Kineska prijetnja američkoj prijetnji

poruka: 30
|
čitano: 8.773
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kineska prijetnja američkoj prijetnji".
15 godina
offline
Kineska prijetnja američkoj prijetnji

Sve ovo dolazi nakon Obamine pobjede na izborima i izjave kako je iza Amerike „desetljeće rata“i kako se sada okreće razvoju

 

yup, razvoju vojne industrije, koja je kako se čini uvijek bila pravi pokretač američke ekonomije (doduše i svjetske) čim rat prestane kreće stagnacija!

ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kineska prijetnja američkoj prijetnji

Ako se ne varam STUXNET je napao Iranska, a ne Iracka postrojenja.

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kineska prijetnja američkoj prijetnji

Nema podizanja budžeta bez poštene prijetnje. Još kad nitko od tih koji odlučuju ne kuži o čemu se radi - gdje ćeš bolje.

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj populističke komentare.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 15:13 (Random.).
 
4 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Kineska prijetnja američkoj prijetnji

Glupi ameri

http://www.soundstream.com/
 
3 2 hvala 0
12 godina
offline
Kineska prijetnja američkoj prijetnji

Isti su i jedni i drugi. Razlika je samo u tome da je Amerima nafta na umu, a Kinezima ekspanzija na svaki pedalj zemlje koji nije njihov.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kineska prijetnja američkoj prijetnji

Ovo Drago Dvoraka kopira... ali mi je Dvorak ipak bolji, sorry Drago.

 

Pogledati kolumnu od Dvoraka u novom BUGu, ista je tema.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 2 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Kineska prijetnja američkoj prijetnji
Smooth Operator kaže...

Ovo Drago Dvoraka kopira... ali mi je Dvorak ipak bolji, sorry Drago.

 

Pogledati kolumnu od Dvoraka u novom BUGu, ista je tema.

Sorry tebi, ali lažeš i bezobrazan si. Niti ja kopiram Dvoraka, niti je Dvorak o "tome" pisao.

 

Ovo je komentar na Bloombergov članak od prekjučer - http://www.bloomberg.com/news/2012-11-05/china-most-threatening-cyberspace-force-u-s-panel-says.html, pa Dvorak nije nikako mogao o tome pisati u kolumni koja je objavljena prije skoro dva tjedna. 

 

Dvorak je ovomjesečnoj kolumni spomenuo histeriju u Kongresu glede Huaweija i ZTE-a (s kojima ova vijest nema nikakve veze), a zašto?

 

Zato jer sam mu ja to kao urednik naručio, iz razloga što smo o tome ranije na BOL-u imali vijesti (također ih ja, igrom slučaja, napisao) na tu temu:

 

- 9. 10. baš vijest o Huaweiju i ZTE-u - http://www.bug.hr/vijesti/huawei-zte--sigurnosni-rizik/118987.aspx, i kasnije 26. 10. followup o Huaweiju u Australiji - http://www.bug.hr/vijesti/huawei--pristup-izvornom-kodu/119367.aspx.

 

Mislim da bi isprika bila na mjestu. 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 16:19 (Drago).
12 godina
protjeran
offline
Re: Kineska prijetnja američkoj prijetnji
Drago kaže...
Smooth Operator kaže...

Ovo Drago Dvoraka kopira... ali mi je Dvorak ipak bolji, sorry Drago.

 

Pogledati kolumnu od Dvoraka u novom BUGu, ista je tema.

Sorry tebi, ali lažeš i bezobrazan si.

...

Mislim da bi isprika bila na mjestu. 

 

@smooth operator - kako ti je Drago elgantno spustio{#}, jos da nema ovu spodobu na avataru tko zna gdje bi mu bio kraj.

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 17:00 (R4sput1n).
16 godina
offline
Re: Kineska prijetnja američkoj prijetnji
Drago kaže...
Smooth Operator kaže...

Ovo Drago Dvoraka kopira... ali mi je Dvorak ipak bolji, sorry Drago.

 

Pogledati kolumnu od Dvoraka u novom BUGu, ista je tema.

Sorry tebi, ali lažeš i bezobrazan si. Niti ja kopiram Dvoraka, niti je Dvorak o "tome" pisao.

 

Ovo je komentar na Bloombergov članak od prekjučer - http://www.bloomberg.com/news/2012-11-05/china-most-threatening-cyberspace-force-u-s-panel-says.html, pa Dvorak nije nikako mogao o tome pisati u kolumni koja je objavljena prije skoro dva tjedna. 

 

Dvorak je ovomjesečnoj kolumni spomenuo histeriju u Kongresu glede Huaweija i ZTE-a (s kojima ova vijest nema nikakve veze), a zašto?

 

Zato jer sam mu ja to kao urednik naručio, iz razloga što smo o tome ranije na BOL-u imali vijesti (također ih ja, igrom slučaja, napisao) na tu temu:

 

- 9. 10. baš vijest o Huaweiju i ZTE-u - http://www.bug.hr/vijesti/huawei-zte--sigurnosni-rizik/118987.aspx, i kasnije 26. 10. followup o Huaweiju u Australiji - http://www.bug.hr/vijesti/huawei--pristup-izvornom-kodu/119367.aspx.

 

Mislim da bi isprika bila na mjestu. 

 

 

A vidi, pošto se i ja bavim nekakvim škrabanjem, a pogotovo ovim, jasno je da mi odavde o ovome možemo samo prepisavati od upućenijih kolega iz zemalja vojnih velesila koje eventualno blogaju. A sasvim je nebitno što će neko dobacit da je Dvorak nešto počeo, itd.

Meni je drago da ima ovoga...

 

Ima Jeffrey Carr odličan (ali pro-američki) blog o tome... i ima DangerRoom na Wiredu, itd.

http://jeffreycarr.blogspot.com/

 

Ja bih ustvari predložio da se BUG pozabavi ozbiljnije ovim i droneovima, tj. modernim vojnim tehnologijama generalno... To je jedna od interesantnijih pojava koja se omasovila sa Obamom baš... a Bug zahvaljujući Olegu uvijek ima huntu "military freakova" kao sljedbenika...

 

Ali bih volio da se iskopa neko ko je upućen u to do jaja... Prijedlog samo...

 

Bila bi to interesantna grand tema... Samo to želim dobaciti... Onako usput... :)

 

Pozdrav

 

16 godina
offline
Kineska prijetnja američkoj prijetnji

Neznam, ne mogu se oteti dojmu da je gospodin Drago Galić

možda bio malo ciničan i pristran u tekstu {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kineska prijetnja američkoj prijetnji
Drago kaže...

Sorry tebi, ali lažeš i bezobrazan si. Niti ja kopiram Dvoraka, niti je Dvorak o "tome" pisao.

 

 

Mislim da bi isprika bila na mjestu. 

 

 

Drago badass Drago badass
15 godina
offline
Kineska prijetnja američkoj prijetnji

nas i Kineza - 1,7 milijardi. {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kineska prijetnja američkoj prijetnji
Drago kaže...

Sorry tebi, ali lažeš i bezobrazan si. Niti ja kopiram Dvoraka, niti je Dvorak o "tome" pisao.

 

Ovo je komentar na Bloombergov članak od prekjučer - http://www.bloomberg.com/news/2012-11-05/china-most-threatening-cyberspace-force-u-s-panel-says.html, pa Dvorak nije nikako mogao o tome pisati u kolumni koja je objavljena prije skoro dva tjedna. 

 

Dvorak je ovomjesečnoj kolumni spomenuo histeriju u Kongresu glede Huaweija i ZTE-a (s kojima ova vijest nema nikakve veze), a zašto?

 

Zato jer sam mu ja to kao urednik naručio, iz razloga što smo o tome ranije na BOL-u imali vijesti (također ih ja, igrom slučaja, napisao) na tu temu:

 

- 9. 10. baš vijest o Huaweiju i ZTE-u - http://www.bug.hr/vijesti/huawei-zte--sigurnosni-rizik/118987.aspx, i kasnije 26. 10. followup o Huaweiju u Australiji - http://www.bug.hr/vijesti/huawei--pristup-izvornom-kodu/119367.aspx.

 

Mislim da bi isprika bila na mjestu. 

 

Dvorak je spomenuo da nema kraja blebetanjima tehnički nepotkovanih novinara o računalnoj sigurnosti...

 

No, duboke isprike zbog mog dječjeg pristupa ovakome ozbiljnome problemu.

 

R4sput1n kaže...

 

@smooth operator - kako ti je Drago elgantno spustio{#}, jos da nema ovu spodobu na avataru tko zna gdje bi mu bio kraj.

O ne. Spustio mi ga.

 

Sad se vratimo Apple temama.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 18:12 (Smooth Operator).
16 godina
protjeran
offline
Re: Kineska prijetnja američkoj prijetnji
sokre kaže...

 

yup, razvoju vojne industrije, koja je kako se čini uvijek bila pravi pokretač američke ekonomije (doduše i svjetske) čim rat prestane kreće stagnacija!

Pa da, baš nakon napada na Afganistan i Irak SAD gospodarski cvjeta...logika za 10

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
13 godina
neaktivan
offline
Kineska prijetnja američkoj prijetnji

U tekstu nije spomenuto ništa šta od prije nisam znao.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kineska prijetnja američkoj prijetnji
g12356 kaže...

U tekstu nije spomenuto ništa šta od prije nisam znao.

 Opa, znalac :) Očeklujem te u slijedećoj emisiji "nedjelom u dva"{#}

12 godina
protjeran
offline
Re: Kineska prijetnja američkoj prijetnji
overhaul kaže...

 Opa, znalac :) Očeklujem te u slijedećoj emisiji "nedjelom u dva"{#}

{#}

taman do nedelje stigne objavit jos 3 doktorske disertacije koje mu fale da ga Stankovic najavi ko relevantnog gosta.

Vrlo malo razumiju oni koji razumiju samo ono sto se moze objasniti
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 19:28 (R4sput1n).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kineska prijetnja američkoj prijetnji
Drago kaže...
Smooth Operator kaže...

Ovo Drago Dvoraka kopira... ali mi je Dvorak ipak bolji, sorry Drago.

 

Pogledati kolumnu od Dvoraka u novom BUGu, ista je tema.

Sorry tebi, ali lažeš i bezobrazan si. Niti ja kopiram Dvoraka, niti je Dvorak o "tome" pisao.

 

Ovo je komentar na Bloombergov članak od prekjučer - http://www.bloomberg.com/news/2012-11-05/china-most-threatening-cyberspace-force-u-s-panel-says.html, pa Dvorak nije nikako mogao o tome pisati u kolumni koja je objavljena prije skoro dva tjedna. 

 

Dvorak je ovomjesečnoj kolumni spomenuo histeriju u Kongresu glede Huaweija i ZTE-a (s kojima ova vijest nema nikakve veze), a zašto?

 

Zato jer sam mu ja to kao urednik naručio, iz razloga što smo o tome ranije na BOL-u imali vijesti (također ih ja, igrom slučaja, napisao) na tu temu:

 

- 9. 10. baš vijest o Huaweiju i ZTE-u - http://www.bug.hr/vijesti/huawei-zte--sigurnosni-rizik/118987.aspx, i kasnije 26. 10. followup o Huaweiju u Australiji - http://www.bug.hr/vijesti/huawei--pristup-izvornom-kodu/119367.aspx.

 

Mislim da bi isprika bila na mjestu. 

 

 

A ja Milnikol kažem...

__________________________________________________


Kad ovo čitam imam osjećaj da se dvije tetke svađaju na forumu.

Zar nije malo neprimjereno da urednik jednog časopisa govori jednom forumašu koji je rekao možda nešto što se njemu nije dopalo da laže i da je bezobrazan.

Mogao je lijepo reći da to nije istina i točka.

Volim čitati Bug, a one koji stoje iza svega što u Bug-u piše cijenim, ali ovo mi zvuči krajnje neprofesionalno.

Eto pozz ljudi. {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 19:49 (Milnikol).
11 godina
protjeran
offline
Kineska prijetnja američkoj prijetnji

NASLOV NE VALJA!!!

 

"Kineski odgovor američkoj prijetnji", bi bio pravilan naslov.

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kineska prijetnja američkoj prijetnji
overhaul kaže...
g12356 kaže...

U tekstu nije spomenuto ništa šta od prije nisam znao.

  Opa, znalac :) Očeklujem te u slijedećoj emisiji "nedjelom u dva"{#}

  Ma stvar je u tome da amerikanci taj isti spin već godinama rade.Da je po njihovom oni bi sada započeli 2.hladni rat ali je Rusija još uvijek prejaka a hladni rat sa 3 supersile je malo preopasan i za njih.

R4sput1n kaže...
overhaul kaže...

  Opa, znalac :) Očeklujem te u slijedećoj emisiji "nedjelom u dva"{#}

{#}

taman do nedelje stigne objavit jos 3 doktorske disertacije koje mu fale da ga Stankovic najavi ko relevantnog gosta.

  MOže,tebe koristim kao referencu :P

Jarvan kaže...

NASLOV NE VALJA!!!

 

"Kineski odgovor američkoj prijetnji", bi bio pravilan naslov.

  Ova je dobra koliko je istinita.Pazi se da ne nestaneš usred noći :P

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.11.2012 21:19 (g12356).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kineska prijetnja američkoj prijetnji
Prince-Artas kaže...
sokre kaže...

 

yup, razvoju vojne industrije, koja je kako se čini uvijek bila pravi pokretač američke ekonomije (doduše i svjetske) čim rat prestane kreće stagnacija!

Pa da, baš nakon napada na Afganistan i Irak SAD gospodarski cvjeta...logika za 10

 

Napad na Afganistan i Irak su značajno povećali američki vanjski dug jer bombe i avioni koštaju, a taj dug se vraća iz budžeta, a budžet se puni iz poreza, a porez plaća raja iliti stoka sitnog zuba, koja u velikoj slici stvari nije uopće bitna jer ne odlučuje o ničemu nego se samo za nju organaziraju izbori svake 4 godine da bi raja imala iluziju da na nešto utječu.

Odluku o tim napadima nisu napravili oni nego oni koji stvarno upravljaju Amerikom, tj. naftno-oružano-bankarski lobi, a ti isti su i MASNO zaradili na tim ratovima. Tako da ne možeš reći da se nisu isplatili, jer jesu, novac je prešao iz ruku razne obične rulje u Americi (i Iraku) u ruke nekolicine prebogatih i moćnih Amerikanaca. A to je i bio cijeli naum.

Što se tiče WW1 SAD je masno zaradio na njemu iako nisu puno sudjelovali u njemu jer su kreditirali one zemlje koje jesu. A na WW2 su masno zaradili jer je golema ratna proizvodnja pogurnula njihovu ekonomiju, jer su nakon rata opet masno zaradili na kreditiranju obnove Europe (Marshallov plan) i jer su razvili tehnologiju za kakvu bi inače trebalo 20-30 godina. I taj rat je stvorio od njih najjaču svjetsku silu koja su bili sve do danas.

 

Što se članka tiče, majke mi da nije Drage bilo bi 2/3 manje zanimljivih članaka na Bugovom siteu !

 

A što se Amera i Kineza tiče, bilo je za očekivati da sad kad se ratovi u Iraku i Afganistanu pomalo gase (bar za Amere ako već ne za domaće) da Ameri počnu podgrijavati nove sukobe i nove Hladne Ratove, oni žive i dišu sukob pomalo kao Rimsko carstvo i ne mogu bez njega na duži rok. A podgrijavanje masovne paranoje zbog kineskih hakera (za promjenu od arapskih terorista) je odličan način za opravdati američkom narodu dizanje budžeta za vojsku, kojeg jasno nikad dovoljno a i ako ga dižu Kinezi moraju i Amerikanci.

Inače gledao sam nešto danas na TV-u o tome kako se masovno premještaju američki vojnici iz Njemačke na Pacifik (to je u biti eufemizam za Kinezima pod nos) i kako si neki Njemci koji su desetljećima zarađivali na prisutnosti američkih vojnika u Njemačkoj (još od kraja WW2) čupaju kosu... Očigledno je da kad se gleda na dugi povijesni rok fokus prelazi sa Hladnog Rata sa Rusima (koji se prije dva desetljeća ohladio ali nije potpuno nestao, inače ne bi bilo američkih raketa u Poljskoj) na Hladni Rat sa Kinom, koji polako postaje sve topliji kako Kina postaje ekonomski, tehnološki i vojno sve moćnija svjetska sila, jer Amerikanci kao niti jedna dominantna sila u povijesti ne vole konkurenciju.

 

P.S.

Eno Kinezi planiraju PODUPLATI svoju privredu do 2020. (i to kakvu !), a mi odi godinu i po dana već raspravljamo oće li nam promjena BDP-a za ovu godinu biti +1.2% ili +0.7% ili 0% ili -0.8% ili -1.2% !?

Političari nabavljaju nove aute na leasing po cijeni od ~9000 kn MJESEČNO PO OSOBI (i kažu da je to savršeno normalno i da nije isplativo držati auto duže od 5 godina zbog popravaka), padaju trošarine na NAKIT, SATOVE, aute i ostale luksuze bitne za preživljavanje (i to pod izlikom ekološke motivacije dok istovremeno grade termoelektrane na ugljen), davanja Crkvi d.o.o. ne smanjuju se ni za lipu, a dotle skaču u nebo cijene hrane, struje, vode, grijanja, sve živog bitnog, smanjuju se plaće i penzije, i sve manje i manje ljudi radi.

Jel se meni jedinome čini da nam je vlast totalno šizofrenična !? Rješenje za krizu je kupovati nakit i nove aute !? Pa je li ovo Alan Ford (strip, ne lik) postao stvarnost ?

OK malo sam skrenuo u offtopic ali nisam mogao više izdržati gledati ove nebulozne vijesti na Dnevniku i ne reći ništa...

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kineska prijetnja američkoj prijetnji
Enkidu kaže...

OK malo sam skrenuo u offtopic ali nisam mogao više izdržati gledati ove nebulozne vijesti na Dnevniku i ne reći ništa...

 

 

Prestani redovito pratiti dnevnik i bit će ti bolje ;).

16 godina
protjeran
offline
Re: Kineska prijetnja američkoj prijetnji
Enkidu kaže...
Prince-Artas kaže...
sokre kaže...

 

yup, razvoju vojne industrije, koja je kako se čini uvijek bila pravi pokretač američke ekonomije (doduše i svjetske) čim rat prestane kreće stagnacija!

Pa da, baš nakon napada na Afganistan i Irak SAD gospodarski cvjeta...logika za 10

 

Napad na Afganistan i Irak su značajno povećali američki vanjski dug jer bombe i avioni koštaju, a taj dug se vraća iz budžeta, a budžet se puni iz poreza, a porez plaća raja iliti stoka sitnog zuba, koja u velikoj slici stvari nije uopće bitna jer ne odlučuje o ničemu nego se samo za nju organaziraju izbori svake 4 godine da bi raja imala iluziju da na nešto utječu.

Odluku o tim napadima nisu napravili oni nego oni koji stvarno upravljaju Amerikom, tj. naftno-oružano-bankarski lobi, a ti isti su i MASNO zaradili na tim ratovima. Tako da ne možeš reći da se nisu isplatili, jer jesu, novac je prešao iz ruku razne obične rulje u Americi (i Iraku) u ruke nekolicine prebogatih i moćnih Amerikanaca. A to je i bio cijeli naum.

Što se tiče WW1 SAD je masno zaradio na njemu iako nisu puno sudjelovali u njemu jer su kreditirali one zemlje koje jesu. A na WW2 su masno zaradili jer je golema ratna proizvodnja pogurnula njihovu ekonomiju, jer su nakon rata opet masno zaradili na kreditiranju obnove Europe (Marshallov plan) i jer su razvili tehnologiju za kakvu bi inače trebalo 20-30 godina. I taj rat je stvorio od njih najjaču svjetsku silu koja su bili sve do danas.

 

Jedna je stvar rast ekonomije cijele države a jedna rast jedne grane industrije (ti spominješ vojnu i naftnu). Amerika je u globalu u razdoblju od 2008-2010 bila u najvećoj gospodarskoj krizi nakon 30-ih godina. Primjeri: Lehman Brothers - najveći američki bankrot u povjesti, državno saniranje posrnulih perjanica američke (auto) inudstrije - General Motorsa i Cryslera. Sve skupa 800 milijardi dolara samo za sanacije firmi i banaka. Danas prosječan Amer živi skromnije (ne i nekvalitetnije) nego prije 5 godina. Ovo šta ti pišeš je vrlo čitko i populstički napisano za prosječnog forumaša koji voli Kinu samo iz razloga jer mrzi SAD. Glupo je i naivno misliti da je tu sve crno i bijelo.


Što se tiče WW1 i WW2 sve stoji ali to je samo dio uloge SADa. Pogotovo za WW2. Da nije bilo Amerike kako bi se UK i pogotovo SSSR obranio od Njemaca. SAD je praktiči sam slomio  Japansku Imperiju. Taj isti Japan je vladao ogromnim dijelom današnje Kine, a zamisli da su vojsku koju su koristili u borbama sa Amerima prebacili na istok SSSRa kojeg praktički niko nije ni branio jer su svi bili angažirani u borbi sa Njemcima. Pada Rusija pada Europa. Moja poanta je da Ameri nisu ušli u rat kako bi kasnije zaradili na obnovi razrušene Europe već iz čiste borbe za svoj opstanak kao jedna od Velikih nacija svijeta.

 

EDIT da dopunim: uspoređivanje rasta BDPa Kina i RH je nebulozna. U nominalo komunističkoj Kini rast je temelji na iskorištavanju radnika, tamo sindikati ne postoje a uvjeti rada su stoljeće iza naših. Taj rast će jednom stat jer neće Kinezi uvjek željeti raditi za par dolara na dan. Ako te zanimaju uvjeti radi proguglaj malo o Foxconnu...U Kini vlada najsuroviji oblik kapitalizma a na snazi je jednostranačje samo iz jednog razloga a to je da partijska elita može gomilat lovu.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2012 10:09 (Prince-Artas).
15 godina
offline
Re: Kineska prijetnja američkoj prijetnji
Prince-Artas kaže...
Enkidu kaže...
Prince-Artas kaže...
sokre kaže...

 

 

EDIT da dopunim: uspoređivanje rasta BDPa Kina i RH je nebulozna. U nominalo komunističkoj Kini rast je temelji na iskorištavanju radnika, tamo sindikati ne postoje a uvjeti rada su stoljeće iza naših. Taj rast će jednom stat jer neće Kinezi uvjek željeti raditi za par dolara na dan. Ako te zanimaju uvjeti radi proguglaj malo o Foxconnu...U Kini vlada najsuroviji oblik kapitalizma a na snazi je jednostranačje samo iz jednog razloga a to je da partijska elita može gomilat lovu.

a kod nas radnicima ruže cvjetaju, naše partijske elite se ne bogate, nemamo jednostranačije?

jedina razliaka između nas i kineza je što oni svoje radnike iskorištavaju za rast a mi tko će znati za što.

ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2012 11:04 (sokre).
16 godina
protjeran
offline
Kineska prijetnja američkoj prijetnji

@sokre - toliko si neupućen da ti ja uopće nemam šta odgovorit osim da si samo sretan što prosječan hrvat puno bolje i kvalitetnije živi od prosječnog kineza.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
1 6 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kineska prijetnja američkoj prijetnji
Prince-Artas kaže...

@sokre - toliko si neupućen da ti ja uopće nemam šta odgovorit osim da si samo sretan što prosječan hrvat puno bolje i kvalitetnije živi od prosječnog kineza.

 

lol toliko si neupućen,ma malo pogledaj oko sebe jeb.. mi se za kinu kad će ljudi kod nas kako je krenulo krepavati od gladi.

 

a ako ćemo o prosjeku samo ću reći lol kao i da je prosječana plaća u hrvatskoj 5492kn (uz 17%+ nezaposlenosti, ma bit će prosjek i 150k kuna kad bude 10 ljudi radilo i u državi) a znamo da je statistikab ku..va

 

kvalitetnije i bolje istina:

pasemo travu jer je nestalo za što drugo

udišemo svjež zrak kako nebi sjeb...smo industriju barem imamo miris industrije iz bosanskog broda ako ne i industriju .

prava radnika rofl, vrijedniji papir na kojem su napisana

uopće nismo u robovlasničkom ustavu lol ma gdje to banka može derati sa 10-tak % kamata kad se sjeti i napraviti ti ovrhu i blokadu zbog 10kn duga (naravno dobiješ i sudske troškove koji nisu 10 kn),

da sam neznam kako neupućen i dalje nebih rekao da dobro živimo (sreća tko dobro živi ) i da prosperiramo

porez na imovinu haha, super način da sve što je stjecano zadnjih 50 godina završi na bubnju (nedaj bože imati klet koju ti je pradjeda napravio) pošto će te požderati davanja državi koja nećeš moći plaćati jer se može ovdje živjeti od minimalca (koji je btw 2814 kn).

ma milina živa ova hrvatska

 

ti očito živiš u staklenom zvonu kada nevidiš kako sve bolje i bolje prosječan hrvat živi i ako se ovakav trend nastavi imat ćemo standard tunguzije (i biti sretni da je tako) .

ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2012 12:01 (sokre).
16 godina
protjeran
offline
Kineska prijetnja američkoj prijetnji

Žao mi je ja nevidim kako ljudi umiru po ulicama ili kako pasu travu u parku. Ja svoju generaciju većinom vidim kako studiraju, idu na kave u jedne od tisuća kafića i igraju se sa svojim smartfonovima. To što se ti informiraš na populističkim portalima tipa index ili 24 sata koji su laici u svemu osim google translatoru je tvoj problem. Jedan naš akademik je rekao da se nikad nije bolje živilo i kad se sve sumira to je istina. Druga stvar je što živimo na balkanu di bagra krade i od države i od bližnjega, di se mrzi svakoga tko uspije u životu, di je vlada kriva što netko zaboravi platit porez a onda ga se deložira i radi medijski cirkus u svim medijima za ljude poput tebe-populiste. Od samostalnosti se kod nas priča o "krizi" a ja i većina koje znam živimo puno bolje nego '89 kad plaću nisi imao gdje potrošiti a sutra bi je inflacija već pojela.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.11.2012 12:17 (Prince-Artas).
Moj PC  
1 7 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Kineska prijetnja američkoj prijetnji

OT ste i to potpuno.

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kineska prijetnja američkoj prijetnji
Prince-Artas kaže...

Jedan naš akademik je rekao da se nikad nije bolje živilo i kad se sve sumira to je istina.

 

Neću ulaziti u duge političke rasprave i odgovarati na sve šta si ti odgovorio na moj post jer kao prvo nemam toliko vrimena a kao drugo Drago je ispravno istakao da je to offtopic. Samo ukratko da kažem :

-ubacio si neke izjave u moja usta koje ja nisam izrekao, pažljivije čitaj

-FYI nisam fan ni Kineza ni Amerikanaca, samo zdravog razuma i poštenja

-što se tiče gornje izjave nisam odavno vidio veću glupost, nemoj se uvrijediti ali nije mi jasno kako ti nisi vidio mase i mase ljudi po našim ulicama koji kopaju po kontejnerima i koji meni kucaju na vrata skoro svaki dan i to ne više proseći novac kao prije nego najobičniju hranu ? {#}

OK dosta za mene...

15 godina
offline
Kineska prijetnja američkoj prijetnji

a što se tiče kineza nerade sigurno ništa što nerade i druge suvremene "velesile" i definitivno je problem njihova mnogobrojnost zbog čistog zakona velikih brojeva.

ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice