Kome treba GTX 980 Ti?

poruka: 36
|
čitano: 10.678
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kome treba GTX 980 Ti?".
12 godina
protjeran
offline
Kome treba GTX 980 Ti?

Kad nece nitko evo ja cu! di treba doci po nju jer meni treba u hw treba ulagati kao i u zenu...

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kome treba GTX 980 Ti?

zanimljivo je to kak se stvari dijele na gamerske i na poslovne, pa onda čitam SSD disk za poslovni svijet jer je brz.

Tak i ova kartica osim igrica u visokim rezolucijama mogu vrtiti i CUDA i GFGFX aplikacije. Recimo VrayRT ju podržava i meni ko korisniku te aplikacije ova kartica bi bila jako korisna jer tesle koštaju puno previše, a najveći limit u cijeloj priči je nedostatak RAMa na njima.

Tesla sa 6 gb rama košta 1500 eur.

http://geizhals.at/pny-tesla-m2090-tcsm2090-pb-a1050762.html

 

znaci ova 980Ti je jeftina alternativa za ljude koji trebaju gfgfx.

 

edit:tipfeler napisah 680 umesto 980.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2015 20:15 (mzex).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kome treba GTX 980 Ti?
mzex kaže...

zanimljivo je to kak se stvari dijele na gamerske i na poslovne, pa onda čitam SSD disk za poslovni svijet jer je brz.

Tak i ova kartica osim igrica u visokim rezolucijama mogu vrtiti i CUDA i GFGFX aplikacije. Recimo VrayRT ju podržava i meni ko korisniku te aplikacije ova kartica bi bila jako korisna jer tesle koštaju puno previše, a najveći limit u cijeloj priči je nedostatak RAMa na njima.

Tesla sa 6 gb rama košta 1500 eur.

http://geizhals.at/pny-tesla-m2090-tcsm2090-pb-a1050762.html

 

znaci ova 680Ti je jeftina alternativa za ljude koji trebaju gfgfx.

 Slažem se, identične prohtjeve imam, Cuda je dosta raširena u "CC" domeni, 
(npr iray po defaultu dolazi uz mnoge 3d programe)
ali teško je, kao što Galić kaže, nekome sa strane objasniti da mi tako nešto 
ne služi za igranje - kad su preko cijele kutije natpisi "exreemee gaming" i 
game bundle i 4K gaming i slično. 
Također i Nvidija se trudi biti isključiva (doduše ne toliko kao nekad) te 
"gamerske drivere" limitira u prikazu vertexa, polija u 3d programima, a 
istovremeno maltretira sa novim driverima samo zato jer je izašla neka
nova igra za koju su eto 17% poboljšali fps ili AA. Pa onda moram dodatno
paziti koje i kad drivere da instaliram, da si ne pokvarim ono što radi.
Rado bih da mogu birati i AMD tabor, ali zasad, ta prokleta cuda/physx, 
ili "Adobe Mercury Playback Engine" koji je eto adobe baš morao sa Nvidijom razviti...

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
9 godina
offline
Kome treba GTX 980 Ti?

Svaka roba ima svog kupca, pa tako i GTX 780Ti, vjerujem da u HR već ima najmanje dvadesetak ljudi koji su je predbilježili, ako sam malo rekao.

 

Kad vidimo pošto je gram bijelog, i nitko se nebuni, kupci su redoviti, bez obzira na performanse sve se proda. Tako će biti i s 780Ti, mislim.

 

Da se igram, kao što se neigram, kupio bih je. Ali mislim da neću, ipak ću uzeti 390X od konkurencije. Samo treba dočekati taj 16.06.

 
0 9 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kome treba GTX 980 Ti?

Ovaj članak izgleda kao poticaj onima koji se pitaju da li uzeti tako skupu grafičku da prijeđu taj prag, a ja ću pokašati dati suprotan poticaj. S obzirom da su informatičke komponente po pravilu sve jeftinije kako vrijeme prolazi, rijetko kad ima smisla "ulagati u budućnost". Kad ta budućnost dođe, ako dođe, moći će se uzeti ta ista grafička za puno manje pare. Ili će izaći bolja grafička. Tako će ovi informatički ovisnici stalno trčati da budu spremni za budućnost i trošiti kao i što troši svaki pravi ovisnik.

 
7 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Kome treba GTX 980 Ti?

Po mome mišljenju GTX 980 Ti je "previše dobro napravljena"kartica 

Bio sam fasciniran Titan X-om dok nisam cuo za 980 Ti.

Nevidim razlog zasto bi neko kupio Titan X.

ako vec mozes kupiti Titan X onda rađe iskašljaj jos malo para i kupi dvije 980 Ti kartice 

Dali se slažete???

Moj PC  
0 3 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kome treba GTX 980 Ti?
FrostyDog kaže...

Svaka roba ima svog kupca, pa tako i GTX 780Ti, vjerujem da u HR već ima najmanje dvadesetak ljudi koji su je predbilježili, ako sam malo rekao.

 

Kad vidimo pošto je gram bijelog, i nitko se nebuni, kupci su redoviti, bez obzira na performanse sve se proda. Tako će biti i s 780Ti, mislim.

 

Da se igram, kao što se neigram, kupio bih je. Ali mislim da neću, ipak ću uzeti 390X od konkurencije. Samo treba dočekati taj 16.06.

 Bilje uzet 290x? Čemu davat više novca za par Hz?

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
10 godina
offline
Re: Kome treba GTX 980 Ti?
Mad-Max-X kaže...

Ovaj članak izgleda kao poticaj onima koji se pitaju da li uzeti tako skupu grafičku da prijeđu taj prag, a ja ću pokašati dati suprotan poticaj. S obzirom da su informatičke komponente po pravilu sve jeftinije kako vrijeme prolazi, rijetko kad ima smisla "ulagati u budućnost". Kad ta budućnost dođe, ako dođe, moći će se uzeti ta ista grafička za puno manje pare. Ili će izaći bolja grafička. Tako će ovi informatički ovisnici stalno trčati da budu spremni za budućnost i trošiti kao i što troši svaki pravi ovisnik.

 Od kad pratim računala, a pratim od početka 90-ih cijene komponenata su uvijek iste, samo je razlika što su danas pristupačnije, nešto sitno zbog boljeg standarda, a ponajprije zbog liberalnog tržišta.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
10 godina
online
Re: Kome treba GTX 980 Ti?
Benisonny kaže...
ako vec mozes kupiti Titan X onda rađe iskašljaj jos malo para i kupi dvije 980 Ti kartice 

Dali se slažete???

 Djelomicno. Ako ti treba vise od 6GB RAMa nepomazu ti ni 10 komada 980Ti tako da TitanX ima svoju primjenu :).

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
16 godina
offline
Kome treba GTX 980 Ti?

Pa ako bude 5.5 keka ,radje onda na 980ti sli koji che razbit titan x na sastavne djelove a nesto vecu cijenu ;-)

 

Ali opet 295x2 je zvijerka nenadmashna jos uvijek ,pogotovo kad dodje dx12 i kosta samo 6.5keka

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2015 20:57 (4mal).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kome treba GTX 980 Ti?
4mal kaže...

Ali opet 295x2 je zvijerka nenadmashna jos uvijek ,pogotovo kad dodje dx12 i kosta samo 6.5keka

Dok dobijemo više od 2-3 DX12 igre vrijedne spomena 295X2 će bit otprilike kao sad prva dvoglava DX11, HD 5970. Slaba i nebitna. 

9 godina
offline
Re: Kome treba GTX 980 Ti?

Tako je. Nema u informatici "ulažem u budućnost". Kupiš ono što ti trenutno treba i možeš iskoristiti...

 

10 godina
offline
Re: Kome treba GTX 980 Ti?
Bez1 kaže...

Tako je. Nema u informatici "ulažem u budućnost". Kupiš ono što ti trenutno treba i možeš iskoristiti...

 

 Mora toga bit, po meni je dobro gledat kompabitilnost GPU-a za DX12 (mada san jučer naručija GPU za 11.2) jer doć će Windows 10, pa tko ima veći monitor značit će mu, za po godine, godinu igre će podržavat pa bi svakome preporučio da uvik uzme nešto bolje ako je na granici (bilo veličina memorije, snaga procesora itd., osim možda napajanja jer su komponente sve štedljivije).

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
12 godina
offline
Kome treba GTX 980 Ti?

Vrhunska grafa s vrhunskom cijenom i malo slabijim performansom od Titana X.

Kad na tržište dođu nereferentne imali budemo za manju lovu perfomanse Titana, rekao bi titan za siromahe ali svi znamo u kojem smo stanju.

 

Nadam se kako iza 15. AMD bude izbacio još vrhunskih grafa i dodatno potencijalne kupce stavio na slatke muke.

 

Kao što je Drago rekao svi s monitorima iznad FHD a koji imaju financiskih mogučnosti neka se strpe još koji tjedan.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kome treba GTX 980 Ti?

Ajde ne pricajte gluposti ! 

 

Penryn i Bez1

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2015 21:31 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kome treba GTX 980 Ti?
Benisonny kaže...

Po mome mišljenju GTX 980 Ti je "previše dobro napravljena"kartica 

Bio sam fasciniran Titan X-om dok nisam cuo za 980 Ti.

Nevidim razlog zasto bi neko kupio Titan X.

ako vec mozes kupiti Titan X onda rađe iskašljaj jos malo para i kupi dvije 980 Ti kartice 

Dali se slažete???

Pa kada već spominješ Titan X ($1,000-$1,300) i iskašljavanju više para onda je logično objašnjenje Titan Z ($1,600), jer ti na kraju dođe opet dvoglavo rješenje tj. 2 x 980Ti (2 * $650 = $1,300), ali sa druge straen Titan Z nema ove budalaštine na čemu fokusirane u tekstu tipa Iray, Virtualna stvarnost (ali možda je namjerno do drivera)... sada je sve na tebi ako ti je referentna vrijednost Titan X, ušdeda od $350 pa se 'spustiti' na 980Ti i ili ostati gdje jesi ili treća solucija na 2*980Ti ili pak još malo para pa Titan Z.

 

Uglavnom, sve su to oni fino poredali tako da ti tu nemaš puno vrdanja, kako god okreneš nešto izgubiš, osim ako ne renderiraš, onda samo možeš zaraditi, a to je odgovor na pitenje kao naslov.

12 godina
offline
Kome treba GTX 980 Ti?

iskreno čudi me tako niska predviđena cijena

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kome treba GTX 980 Ti?
nex987 kaže...

iskreno čudi me tako niska predviđena cijena

Pa i nije baš niska cijena, ako uzmeš u obzir situaciju kada je najbrža grafička kartica na svijetu svog doba, primjerice 8800 GTX koštala upravo toliko. Sada su druga vremena i drugačiji se rat vodi. Nvidiji se prohtjelo da prodaje Titan Z za $3,000 jer to može. Kada nije moglo onda skresali na pola $1,600.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2015 22:36 (Envy).
15 godina
offline
Re: Kome treba GTX 980 Ti?
4mal kaže...

Ajde ne pricajte gluposti ! 

 

Penryn i Bez1

Pa ne pričaju gluposti, jer realno flagship karticama cijena ne pada rapidno, ali kada padne onda je žderač energije, koje je mjerljivo sa aktualnim in CPU rješenjima i cijena se jednostavno istopi. Tipičan primjer ti je za to sada čuvena kartica za kolekcionare (meni jedna stoji na polici) kao primjerice GeForce 8800 GTX, koja danas košta oko 150 kuna a na dan prestavljanja preko 3000 kn.

 

Za 10-tak godina integrirano rješenje unutar CPU-a biti će na nivou današnjeg 980Ti, tako da u Inforamtici zaista nema 'ulažem u budučnost' osim ako nije znanje u pitanju. Kupuješ ono što ti teba i onoliko koliko možeš, ili pak se pokriješ koliko imaš.

 

Uređivano: zaboravih kliknuti na pošalji, a ostade mi post u drugom tabu 

12 godina
offline
Kome treba GTX 980 Ti?

pa gledam sad "obične" 980 i skoro ista cijena 5000-5300

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kome treba GTX 980 Ti?
nex987 kaže...

pa gledam sad "obične" 980 i skoro ista cijena 5000-5300

Ne možeš gledati kune i dolare još na dan prestavljanja. 'Obična' mora ići dole u svakom slučaju.

15 godina
offline
Re: Kome treba GTX 980 Ti?
Bez1 kaže...

Tako je. Nema u informatici "ulažem u budućnost". Kupiš ono što ti trenutno treba i možeš iskoristiti...

 

Ma da, ovo "ulažem u budućnost" zvuči kao da danas košta koliko košta, a za nekoliko godina će biti skuplje pa sada iskoristite priliku dok je jeftinije pa se osigurajte za budućnost.

16 godina
offline
Re: Kome treba GTX 980 Ti?
Lewis kaže...
Benisonny kaže...
ako vec mozes kupiti Titan X onda rađe iskašljaj jos malo para i kupi dvije 980 Ti kartice 

Dali se slažete???

 Djelomicno. Ako ti treba vise od 6GB RAMa nepomazu ti ni 10 komada 980Ti tako da TitanX ima svoju primjenu :).

 ... Ali tržište 4k monitora je ipak poguralo do tih 6GB koji su već prihvatljiv kapacitet za prosječan rend.
Nemojmo zaboraviti da toliko ima "običan" Titan, prošlogodišnji flagship Titan Black, a i na kraju TitanZ je u biti sačinjen u
paketu 2x 6GB. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
neaktivan
offline
Kome treba GTX 980 Ti?

Cigi da prodaje zlato...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kome treba GTX 980 Ti?

Ne razumijem zašto je izostala jako bitna informacija da je to kartica za - zahtjevne korisnike!? 

 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Kome treba GTX 980 Ti?

Kao što su osobe iz drugog i trečeg posta napisale, ja bi je isto poslužio kao "jeftinu" alternativu umjesto tesle.

Pada mi na pamet za žvakanje vraya i u renderiranju montiranih snimki u premiere-u. A i naravno da bi uz to zavrtio kakvu igru da vidim jel bi joj to predstavio kakav izazov.

Jedino što se ne slažem je s time da je overkill za trenutno 1080p igranje. Možda za večinu igri koje su do danas izašle- da, ali GTA5 i Witcher 3 su stvarno zahtjevne igre osobito kad se u potonjem upali Nvidijin HairWorks.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kome treba GTX 980 Ti?

tko želi "ulagati u budućnost" nek se zaduži u švicarcima ili napumpa curu. ja sam jednu baku iz ulice (96 god. u veljači) uvjerio da joj gtx 980 ti treba jer će se osjećati bolje i doživjeti barem 107 godina.  slutim smijuriju u apoteci 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kome treba GTX 980 Ti?
len24 kaže...

Kao što su osobe iz drugog i trečeg posta napisale, ja bi je isto poslužio kao "jeftinu" alternativu umjesto tesle.

Pada mi na pamet za žvakanje vraya i u renderiranju montiranih snimki u premiere-u. A i naravno da bi uz to zavrtio kakvu igru da vidim jel bi joj to predstavio kakav izazov.

Jedino što se ne slažem je s time da je overkill za trenutno 1080p igranje. Možda za večinu igri koje su do danas izašle- da, ali GTA5 i Witcher 3 su stvarno zahtjevne igre osobito kad se u potonjem upali Nvidijin HairWorks.

 

 Mene je witchera3 strah. Ne sadržaja igre, nego opsega i zadataka, koje, čitam ljude tu na forumu spiskaju 
po 20 sati dnevno na nju. Ako ima kakav "dječji vrtić demo eyecandy mod" za pola sata igranja, to bih probao.
Ali da ja sad ubijem dane i noći na nju (to ide na sve slične igre), nema šanse. Svaka čast kreatorima, i 
igračima, ali nije to za mene. Treba mi preostali život, odmor i te stvari :/
A glede toga da je GTXica jeftina alternativa za Teslu... ne svakome. 
ECC korekcija i clustering kartica je za mnoge prebitna stavka.
http://www.advancedclustering.com/hpc-cluster-blog-gtx-vs-tesla/

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
protjeran
offline
Kome treba GTX 980 Ti?

Pucam ovog tjedna na Euro Jackpot i ako dobijem jedno milijunčić Eura kupujem je garant.

 

Kupit ću je i dvojici forumaša (po mom izboru) i jednu redakciji BUG-a da ju ne moraju posuđivati za recenziju.

 

Navik zivi tko krade posteno
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kome treba GTX 980 Ti?
cekaj na red, ja "pucam" na eurojackpot tjorke vec mjesecima...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice