Koliko inča za iPhone 6?

poruka: 44
|
čitano: 5.334
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koliko inča za iPhone 6?".
14 godina
neaktivan
offline
Koliko inča za iPhone 6?

Ma neee jabučari postavljaju trendove a onda ih svi kopiraju i slijede.

 
9 6 hvala 0
12 godina
offline
Koliko inča za iPhone 6?

Evo ja nisam jabucar pa opet smatram kako mi je One sa 4,7" prevelik. Naravno da velik ekran dobro dodje u vecini primjena smartphonea ali je nezgodan za nosanje uokolo.

4-4,5" je dovoljno.

 
14 3 hvala 0
13 godina
offline
Koliko inča za iPhone 6?
Nezavisno od bilo koga i čega, stvari konačno potvrđeno već masu puta idu na moj mlin. Ako zanemarimo widgete na trenutak samo, povećanjem dijagonale display-a dobiva se primarno na širini, a time i mjesta za peti stupac ikona, pa neka se udeblja IPhone 6 i koji milimetar, jača i veća bakterija, rezolucija full 1080p, utor za micro SD memorijsku karticu, ... Ja, vrlo vrlo zadovoljan!!
ATJ Lučko
Moj PC  
2 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koliko inča za iPhone 6?
BlueMax kaže...

Evo ja nisam jabucar pa opet smatram kako mi je One sa 4,7" prevelik. Naravno da velik ekran dobro dodje u vecini primjena smartphonea ali je nezgodan za nosanje uokolo.

4-4,5" je dovoljno.

 

Ja nosim torbicu (pederušu, man purse (It's European! (c) Seinfeld)) zadnjih 15 godina i nema tog telefona koji mi

moze za nju biti prevelik. Nedavno sam presao sa Galaxy S2 (4.3") na Note2 (5,55") i navikavanje je trajalo oko 

14 minuta.

 

Za manje ruke je definitivno prevelik i meni bi bio recimo idealan da je 5,2-5,3".. ali sad kad uzmem 4-4.3" mobitel

u ruke bude mi smijesno.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko inča za iPhone 6?

da, možeš biti siguran u to da će ubaciti microSD...

Silence! I Kill You...
12 godina
offline
Koliko inča za iPhone 6?

Muške torbice i muške štikle ne postoje :)

 
23 9 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko inča za iPhone 6?
@Bluemax
4.7 ti je previše, a 4.5 bi bilo u redu? 2mm te spašavaju? I zašto uopće pričati o veličini ekrana kao o dimenziji uređaja? S4 ima veći ekran, a manjih je dimenzija od Onea.

Nije problem što se rade veliki ekrani, već što manje verzije tih telefona imaju i sve ostalo slabije. Kada bi napravili S4 mini koji bi se od originala razlikovao samo u veličini ekrana, onda bi stvarno imali izbor. Ovako praktički ne postoji, prisiljen si ići na 5" (jer ti 4.7" donosi još veći telefon).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko inča za iPhone 6?
Visak kaže...
@Bluemax
4.7 ti je previše, a 4.5 bi bilo u redu? 2mm te spašavaju? I zašto uopće pričati o veličini ekrana kao o dimenziji uređaja? S4 ima veći ekran, a manjih je dimenzija od Onea.

Nije problem što se rade veliki ekrani, već što manje verzije tih telefona imaju i sve ostalo slabije. Kada bi napravili S4 mini koji bi se od originala razlikovao samo u veličini ekrana, onda bi stvarno imali izbor. Ovako praktički ne postoji, prisiljen si ići na 5" (jer ti 4.7" donosi još veći telefon).

0,2 INČA je 5+mm. u pola cm dosta toga stane.

Silence! I Kill You...
12 godina
neaktivan
offline
Koliko inča za iPhone 6?

Ako i povećaju ekran bitno je samo da ne povećaju veličinu samog telefona. Još ima mjesta par milimetara lijevo i desno i čak 2 centimetra gore i 2 dolje.

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Koliko inča za iPhone 6?

I sad neka netko kaže da "veličina nije bitna". {#}

http://www.youtube.com/watch?v=YlUKcNNmywk
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koliko inča za iPhone 6?
Visak kaže...
@Bluemax
4.7 ti je previše, a 4.5 bi bilo u redu? 2mm te spašavaju? I zašto uopće pričati o veličini ekrana kao o dimenziji uređaja? S4 ima veći ekran, a manjih je dimenzija od Onea.

Nije problem što se rade veliki ekrani, već što manje verzije tih telefona imaju i sve ostalo slabije. Kada bi napravili S4 mini koji bi se od originala razlikovao samo u veličini ekrana, onda bi stvarno imali izbor. Ovako praktički ne postoji, prisiljen si ići na 5" (jer ti 4.7" donosi još veći telefon).

Napisao sam da je to nekakav maksimum koji bi mi pasao. 0.2" nije 2mm. Prije HTC One-a imao sam Xperiu 4" i koliko god One bio bolji i napredniji mobitel Xperija mi je zbog dimenzija bila draza.

16 godina
offline
Koliko inča za iPhone 6?

Kaze stara podravska - 100 ljudi, 100 vrsti gemista (ok, kenjam). Uglavnom, prosla su vremena dok smo imali mobitele velicine elektronskog kljuca za Golf 3. Te spike su vec pomalo i glupe da mobitel guras u dzep traperica gdje se savija i lize s ostalim predmetima... cek, tesko je nosit torbicu ili je stvar o klasicnom stereotipu - samo *ederkasti ljudi nose torbice, pederuse i slicno. Glup razlog. Kaj se tice koristenja, tesko je veliki mobitel koristiti s jednom rukom... cek, a kaj druga radi? Nije valjda da *rkate po cijele dane pa je ta ruka zauzeta? Mozda u voznji treba napisati SMS? Ne kuzim. Znam da ce se sada javiti bar 5-6 vas koji ce reci da se mobitel treba koristiti jednom rukom (neko zesce debilno nepisano pravilo, cak ga i Apple u reklamama isfurava) i slicno. Velik ekran, raskos, ugodan rad (ne jednom rukom), lijep video, slike, pisanje bla bla... 

Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko inča za iPhone 6?
Krivo sam napisao za milimetre, ali ostaje da je S4 manji, a sa 7.5mm većom dijagonalom. Zato ne vidim problem u veličini ekrana na Oneu, već u kućištu u koje su ga upakirali, pa je besmisleno pričati da je 4.7 preveliki ekran. Reci da ti je 14 cm preveliko za telefon.
16 godina
online
Re: Koliko inča za iPhone 6?
Ako nastave politiku povecanja dijagonale a zadrzavanja formata stranica onda bude telefon izlgedal kranje debilno.
Btw smartphone vecih dimenzija je savrsen za rad u panorama modu gdi mogu pisat sa dvije ruke ili ti prsta jer ovo tipkanje s jednim prstom mi je zesca debilana.

Mozemo se kladit da bude Apple prije ili kasnije odustal od ove gluposti s jednom rukom jer ljudi traze vece ekrane i vecu iskoristivost, produktivnost ili kak bi to vec nazval. Nek ponude vise dijagonala i gg. Danas sam prical s kolegom i veli on da mu je draze kad ne mora birati nego imat veci broj ekrana u ponudi! Dimenzije trenutnog iPhonea su mu savrsene i sve dodatke ima tih dimenzija.
Sto ljudi sto cudi.
12 godina
offline
Re: Koliko inča za iPhone 6?
ukay1000 kaže...

Kaze stara podravska - 100 ljudi, 100 vrsti gemista (ok, kenjam). Uglavnom, prosla su vremena dok smo imali mobitele velicine elektronskog kljuca za Golf 3. Te spike su vec pomalo i glupe da mobitel guras u dzep traperica gdje se savija i lize s ostalim predmetima... cek, tesko je nosit torbicu ili je stvar o klasicnom stereotipu - samo *ederkasti ljudi nose torbice, pederuse i slicno. Glup razlog. Kaj se tice koristenja, tesko je veliki mobitel koristiti s jednom rukom... cek, a kaj druga radi? Nije valjda da *rkate po cijele dane pa je ta ruka zauzeta? Mozda u voznji treba napisati SMS? Ne kuzim. Znam da ce se sada javiti bar 5-6 vas koji ce reci da se mobitel treba koristiti jednom rukom (neko zesce debilno nepisano pravilo, cak ga i Apple u reklamama isfurava) i slicno. Velik ekran, raskos, ugodan rad (ne jednom rukom), lijep video, slike, pisanje bla bla... 

A sto ako hodas i imas nesto u drugoj ruci? Recimo aktovku ili kisobran? Mobitel kojeg drzis u djepu i mozes s njim raditi jednom rukom omogucava ti da bez ikakvog stajanja izvadis mobitel i razgovaras dok za ciglu u pederusi moras stati, spustiti aktovku na pod (a sto ako je mokro?), s dvije ruke otvoriti pederusu, izvaditi mobitel (koji je u medjuvremenu prestao zvoniti pa sad ti moras zvati nazad) pa ga s dvije ruke otkljucati, pa nabadati po izbornicima ...

 

Mobitel bi trebao biti stvar koja olaksava zivot a ne ga komplicira.

16 godina
neaktivan
offline
Koliko inča za iPhone 6?

Iphone 6 će imati veličinu ekrana između 4.7" i 5", ali mora povećati rezoluciju na 4k kako bi kompenzirao zaostatak za konkurencijom.

 

bor4c - human geek, level 34, technosexual, neutral good
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko inča za iPhone 6?
jesi siguran da je povećanje u širinu rješenje? Osim ako ti imaš neobično dug palac jer 4.8 inča je 12 cm i trebaš izvrnit ruku da dovatiš gornji lijevi kut.
11 godina
offline
Re: Koliko inča za iPhone 6?
BlueMax kaže...
ukay1000 kaže...

Kaze stara podravska - 100 ljudi, 100 vrsti gemista (ok, kenjam). Uglavnom, prosla su vremena dok smo imali mobitele velicine elektronskog kljuca za Golf 3. Te spike su vec pomalo i glupe da mobitel guras u dzep traperica gdje se savija i lize s ostalim predmetima... cek, tesko je nosit torbicu ili je stvar o klasicnom stereotipu - samo *ederkasti ljudi nose torbice, pederuse i slicno. Glup razlog. Kaj se tice koristenja, tesko je veliki mobitel koristiti s jednom rukom... cek, a kaj druga radi? Nije valjda da *rkate po cijele dane pa je ta ruka zauzeta? Mozda u voznji treba napisati SMS? Ne kuzim. Znam da ce se sada javiti bar 5-6 vas koji ce reci da se mobitel treba koristiti jednom rukom (neko zesce debilno nepisano pravilo, cak ga i Apple u reklamama isfurava) i slicno. Velik ekran, raskos, ugodan rad (ne jednom rukom), lijep video, slike, pisanje bla bla... 

A sto ako hodas i imas nesto u drugoj ruci? Recimo aktovku ili kisobran? Mobitel kojeg drzis u djepu i mozes s njim raditi jednom rukom omogucava ti da bez ikakvog stajanja izvadis mobitel i razgovaras dok za ciglu u pederusi moras stati, spustiti aktovku na pod (a sto ako je mokro?), s dvije ruke otvoriti pederusu, izvaditi mobitel (koji je u medjuvremenu prestao zvoniti pa sad ti moras zvati nazad) pa ga s dvije ruke otkljucati, pa nabadati po izbornicima ...

 

Mobitel bi trebao biti stvar koja olaksava zivot a ne ga komplicira.

Argument ti ne drži vodu. Danas phableti imaju opciju za rad s jednom rukom gdje ti tipkovnicu smanji i stavi u jednu stranu (ovisno jel si ljevak ili dešnjak). A nazvati korištenje 5"+ ekrana kompliciranjem života je blago rečeno pretjerivanje. Poštivam što preferiraš manje dijagonale, no to nije only way to go. Tebi pašu, nekom drugom ne, OK. 

16 godina
offline
Re: Koliko inča za iPhone 6?
BlueMax kaže...
ukay1000 kaže...

Kaze stara podravska - 100 ljudi, 100 vrsti gemista (ok, kenjam). Uglavnom, prosla su vremena dok smo imali mobitele velicine elektronskog kljuca za Golf 3. Te spike su vec pomalo i glupe da mobitel guras u dzep traperica gdje se savija i lize s ostalim predmetima... cek, tesko je nosit torbicu ili je stvar o klasicnom stereotipu - samo *ederkasti ljudi nose torbice, pederuse i slicno. Glup razlog. Kaj se tice koristenja, tesko je veliki mobitel koristiti s jednom rukom... cek, a kaj druga radi? Nije valjda da *rkate po cijele dane pa je ta ruka zauzeta? Mozda u voznji treba napisati SMS? Ne kuzim. Znam da ce se sada javiti bar 5-6 vas koji ce reci da se mobitel treba koristiti jednom rukom (neko zesce debilno nepisano pravilo, cak ga i Apple u reklamama isfurava) i slicno. Velik ekran, raskos, ugodan rad (ne jednom rukom), lijep video, slike, pisanje bla bla... 

A sto ako hodas i imas nesto u drugoj ruci? Recimo aktovku ili kisobran? Mobitel kojeg drzis u djepu i mozes s njim raditi jednom rukom omogucava ti da bez ikakvog stajanja izvadis mobitel i razgovaras dok za ciglu u pederusi moras stati, spustiti aktovku na pod (a sto ako je mokro?), s dvije ruke otvoriti pederusu, izvaditi mobitel (koji je u medjuvremenu prestao zvoniti pa sad ti moras zvati nazad) pa ga s dvije ruke otkljucati, pa nabadati po izbornicima ...

 

Mobitel bi trebao biti stvar koja olaksava zivot a ne ga komplicira.

Komplicira? Komplicirano ti je javiti se na mobitel dok u ruci drzis aktovku ili kisobran? 7 inchni tablet bi za 3 sekunde izvadio iz pederuse i javio se. Trivijalnost da veca ne moze biti. Nemam velike prste ali nikad nisam imao problem kod javljanja pa cak i pisanja poruke s jednom rukom na velikom ekranu. E sada, komfor je malo manji. Samo cicije placu.

Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
11 godina
neaktivan
offline
Koliko inča za iPhone 6?

Najlogicnije je da naprave iphone 6 i onda neke modele recimo iphone m6 da sestica ima 5 inca a m6 4.5 ili tako nesta

Dvije su stvari beskrajne svemir i ljudska glupost, ali za ovo prvo nisam siguran.// Mašta je važnija od znanja. -Albert Einstein
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koliko inča za iPhone 6?

Što se mene tiče mogu ići i na 6", samo neka u ponudi ostave i manji model istih (ili barem dovoljno sličnih) specifikacija... 

 -- || \o/
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koliko inča za iPhone 6?

4.5" - 5" je za mobitele max. Sve preko toga je nezgodno za nošenje.

 

Ako hoćete inče, kupite tablet.

Ništa ne ostavljam nezavrš
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koliko inča za iPhone 6?

Percepcija Jabučara o idealnoj veličini ekrana na smartphonima se mjenja s trenutnim marketingom Apple-a. Nema tu nikakve logike, samo prazno blebetanje u navlačenju vode na svoj mlin.

Moj PC  
7 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko inča za iPhone 6?
E pa meni je nepotrebno kompliciranje surfati po internetu sa cigaretom u drugoj ruci, pa zato imam manji display na kojemu mogu sve jednom rukom.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko inča za iPhone 6?
Meni je iPhone idealan ovakav kakav je,ako oces veci ekran uzmi tablet,moj iPad Mini isto stane u torbicu,pederusu,jaketu il sta vec,a imas finu velicinu ekrana da se opustis i radis nesto produktivno,puno bolje nego corkanje na 4.7-5 inca
Kako god okrenes,ako oces vrhunski mobitel od 4 inca,iPhone je bez konkurencije,zato se i proda u 9.000.000 primjerakaka u 2 dana,a ne zato sta su ljudi glupe ovce ko sta neki ode misle
16 godina
online
Re: Koliko inča za iPhone 6?
Kako god okrenes da postoji vise verzija sa vise dijagonala, prodalo bi se jos vise nego se prodaje.
Iphone se ne prodaje u 9 milja primjeraka zbog 4 incha nego zbog toga jer je iPhone.
Jedina alternativa koju vidim je novi Sony Z1 mini.
13 godina
protjeran
offline
Koliko inča za iPhone 6?

Normalno mi se čini da će ip6 ostat na 4'' ili povećati na 4.2''

 

Ovo s 4.8'' je overkill.

Ne dajem kolegama forumašima TU i TD.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koliko inča za iPhone 6?
ukay1000 kaže...

Kaj se tice koristenja, tesko je veliki mobitel koristiti s jednom rukom... cek, a kaj druga radi? Nije valjda da *rkate po cijele dane pa je ta ruka zauzeta? Mozda u voznji treba napisati SMS? Ne kuzim. Znam da ce se sada javiti bar 5-6 vas koji ce reci da se mobitel treba koristiti jednom rukom (neko zesce debilno nepisano pravilo, cak ga i Apple u reklamama isfurava) i slicno.

zato što dobri dizajneri razmišljaju korak unaprijed i uzimaju u obzir razne moguće slučajeve.

postoje i škole za to. neki su prirodno talentirani a neki (kao što možeš vidjeti na vlastitom primjeru) baš i nisu.

Potpis!
14 godina
offline
Re: Koliko inča za iPhone 6?
karlo2727 kaže...

Najlogicnije je da naprave iphone 6 i onda neke modele recimo iphone m6 da sestica ima 5 inca a m6 4.5 ili tako nesta

znači m6 da ima 5 inca i onda jos jedan m6 da ima 4.5 inca?

onda bi trebali napraviti jedan m6 vodootporan

i jedan m6 sa 4 jezgre

Potpis!
16 godina
offline
Koliko inča za iPhone 6?

Ja već 2 godine pišem isto:

 

Ako imamo iMac od 21.5 i 27 inča, MBP od 13, 15 i 17 inča, MBA od 11 i 13 inča i iPad od 10 i 8 inča, zašto ne bi mogli imati iPhone 6 od, recimo, 4.5 ili 5 inča i iPhone mini od 4"? Oba mogu imati isti hardver, samo se razlikovati u bateriji i eventualno ekranu (i6 1080p, i6mini 720p).

 

Na taj način će svi biti sretni. Ne kužim tu Appleovu politiku da proizvode sve uređaje različitih gabarita, a s onim s kojim je sve počelo i koji im donosi najviše protifa zabušavaju i daju da im Google i ekipa uzimaju tržište.

 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice