update prođe uredu naravno da sam koristio trik sa prekidanjem veze da bih ga dobio i onda zapne na drugom i javi mi neki error.

Ako netko ima kakvo rješenje neka se javi :-)

Usput mobitel nije hakiran i zaključan je na VIP.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Krenule nadogradnje na WP7.8

@tnakir

 

Dosadasnje, navodno RTM verzije, koje su curile kroz custom ROM-ove na XDAdevelopers, imale su problem sa odredjenim lag-om prilikom pokretanja aplikacija sa start ekrana (prodje oko sekunda, pa tek onda krene loadati...pravo iritantno). Da li je to uklonjeno, tj. da li radi normalno sa tim oficijelnim?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Krenule nadogradnje na WP7.8
knight kaže...

@tnakir

 

Dosadasnje, navodno RTM verzije, koje su curile kroz custom ROM-ove na XDAdevelopers, imale su problem sa odredjenim lag-om prilikom pokretanja aplikacija sa start ekrana (prodje oko sekunda, pa tek onda krene loadati...pravo iritantno). Da li je to uklonjeno, tj. da li radi normalno sa tim oficijelnim?

Ne primjecujem taj problem. Sve radi fluidno (osim resizeanja tileova, to je ocajno napravljeno, sreca, ne radi se svaki dan).

 

@Trigger-Brzi - da, i meni je radilo 3x update. 

 

Navodno ga dobivaju i korisnici L710 i L610 (prema izvorima sa neta)

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2013 9:53 (tnakir).
14 godina
neaktivan
offline
Krenule nadogradnje na WP7.8

Nakon 100 godina najavljianja napokon su se sjetili pustit update. Prelos marketing i user experience ima microsoft,zbog ovak dugackog cekanja updatea ce izgubit puno korisnika. Pa cak ni na androidu se ne ceka tolko dugo update.(mislim na nexus liniju)

 
2 7 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Krenule nadogradnje na WP7.8
tnakir kaže...

Ja sam jucer skinuo WP7.8 na Lumii 800. Na zalost, jad od updatea. Nista bitno u njemu

Nemoj tako, pa tu je novi Start screen i nova pločica za Office. :D

14 godina
offline
Re: Krenule nadogradnje na WP7.8
tnakir kaže...
knight kaže...

@tnakir

 

Dosadasnje, navodno RTM verzije, koje su curile kroz custom ROM-ove na XDAdevelopers, imale su problem sa odredjenim lag-om prilikom pokretanja aplikacija sa start ekrana (prodje oko sekunda, pa tek onda krene loadati...pravo iritantno). Da li je to uklonjeno, tj. da li radi normalno sa tim oficijelnim?

Ne primjecujem taj problem. Sve radi fluidno (osim resizeanja tileova, to je ocajno napravljeno, sreca, ne radi se svaki dan).

 

@Trigger-Brzi - da, i meni je radilo 3x update. 

 

Navodno ga dobivaju i korisnici L710 i L610 (prema izvorima sa neta)

Mislis kad vuces tile? Meni lagga i tile zaostaje za prstom.

royalhero kaže...
tnakir kaže...

Ja sam jucer skinuo WP7.8 na Lumii 800. Na zalost, jad od updatea. Nista bitno u njemu

Nemoj tako, pa tu je novi Start screen i nova pločica za Office. :D

Samo plocica >.>

11 godina
protjeran
offline
Krenule nadogradnje na WP7.8

Microsoft je toliko zeznuo stvar sa ovim 7.8 i hoce-nece, da je moj drugar, koji obozava Microsoft i njihove tehnologije do nivoa bolesti, rekao da vise nikad nece uzeti Win Phone telefon :)

Moj PC  
1 7 hvala 0
15 godina
offline
Krenule nadogradnje na WP7.8

Mislim da necu ni ja. Ne zbog toga sto mi sada nesto fali na Lumiji, nego zbog toga sto je Microsoft poprilicno neozbiljno krenuo sa cijelim projektom, tako da me zapravo strah sto ce biti sa samom platformom u buducnosti.

Rvat katolik!
 
2 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Krenule nadogradnje na WP7.8

Kak to mislite hoče- neče????? Update je tu za sve u čemu je problem? Update mi i je bio nasvjetliji dio WP-a... NoDo, Mango, Tango i sad 7.8 te brdo sitnih updateova uvijek ko urica i bez ikakvog problema. Pokažite mi još koji mobitel osim iPhonea i možda Nexusa da je tako prošao?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Krenule nadogradnje na WP7.8

Jel se može kako "force-updateati"?

 

Imam 710 i Zune mi ne pronalazi noviju verziju. Mob je otključan na sve mreže.

 

 

WordPress ❤
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2013 13:10 (OriginalEXE).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Krenule nadogradnje na WP7.8

Juce sam u BiH uradio update na svojom Omnia 7 telefonu, bez trika. U toku jednog, od tri uzastopna updatea, procitao sam da donosi vecu podrsku za Marketplace. Znaci li to mozda da se i u BiH mogu kupovati aplikacije i ako da, sta treba da uradim da to omogucim?

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Krenule nadogradnje na WP7.8

Može, proguglaj kako, makar možeš se strpit koji dan ili sat i doči če ti. Meni je došla danas ujutro (navečer nije bilo) bez ikakvih trikova- LG optimus 7 internacionala :)

11 godina
neaktivan
offline
Krenule nadogradnje na WP7.8

Obavio update na Omnia 7, i ne vidim nikakav lag i sl, radi normalno.. Jedino sta je update šaka jada: početni ekran, 20ak boja tema, bing lock screena i pokoja drugacije ikonica... bezveze.. No to sam i očekivao, o tome se pričalo već mjesecima...

 

Očekivao sam da će biti nešto više od ove platforme, no Microsoft se poprilično neozbiljno ponaša: primjerice, njihov Skype, na njihovoj mobilnoj platformi -> užas, ne radi u backgroundu, a update za to nije došao već pola godine... wtf..

da ne kažem da po pitanju aplikacija na marketu drastično zaostaje za androidom (npr. dropbox)..  Ima nekoliko solidnih app koje su prisutne i na android i ios platformama, ali većina je jad jad..

Pohvala ide Outlooku, Officeu i sharepoint integraciji, te Nokia-i koja jedina svojim aplikacijama drži koliko toliko svoje telefone "konkurentnima" .. 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Krenule nadogradnje na WP7.8

Imam windows phone ali mislim da će mi ovo biti prvi i zadnji, sve sam očekivao da ovaj update donijeti nešto novo u sistem, ali sem kozmetike koliko vidim ništa novo...

 

Android ili BB 10...moj sledeći izbor...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Krenule nadogradnje na WP7.8

Updateo moju (legalno) otkljucanu T-MO Lumiu 900 preko Zune trika jucer predvecer. Radi sve kako treba, cak dapace pomicanje i aranziranje tilova mi radi bolje nego prije. Jedino sam primjetio da je mozda mali lag kada kliknem na app. Imam neki osijecaj da je prije bilo brze, iako moguce da je to potpuno subjekitvno i netocno jer razlika koju mislim da osijetim je stvarno mala. :)

 

Sto se samog Microsofta tice, mislim da su zasrali sa ovim odgadjanjem vec ionako slabog updatea. No onda odem na kavu i vidim kakve muke imaju svi moji legosi sa svojim adroid uber telefonima, i odmah mi je lakse :P . Cak i sto se tice aplikacija, nasao sam manje vise sve zamijene i stvarno mi ne treba neznam sto vise. Evetnualno bih voljeo da rijese skype da radi bar slicno kao na WP8 ili kao Viber na 7.5 Lumijama, te mozda neki fora snes ili gameboy emulator i to je u principu to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Krenule nadogradnje na WP7.8

malina22 kaže...

Imam windows phone ali mislim da će mi ovo biti prvi i zadnji, sve sam očekivao da ovaj update donijeti nešto novo u sistem, ali sem kozmetike koliko vidim ništa novo...

 

Android ili BB 10...moj sledeći izbor...

 

 

Nacelno shvacam sto zelis reci, ali ta "kozmetika" i nije tako mala stvar za korisnika. Ja sam to malo kozmetike jako iscekivao i smatram da to bitno mijenja nacin na koji se koristi uredjaj te definitivno daje vise mogucnosti. Sto se Droida i BBa tice nisam siguran kako ce se to u buducnosti razvijati. Mislim da bi BB10 mogao dobro proci na trzistu iako si ga osobno nebih nikada kupio, sto se androida tice oni su takvi kakvi su, i ne vidim da ce se tu nesto bitno mijenjati. Oni koji se meni svidjaju obicno budu nedostupni ili bezobrazno preskupi, a i od kada sam na WP sve manje i manje mi se svidja androidov UI. Od novih mi se ubntu cini jako zanimljiv i mislim da bi on mogao negdje u buducnosti biti moj novi phone :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2013 13:38 (AtOmIc031).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Krenule nadogradnje na WP7.8

Ja vec dosta vremena na Lumiji 800 imam WP 7.8 i moram priznati da sam jako zadovoljan. Lagove nisam primjetio, a manji tilesi su mi odlicna stvar sa gledista lakseg koristenja. Prosao sam apsolutno sve platforme ( bb, android, iphone, symbian ) i zasada mi je WP FTW. Stvar jednostavno radi bez smrzavanja, rusenja i stucanja, sto mi je i najbitnije :)

http://www.winblogs.net
15 godina
offline
Re: Krenule nadogradnje na WP7.8
Alesandro kaže...

Ja vec dosta vremena na Lumiji 800 imam WP 7.8 i moram priznati da sam jako zadovoljan. Lagove nisam primjetio, a manji tilesi su mi odlicna stvar sa gledista lakseg koristenja. Prosao sam apsolutno sve platforme ( bb, android, iphone, symbian ) i zasada mi je WP FTW. Stvar jednostavno radi bez smrzavanja, rusenja i stucanja, sto mi je i najbitnije :)

Ma i ja sam zadovoljan kako telefon radi, ali mi Microsoft ide na kitu sa svojim idiotizmima u zadnje vrijeme. Zbilja cu ih pocet bojkotirat.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.1.2013 13:48 (tnakir).
12 godina
protjeran
offline
Re: Krenule nadogradnje na WP7.8
tnakir kaže...
Alesandro kaže...

Ja vec dosta vremena na Lumiji 800 imam WP 7.8 i moram priznati da sam jako zadovoljan. Lagove nisam primjetio, a manji tilesi su mi odlicna stvar sa gledista lakseg koristenja. Prosao sam apsolutno sve platforme ( bb, android, iphone, symbian ) i zasada mi je WP FTW. Stvar jednostavno radi bez smrzavanja, rusenja i stucanja, sto mi je i najbitnije :)

Ma i ja sam zadovoljan kako telefon radi, ali mi Microsoft ide na kitu sa svojim idiotizmima u zadnje vrijeme. Zbilja cu ih pocet bojkotirat.

 

 

Ma doci ce i to na svoje. Mislim da oni jos uvijek traze tu neku pobjednicku formulu za svoj ekosustav. Prosle 2 godine Microsoft je prosao kroz restrukturiranje i zaokret u viziji i politici tvrtke, a s obzirom na jako konkukretno tržište u kojem se nalaze, te velika ocekivanja potrosaca, i za ocekivati ce da ce biti nekoliko gresaka u procesu. Mislim kada se oni sami sa sobom dogovore kakav tocno ekosustav zele i sto zele u njemu onda ce sve to sjesti na svoje mjesto. Apple je to uspio napraviti , Google donekle, a za BB valja pricekati i vidjeti kako ce se oni nositi s time, za sada im dobro ide. 

16 godina
offline
Krenule nadogradnje na WP7.8

Jel se Skype sada može vrtiti u pozadini?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Krenule nadogradnje na WP7.8
AtOmIc031 kaže...

 

Ma doci ce i to na svoje. Mislim da oni jos uvijek traze tu neku pobjednicku formulu za svoj ekosustav. Prosle 2 godine Microsoft je prosao kroz restrukturiranje i zaokret u viziji i politici tvrtke, a s obzirom na jako konkukretno tržište u kojem se nalaze, te velika ocekivanja potrosaca, i za ocekivati ce da ce biti nekoliko gresaka u procesu. 

Ma zasrali su sto god da su takli.

Rvat katolik!
15 godina
odjavljen
offline
Krenule nadogradnje na WP7.8

a što će tek dalje biti? mislite da će sada updejti svako malo stizati za wp7.8? s tom platformom je gotovo, službeno nije ali znamo i sami da je. ALI ima jedna stvar koju je ms napravio tj najavio kako će se stvari odvijati: izaći će wp8 koji neće biti imalo sličan sa wp7(iznutra). app sa wp8 neće raditi na wp7 (dok obratno hoće), rekli du da će wp7 dobiti još jednu nadogradnju ali da me očekujemo čuda.... i nakon svega toga vi ste išli u protekloj godini kupovat wp7 telefone, i to one skuplje, da bi sad kukali a joj, koja usrana nadogradnja? a lijepo vam je ms rekao i zato ne znam što se čudite

al razvedrite, se andorid telefoni još i gore prolaze i nitko se ne žali, a ovi nedaju nadogradnju prošlogodišnjem top modelu! ouuuuu jeaaaaaa!

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Krenule nadogradnje na WP7.8
OriginalEXE kaže...

Jel se može kako "force-updateati"?

 

Imam 710 i Zune mi ne pronalazi noviju verziju. Mob je otključan na sve mreže.

 

U Zune-u klikni na Phone, pa onda odi na update-disconnect...

 

Tebi je provjeravao za upgrade software-a (nadogradnju Zune-a), a ne mobitela.

16 godina
offline
Re: Krenule nadogradnje na WP7.8
Phobius kaže...

Juce sam u BiH uradio update na svojom Omnia 7 telefonu, bez trika. U toku jednog, od tri uzastopna updatea, procitao sam da donosi vecu podrsku za Marketplace. Znaci li to mozda da se i u BiH mogu kupovati aplikacije i ako da, sta treba da uradim da to omogucim?

 

To se i ja duze vrijeme pitam. Posto imam developerski nalog, kada odabirem markete za objavu, nudi mi i BiH, ali ako je suditi po ovome, jos nije podrzana BiH:

 

http://www.windowsphone.com/en-us/markets

 

Mene zanima, da li je konacno omogucena promjena regiona za Marketplace, za postojeci Windows Live Account? Svasta nalazim po netu, ali mi i dalje nije jasno...

Kod mene je recimo En-Gb market, a rado bih promijenio na BiH, kada jednom dodje, ali mi ne pada na pamet da mijenjam Windows Live Account, koji aktivno koristim za sve (Mail, Calendar, Dev Account, SkyDrive od 25GB...)

16 godina
offline
Krenule nadogradnje na WP7.8

Update mi je kao prošao sve OK, ali kad idem gledati verziju u Settings na mobitelu, piše da je 7.5.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Krenule nadogradnje na WP7.8

imam samsung SGHi900 kako instalirati aplikaciju yutube i skayp unaprijed hvala mirsad breza

dedic mirsad
14 godina
offline
Re: Krenule nadogradnje na WP7.8
skank666 kaže...

a što će tek dalje biti? mislite da će sada updejti svako malo stizati za wp7.8? s tom platformom je gotovo, službeno nije ali znamo i sami da je. ALI ima jedna stvar koju je ms napravio tj najavio kako će se stvari odvijati: izaći će wp8 koji neće biti imalo sličan sa wp7(iznutra). app sa wp8 neće raditi na wp7 (dok obratno hoće), rekli du da će wp7 dobiti još jednu nadogradnju ali da me očekujemo čuda.... i nakon svega toga vi ste išli u protekloj godini kupovat wp7 telefone, i to one skuplje, da bi sad kukali a joj, koja usrana nadogradnja? a lijepo vam je ms rekao i zato ne znam što se čudite

al razvedrite, se andorid telefoni još i gore prolaze i nitko se ne žali, a ovi nedaju nadogradnju prošlogodišnjem top modelu! ouuuuu jeaaaaaa!

 To nema veze tko je kada kupio telefon nego u tome sto update toliko najavljuju da su samo par gluposti ubacili i mi smo to tako dugo cekali. Uostalom, ovi koji su kupili WP7 su na neki nacin testeri bili za buduce nadogradnje novog sustava, koliko je ljudi samo predlozilo nove stvari i sta ne valja, da se na kraju dosta toga ispravi u Wp8 a nas pocaste sa kozmetikom. Cak ni hrvatskog nema. Pih i kako ocekuju da mobitel kupi netko tko ne zna engleski? ( ima i takvih ljudi ). Nikada nisam imao android ali sam u par navrata osjetio tu "(ne)fluidnost", svida mi se jako telefon, ali update su uprospastili. Moglo je i bolje

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice