Kinezi ulažu u čipove

poruka: 8
|
čitano: 2.121
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kinezi ulažu u čipove".
16 godina
neaktivan
offline
Kinezi ulažu u čipove

1.5 bilijun = 1500 milijardi. Ne vjerujem da kinezi ulažu 1500 milijardi dolara u čipove, jer za te novce bi mogli kupiti sve važne proizvođače čipova. Prije bih rekao da ste sa engleskog preveli billion na hrvatski bilijun, što nije ispravno jer na engleskom billion znači 1000 milijuna, a na hrvatskom bilijun znači milijun milijuna.

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kinezi ulažu u čipove

Mislim da nije krivo prevedeno jer po članku ispada da će ulagati 300 milijardi godišnje u 7 ključnih industrija, a to je vrlo realna cifra. S milijardu i pol raspoređenu na 5 godina ne mogu ni tvornicu čipova napraviti, a kamoli što drugo.

Ich bin ein gremliner!
16 godina
offline
Re: Kinezi ulažu u čipove
PrimeSuspect kaže...

Mislim da nije krivo prevedeno jer po članku ispada da će ulagati 300 milijardi godišnje u 7 ključnih industrija, a to je vrlo realna cifra. S milijardu i pol raspoređenu na 5 godina ne mogu ni tvornicu čipova napraviti, a kamoli što drugo.

Tako je... evo jedan stariji clanak gdje se spominjalo tih 1.5 bilijuna (engl. $1.5 trillion):

http://www.reuters.com/article/2010/12/02/us-china-economy-investment-factbox-idUSTRE6B12ZB20101202

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.4.2011 14:33 (SupremeCommander).
16 godina
offline
Re: Kinezi ulažu u čipove
PrimeSuspect kaže...

Mislim da nije krivo prevedeno jer po članku ispada da će ulagati 300 milijardi godišnje u 7 ključnih industrija, a to je vrlo realna cifra. S milijardu i pol raspoređenu na 5 godina ne mogu ni tvornicu čipova napraviti, a kamoli što drugo.

Čisto da ne bi bilo zabune:

 

million (engl.) = milijun (hrv.)

billion (engl.) = milijarda (hrv.)

trillion (eng.) = bilijun (hrv.)

quadrillion (engl. ) = bilijarda (hrv.)

 

itd.

Svakom poklopcu lonac!
15 godina
neaktivan
offline
Kinezi ulažu u čipove

Vidim i kod njih korupcija vlada jer za te novce mogu kupiti Google, Apple, Microsoft, Intel, AMD i Nvidiju, sve zajedno.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kinezi ulažu u čipove
Tom69 kaže...

Vidim i kod njih korupcija vlada jer za te novce mogu kupiti Google, Apple, Microsoft, Intel, AMD i Nvidiju, sve zajedno.

Pa sad... Mogu, al ovako ce zaposlit svoje ljude, a uz to bit ce vise konkurencije.

 

Neka samo rade, meni je osobno bas drago, krvnicki rade, ali im se isplati i isplatilo im se.

http://www.mediafire.com/?er4ng2zenhm
16 godina
offline
Kinezi ulažu u čipove

Ako će im procesori biti poznati po kvaliteti kao i ostala roba, ne hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kinezi ulažu u čipove

Zar im se ne isplati kupiti neke licence i tehnologiju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice