Kraj analognih video izlaza

poruka: 14
|
čitano: 3.591
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kraj analognih video izlaza".
14 godina
neaktivan
offline
Kraj analognih video izlaza

Ma *ebo vas DisplayPort, vga 4ever! xD

Live in and let die!
Moj PC  
3 11 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kraj analognih video izlaza

Dobro da su se sjetili. Di god dođem projektori i ekrani imaju samo VGA priključak iz '87 godine{#}

Sve digitalno a analogni izlaz.
DVI je isto rijedak. Jedino se HDMI lagano pocinje sve vise koristiti i to najvise zbog LCD i plazma TV-a i PS-a.

Nadam se da ce se sto prije uvesti svuda mini DisplayPort, pogotovo za laptope.

U tom smjeru je vec davno krenuo Apple, a i AMD. Neznam šta drugi cekaju {#}

Mi osjećamo da je sve što radimo samo kap u oceanu. Ali ocean bi bio manji da nema te kapi.
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kraj analognih video izlaza

A uz te digitalne video izlaze mnoštvo kojekakvih zaštita protiv presnimavanja. To je u biti glavni razlog kraja analognih video izlaza.

Teško konju kojeg selo hrani i državi koju suknja brani, jedan, dva, evo ti ga na
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kraj analognih video izlaza

Ne kužim, pa zar nije DVI digitalni?

 

A ovaj DisplayPort, neznam niti jedan monitor da to ima...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kraj analognih video izlaza
Jura iz druge galaksije kaže...

A uz te digitalne video izlaze mnoštvo kojekakvih zaštita protiv presnimavanja. To je u biti glavni razlog kraja analognih video izlaza.

A lol. Zastita tu igra najmanju ulogu. Sama kvaliteta slike je dosta bolja preko digitalnih izlaza.

A digitalni izlazi, pogotovo DP imaju dosta veliki bandwidth, tako da nema problema sa velikim rezolucijama i kombinacijama velika rezolucija + vise monitora. Plus sto onda mozes slati i audio signal preko istog kabla.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kraj analognih video izlaza
Shen kaže...
Jura iz druge galaksije kaže...

A uz te digitalne video izlaze mnoštvo kojekakvih zaštita protiv presnimavanja. To je u biti glavni razlog kraja analognih video izlaza.

A lol. Zastita tu igra najmanju ulogu. Sama kvaliteta slike je dosta bolja preko digitalnih izlaza.

A digitalni izlazi, pogotovo DP imaju dosta veliki bandwidth, tako da nema problema sa velikim rezolucijama i kombinacijama velika rezolucija + vise monitora. Plus sto onda mozes slati i audio signal preko istog kabla.

Pametnom dosta.Shen je lijepo sve objasnio u 3-4 recenice.

Na tablici pogledajte karakteristike sucelja LVDS,DVI,HDMI i DP.

dasHHa
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.12.2010 16:35 (dasHHa).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kraj analognih video izlaza
the_dammed kaže...

Ne kužim, pa zar nije DVI digitalni?

 

A ovaj DisplayPort, neznam niti jedan monitor da to ima...

  Pa npr.ovaj ima, a imat ce ih sve vise ili DP il HDMI jer i proizvođaci grafickih i ostale multimedije

forsiraju taj standard. Posebice HDMI

Mi osjećamo da je sve što radimo samo kap u oceanu. Ali ocean bi bio manji da nema te kapi.
16 godina
neaktivan
offline
Kraj analognih video izlaza

Nezgodno je to ukidanje analogije, jer ima puno monitora bez digitalnih ulaza. Smiješno je što su to uvijek jeftiniji monitori iako je za njih potrebno dodatno ugraditi A/D konverter.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kraj analognih video izlaza
Visak kaže...

Nezgodno je to ukidanje analogije, jer ima puno monitora bez digitalnih ulaza. Smiješno je što su to uvijek jeftiniji monitori iako je za njih potrebno dodatno ugraditi A/D konverter.

To ti samo pokazuje kako cijena uređaja na tržištu nema veze sa cijenom proizvodnje nego samo sa cijenom koju možeš postići na tržištu... umjetno se pumpa cijena monitora koji imaju digitalne ulaze, a pri tome monitori sa analognim ulazima više koštaju u proizvodnji. Već više puta viđeno...

 

Al dobro, valjda će za to vrijeme sa tržišta nestati i ti glupi LCD monitori koji imaju samo VGA ulaz koji je davno izgubio smisao jer davno su nestale grafičke kartice koje imaju samo VGA izlaz...

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.12.2010 8:40 (Gnjavator).
13 godina
neaktivan
offline
Kraj analognih video izlaza

Ma, dok je adaptera nema beda...{#}

"Sloboda bez socijalizma je privilegija i nepravda, socijalizam bez slobode je ropstvo i brutalnost" M.A.Bakunjin; Ma, nek ide sve u /dev/null
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kraj analognih video izlaza
Gnjavator kaže...

To ti samo pokazuje kako cijena uređaja na tržištu nema veze sa cijenom proizvodnje nego samo sa cijenom koju možeš postići na tržištu... umjetno se pumpa cijena monitora koji imaju digitalne ulaze, a pri tome monitori sa analognim ulazima više koštaju u proizvodnji. Već više puta viđeno...

 

Al dobro, valjda će za to vrijeme sa tržišta nestati i ti glupi LCD monitori koji imaju samo VGA ulaz koji je davno izgubio smisao jer davno su nestale grafičke kartice koje imaju samo VGA izlaz...

Još jedna loša strana tog 'ekonomskog' pristupa proizvođača je nesretan omjer 16:9, koji je za rad na računalu znatno lošiji od 16:10.

 

Na poslu dobivamo nova Lenovo računala s onboard grafikom koja imaju samo VGA izlaz. Osim toga to što je nešto nastalo s tržišta ne znači da se ne upotrebljava još naveliko. Ovime će pokopati sve analogne monitore, od kojih neki još mogu itekako dobro poslužiti. Ne znam postoje li za kupiti vanjski D-A konverteri, ali sigurno nisu jeftini.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kraj analognih video izlaza
buvamozilla kaže...

Ma *ebo vas DisplayPort, vga 4ever! xD

Istu sudbinu će kad tad doživjet ide i floppy konektori na matičnim pločama.

Tehnologija napreduje:)

World Championships: 7, GP started: 269, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,441
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kraj analognih video izlaza

A znam. Kupio sam matičnu bez floppy konektora. A floppy nemam na kompu već dobre dvije-tri godine xD

Live in and let die!
14 godina
neaktivan
offline
Kraj analognih video izlaza

Znači, izbjegavam uređaje koji imaju DVI.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice