Kina uzvraća udarac

poruka: 38
|
čitano: 4.934
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kina uzvraća udarac".
15 godina
offline
Kina uzvraća udarac

Ma tako im i treba, kad su proizvodnju svega preselili u Kinu. Evo vam jeftina radna snaga koja će vas sad guzit.

And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
 
8 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kina uzvraća udarac

I tako je poceo treci svjetski rat...

 
11 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kina uzvraća udarac

dojadilo Kinezima da ih se maltretira. Go Kina!

~21 god, ETFOS, Slavonac, linux and open source fan, net addict, želim znati više, interesi: web dev, svemir, glazba...
 
14 5 hvala 0
16 godina
offline
Kina uzvraća udarac

Ne kužim čemu istraga i čuđenje kada je poznato da kineska vlada subvencionira. Prije par godina sam radio u telekomunikacijama i bilo je tako, npr. bazne stanice je huawei davao besplatno, samo su softver naplaćivali. Dok je kod ostalih (Siemens, Nokia, Motorola, Ericsson) trebalo kupiti i opremu i softver. A odakle im toliko para za poklanjanje opreme ako im netko nije turao da mogu poslovati sa tim minusom?

I još jedna zanimljiva sitnica, ima i kod nas huawei i neki koje poznam su tamo bili na razgovoru za posao, radili su kod njihovih konkurenata. Većina "interview-a" se vrtila oko toga što može ta konkurentska oprema i što ovi znaju o tome kako to radi ispod haube...

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kina uzvraća udarac

svi subvencioniraju, samo se EU uplašila da će joj se zarada smanjiti -  pa samo treba pogledati prehrambene proizvode koji se uvoze recimo iz Njemačke ili Nizozemske, a jeftiniji  30-40% od ovih iz Hrvatske

~21 god, ETFOS, Slavonac, linux and open source fan, net addict, želim znati više, interesi: web dev, svemir, glazba...
 
4 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Kina uzvraća udarac
kakapo kaže...

svi subvencioniraju, samo se EU uplašila da će joj se zarada smanjiti -   pa samo treba pogledati prehrambene proizvode koji se uvoze recimo iz Njemačke ili Nizozemske, a jeftiniji   30-40% od ovih iz Hrvatske

 

U većini zemalja EU cijena prehrambenih proizvoda je niža nego kod nas, ali to nema veze sa ovim člankom. Ovdje se radi o tome da Kinezi svoju robu vani prodaju po nižim cijenama od onih koje važe u Kini (za iste te proizvode). dakle nisu jeftiniji zato što je jeftinija proizvodnja, nego zato što ih država subvencionira da unište konkurenciju i postanu monopolisti.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kina uzvraća udarac
maxym kaže...
kakapo kaže...

svi subvencioniraju, samo se EU uplašila da će joj se zarada smanjiti -   pa samo treba pogledati prehrambene proizvode koji se uvoze recimo iz Njemačke ili Nizozemske, a jeftiniji   30-40% od ovih iz Hrvatske

 

U većini zemalja EU cijena prehrambenih proizvoda je niža nego kod nas, ali to nema veze sa ovim člankom. Ovdje se radi o tome da Kinezi svoju robu vani prodaju po nižim cijenama od onih koje važe u Kini (za iste te proizvode). dakle nisu jeftiniji zato što je jeftinija proizvodnja, nego zato što ih država subvencionira da unište konkurenciju i postanu monopolisti.

Misliš da taj damping ne radi niti jedina Europska ili Američka korporacija? da, baš su sve su one tako fine, i igraju pošteno   --  pa samo recimo činjenica da se Windowsi licence u Kini prodaju po smješno niskim cjenama, i samim time svaki daljnji OS development je neisplativ je isto dumping cijena. Stvar je da su se Europske korporacije sada uplašile Kineskog gospodarstva koje ima ogrmoni potencijal, i bolje se da neće više okretati milijarde. Mislim da je realno stanje takvo

~21 god, ETFOS, Slavonac, linux and open source fan, net addict, želim znati više, interesi: web dev, svemir, glazba...
16 godina
online
Kina uzvraća udarac

Propratna slika je epic! :D

Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Kina uzvraća udarac

Treba malo spusti na noge tu europu. 

A dumping nepase nekolicini ljudi dok ga vecina ocekuje s veseljem :) 

Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Kina uzvraća udarac

Živila Kina!

 

Svaka druga zemlja bi se uplašila a ovi baš suprotno.

 
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Kina uzvraća udarac
maxym kaže...

Ovdje se radi o tome da Kinezi svoju robu vani prodaju po nižim cijenama od onih koje važe u Kini (za iste te proizvode). dakle nisu jeftiniji zato što je jeftinija proizvodnja, nego zato što ih država subvencionira da unište konkurenciju i postanu monopolisti.

 

Pa i hrvatski proizvodi su jeftiniji van Hrvatske, nego u Hrvatskoj {#}

16 godina
offline
Re: Kina uzvraća udarac
Sasoon kaže...
maxym kaže...

Ovdje se radi o tome da Kinezi svoju robu vani prodaju po nižim cijenama od onih koje važe u Kini (za iste te proizvode). dakle nisu jeftiniji zato što je jeftinija proizvodnja, nego zato što ih država subvencionira da unište konkurenciju i postanu monopolisti.

 

Pa i hrvatski proizvodi su jeftiniji van Hrvatske, nego u Hrvatskoj {#}

 

Eto, i naši dragi vođe su dalekovidni i gledaju 50 godina u budućnost kad će naše kompanije

zavladati globalnim tržištem. Jedini je problem što naše kompanije u stvari nisu naše, al

to nije neki bad :D

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kina uzvraća udarac
GRDI-146 kaže...

Treba malo spusti na noge tu europu. 

A dumping nepase nekolicini ljudi dok ga vecina ocekuje s veseljem :) 

 

Ocekuje s veseljem ne shvacajuci da si jedu nogu. Kupujes dumpirane proizvode i unistavas svoju industriju, pa kad je unistis onda cijena naraste na toliko da vise nemas niti industriju niti od cega to platiti.
15 godina
online
Re: Kina uzvraća udarac
kakapo kaže...

Misliš da taj damping ne radi niti jedina Europska ili Američka korporacija? da, baš su sve su one tako fine, i igraju pošteno   --   pa samo recimo činjenica da se Windowsi licence u Kini prodaju po smješno niskim cjenama, i samim time svaki daljnji OS development je neisplativ je isto dumping cijena. Stvar je da su se Europske korporacije sada uplašile Kineskog gospodarstva koje ima ogrmoni potencijal, i bolje se da neće više okretati milijarde. Mislim da je realno stanje takvo

 

Daleko od toga da su korporacije (bilo Europske bilo Američke) 'fine' i da igraju pošteno, dapače svim legalnim i polu-legalnim načinima nastoje povećati profit, ali damping je ipak nešto na što se malo više pazi.

 

Windowsi baš i nisu najsretniji primjer s obzirom da je Kina jedna od zemalja koje spadaju u grupu 'one copy' (dovoljno je prodati jednu legalnu kopiju da se 'zadovolji' potreba tržišta za istom, jer se od tog jednog primjerka iskopiraju milioni ostalih koji se prodaju 'na crno') i da autorska prava spradaju među glavna pitanja u bilateralnim odnosima SAD i Kine.

 

Korporacije su bile prve koje su počele sa 'izvozom' proizvodnih kapaciteta u 'jeftinije' zemlje, a ni Kina nije prva zemlja koja ima veliki gospodarski rast upravo zbog takvih pogona, tako da nekako sumnjam da korporacije nisu mogle pretpostaviti što će se dogoditi.

15 godina
online
Re: Kina uzvraća udarac
Sasoon kaže...
maxym kaže...

Ovdje se radi o tome da Kinezi svoju robu vani prodaju po nižim cijenama od onih koje važe u Kini (za iste te proizvode). dakle nisu jeftiniji zato što je jeftinija proizvodnja, nego zato što ih država subvencionira da unište konkurenciju i postanu monopolisti.

 

Pa i hrvatski proizvodi su jeftiniji van Hrvatske, nego u Hrvatskoj {#}

  Ako i jesu, onda to sigurno nije zbog dampinga. :-)

15 godina
online
Re: Kina uzvraća udarac
GRDI-146 kaže...

Treba malo spusti na noge tu europu.

A dumping nepase nekolicini ljudi dok ga vecina ocekuje s veseljem :)

 

Ti baš nemaš blage veze o dampingu?! Informiraj se malo.

11 godina
protjeran
offline
Re: Kina uzvraća udarac
ivanv000 kaže...

Živila Kina!

 

Svaka druga zemlja bi se uplašila a ovi baš suprotno.

 

A ti zivis u Kini pa ces imat koristi od toga? 

12 godina
offline
Re: Kina uzvraća udarac
maxym kaže...

 

Daleko od toga da su korporacije (bilo Europske bilo Američke) 'fine' i da igraju pošteno, dapače svim legalnim i polu-legalnim načinima nastoje povećati profit, ali damping je ipak nešto na što se malo više pazi.

 

Windowsi baš i nisu najsretniji primjer s obzirom da je Kina jedna od zemalja koje spadaju u grupu 'one copy' (dovoljno je prodati jednu legalnu kopiju da se 'zadovolji' potreba tržišta za istom, jer se od tog jednog primjerka iskopiraju milioni ostalih koji se prodaju 'na crno') i da autorska prava spradaju među glavna pitanja u bilateralnim odnosima SAD i Kine.

 

Korporacije su bile prve koje su počele sa 'izvozom' proizvodnih kapaciteta u 'jeftinije' zemlje, a ni Kina nije prva zemlja koja ima veliki gospodarski rast upravo zbog takvih pogona, tako da nekako sumnjam da korporacije nisu mogle pretpostaviti što će se dogoditi.

Gledas iz jednog ugla i ne vidis cijelu sliku.

Kinez samo razmislja kako je bolje da proda on bez profita nego netko drugi. Kina je odavno dovoljno ojacala da im je u cilju polako istjerati tudju jeftinu proizvodnju i zamijeniti je vlastitom. Povratak proizvodnje po konkurentnoj cijeni u maticne zemlje je nemoguc.

 

Autorska prava su jedino sto zapad danas moze prodavati i zato razni gelipteri koji staju u obranu ACTA, SOPA, PIPA i slicnih nebuloza govore kako je to obrana naseg nacina zivota. Donekle su u pravu ali taj "nacin zivota" u osnovi je defektan i promasen tako da bi bilo bolje sto prije mijenjati ga i vratiti se na pravi sustav vrijednosti. 

14 godina
offline
Re: Kina uzvraća udarac

Da ali mi nemamo industrije u tom segmentu ( imamo li je uopce ? ) 

A sad mene boli briga dal ce samsung ili apple imati pad prodaje zbog huaweija. 

16 godina
offline
Re: Kina uzvraća udarac
GRDI-146 kaže...

Da ali mi nemamo industrije u tom segmentu ( imamo li je uopce ? ) 

A sad mene boli briga dal ce samsung ili apple imati pad prodaje zbog huaweija. 

 

E, a ja se kladim da profesor Biljanović i dalje sanja o prouizvodnji mikroprocesora u Hrvatskoj

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
online
Re: Kina uzvraća udarac
BlueMax kaže...

  Kina je odavno dovoljno ojacala da im je u cilju polako istjerati tudju jeftinu proizvodnju i zamijeniti je vlastitom. Povratak proizvodnje po konkurentnoj cijeni u maticne zemlje je nemoguc.

 

 

Ne bi vjerovao, ali i od kineske prozivodnje postoji jeftinija (samo još treba ulaganja, a i kineska proizvodnja je još uvijek dovoljno jeftina), a kako Kina sve više raste, tako će rasti i cijena proizvodnje.

 

Ptčija gripa u Aziji, vulkanski oblak iznad Islanda, globalna recesija... pokazali su da se stanje na tržištu u vrlo kratkom vremenu može promjeniti u tolikoj mjeri da lokalna proizvodnja opet postane konkurentna globalnoj.

15 godina
online
Re: Kina uzvraća udarac
GRDI-146 kaže...

Da ali mi nemamo industrije u tom segmentu ( imamo li je uopce ? )

A sad mene boli briga dal ce samsung ili apple imati pad prodaje zbog huaweija.

 

Nebitno je da li mi imamo ili nemamo industriju u tom (ili bilo kojem drugom) segmentu, bitno je da je kranji 'proizvod' dampinških cijena monopolistički položaj i pripadajuće mu vrlo visoke cijene.

 

Tvojim riječnikom rečeno; mislim da bi te poprilično 'bolila briga' kada bi npr. u izboru mobitela imao samo Huawei-eve modele koje bi morao plaćati po Apple-ovim cijenama (ili čak i većim).

16 godina
offline
Re: Kina uzvraća udarac
ivanv000 kaže...

Živila Kina!

 

Svaka druga zemlja bi se uplašila a ovi baš suprotno.

Kak to misliš svaka druga država, pa kolko na svjetu ima država jakih ko Kina fučkaj ga oni praktički rade kako hoče jer to i mogu.{#} S druge strane umalo propala EU se nema kaj bunit, mogu samo prigovarat ili mrgljat kak se ono kaže i ništa drugo. Usput nek EU močnici zbroje svoje dugove, prema Kini jel bolje nek čkome kak se kaže uglavnom Kinezi če radit kak njima odgovara i tu EU nemre baš ništa napravit.{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2012 16:07 (rambox).
15 godina
protjeran
offline
Kina uzvraća udarac

BRAVO KINESKOJ VLADI!!!

 

Prvo i osnovno NEMA DUMPINGA, ako su kinezi odlucili spustiti cijene tako da uniste zapadnjacke tvrtke TO JE NJIHOVO PRAVO jer ONI TO MOGU! Sami su si krivi sto su svu tehnologiju posljednjih dekada prebacili u Kinu i omogucili im da nauce, sami su si krivi sto su se zadovoljili tehnoloskim dostignucima i usporili razvoj i omogucili nekad nepostojecoj konkurenciji da nadvlada majstore!

 

To se dogadja onima koji misle da su pametniji i bolji od drugih, to se dogadja imperijalistickim zapadnim silama(americi i europi) i sad si ga mozete u pedu spremiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Kina uzvraća udarac
BlueMax kaže...

Autorska prava su jedino sto zapad danas moze prodavati i zato razni gelipteri koji staju u obranu ACTA, SOPA, PIPA i slicnih nebuloza govore kako je to obrana naseg nacina zivota. Donekle su u pravu ali taj "nacin zivota" u osnovi je defektan i promasen tako da bi bilo bolje sto prije mijenjati ga i vratiti se na pravi sustav vrijednosti. 

 

Ne zivi se od MAGLE, ne zivi se od IDEJA, ne zivi je od AUTORSKIH PRAVA niti od nekakvih nebuloznih PATENATA....

 

ZIVI SE OD RADA I TRUDA!!!

A toga u Kini ima u izobilju... I ljudi koji vole radit i ljude koji znaju a i iskustva sa zapadom i najbitnije ljudi koji zele nauciti nesto novo.... a Europa je puna SVEZNALICA koje SVE ZNAJU al se nikome niti radi niti da nesto uciti.... sto ce mi, ja sam Europljanin, moj je otac imao placu takvu, ja mogu smao vecu!!! Zato i jesmo di jesmo, neznalice se razbacuju lovom na racun ambicioznih i marljivih ljudi!!!!

15 godina
offline
Re: Kina uzvraća udarac
GRDI-146 kaže...

Da ali mi nemamo industrije u tom segmentu ( imamo li je uopce ? ) 

A sad mene boli briga dal ce samsung ili apple imati pad prodaje zbog huaweija. 

- da, to je trenutna realnost.. i upravo je problem u tome. Jer nemamo proizvodnju... zato imamo niži standard od dojča, amera, šveda.. ili proizvodiš ili licenciraš. Mi samo konobarimo (konjušari i lugari, novo doba, kao i todorićevski fenomenalni godišnji).

 

maxym kaže...
..

Ptčija gripa u Aziji, vulkanski oblak iznad Islanda, globalna recesija... pokazali su da se stanje na tržištu u vrlo kratkom vremenu može promjeniti u tolikoj mjeri da lokalna proizvodnja opet postane konkurentna globalnoj.

- hitech? Nema šanse, jer ... (možemo pokrenuti tvornicu čavala, chipsa ali ne i chipova), na ovom forumu više govorimo o hitech/ITu nego o tržištu mrkve i japanki. Houwel i ZTE, Telekom itd..

 

TranceMight kaže...
..

Ne zivi se od MAGLE, ne zivi se od IDEJA, ne zivi je od AUTORSKIH PRAVA niti od nekakvih nebuloznih PATENATA....

 

ZIVI SE OD RADA I TRUDA!!!

..

-što se dereš? Argumenti. Ako imaš neki prijedlog kako se riješiti US patentnoh zavoda i njihovih nebuloza, svakako predloži, do tad se sjeti da šesta flota ima vrlo ekonomski cilj plutanja po sredozemlju.

-znanje je također rad.

-Nogomet je (ne)rad, pa ipak vidi novac.. btw i kinezi dolaze na Plitvice. Pošto nemamo sirovine za izradu baterija, nit išta konkurentnog u proizvodnji, slikanje uz slapove ili na zidinama DU je vrlo poželjna način 'preraspodjele' zarade. (smo kao kriterij naplate nečega, nalik autorskom i srodnim pravima).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2012 16:35 (ihush).
16 godina
offline
Re: Kina uzvraća udarac
ihush kaže...

-što se dereš? Argumenti. Ako imaš neki prijedlog kako se riješiti US patentnoh zavoda i njihovih nebuloza, svakako predloži, do tad se sjeti da šesta flota ima vrlo ekonomski cilj plutanja po sredozemlju.

-znanje je također rad.

-Nogomet je (ne)rad, pa ipak vidi novac.. btw i kinezi dolaze na Plitvice. Pošto nemamo sirovine za izradu baterija, nit išta konkurentnog u proizvodnji, slikanje uz slapove ili na zidinama DU je vrlo poželjna način 'preraspodjele' zarade. (smo kao kriterij naplate nečega, nalik autorskom i srodnim pravima).

 

 

Nije u glavama onih koji još razmišljaju socijalistički :)

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
offline
Re: Kina uzvraća udarac
segregator kaže...

 

Nije u glavama onih koji još razmišljaju socijalistički :)

Ispod kojeg kamena si ti sada ispuzao?

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
11 godina
neaktivan
offline
Kina uzvraća udarac

Ovako, Kina je duplo veća od Evropske unije i ima tri puta više stanovnika.

 

Da sam ja Kina, osvojio bih Evropsku uniju i zaposlio Nokia-u, Alcatel, Philips i Sagem da pravi Huawei-e.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2012 19:39 (Onjegin).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kina uzvraća udarac

Krivi post

Aut vincere, aut mori!
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2012 19:52 (Et_Tu_Brute?).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice