Kome treba Nokia s Androidom?

poruka: 52
|
čitano: 7.029
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kome treba Nokia s Androidom?".
13 godina
neaktivan
offline
Kome treba Nokia s Androidom?

+1

http://g.bf4stats.com/5x9DH6mr/pc/53COP-ceco.png
Moj PC  
4 2 hvala 0
13 godina
offline
Kome treba Nokia s Androidom?

Ako ih budu prodavali kod nas po povoljnoj cijeni (za kvalitetu izrade ne sumnjam) mislim da će se jako dobro prodavati. Čemu dati velike novce za neki "ultra - turbo", precijenjeni, model i onda strepiti da se slučajno ne desi nešto nepredviđeno pa serviseru moraš dati cca 100 eura. Kako često hodam po gradilištima često se zna desiti da mobitel prizemlji na ne baš prijateljski nastrojenu podlogu. Svaki put je glavno pitanje hoće li raditi nakon ovoga. Prije bi samo skupio dijelove, složio ga i nastavio koristiti.

Stručnjak za odmaganje...
 
7 4 hvala 0
13 godina
offline
Kome treba Nokia s Androidom?
- 1!
ATJ Lučko
Moj PC  
4 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kome treba Nokia s Androidom?

ja vidim u ovim nokijama super zamjenu sa symbian, s 40. Koju Asha ipak nije uspjela napraviti, pogotovo zbog potrebe za dodatnim kreiranjem apova. Ovako ima odlicnu bazu za njih, a oni malo zahtjevniji budu rootali manje vise uredjaje.

http://g.bf4stats.com/5x9DH6mr/pc/53COP-ceco.png
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
online
Kome treba Nokia s Androidom?

fail, fail, FAIL!

Balmer, u idiot...

 
2 25 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Kome treba Nokia s Androidom?

Moguća su čak 2 fail scenarija:

- korisnicima se svidi baza andorid aplikacija, ali ih živcira windows sučelje, pa odluče priječi na punkokrvni android

- u slučaju slabijeg hardwarea i loše optimizacije, korisnici bi mogli trzavost i bugovitost uređaja početi asocirati s Nokijom i windows sučeljem.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
3 12 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kome treba Nokia s Androidom?
MrBlc kaže...

Moguća su čak 2 fail scenarija:

- korisnicima se svidi baza andorid aplikacija, ali ih živcira windows sučelje, pa odluče priječi na punkokrvni android

- u slučaju slabijeg hardwarea i loše optimizacije, korisnici bi mogli trzavost i bugovitost uređaja početi asocirati s Nokijom i windows sučeljem.

Ovdje pričamo o Nokii. Kakvo trzanje, bugovitost  ili loša izvedba?

Osobno mislim da je ovo vrlo dobar potez..

 

[M|C] jokaCRO ingame
16 godina
offline
Re: Kome treba Nokia s Androidom?
MrBlc kaže...

Moguća su čak 2 fail scenarija:

- korisnicima se svidi baza andorid aplikacija, ali ih živcira windows sučelje, pa odluče priječi na punkokrvni android

- u slučaju slabijeg hardwarea i loše optimizacije, korisnici bi mogli trzavost i bugovitost uređaja početi asocirati s Nokijom i windows sučeljem.

 

Windows sucelje "zivcira" samo zadrte i vjerne android korisnike, male su sanse da ce bas "zivcirati" obicnog korinika.

Ovo drugo jeste realno pitanje - ali valjda su mislili na to.

Poruka je uređivana zadnji put čet 6.3.2014 15:42 (knight).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kome treba Nokia s Androidom?
knight kaže...
MrBlc kaže...

Moguća su čak 2 fail scenarija:

- korisnicima se svidi baza andorid aplikacija, ali ih živcira windows sučelje, pa odluče priječi na punkokrvni android

- u slučaju slabijeg hardwarea i loše optimizacije, korisnici bi mogli trzavost i bugovitost uređaja početi asocirati s Nokijom i windows sučeljem.

 

Windows sucelje "zivcira" samo zadrte i vjerne android korisnike, male su sanse da ce bas "zivcirati" obicnog korinika.

Ovo drugo jeste realno pitanje - ali valjda su mislili na to.

Windows sučelje živcira sve osim zadrtih i vjernih windows korisnika.A sa windows 8 i neke vjerne desktop korisnike.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kome treba Nokia s Androidom?
MrBlc kaže...

Moguća su čak 2 fail scenarija:

- korisnicima se svidi baza andorid aplikacija, ali ih živcira windows sučelje, pa odluče priječi na punkokrvni android

- u slučaju slabijeg hardwarea i loše optimizacije, korisnici bi mogli trzavost i bugovitost uređaja početi asocirati s Nokijom i windows sučeljem.

Nema pristup android trgovini nego custom nokia/ms trgovini

 

 

Po meni ok pristup - jeftini mobiteli za "neznalice" i one koje ne žele ogromne i skupe pametne telefone, a uvlači ih u MS ekosistem i otvara prednost wp smartphoneima ako korisnici u budućnosti budu htjeli punokrvni pametni telefon

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
13 godina
offline
Kome treba Nokia s Androidom?

Neće s tim niš postić....

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Kome treba Nokia s Androidom?

Nije mi jasno zasto su stavili Andoroid umjesto Windows phonea na te jeftine telefone?

Morali su platiit tim ljudi da uzme Andorid i razvije Skin za njega i uglavi MS aplikacije umjesto Googlovih. A Windowse vec imaju gotove, sad su vec i jenda firma pa ih nece morati ni placati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kome treba Nokia s Androidom?
red_bull kaže...

Ovdje pričamo o Nokii. Kakvo trzanje, bugovitost  ili loša izvedba?

Osobno mislim da je ovo vrlo dobar potez..

Ovdje pričamo o prilagođenoj verziji androida na jeftinom hardware-u. Možda je Nokia ipak izuzetak, ali dosadašnja praksa baš i nije pokazala da je to dobitna kombinacija.

 

knight kaže... 

Windows sucelje "zivcira" samo zadrte i vjerne android korisnike, male su sanse da ce bas "zivcirati" obicnog korinika.

Ovo drugo jeste realno pitanje - ali valjda su mislili na to.

Ja sebe ne smatram vjernim korisnikom, već korisnikom koji je uvijek spreman preći na ono što mu bolje odgovara.

 

Windows 8 sučelje me ne živcira jer ga zaobilazim u širokom luku kao i bilo koje drugo sučelje koje meni osobno  nije praktično. Jedino što me živcira su pitanja neupućenih običnih korisnika kojih je Windows phone privukao bez da su dodatno informirali, pa me stalno tlače s nekakvim pitanjima "kako ću ovo, kako ću ono, to je na starom mobitelu bilo jednostavno".

 

Iako je doživljaj sučelja nešto subjektivno, ipak treba uzeti u obzir kod ovakvih planova.

 

 

Naravno, plan može i uroditi plodom, ali očito je Windows privukao previše fanboyeva da bi se na forumu slobodno moglo pričati o eventualno mogućim scenarijima nepovoljnim za Microsoft/Nokiu.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
offline
Re: Kome treba Nokia s Androidom?
JosephBullet kaže...

Nije mi jasno zasto su stavili Andoroid umjesto Windows phonea na te jeftine telefone?

Morali su platiit tim ljudi da uzme Andorid i razvije Skin za njega i uglavi MS aplikacije umjesto Googlovih. A Windowse vec imaju gotove, sad su vec i jenda firma pa ih nece morati ni placati.

Trojanski konj, kontaš? Lukav je to potez.

Prvo, nude jeftine modele koji će 99% ići na
produljenja pretplata "za badava". A onaj ko ih
dobije za badava je prosječna ženska, ili netko
koga ni najmanje ne zanima(ili još nije ušao u to)
koji OS je u jezgri. Kad zaključi "a dobre su ove nokije"
i preporuči, ili i sam uzme jači model kao slijedeću 
stepenicu, naići će na Win OS, a da neće ni skužiti. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
offline
Kome treba Nokia s Androidom?
Pa kako vam nije jasno, u jeftinom segmentu "pametnih" telefona idu s Androidom kojeg su obukli da izgleda kao WP. Lukav potez i mislim da ce prodati velike količine ovih uređaja. Usput, reći da je se teško navići na WP je smiješno. Vrlo brzo se privikneš i sam sustav je vrlo intuitivan. Žena mi ima HTC-a sWP i znam o čemu pričam.
Stručnjak za odmaganje...
 
5 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kome treba Nokia s Androidom?

Bolje pitanje bi bilo kome treba Android sa pločicama.

 
12 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kome treba Nokia s Androidom?

Većina ljudi na ovom forumu nije ciljana skupina Nokije niti je reprezentativni uzorak. Iz mojeg iskustva, iako ne koristim wp8, imao sam kudikamo manje upita za pomoć od ljudi kojima sam preporučio Nokije sa wp8 nego bilo koji android, i stvarno mislim da ta platforma zadovoljava debelu većinu ljudi koji koriste smartphone, izuzetno je brza s obzirom na hardver i ne lega nakon mjesec dana korištenja. Da ne može sve ko android ili stari windows mobile, ne može, ali da je tako loša, to je bullshit, pogotovo kada usporedite što nokija nudi u segmentu 999 kuna bez ugovora (Lumia 520 s offline vrhunskom navigacijom i sasvim upotrebljiv OS). Ne propadaju preko noći baš firme ko MS, i sumnjam da vuku uvijek poteze nepromišljeno. 

 
10 1 hvala 3
14 godina
offline
Re: Kome treba Nokia s Androidom?
dzemox kaže...

Bolje pitanje bi bilo kome treba Android sa pločicama.

Misliš na ovo? Smijeh

Swedish latin super funk.
16 godina
offline
Kome treba Nokia s Androidom?

Ameri imaju jednu lijepu frazu za ovakve zakašnjele i nadasve idiotske poteze :


" too little, too late "

 

 

 

Dakle kome uopće treba Nokia s Androidom?

 

Ukratko sad nikome, jer Nokia je mrtva i sad samo smrdljivi lešinu rastežu po cesti.

 

Lešinari bili i ostali.

 

{#}

Glory Glory Man United
Moj PC  
6 16 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kome treba Nokia s Androidom?
memulica kaže...

Ameri imaju jednu lijepu frazu za ovakve zakašnjele i nadasve idiotske poteze :


" too little, too late "

 

 

 

Dakle kome uopće treba Nokia s Androidom?

 

Ukratko sad nikome, jer Nokia je mrtva i sad samo smrdljivi lešinu rastežu po cesti.

 

Lešinari bili i ostali.

 

{#}

Ti očito nisi vidio što je nokia sve izbacila u zadnje vrijeme? Te kakvi se uređaji rade pod logo NOKIA u zadnjih par godina. 

 

Budeš se iznenadio, ali ja mislim da će nokia imati jako veliku popularnost u skoroj budućnosti, sad po meni rade najlijepše telefone, izdržljive, odlične kamere, jako brze. ... etc

A s novim software-skim poboljšanjima sve bolje i bolje su.

 

Ja naviam za nokiu i za WP 

Đuro#2155
10 godina
offline
Kome treba Nokia s Androidom?

Nes ti plana, primjerica ova kvazi Nokia

već naspram jednako toliko jeftinog Xiaomijevog Redmia izgleda kao igračka za djecu treceg svijeta.

 

a sto se tice toliko forsiranih te medju rajom toliko "popularnih pločica"  - hvala, ali ne hvala.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.3.2014 4:40 (Statsman).
 
2 3 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Kome treba Nokia s Androidom?

Kaj WP nema neki "app drawer" ko IOS i android? Jel su te pločice isključive, ili postoji još kakav pregled?

Crkva je zlo 21. stoljeća
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kome treba Nokia s Androidom?
Statsman kaže...

Nes ti plana, primjerica ova kvazi Nokia

već naspram jednako toliko jeftinog Xiaomijevog Redmia izgleda kao igračka za djecu treceg svijeta.

 

a sto se tice toliko forsiranih te medju rajom toliko "popularnih pločica"  - hvala, ali ne hvala.

 

 

Nije da je taj Redmi nesto pretjerano lijep a i bilo bi cudno da si rekao da je ljepsi od telefona koji imaš...

 

Drugo interfejs na na ovoj nokiji nije nesto priznajem, ali na tvom telefonu je nakarada za oci...te ikonice katastrofa.

15 godina
offline
Kome treba Nokia s Androidom?

Kome treba Nokia sa Androidom, ili bolje rečeno kome treba Nokia sa Androidom koji izgleda kao Windows Phone? Odgovoe je nikome.

Najmjenjena za držušte u razvoju. LOL. Koji Indijac ili Afrikanac će dati 90 do 110 eura za ovo čudo kada je im je prosječna mjesečna plaća 50 eura.

 

Je li ovo komentar dana za fanove Nokie koji misle da će ovaj telefon kupiti kao kolekcijski model ili wtf. Da mi je znati koji će to biti prvi debil od ovih koji su komentarisali koji će kupiti ovaj telefon. Naravno neće nitko.

Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
2 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kome treba Nokia s Androidom?
Envy kaže...

Kome treba Nokia sa Androidom, ili bolje rečeno kome treba Nokia sa Androidom koji izgleda kao Windows Phone? Odgovoe je nikome.

Najmjenjena za držušte u razvoju. LOL. Koji Indijac ili Afrikanac će dati 90 do 110 eura za ovo čudo kada je im je prosječna mjesečna plaća 50 eura.

 

Je li ovo komentar dana za fanove Nokie koji misle da će ovaj telefon kupiti kao kolekcijski model ili wtf. Da mi je znati koji će to biti prvi debil od ovih koji su komentarisali koji će kupiti ovaj telefon. Naravno neće nitko.

Da si pročitao komentar valjda bi shvatio da nije poanta u Androidu već u Nokiinim/Microsoftovim uslugama kao što su Onedrive, HERE maps, bing i ostatak... stoga netko tko kupi ovu Nokiu će se naviknuti na te usluge i poslije prijeći na neki WP mobitel.

Swedish latin super funk.
15 godina
offline
Re: Kome treba Nokia s Androidom?
memulica kaže...

* * *

 

Ukratko sad nikome, jer Nokia je mrtva i sad samo smrdljivi lešinu rastežu po cesti.

 

Lešinari bili i ostali.

 

* * *

Ne pročita tvoj post da umjesto komentara samo da kliknem na TU. Protiv Windows Phona nemam ništa, niti Microsofta ali protiv Nokie oooo jeeee.. jedva čekam da to ime nestane sa lica zemlje.. Želim im laaaagnu i postepenu smrt, ovako jadni da se sramote na ovim sajmovima.

Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
offline
Re: Kome treba Nokia s Androidom?
sirka666 kaže...
Envy kaže...

Kome treba Nokia sa Androidom, ili bolje rečeno kome treba Nokia sa Androidom koji izgleda kao Windows Phone? Odgovoe je nikome.

Najmjenjena za držušte u razvoju. LOL. Koji Indijac ili Afrikanac će dati 90 do 110 eura za ovo čudo kada je im je prosječna mjesečna plaća 50 eura.

 

Je li ovo komentar dana za fanove Nokie koji misle da će ovaj telefon kupiti kao kolekcijski model ili wtf. Da mi je znati koji će to biti prvi debil od ovih koji su komentarisali koji će kupiti ovaj telefon. Naravno neće nitko.

Da si pročitao komentar valjda bi shvatio da nije poanta u Androidu već u Nokiinim/Microsoftovim uslugama kao što su Onedrive, HERE maps, bing i ostatak... stoga netko tko kupi ovu Nokiu će se naviknuti na te usluge i poslije prijeći na neki WP mobitel.

Neće carko moj kupiti ovu Nokiu nitko, niti ti niti ja niti bilo tko ovdje tko je dao udjela u komentarisanju. Ili će kupiti jefitini WP (a ima ih poprilično od Nokie 520) ili ga neće nikako ni kupiti. A zagrijavanje za WP sa ovim X, X+ Nokijama za WP platifrmu zaboravi u startu.

Lumia 800 se nova prodaje za 100€, možda nije WP8 ali jeste WP7.8, igrao se par dana jer mi ga prijateljica ima. Telefon što se izrade tiče je beton a što se tiče OS-a to čudo je neunitivo. Pa 15 minuta samo meljam prstima, kližem gore dole, otvaram zatvaram dok me ruka nije zabolila a OS ni da štucne.

 

Nokia sa Androidom. Vic godine care, vic godine.

Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
offline
Re: Kome treba Nokia s Androidom?
Envy kaže...

Kome treba Nokia sa Androidom, ili bolje rečeno kome treba Nokia sa Androidom koji izgleda kao Windows Phone? Odgovoe je nikome.

Najmjenjena za držušte u razvoju. LOL. Koji Indijac ili Afrikanac će dati 90 do 110 eura za ovo čudo kada je im je prosječna mjesečna plaća 50 eura.

 

Je li ovo komentar dana za fanove Nokie koji misle da će ovaj telefon kupiti kao kolekcijski model ili wtf. Da mi je znati koji će to biti prvi debil od ovih koji su komentarisali koji će kupiti ovaj telefon. Naravno neće nitko.

Izadji na ulicu i prebroj koliko likova u tvom gradu fura Iphone ili neki drugi flagship smartphone pa uporedi to sa njihovim platama...

15 godina
offline
Re: Kome treba Nokia s Androidom?
malina22 kaže...
Envy kaže...

Kome treba Nokia sa Androidom, ili bolje rečeno kome treba Nokia sa Androidom koji izgleda kao Windows Phone? Odgovoe je nikome.

Najmjenjena za držušte u razvoju. LOL. Koji Indijac ili Afrikanac će dati 90 do 110 eura za ovo čudo kada je im je prosječna mjesečna plaća 50 eura.

 

Je li ovo komentar dana za fanove Nokie koji misle da će ovaj telefon kupiti kao kolekcijski model ili wtf. Da mi je znati koji će to biti prvi debil od ovih koji su komentarisali koji će kupiti ovaj telefon. Naravno neće nitko.

Izadji na ulicu i prebroj koliko likova u tvom gradu fura Iphone ili neki drugi flagship smartphone pa uporedi to sa njihovim platama...

U mom gradu nema sredine, mali postotak bogatih i ogroman postotak siromašnih, jednako kao u zemljama u razvoju (čitaj: Afrika). Taj mali postotak će kupiti isključivo flagshipove, nikakve midle end ni low end telefone, i pola od njih flagshgipove po dvije generacije stare (recimo Galaxy S3) 

iPhone od serije 4 vidio sam samo kod dijasporaša, i kod jedne cure Galaxy Note koju zam da je dobila također na poklon od dijasporaša. Na fakultetu znam jednog frajera koji ima HTC One i jednog koji ima Xperiu Z, i možda njih 3-4 koji imaju zadnje ili predzadnje Galaxie.. I što je još gore ti telefoni su sve tim likovima, kao ikona koju obožavaju, imaju telefon od 1000 KM ali ne i vozačku dozvolu, a 20 im godina. Žalosno i istinito. Možda u Splitu i Zagrebu je drugačija situacija ali u Tuzli nije.

 

Ti misliš da on ima najnoviji telefon, ali cijene su srozane. Koliko je bila Nokia 920 kada se tek pojavila ili najavila.. 1000+ KM. Sada košta 240€, Nokia 820 košta 183€, a Nokia 620 133€ a top model Nokie ili bolje rečeno Microsofta Nokia 1520 košta 440€, a 1320 košta 270€, daleko je to od cijena prijašnjih Nokia, kada je Nokia bila No1. Sada svi čekaju novi model Primjerice S5 da bi cijene starima S4 pa i S3 se i više no prepolovila, kupe taj telefon i ti misliš 'narod ima para'.

 

Z1, Z Ulutru, 5S (S4 mini jesam), te S4 do sada nisam ni kod koga vidio a more svijeta još uvijek imaju telefone koji nisu NITI smarth pa se na FB spajaju preko kvazi FB java aplikacija.

 

Džaba se raspravljamo ovdje, Nokia sa Androidom je jedno veliko LOL. Možda mi ovdje na forumu znamo šta je HERE maps ili OneDrive, ali tko to zna izvan ovog formuma?! Tko to zna od običnog puka. Ali zato svi znaju šta je 'ajfon' i 'galaxy' i sve oznake koji idu uz njega. I naravno čuli su o nekakvom vodootpronom Z telefonu.

Čuj BING dobijem, pa kod mene prastara kanta SE P990i se redirektuje na Google kada nešto pretražujem sada me kao Bing pretraživač treba privući. Ne znam tko mi je jadniji, ovi čelnici iz Microsofta ili ovi iz Nokie. Ovi prvi misle da je Nokia ime, a ovi drugi misle da će uspjehom drugih (čitaj: proizvodjačima sa Androidom) vratiti se na put stare slave.

Nek se već jednom dogovre, ovi iz Microsofta neka ubiju konačno to ime Nokia, ili ako im već ne ide sa WP-om, nije sramota prihvatiti Android pa onda sa kvazi bloatwerom kao što to radi Samsung gurati svoje prozvode u isti, baš taj BING, OneDrive ili HERE Maps.

 

Nemojte me pogrešno shvatiti, nisam niakav Fanboy, telefon snova za mene bi bio Xperia Z Ultra ali Sa WP 8.1 operacijskim sustavom. Tako nešto ne postoji, a ne bi se bunio ni da mi netko pokloni ili iPhone 5s, ili Z2 ili najružniji od svih Galaxy S5.

Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
offline
Kome treba Nokia s Androidom?

Još jedamput se na ovom forumu otvara rasprava na nivou kromanjonaca pa bi neki htjeli polaganu smrt pa neki rastežu lešine drugi su extra kompetentni menađeri koji se kuže u poslovanja velikih korporacija,

Ima i onih koji ne vide dalje od iphone-a(nedavno mi je jedan nudio u zamjenu za moj inew v3 razbijeni iphone 4s)

 

Imao sam prilike vidjeti 2- 3 nokie i samo mogu reći da, što se kvalitete tiče, postoji malo boljih telefona.

Umjesto da se pozdravi lagani prelazak Nokie na android, ovdje se proklinje i ranta bez argumenta. Pravog.

Tko kaže da Nokia-Microsoft nebudu nudili i bolje telefone sa androidom u budućnosti? Dali poštovani "znalci" znaju da microsoft ima hrpu patenata na tehnologije na kojima je baziran android?

Win Win situacija.

[M|C] jokaCRO ingame
Moj PC  
2 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice