Kazna za Apple jer radnicima nije omogućio pauzu

poruka: 20
|
čitano: 3.419
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kazna za Apple jer radnicima nije omogućio pauzu".
11 godina
neaktivan
offline
Kazna za Apple jer radnicima nije omogućio pauzu

znaci 5 godina radili bez pauze i ostata za to 95 dolara po radniku hahahah.

 
30 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kazna za Apple jer radnicima nije omogućio pauzu

Jel bar ta mizerija od kazne ide radnicima il je to kao "opalili smo apple po džepu"?

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kazna za Apple jer radnicima nije omogućio pau

kazna (u definiciji) nikad ne ide oštećeniku nego zakonodavcu, odnosno, postoje drugi nazivi kao naknada-odšteta itd. ali ugl za dokazanu štetu. Po tome, radnicima ide moralna podrška :) a često i otkaz..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Kazna za Apple jer radnicima nije omogućio pauzu

i kad plate odvjetnika ostat će dužni

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.12.2016 11:20 (dadn).
Moj PC  
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Kazna za Apple jer radnicima nije omogućio pauzu

U bastionu kapitalizma šire antipoduzetničku klimu...

Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kazna za Apple jer radnicima nije omogućio pauzu

Kapitalizam je amoralno kriminalno smeće..a i zaposlenici kompanija su vrlo često amoralni treš sami prema sebi i suučesnici u glupariji općoj..

 
9 1 hvala 4
15 godina
offline
Kazna za Apple jer radnicima nije omogućio pauzu

bilo bi zgodno i kad bi svim kupcima eplovih điđa "omogućili" višegodišnji rad bez pauze, čisto da znaju što kupuju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kazna za Apple jer radnicima nije omogućio pauzu

Jadan je taj Apple!

 

Da ima sjedište u Hrvatskoj nikada nebi izgubio taj spor ili bi otišao u zastaru.

 

Mislim, kakva pauza radnicima, ta Kalifornija je stvarno bezobrazna 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kazna za Apple jer radnicima nije omogućio pau
Putin kaže...

Kapitalizam je amoralno kriminalno smeće..a i zaposlenici kompanija su vrlo često amoralni treš sami prema sebi i suučesnici u glupariji općoj..

 

radnik će biti izrabljivan u bilo kojem sustavu zbog vlasnika tvornice a ne samog sustava... prije su ti radnike pljačkali kroz samodoprinose i kredite na plaći, danas su to porez i bankovni krediti... izreka kaže da govno smrdi kako god da ga zoveš... kod nas ti nema pravog kapitalizma već divlji kapitalizam koje su kapitalističke zemlje prošle prije 100 godina. kod nas su drugovi iz opanaka i zaprega uskočili u cipele i mercedese i zovu se kapitalisti... tu se vraćam na prijašnju izreku...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kazna za Apple jer radnicima nije omogućio pau
dadn kaže...
Putin kaže...

Kapitalizam je amoralno kriminalno smeće..a i zaposlenici kompanija su vrlo često amoralni treš sami prema sebi i suučesnici u glupariji općoj..

 

radnik će biti izrabljivan u bilo kojem sustavu zbog vlasnika tvornice a ne samog sustava... prije su ti radnike pljačkali kroz samodoprinose i kredite na plaći, danas su to porez i bankovni krediti... izreka kaže da govno smrdi kako god da ga zoveš... kod nas ti nema pravog kapitalizma već divlji kapitalizam koje su kapitalističke zemlje prošle prije 100 godina. kod nas su drugovi iz opanaka i zaprega uskočili u cipele i mercedese i zovu se kapitalisti... tu se vraćam na prijašnju izreku...

 IT u Kaliforniji je poznat po tome da se hvale sa žrtvovanjem za firme. Ogromnim brojem radnih sati, "entuzijazam" za vlasnika biznisa i njegovu lovu. Budale. Rade a ne traže udio u dobiti, u smislu. Rade prekovremeno a to ni ne zovu tako. Ne traže novac. Prisiljavaju kolege da se također žrtvuju, jedni druge, to je čak i pitanje časti raditi besplatno, a nije sramota. Vlasnik ni menadžment nije puno kriv kod toga. Ljudi su ti koji su popizdili.

Prije 20 godina u Kaliforniji, a danas već i u kompaniji pored vas!

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.12.2016 13:42 (Putin).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kazna za Apple jer radnicima nije omogućio pau
Ajar kaže...

bilo bi zgodno i kad bi svim kupcima eplovih điđa "omogućili" višegodišnji rad bez pauze, čisto da znaju što kupuju. 

 Nema potrebe, većina njih radi bez pauze da bi si te điđe mogli priuštiti

16 godina
protjeran
offline
Re: Kazna za Apple jer radnicima nije omogućio pau
Putin kaže...

 IT u Kaliforniji je poznat po tome da se hvale sa žrtvovanjem za firme. Ogromnim brojem radnih sati, "entuzijazam" za vlasnika biznisa i njegovu lovu. Budale. Rade a ne traže udio u dobiti, u smislu. Rade prekovremeno a to ni ne zovu tako. Ne traže novac. Prisiljavaju kolege da se također žrtvuju, jedni druge, to je čak i pitanje časti raditi besplatno, a nije sramota. Vlasnik ni menadžment nije puno kriv kod toga. Ljudi su ti koji su popizdili.

Prije 20 godina u Kaliforniji, a danas već i u kompaniji pored vas!

 Tako je! Zato oni i bježe i Kalifornije u socijalističke vukojebine poput RH ili tvoje Rusije.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
14 godina
offline
Re: Kazna za Apple jer radnicima nije omogućio pau
Prince-Artas kaže...
Putin kaže...

 IT u Kaliforniji je poznat po tome da se hvale sa žrtvovanjem za firme. Ogromnim brojem radnih sati, "entuzijazam" za vlasnika biznisa i njegovu lovu. Budale. Rade a ne traže udio u dobiti, u smislu. Rade prekovremeno a to ni ne zovu tako. Ne traže novac. Prisiljavaju kolege da se također žrtvuju, jedni druge, to je čak i pitanje časti raditi besplatno, a nije sramota. Vlasnik ni menadžment nije puno kriv kod toga. Ljudi su ti koji su popizdili.

Prije 20 godina u Kaliforniji, a danas već i u kompaniji pored vas!

 Tako je! Zato oni i bježe i Kalifornije u socijalističke vukojebine poput RH ili tvoje Rusije.

 Da znaju za našu zemlju možda i bi.

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-Blackberry 9900-Z1C-Lumia 630-Xperia E-OPO-HOX-Nexus 5
16 godina
protjeran
offline
Kazna za Apple jer radnicima nije omogućio pauzu

Naravno, svakom ITevcu je san doći raditi za Hrvatski Telekom!

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kazna za Apple jer radnicima nije omogućio pauzu

Sud je donio presudu da su napravili prekršaj, i naplatiti će kaznu od 2mil dolara. 

 

Ali tu nemora nužno stati priča za bivše zaposlenike, jer sada imaju osnovne sudski tražiti odštete zbog kršenja njihovih prava, eventualne odštete koje su ostale usljed ne imanja pauzi itd. 

 

No da bi takva tužba imala osnovu, moralo je prvo biti dosuđeno da je Apple kriv za navedeno.

 

Tako da sad vjerovatno sljede još nekolicina privatnih tužbi za odštete, ili će se Apple nagoditi sa pojedincima da se ne ide na sud. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Kazna za Apple jer radnicima nije omogućio pau
Ovaj forum kao da je stozer Zivog zida. Svima su vam puna usta socijalizma, a niti imate pojma o ekonomiji, a jos ste manje ikad ikoga zaposlili.
Da nema tog trulog kapitalizma, ne bi bilo ni ovog foruma niti kompjutera kakve imate.
ITjevci u Kaliforniji se bar dokazuju za razliku od vecine ovdje koje hlade jaja na maminom kucu.
Moj PC  
2 7 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kazna za Apple jer radnicima nije omogućio pau
Što ne dođu kod nas,tu bi većina bila sretna na takve uvjete.😕😁
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kazna za Apple jer radnicima nije omogućio pauzu

Kod mene u firmi se često radi 12h ali je pauza svaka 2 sata, da se malo "kompenzira" dugotrajnost boravka na radnom mjestu kao i mala plaća...

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kazna za Apple jer radnicima nije omogućio pau
Putin kaže...

 IT u Kaliforniji je poznat po tome da se hvale sa žrtvovanjem za firme. Ogromnim brojem radnih sati, "entuzijazam" za vlasnika biznisa i njegovu lovu. Budale. Rade a ne traže udio u dobiti, u smislu. Rade prekovremeno a to ni ne zovu tako. Ne traže novac. Prisiljavaju kolege da se također žrtvuju, jedni druge, to je čak i pitanje časti raditi besplatno, a nije sramota. Vlasnik ni menadžment nije puno kriv kod toga. Ljudi su ti koji su popizdili.

 

N!NO kaže...

 ITjevci u Kaliforniji se bar dokazuju za razliku od vecine ovdje koje hlade jaja na maminom kucu.

 

Ovdje se ne radi o IT-evcima, vec o zaposlenicima u Apple prodavaonicama.
Inzinjeri i IT-evci su druga prica...

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kazna za Apple jer radnicima nije omogućio pau

Nisam nikog zaposlio, šljaker sam! 

Imao sam KOMPJUTER u socjalizmu (c64) na kojemu sam nučio sve kaj i danas znam 

Kakva Kalifonija, da si probao njihova vina znao bi da smo mi 

NHF, dobro je kod nas, jbg..., samo treba primjeniti načela OSS u politici i državi

 

Možda nam krene! 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2017 20:18 (Sike1000).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice