Kartonski instant fotoaparat

poruka: 13
|
čitano: 2.065
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kartonski instant fotoaparat".
15 godina
offline
Kartonski instant fotoaparat

hipsterska đinđa

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Kartonski instant fotoaparat

Meni se dopada, razmišljam da uzmem jedan.  Sviđa mi se što je u dobroj meri vrlo primitivan, a opet funkcionalan. Osim toga (zapravo, pre svega) ostalo mi je neko detinje oduševljenje polaroidima, a nije ni skupo.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kartonski instant fotoaparat
Ivan(4) kaže...

Meni se dopada, razmišljam da uzmem jedan.  Sviđa mi se što je u dobroj meri vrlo primitivan, a opet funkcionalan. Osim toga (zapravo, pre svega) ostalo mi je neko detinje oduševljenje polaroidima, a nije ni skupo.

 

 

Uzimam čim dođem doma! Prvo, dijete će lakše razumjeti princip fotografije, drugo, mislim da nema do osjećaja držanja fotke u ruci odmah nakon fotkanja. Za posebne događaje mislim da će biti zakon..

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kartonski instant fotoaparat
Zanimljiva je ta ljudska priroda da se stalno teži boljem, a onda se periodički s nostalgijom vraćamo lošijem.

Nedavno sam uslikan sličnom tehnologijom i slika je naprosto katastrofalna, a aparat nema nikakve ručne postavke. S bilo kakvim digitalnim fotićem koji ima ručne postavke se mogu naučiti osnove fotografije, i to daleko bolje, jer ipak možeš nešto razaznati, a ne košta te 10 kn po slici, pa možeš eksperimentirati.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kartonski instant fotoaparat

Mislim da se niko neće odreći digitalne fotografije radi ovoga, samim time niko se ne vraća lošijem.

 

Ljudi vole da imaju u rukama opipljivi artefakt, a ovo im to pruža. Takođe, mada je ovo sekundarno, ljudi su po prirodi radoznali, i prija im da znaju kako nešto funkcioniše, a digitalni uređaji su manje-više "crna kutija" i uskraćuju im to zadovoljstvo.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kartonski instant fotoaparat
Za shvatiti principe fotografije uopće ne trebaš foto aparat, a ovaj ti u tome neće puno pomoći. Analogni aparati su crne kutije isto koliko i digitalni, kućišta i optika rade na istom principu, a kemija je jednako nevidljiva kao i digitalna obrada.

Problem je što su te slike toliko male i loše da je cijela stvar potpuno beskorisna, a prilično skupa.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Kartonski instant fotoaparat

Od onoga što sam napisao, 80% si ignorisao:

  • ovo niko neće uzeti da bi mu bio primarni fotoaparat, niti zbog kvaliteta forografija, samim tim argumenti na račun praktičnosti i toga da su slike male i loše uopšte nisu relevantne
  • $38 za gadget koji neko želi, bio on koristan ili ne, nije tako puno, ili barem ljudi daju puno više za jednako upitno korisne stvarčice
  • kako se, kao što sam napisao, ovo neće koristiti za "masovno" fotografisanje, nego će se povremeno nešto okinuti zarad nekog detinjeg zadovoljstva, 1€ po fotografiji takođe nije skupo
  • ljudi vole da imaju opipljivi artefakt i to za njih ima određenu vrednost.

O preostalih 20%, da li ljudi bolje razumeju kako funkcioniše ovo ili digitalac, ili im se čini da bolje razumeju pa im to pričinjava zadovoljstvo, ili je sve samo nostalgija za "jednostavnijim vremenima", bi se dalo raspravljati.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Kartonski instant fotoaparat

Idealna stvar za foto-entuzijaste. Ljudi vole povijest. Sa ovim fotiće imati će priliku iskustiti dašak povijesti.

Cool stvarčica.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kartonski instant fotoaparat

Ja naprotiv mislim da su fotke koje aparat radi fantastične. Fantastične zato jer  (u prvom redu nama koji su odrasli uz takvu kvalitetu fotografija) predočuju emocionalno stanje a ne tehničku kvalitetu. Ako si ikad bio prisutan kad mlada odabire fotke sa vjenčanja za album onda bi recimo znao - nisu bitne tehnički najbolje fotke, već one koje imaju neku poruku ili jednostavno bolje predočuju osobu koja je na njoj, bez obzira koliko bila mutnija ili tamnija ili štogod. Imam tisuće fotki snimljene vrlo kvalitetnim fotićem, ali neke od najvrijednijih su sa mobitela jer su slikane baš u nekom posebnom trenutku. Baš zato što slikanje ovim aparatom nije jeftino, kao prije u analognim vremenima, tako je svaka slika vrijednija, samim tim što si aparat vadio kad ti je trenutak bio važniji.

Previše fotki recimo dosta obezvrjeđuje trenutke i znaš da ti se ne da gledati stotine fotki nekog događaja. Ali nek ti između korica stare bilježnice ispadne ovakva fotka koju si zaboravio, srce će ti poskočiti.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2017 13:33 (simsis).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kartonski instant fotoaparat
simsis kaže...

Ja naprotiv mislim da su fotke koje aparat radi fantastične. Fantastične zato jer  (u prvom redu nama koji su odrasli uz takvu kvalitetu fotografija) predočuju emocionalno stanje a ne tehničku kvalitetu. Ako si ikad bio prisutan kad mlada odabire fotke sa vjenčanja za album onda bi recimo znao - nisu bitne tehnički najbolje fotke, već one koje imaju neku poruku ili jednostavno bolje predočuju osobu koja je na njoj, bez obzira koliko bila mutnija ili tamnija ili štogod. Imam tisuće fotki snimljene vrlo kvalitetnim fotićem, ali neke od najvrijednijih su sa mobitela jer su slikane baš u nekom posebnom trenutku. Baš zato što slikanje ovim aparatom nije jeftino, kao prije u analognim vremenima, tako je svaka slika vrijednija, samim tim što si aparat vadio kad ti je trenutak bio važniji.

Previše fotki recimo dosta obezvrjeđuje trenutke i znaš da ti se ne da gledati stotine fotki nekog događaja. Ali nek ti između korica stare bilježnice ispadne ovakva fotka koju si zaboravio, srce će ti poskočiti.

 

 Mislim da si apsolutno u pravu. Bavim se fotografijom od 6. razreda osnovne škole (skoro 43 godine) i znam da najbolja fotografija često nije i tehnički najbolja. Imati sliku u ruci i gledati je na nekom monitoru nikako nije isto, onaj osjećaj kada je držiš u ruci, netom nakon što je snimljena je pomalo čaroban, stoga ovaj aparat itekako ima svog smisla. Drugi par opanaka je tehnička kvaliteta slika koju daje ovaj aparat, ali koja zapravo nije toliko presudna zbog osjećaja kojeg daje takva slika. Onaj tko nije imao prilike raditi u fotolaboratoriju i vidjeti onaj čarobni trenutak kada komad bijelog papira postaje slika, (ili se pojavljuje slika na polaroidu) teško može shvatiti o čemu je ovdje riječ. Fotografija u sebi osim zabilježenog trenutka ima u sebi i emocije onoga koji su snimali i koji su snimani, a to je neprocjenjivo.

dolazim odmah - Godo
11 godina
offline
Re: Kartonski instant fotoaparat
učo kaže...

Onaj tko nije imao prilike raditi u fotolaboratoriju i vidjeti onaj čarobni trenutak kada komad bijelog papira postaje slika

 

Nešto dakle k'o čitavanje stranica Internet Explorerom 3 i 4 na dial-up vezi tamo 90 i neke godine?

Vrijeme potrebno da bi se vidjela slika je bilo otprilike isto. :D

 

14 godina
offline
Re: Kartonski instant fotoaparat

Zapravo si u pravu što se tiče vremena, ali danas smo navikli da je sve instant, a za polaroid trebaš čak dvije minute, ali barem imaš sliku na papiru a ne u elektronskom obliku.

 

dolazim odmah - Godo
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kartonski instant fotoaparat

Imaš foto printere, neke i dimenzija tog aparata, koje možeš nositi sa sobom i isprintati na licu mjesta s mobitela svima po jedan primjerak u dakeko većoj kvaliteti i veće trajnosti. Da ne pričamo da na svakom kiosku Tiska i još tisuću drugih mjesta možeš dati razviti fotke.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice