Kraj za Winamp nakon 16 godina

poruka: 97
|
čitano: 19.550
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kraj za Winamp nakon 16 godina".
14 godina
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

Koristio sam ga od '98 do pred jedno 6-7 godina.

 

Svojevremeno je bio vrh, ali u novijim verzijama je propao totalno u mojim očima, previše bloata..

 

Sad ima boljih od njega puno, al svejedno tužno je vidit da odlazi..

 

 

Disregard the constabulary.
Moj PC  
12 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za Winamp nakon 16 godina
Koristim ga i za CD i za mp3 otkad imam komp. Steta da ga ukidaju ali ionako imam gomilu verzija i na Bug CD-ima i na DVD-ima a i stare verzije su mi dobre. Iskreno, zadnju verziju imam tek reda radi, i dalje koristim, classic skin, fino se minimizira u malu trakicu na rubu desktopa i sve je brzo i efikasno... RIP.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za Winamp nakon 16 godina

Naspram onog sto ga je zamijenilo(skype) je bio kao mercedes naspram stojadina i to pokvarenog stojadina,ne novog :D Foobar sam instalirao burazu,pff,sucelje i playlista totalno ne funkcionalna po meni,a da je brz jeste.

13 godina
neaktivan
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

Koja je svrha brzine programa kojem je jedina zadaća reproduciranje glazbe.

 
11 9 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

Ja koristim winamp najviše zbog vizulizacija (i ostalo je super ali vizualizacije su fantastične), da li netko zna neki drugi program koji ima tako dobre vizualizacije kao winamp?

 
0 3 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za Winamp nakon 16 godina
MSX kaže...

Velika firma te kupi i onda te pojede. Geocities, Hotmail, Winamp...

 

Skype, YouTube, pa mogao bih staviti i MySQL na taj spisak...

Thing or two about hackers: http://www.smbc-comics.com/comics/20120220.gif
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za Winamp nakon 16 godina
Sinatra kaže...

Koja je svrha brzine programa kojem je jedina zadaća reproduciranje glazbe.

Evo ovako,u playlisti imam cca 330 mp3'ca prosjecnog trajanja oko 70 min svaka i jedno 500 pjesama standardnog trajanja.Eh koliko kojem programu treba da ucita toliko muzike i toliko velikih fajlova,koliko kojem treba da uradis skip u seek baru na videu ili na vecim datotekama da nema laga ni pola sekunde,koliko ti treba da upalis taj program,da je dobro kodiran i da prilikom reprodukcije recimo spotova ne opterecuje ti PC previse,da ima funkcionalan UI i tako to su neke samo od caka :)

11 godina
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

Oduvijek Winamp i Winamp classic skin, a valjat će mi i narednih nekoliko godina, bez obzira koja verzija bila. 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

v2.95 je bila zadnja prava verzija, sve poslije je samo bio bloatware, koristim ga i danas no izuzetno rijetko, stvar navike valjda, ali u pravilu za puštanje muzike se troši xbmc

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kraj za Winamp nakon 16 godina
CelticFrost kaže...

Oduvijek Winamp i Winamp classic skin, a valjat će mi i narednih nekoliko godina, bez obzira koja verzija bila. 

zbuzanic kaže...

v2.95 je bila zadnja prava verzija, sve poslije je samo bio bloatware, koristim ga i danas no izuzetno rijetko, stvar navike valjda, ali u pravilu za puštanje muzike se troši xbmc

 

Tako je verzija 2.95 je još uvijek dobavljiva i uvjek će biti, a moguće je da je to i najbolji Winamp ikada, v3.x i v4. (mislim da je 4-ka preskočena ako se ne varam) bile su različite kao Vista kada se pojavila poslije XP-a. Današanja zadnaj verzija v5.66 koju koristim u Windows 8.1 sa naravno klasičnim skinom nekako je nastavila tamo gdj je 2.95 stao.

 

Jednostavno muzički kralj na Windows platformi i godinama trn u oku Microsoftu već godinama.

 

Ako se pitate ima li boljih hm.. možda da.. Foobar2000 bi se nekao mogao mjeriti sa njim, ali traži vremena za navikavanje, plus mislim da tek ako imate instalirani Winamp da iz njega izvuče one Equalizer šeme. Full Bass and Trable na Logitech Z-5500 je fenomenalno iskustvo. Ne možete jednostavno toliko pojačati zvučnike koliko zvuk može da bude čist. A opet iz mog iskustva osim samog Logitecha najzaslužniji su ipak equaliezer teme u samom Winampu.

 

Dalje, sjećam se ljudi sa Pentium III na 733 mašinama koji sa Classic skina sa Winampa 2,91 pređu na v3.0 verziju Modern skin i sa svim šljaštama koje mogu uključiti. Lično sam im pokazivao zauzeće CPU-a na 2.91 (oko 3-7%) klasik skin pa onda na Moder skin tadašnje omražeme verzije 3 sa modern skinom, pa CPU se mučio i do 90%.

 

Sad koristim GOM Audio (eto bilo mi samo mrsko instalirati Winamp) jer mi je ponudio nakon GOM Playera da ga instaliram.. mogu reći miriše malo na Winamp ali nije to to..

 

Također u nekom od brojeva BUG-a mogao sam pročitati da jedna verzija (predpostavljam da su novije sve bolje i bolje) Windows Meda Centra je tako dobar player da vam više niti Winam niti bilo što drugo neće trebati, pa ako ima nekih ljudi sa tim iskustvom volio bi čuti mišljenje jer iskreno ja WMC nikada nisam ni vidio u životu.

 

l.p. svima

Because anything Korea does, Japan does it better.
14 godina
offline
Re: Kraj za Winamp nakon 16 godina

pregazilo ga je vrijeme

14 godina
protjeran
offline
Re: Kraj za Winamp nakon 16 godina

Nakon friške instalacije windows-a obavezna je i instalacija winamp-a i to kod mene verzija 2.91

B-A-R-C-A
14 godina
neaktivan
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

vremena se mijenjaju ljudi ali i dalje nevidim razlog da ovo naprave

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

Prešao sam na foobar2000 prije 8 godina, zato jer je Winamp bio natrpan hrpom beskorisnih stvari, "gutao" memoriju itd (koja je u to vrijeme većinom još bila DDR, max 512Mb).
Winamp je bio fora kad sam tek dobio prvo računalo, skoro svatko ga je koristio kao zamjenu za Window Media Player ali ubrzo sam pronašao hrpu drugih boljih i bržih alternativa...
Uvijek mi je ostao u sjećanju zbog instalacije i pokretanja nakon - "Winamp, it really whips the llama's ass" . Izgleda da je na kraju ljama "whipalla" Winampovu g*zicu.

Moj PC  
14 0 hvala 0
13 godina
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

Tužno je, al realno ni ne vidim sad neke potrebe za daljnjim razvijanjem - ovak kak je služi odlično (što još mogu smisliti i poboljšati za slušanje glazbe?). Koristim ga kao jedini player glazbe od kad sam dobio pc u 90ima, par puta sam eksperminetirao s drugima (foobar, songbird), al nijedan mu nije ravan po jednoj stvari - media libraryu koji je savršeno organiziran i lagano konfigurabilan. Kako god, ostajem na njemu do daljnjeg.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

Ja sam isto jedan od onih korisnika koji su prešli na foobar2000 baš zbog napuhanosti winampa i glađu za resursima (athlon 64 i 512mb rama i cjeli sistem počne štekat) koju je program od jednom razvio sa novijim verzijima.

A od kad koristim foobar nit mi treba niti želim nešto drugo za zamjenu, iako sam probao. (npr. songbird)

 

Ali da je svojevremeno bio super program, je {#}. Mnogo glazbe je prošlo kroz njega, skinova, dodataka itd. i zato R.I.P.

Fullmoon Sorcery...Fullmoon Blasphemy!
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.11.2013 17:05 (D.N.R.).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

Šteta..meni najdraži player za mjuzu i radio. Svima kojima instaliram winse obavezno instaliram i Winamp. Odličan player koji će i dalje biti na mom kompu deafultni za mjuzu..

Zadar živi vječno!
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

Budi lijepa sjecanja kao i svih vas na prvo koristenje racunala, osobno moje pocetkom 2000tih i kao sto rekoste, uz svako novo dizanje windowsa winamp je bio nezaobilazan.. Takoder u zadnje vrijeme sam cesto znao prebaciti u classic skin koji je bio vrh..

 

moj komentar kada sam vidio naslov clanka i procitao ga je bio i ostat ce: a se*es da ga gase..

 

AOL mozda da,ali ja ne...

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kraj za Winamp nakon 16 godina
kowach kaže...

Odavno sam prešao na AIMP3, to je player kakav je Winamp trebao biti.

Potpisujem, od kad sam otkrio AIMP prije nekoliko godina Winamp se više nije vratio na moj komp.

14 godina
neaktivan
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

Meni je nekako najbolji za internetski radio. I čini mi se da je najbolji zvuk. {#} I Toaster je odličan plugin. Ma super bješe Winamp.

Early adopter
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

Za mene je Winamp mrtav nakon verzije 3 s onim plavim skinom. A tek onda ,mislim da je bila verzija 5, kad su ga unakazili do kraja. Tak da sam koristio verziju 2.x sve dok nisam otkrio Aimp.

hobi:moj-android.net
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

*ebiga, 15 godina moj default program za slusanje mp3, audio cd, radio streaming..

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

Dugo, dugo sam koristio winamp. Prije 10+ godina nakon reinstalacije windowsa prvo bih naravno instalirao drivere. Onda winamp, pa tek nakon njega ostatak. Davno presao na foobar (customizacija bez premca), a vec dugo prakticki ne koristim windowse uopce...

 

No procitavsi ovu vijest, moram priznati da sam se malo rastuzio. Gotovo vecina programa/servisa koje sam kao srednjoskolac/student koristio je ili mrtva, ili na izdisaju. Vrijeme leti, jbg :(

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

Kakav R.I.P. kakvi bakrači...

Svi se nešto rascmizdrili kao da će Winamp nestat sutra.

Pa neće se samo tako izbrisati s kompova ili interneta..

Neki i dalje koriste prastare verzije i sve radi OK.

Skinite si zadnju verziju i i možete si Whippati the Llamas ass do god želite ili dok se bude mogao vrtiti na trenutnom OS-u.

Osobno ga koristim od 386 ili 486ice, ne sjećam se više točno. Probao i ostalo što se nudilo i uvijek mi je Winamp ostao drag.

A to što se s godinama zbloatao, nek i je, zjačali se i CPUovi. Memorije ko dreka, tako da opet nije problem.

 

Dragi developeri, hvala na (najdražem mi) odličnom sviraču, ja ću ga i dalje i koristiti i stavljati drugima na komp kad im slažem OS.

 

Beeeee!

Moj PC  
7 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

Winamp je nekoc bio the player... najlaksi i najbrzi mp3 svirac, bila su to vremena skromnih ali ipak dostojnih performansi :) kad je enkodiranje wav datoteke u trajanju od 5 minuta u mp3 na 128kbps trajalo po 15-20-30... minuta :)

 

i ona su ta vremena prosla a winamp je postao "bloatware" :(

 

bilo bi lijepo kad bi pod GPLom izdali source winampa 0.*, 1.* i 2.* :) i time dali tom legendarnom komadu koda novi zivot :)

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

Doslo je vrijeme isprobati taj Media Center i Win Media Player, kad sam ga vec kupio sa Win 8.1 Pro...

Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

Šteta... jedini audio player koji koristim.

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Kraj za Winamp nakon 16 godina

Da li ce se moci koristiti starije verzije?Bas bih volio ga sada instalirati i vratit sjecanja od prije.Kada je taj player bio najbolji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za Winamp nakon 16 godina
zlajutin kaže...
Sinatra kaže...

Koja je svrha brzine programa kojem je jedina zadaća reproduciranje glazbe.

Evo ovako,u playlisti imam cca 330 mp3'ca prosjecnog trajanja oko 70 min svaka i jedno 500 pjesama standardnog trajanja.Eh koliko kojem programu treba da ucita toliko muzike i toliko velikih fajlova,koliko kojem treba da uradis skip u seek baru na videu ili na vecim datotekama da nema laga ni pola sekunde,koliko ti treba da upalis taj program,da je dobro kodiran i da prilikom reprodukcije recimo spotova ne opterecuje ti PC previse,da ima funkcionalan UI i tako to su neke samo od caka :)

Slušanje je ili uživanje ili gubljenje vremena.


Ako želiš uživati onda ti nije važno jesi li tom procesu posvetio 3 ili 5 sekundi više, a ako gubiš vrijeme onda uspijevaš i u čekanju tih dodatnih sekundi.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj za Winamp nakon 16 godina
Onjegin kaže...
zlajutin kaže...
Sinatra kaže...

Koja je svrha brzine programa kojem je jedina zadaća reproduciranje glazbe.

Evo ovako,u playlisti imam cca 330 mp3'ca prosjecnog trajanja oko 70 min svaka i jedno 500 pjesama standardnog trajanja.Eh koliko kojem programu treba da ucita toliko muzike i toliko velikih fajlova,koliko kojem treba da uradis skip u seek baru na videu ili na vecim datotekama da nema laga ni pola sekunde,koliko ti treba da upalis taj program,da je dobro kodiran i da prilikom reprodukcije recimo spotova ne opterecuje ti PC previse,da ima funkcionalan UI i tako to su neke samo od caka :)

Slušanje je ili uživanje ili gubljenje vremena.


Ako želiš uživati onda ti nije važno jesi li tom procesu posvetio 3 ili 5 sekundi više, a ako gubiš vrijeme onda uspijevaš i u čekanju tih dodatnih sekundi.

Govoris audiofilu.Pa pogotov kad je rijec o uzivanju itekako su bitno tih 3-5 sekundi,kad slusas dnevno jedno 4-5 sati muziku,to se nakupi mnogo sekundi ako ti program kuje i spor je na prethodno navedenim stvarima :D

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice