Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

poruka: 37
|
čitano: 9.915
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!".
15 godina
online
Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

Igra je rateana 18+.

 

Tko voli nek izvoli, a ostatak neka ne serucka.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
 
91 2 hvala 5
15 godina
neaktivan
offline
Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

Zakon tekst Danijele! Two thumbs up!

So I ran faster, but it caught me here.... yes, my loyalties turned... like my ankle, in a seventh grade...
 
25 4 hvala 3
14 godina
odjavljen
offline
Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

Upravo tako. Nitko nije prisiljen igrati GTA. Ma uostalom, ekipi smeta i tuširanje i odlazak na WC u Simsima.....

Nemam 14 godina
Moj PC  
37 2 hvala 0
12 godina
offline
Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

Svaka cast na tekstu {#}

Slazem se s kolegom, igra je rateana 18+ tako da neka samo sute....

1969 Dodge Charger R/T
Moj PC  
6 1 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

Bastina skola :P

http://g.bf3stats.com/pc/xcpZmxzk/53COP-ceco.png
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

Igra je mrak, samo da sto prije dode za PC. Vrijedi nasi kuna

Moj PC  
15 4 hvala 0
14 godina
offline
Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

Umjesto da se raduju kako postoji virtualno nasilje gde se čovjek može ispušiti i malo utišati unutarnje demone umjesto da čini pi*darije u realnosti , neki samo kukaju i nikako ne shvačaju kako funkcioniše ovaj svijet .

Do You Feel Lucky...Punk ?!!
Moj PC  
24 5 hvala 3
10 godina
offline
Re: Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

Ništa novo, uvijek će bit tukaca koji će se bunit i dizat prašinu. Kad je moja majka bila djete njih su kvarili stripovi, u moje doba bile su to gameboy igrice, sad je to GTA.  Sve me strah šta će kvarit moju djecu {#}

Don't blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink. Good Luck.
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2013 21:21 (ddarknessfairyy).
12 godina
offline
Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

Meni roditelji neće dati da igram {#}

Moj PC  
0 14 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!
Mitch kaže...

Igra je rateana 18+.

 

Tko voli nek izvoli, a ostatak neka ne serucka.

ja ne kontam kakve veze djeca i roditelji imaju sa ovim serijalom kad je za punoljetne, ne smije se uopšte dati djeci da to igraju i onda roditelju pametuju nesto da su igre krive, pa pise 18+ ili 17, koji im je. 

DB
11 godina
neaktivan
offline
Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

Najgora scena mi je vadenje zuba, a najbolji dio kada na kraju travor kaze "safety first" hahah

Moj PC  
12 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

a kad se krene raspravljati o lošim stranama "free arms to all" u americi, onda se bacaju parole tipa "guns don't kill people, people do". sada odjednom "people don't kill people, GTA does". mislim da im neke osnovne stvari u glavama nisu na mjestu.

 

 

let's put a smile on that face
Moj PC  
16 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

i  meni je to najgora a najaci dio kad mu prekrije usta gazom i poljeva vodom ufff to sam vidio u par filmova i serija prije ! nije messy il krvavo kao ostale torture al je jako ucinkovito ...jer dok ti  krv ide u glavu  mlaz vode daje dodatni pritisak na sve to i covjek se pocne gusit  ! {#}

sejfti dio je sarkazam do bola prepoznatljiv rukopis jos od 1. GTA ,... jedva cekam pc verziju :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2013 22:21 (4mal).
15 godina
neaktivan
offline
Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

Mislim da bi ovo cak mogla biti prva igra koju cu kupiti u zivotu.

 
3 12 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

ovakve "vijesti" su obicni click bait, a bait su i te kojekakve rasprave o losem utjecaju video igara, a znamo da je internet pun mulaca onih koji ce na te fore nasjest. jos mi se dize zeludac kad se sjetim anite i njenih glupih tropova i jos glupljih odgovora druge strane i trazenja pravde/krizarskog pohoda. najgore sto mozete u ovoj situaciji napravit je dat im pozornost koju zapravo ne zasluzuju. ni jedni, a bome ni ovi drugi. {#}

watch?v=lcIYDxmnKHY
 
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

Jedino mi se ne sviđa vađenje zuba i ovo s elektrodama. Igrao sam razne igre itd nasilne i svakakve i ispao sam normalan i dalje ne vidim di je problem u virtualnom nasilju? Jedino je meni problem u tome što me neke scene smuče i to je to ali njih obavim preko one stvari samo da napravim tu misiju i idem dalje.

http://informacijsketehnologije.blogspot.com/
13 godina
protjeran
offline
Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

Malo sarkazma.

 

Ne dajem kolegama forumašima TU i TD.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

Gledao sam juče na Youtube scene iz GTA5. U početku sam bio oduševljen grafikom, animacijom, realnošću. Zatim me počelo nešto kopkati. U igri se udara, tuče, krade, uništava, skoro svaka scena ispunjena nasiljem. Igra je osmišljena tako da omogućava slobodu kretanja i djelovanja, ali čini se: uglavnom na zao način. Kao da služi da se naša potisnuta zla strana nekako oslobodi, rasplamsa. Izgleda da ne potiče na dobro. Tako da je moja procjena da je ta igra zla i kao da su je pravili psihopate za psihopate. Za ovo mučenje nisam ni znao do sad, ali to samo potvrđuje moj zaključak.

 
8 30 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

Žale se na igru jer su sami posustali u odgoju svoje djece? I stvorili mlade ljude kojima je teško razlučit dobro i zlo? Što misliti o dijetetu i roditelju koji stoji iza njega, ako je ovakva scena dovoljan 'klik' u glavi da mali izađe i pobije pola škole? Nije problem u igri, niti u sličnim stvarima koje se mogu naći na tržištu... btw, zašto je takva potražnja za takvim tržištem; dalo bi se i o tome, ekipa iz GTA-a samo dobro iskorištava potrebe mase i najmanje su krivi u ovoj priči. Svim lošim roditeljima (znam, širok pojam) je najlakše svaliti krivnju na nešto drugo. Osobno, da imam dijete koje doslovno uživa u mučenju drugih (u videoigri/mislima/whatever) ozbiljno bih se zapisao gdje sam pogriješio.

 
6 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!
gin.tonic kaže...

Sad su se i veliki vjernici uključili u raspravu.

 

Koja lakrdija.

Ništa novo, po nama druge vjere se može pljuvat a kad netko njih spomene odmah se dignu na zadnje noge.{#}

 

On topic: Evo baš čitam već se počelo sa osuđivanjem GTA jer su neki balavci u VB puknuli lika ciglom u glavu da mu uzmu GTA 5. Glavni komentari su: "to su i naučili u nasilnim igrama " {#}

Don't blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink. Good Luck.
 
6 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!
ddarknessfairyy kaže...
gin.tonic kaže...

Sad su se i veliki vjernici uključili u raspravu.

 

Koja lakrdija.

Ništa novo, po nama druge vjere se može pljuvat a kad netko njih spomene odmah se dignu na zadnje noge.{#}

 

On topic: Evo baš čitam već se počelo sa osuđivanjem GTA jer su neki balavci u VB puknuli lika ciglom u glavu da mu uzmu GTA 5. Glavni komentari su: "to su i naučili u nasilnim igrama " {#}


Minecraft 100%!!!

16 godina
neaktivan
offline
Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

Već sam pomislio da se vratio Jack Thompson :D

You only got one finger left And its pointing at the door
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!
Mad-Max-X kaže...

Gledao sam juče na Youtube scene iz GTA5. U početku sam bio oduševljen grafikom, animacijom, realnošću. Zatim me počelo nešto kopkati. U igri se udara, tuče, krade, uništava, skoro svaka scena ispunjena nasiljem. Igra je osmišljena tako da omogućava slobodu kretanja i djelovanja, ali čini se: uglavnom na zao način. Kao da služi da se naša potisnuta zla strana nekako oslobodi, rasplamsa. Izgleda da ne potiče na dobro. Tako da je moja procjena da je ta igra zla i kao da su je pravili psihopate za psihopate. Za ovo mučenje nisam ni znao do sad, ali to samo potvrđuje moj zaključak.

Nikad nisi igrao gta i glup si...{#}

HOW ABOUT NO
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2013 2:09 (Kulo Vi Britania).
14 godina
offline
Re: Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!
77ari kaže...

Jedino mi se ne sviđa vađenje zuba i ovo s elektrodama. Igrao sam razne igre itd nasilne i svakakve i ispao sam normalan i dalje ne vidim di je problem u virtualnom nasilju? Jedino je meni problem u tome što me neke scene smuče i to je to ali njih obavim preko one stvari samo da napravim tu misiju i idem dalje.

 

Nemaš ti problem ali to ne znači da ga neka psihički labilna agresivna osoba neće imati. Ja naravno ne želim zbog vjerojatnosti da se tako nešto dogodi igrati igru/gledati film sa cenzuriranim scenama koje bi mi možda bile zabavne jer znam da ih neću ponoviti u stvarnom životu.

Koje je rješenje? Zašto normalnim ljudima koji nisu psihopati uskratiti zabavu samo zato što postoje psihopati koje bi takva zabava eventualno mogla motivirati na nešto loše? Zabraniti prodaju mlađima od 18 nije neko rješenje. 18 je samo broj. Netko od 40 godina isto može napraviti sranje. Treba postrožiti zakone (u smislu kažnjavanja) i drastičnije kažnjavati kriminal a ne normalnim ljudima nametati neka ograničenja.

Potpis!
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2013 9:17 (Ezio).
11 godina
offline
Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

ne valja biti jednostran, dakle kad neka studija pokaže da igrice pozitivno djeluju na motoriku i razvoj refleksa onda ih dižete u nebo, a isto tako treba razmisliti prije nego prdneš pa reći da da postoji mogućnost da intenzivno agresivne igrice kod određenog dijela djece izazivaju i agresiju u stvarnom svijetu, a ako ništa drugo da im daje ideju za razne nepodopštine pogotovo kad su u ekipi pa se kurche tko će biti veća budaletina, dok kod drugih doista djeluje kao ispušni ventil...

hoću reći, čini se da ovdje ima jako puno dječice (vidljivo po navijačkom stilu rasprave i izostanku razmišljanja) koja niti ne bi trebala imati pristup gta serijalu, pogotovo posljedjem nastavku...no, to je do njihovih roditelja, ostali uživajte kao što ću i ja prvom prilikom

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!
picajzla0707 kaže...

ne valja biti jednostran, dakle kad neka studija pokaže da igrice pozitivno djeluju na motoriku i razvoj refleksa onda ih dižete u nebo, a isto tako treba razmisliti prije nego prdnešpa reći da da postoji mogućnost da intenzivno agresivne igrice kod određenog dijela djece izazivaju i agresiju u stvarnom svijetu, a ako ništa drugo da im daje ideju za razne nepodopštine pogotovo kad su u ekipi pa se kurche tko će biti veća budaletina, dok kod drugih doista djeluje kao ispušni ventil...

hoću reći, čini se da ovdje ima jako puno dječice (vidljivo po navijačkom stilu rasprave i izostanku razmišljanja) koja niti ne bi trebala imati pristup gta serijalu, pogotovo posljedjem nastavku...no, to je do njihovih roditelja, ostali uživajte kao što ću i ja prvom prilikom

 

Kao prvo intenzivno agresivne igre imaju oznaku da su zabranjene za mlađe od 18(kao i GTA) prema tome stvar je roditelja da "kontrolira" što njegovo djete igra.

Drugo stvarno ne kužim to konstantno pretvaranje djece u male de*bile koji ne razlikuju stvarnost od igara. Po toj logici trebali bi očekivati da djete koje gleda Tom & Jerry crtiće baca ljudima klavire po glavi i ganja ih puškom okolo zato jer se to događa u crtićima. Djeca nisu k*eteni koji ne znaju da je život jedno a igra drugo. Društvo ih radi takvima jer se na sve lupaju zabrane. U mojoj generaciji bi po tome svi trebali bit psihopati jer smo bili zaljepljeni za TV gledajući Terminatora, Ramba, Rockya Balbou kak mlati sve po redu i ogromne količine horora u kojima su vampiri ubijali ljude(nisu svjetlucali na suncu).

Guramo klince u kalupe po kojima moraju funkcionirati i onda se čudimo što trebaju ispušne ventile. Evo baš neki dan čitam da se sad djeci zovu roditelji u školu i šalje ih psihologu ako trče po hodnicima za vrijeme odmora. Od izmicanja stolica pod guzicom se rade drame u novinama. Najbolje da sve klince pozatvaramo u komore dok ne navrše 18 godina da slučajno nebi nešto loše vidjeli/čuli. 

 

Konkretno GTA nije ni upola nasilna igra kakvih ima, ali je popularna i zato se diže prašina. 

 

A proglašavanje igre opasnom jer bi netko tko je psihički labilan mogao dobiti ideju iz nje je čisto licemjerstvo. Zašto onda ne zabrane Dnevnike, novine, crne kronike. U njima ne samo da pokazuju sadržaje koji nisu za labilne osobe nego ti još i detaljno opišu kako je neki zločin napravljen(uz grafički prikaz). Nakon bombe u Bostonu mislim da je svaki tukac naučio kako u kućnoj radionici napraviti bombu jer su dali sve detalje.

Labilne osobe i djeca kojoj igre potiču agresiju su psihički nestabilni pojedinci koji trebaju terapiju. Ne treba zbog njih osuđivati cijele generacije ili kako se u slučaju GTA radi igrače pojedinih igara.

 

Don't blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink. Good Luck.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2013 13:51 (ddarknessfairyy).
13 godina
protjeran
offline
Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

Top 10 nasilnih igra:

 

 

Stvarno ima gadnih scena.

 

GTA 5 nije na listi.

Ne dajem kolegama forumašima TU i TD.
Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

Možda zato što je video objavljen 13.06.2013., dok je GTA objavljen prošli tjedan?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
offline
Re: Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!
ddarknessfairyy kaže...
picajzla0707 kaže...

 

U mojoj generaciji bi po tome svi trebali bit psihopati jer smo bili zaljepljeni za TV gledajući Terminatora, Ramba, Rockya Balbou kak mlati sve po redu i ogromne količine horora u kojima su vampiri ubijali ljude(nisu svjetlucali na suncu).

 

Zašto onda ne zabrane Dnevnike, novine, crne kronike. U njima ne samo da pokazuju sadržaje koji nisu za labilne osobe nego ti još i detaljno opišu kako je neki zločin napravljen(uz grafički prikaz). Nakon bombe u Bostonu mislim da je svaki tukac naučio kako u kućnoj radionici napraviti bombu jer su dali sve detalje.

 

 

činjenica jest da je nasilje među djecom značajno poraslo od "naših" generacija (još si malo premlada da se svrstaš "generacijama" daleko od 15,16 ili 17-godišnjih klinaca koji sline na gta5 a ne bi smjeli prismrdit mu)...

koliko je tu problem nasilje koje nas okružuje u filmovima, igricama i slično, a koliko promjena u cjelokupnom društvu uključujući (ne)odgoj, stvar je još uvijek brojnih rasprava i obrazovanijih i stručnijih osoba od nas dvoje, dakle samo kažem da ne treba baš odmahnuti rukom i reći - gluposti, jer vjerujem da se slažeš i sa pričom kako su žene (a navela si ženski spol) sjebane zbog neprestanog bombardiranja umjetno i nerealno iskrojenih ženskih tijela na tv-u, novinama, cosmu itd., zbog kojih sve više cura/žena osjeća depresiju i manjak samopouzdanja...jel, tu vjerojatno nećeš reći - gluposti

e sad usporedba sa dnevnikom, crnom kronikom i novinama je izuzetno blentava, jer djeca to ne prate i ako bace oko, nije ista stvar bljesak nasilja u vijestima kao neprestano i višesatno vlastoručno klanje i ubijanje, plus mučenje, gaženje prolaznika i sve divote koje u satima zabave nudi gta serijal i slične igre

u jednom se slažem, u nedostatku ideje kako se prilagoditi sve bržem i nerazumljivijem svijetu, punom govnastih sadržaja stručno razvijenih da zalijepe oči za ekran(e) i isključe više moždane funkcije poput razmišljanja, nevoljkosti roditelja da se bave vlastitom djecom, iskrivljenim vrijednostima, sve jačem trendu egoizma, manjku empatije i svemu ostalom što nas pegla, od djece se radi debile raznim pokušajima da se doskoči "modernom" društvu, a kako to pokreću uglavnom stariji koji baš i ne kuže sasvim "moderne" trendove (kao i ja sam uostalom), dolazi do glupih situacija i zaglupljivanja djece, trpanja u ladice, zabrana i slično

 

hoću reći još jednom, puno je načina na koje nasilne igre mogu (ali ne moraju) utjecati na dio djece i ne treba baš odmahnuti rukom i reći - glupost.....ali zato gta5 i ima oznaku 18+

16 godina
offline
Kontroverzni GTA? Ma nemoguće!

Kvaka je u tome da roditelj mora znati je li njegovo dijete dovoljno zrelo da igra igru za koju nema dovoljno godina, a ako nije da ga učini dovoljno zrelim i razumnim do 18. godine kad će tu odluku moći donositi samo.

 

Koliko god možeš (s pravom) reći da igre mogu utjecati na ljude, moraš prihvatiti da na ljude može utjecati sve, od gužve na cesti do neodgovornih članova kućanstva. Igre same po sebi nisu problem, nit su problem nasilni filmovi, golotinja ili TV u boji. Problem leži u okolini koja djecu u današnje vrijeme ostavlja prepuštenu sebi na gori način nego što je to bio slučaj prije.

 

Ne govorim ovdje o vremenu provedenom s djecom, nego o kvaliteti tog vremena. Na kraju krajeva, mnogo ljudi na svijetu nije baš najnormalnije pa je teško očekivati da će odgojiti normalnu djecu. Ali za to nije odgovoran GTA ni čupanje virtualnog zuba u video igri.

 

P.S. Žene nisu sjebane zbog TV reklama i bombardiranja slika žgoljavica s modnih pista nego zbog vlastite nesigurnosti koju su u njih trebali ugraditi bližnji dok su se gradile kao osobe. Isto vrijedi za muškarce, da ne bi bilo.

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR | PSN - Danny_HR85
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.9.2013 14:46 (Danny_HR).
 
7 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice