Kina dobiva svoju verziju Windowsa 10

poruka: 6
|
čitano: 1.351
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kina dobiva svoju verziju Windowsa 10".
14 godina
offline
Kina dobiva svoju verziju Windowsa 10

:)

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Kina dobiva svoju verziju Windowsa 10

čoeče još čemo svi koristit tu kinesku verziju, ak je privatnost poboljšana, a isto tako i sigurnost, čemo davidimo

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Kina dobiva svoju verziju Windowsa 10

tko bi rekao da uz postojeće zabadanje nosa ms-a u korisničku privatnost sve skupa treba još i proširiti?! već vidim w11, kad im se dopadne ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kina dobiva svoju verziju Windowsa 10
mrakky kaže...

čoeče još čemo svi koristit tu kinesku verziju, ak je privatnost poboljšana, a isto tako i sigurnost, čemo davidimo

 O čemu ti pričaš ?

 

Sigurnost će biti povećana da, za kineske političare koji će moći raznoraznim backdoorovima i keyloggerima znati točno tko, što i od kuda čini na kompu.San snova za tajne službe.To je Kina, možeš ljude izrabljivati za šaku riže, možeš biti kapitalistički milijarder (tkz. lopov), ali ne smiješ dirati u komunistički aparat, to ne, tu leti glava.Svaki dan neki novitet, prije su bili podobni ljudi, a sada imamo i "podoban software".

 

PS 

 

A kapitalistička smeća su svuda ista.Pudupiru jedni druge.Ako je IBM mogao nacistima isporučivati i servisirati uređaje za vođenje evidencije žrtava u logorima smrti, a što ne bi Microsoft isporučio alat za kontrolu i hvatanje onih koji misle drugačije od tirana, hegemona, diktatora i raznoraznih kasapa u službi vlastitih interesa, najčešće na štetu vlastitog naroda.

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.3.2016 13:29 (Baotica).
16 godina
offline
Re: Kina dobiva svoju verziju Windowsa 10
mrakky kaže...

čoeče još čemo svi koristit tu kinesku verziju, ak je privatnost poboljšana, a isto tako i sigurnost, čemo davidimo

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Kina dobiva svoju verziju Windowsa 10

Apsolutno je sigurno da taj sistem (a vjerovatno i ovaj "naš") ima backdoor za potrebe nadzora korisnika i njegovih podataka. Mnogo je argumenata "ZA" i "PROTIV" ovakvih rešenja (vrlo vjerovatno više "PROTIV" nego "ZA") ali jedno je sigurno i istorijski dokazano: "KORPORACIJE NE POZNAJU MORALNE GRANICE", učiniće upravo ono što im omogućuje da najviše zarade, jer bit njihovog postojanja je zarada.

 

Da ne ispadne samo Microsoft crna ovca istu stvar rade i sve ostale kompanije.

Šta mislite da u ovoj zadnjoj "sagi o privatnosti podataka" između FBI-a i Apple-a ta izraelska kompanija koja se odjednom pojavila nije dobila podatke o slabosti IOS-a direktno od Apple-a (uz novčanu naknadu naravno)? Kako bi ste vi čak i ako nađete propust u nekoj aplikaciji mogli da garantujete meni pristup podatcima te aplikacije sledećih recimo godinu dana, ako ne znate da li će proizvođač te aplikacije dati propust zakrpiti već sledećom nadogradnjom ili verzijom aplikacije (ovo je samo primjer, nemojte se odmah uhvatiti priče da se radi o jednom uređaju isl.)?

 

U cijeloj ovoj priči treba primjetiti dva lica tih (ali i drugih) korporacija.

Jedno je koje se pokazuje, to je ono "BRIŽNO LICE", ono koje se brine za okoliš, ljude, humanitarne akcije, u ovom slučaju sigurnost podataka itd.

Drugo je ono koje se ne pokazuje, to je "PRAVO LICE", ono koje će učiniti sve za novac, koga ne zanimaju životi, uticaj na okolinu, nestanak svijeta kakav poznajemo dokle god mogu da imaju profit, što je kako sam već naveo i cilj njihovog postojanja. 

 
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice