Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?

poruka: 121
|
čitano: 13.926
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?".
16 godina
offline
Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?
GMO nastao u kapitalističkim korumpiranim labosima je štetan. Ja sam svako za transparenta GMO istraživanja, financirana od državnih institucija u kojima nema korumpiranih političara.
Ventern je DNK haker. Njegov posao možeš usporediti s kompjuterskim hakerima, uzmeš binarnu datoteku i pokušaš je modificirati da bi dobio željene rezultate. Ponekad ti rezultati skrše cijeli OS, ali zato radiš u kontroliranim uvjetima (vitual box) :)
I'm silicon-based life-form
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?
BlackDog22 kaže...

 

Očito ti kao da nisi svjestan da postoji jako velika opozicija koja se opire gmo etiketiranju,

http://www.inspirationgreen.com/vote-yes-on-37.html

 

11 godina
online
Re: Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?
jobi123 kaže...

 gmo - sotonina posla  

9 godina
protjeran
offline
Re: Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?
F10EXX kaže...

Potpuna podrska GMOu. Neuki se uvijek boje onog sto ne razumiju. A najopasniji su neuki koji ne znaju da su neuki.

 nema tu sto ne razumijeti,u biti je prilicno jednostavno..Petlja se u genetski kod i dodaju svojstva drugih vrsta,biljnih i zivotinjskih da bi se povecala trajnost proizvoda,ubrzao uzgoj i prilagodilo novim meteoroloskim uvjetima..

Na prvi pogled,vrlo plemenito,na drugi,dobbivamo hranu u biti jako siromasnu hranjivim tvarima,a posto je samo po sebi petljanje u genetiku,narusavanje prirodnog reda i sustava,iz toga,dugorocno ne moze nis dobro ispasti..

gmo hrana koja nastaje,nema svojstva brzog trunjenja,radi spomenutih razloga,pa kad je jedemo,u biti prekomjerno opterecujemo svoj probavni sustav,i ne znamo kako jos sva ta izmjenjena genetika utice na nasu biologiju..No,nema danas glava boli..aKo imamo probavnih smetnji,jednostavno popijemo neku 
Pilulu za Lilulu,i sve postane ruzicasto...

Sto se tice neukosti,prvo se pobrini za onu svoju,a onda nabijaj nekom nes na nos,naravno sa argumentima..koje ti svakako nisi naveo..

16 godina
neaktivan
offline
Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?

u redu je GMO ako se spaja npr. paradajz i paradajz, a drugo je ako se spaja paradajz i riba

 

i da monsanto i njegove podružnice kao syngenta i druge treba zabraniti zakonom i ustavom

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
2 2 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?
miller1985 kaže...

u redu je GMO ako se spaja npr. paradajz i paradajz, a drugo je ako se spaja paradajz i riba

 

i da monsanto i njegove podružnice kao syngenta i druge treba zabraniti zakonom i ustavom

 A pazi ovo..

 

https://www.organicconsumers.org/old_articles/ge/tomatos091604.php

11 godina
online
Re: Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?
Drago kaže...
Danyel kaže...
Nenade, mnoge studije govore da je GMO jako štetan i također postoje dokazi. To što ti to nisi vidio ili za to ne znaš, ne znači da gmo nije opasan. A napisati da je GMO isto što i križanje limuna i naranče je, u najmanju ruku, glupost. Jer u današnje gmo kulture stavljaju se i životinjski geni, a tu već posljedice mogu biti nesagledive. A da ne govorimo još i o problemima s patentima Monsanta, zagađenom tlu i njihovom Roundup otrovu... Velika je to tema i za dugu raspravu. Čudi me ipak tvoja površnost i nonšalancija, ipak spadaš u znanstvenike a ne u vjerske fanatike.

 

 

Ne postoje relevantne studije koje govore da je "GMO jako štetan" ni "dokazi" (koji?). Za razliku od anonimnog tebe s ovakvim tvrdnjama, autor s punim imenom i prezimenom se potrudio razgovarati sa stvarnim stručnjacima, također s njihovim punim imenima i prezimenima, kojima je to područje struke i koji se uopće ne slažu s tobom. 

 

Ali da bi dokazao svoje tvrdnje, lako to uradi - daj linkove na znanstvene članke u relevantnim stručnim časopisima koji ih dokazuju ili nemoj trolati. 

 

Simpa je i ovo kako se čovjeku njegovih godina, kojeg nikad nisi upoznao, obraćaš s "ti"...

 

 

 

 

 Ti nisi normalan, oprosti al to je tako :D

 

S druge strane uz posredne ucinke (tumori i ostalo, dokazano bezbroj studija) postoje i indirektne stete po bioraznolikosti sto flore ali poglavito faune... ali di ce to jedan informaticar razumijeti :D

 

cccccc

 

 

pazi se, odgovarati ces jednoga dana za sirenje ovakih nebuloza! ti postajes prijetnja covijecanstvu covjece!!!! OBRAZUJ SE!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?
picajzla0707 kaže...
jobi123 kaže...

 gmo - sotonina posla  

 

 

 

Očito ne vidiš razliku između prave znanosti i gmo znanosti uništenja,

prava znanost istražuje i kopira rješenja iz prirode, dok gmo znanost nastoji da se priroda prilagođava njima!

Eto ovdje se npr. razmišljanje protiv gmo etiketira, a korporacije ne žele etikatirati svoje gmo proizvode, što je totalna nepravda. Ako se etiketira neka se etiketiraj sve :))))))))). Total justice for all.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2016 11:21 (jobi123).
9 godina
protjeran
offline
Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?

Normalno da GMO "nije stetan" jer se svi ti likovi koji kao to dokazuju nalaze na platnim spiskovima korpooracija,koje profitiraju GMO-om..da mlatim godisnje milijune dolara,i ja bih promovirao gMO..ovako necu...cuj,"ljudi od struke"..vrlo popularan nacin etiketiranja u balkanaca,iako stoje na rubu propasti..

 

usput napravjene su brojne studije,koje potvrdjuju los uticaj GMO-a na covjeka..

 

http://enhs.umn.edu/current/5103/gm/harmful.html  

 

http://www.collective-evolution.com/2014/04/08/10-scientific-studies-proving-gmos-can-be-harmful-to-human-health/

 

http://www.livestrong.com/article/417880-risks-side-effects-of-genetically-modified-food/

 

i jos mali milijun neovisnih organizacija,koje iz dana u dan prikupljaju dokaze za negativni uticaj GMO-a po covjeka..

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2016 11:30 (duhonja).
 
5 5 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?
Drago kaže...
Danyel kaže...
Nenade, mnoge studije govore da je GMO jako štetan i također postoje dokazi. To što ti to nisi vidio ili za to ne znaš, ne znači da gmo nije opasan. A napisati da je GMO isto što i križanje limuna i naranče je, u najmanju ruku, glupost. Jer u današnje gmo kulture stavljaju se i životinjski geni, a tu već posljedice mogu biti nesagledive. A da ne govorimo još i o problemima s patentima Monsanta, zagađenom tlu i njihovom Roundup otrovu... Velika je to tema i za dugu raspravu. Čudi me ipak tvoja površnost i nonšalancija, ipak spadaš u znanstvenike a ne u vjerske fanatike.

 

 

Ne postoje relevantne studije koje govore da je "GMO jako štetan" ni "dokazi" (koji?). Za razliku od anonimnog tebe s ovakvim tvrdnjama, autor s punim imenom i prezimenom se potrudio razgovarati sa stvarnim stručnjacima, također s njihovim punim imenima i prezimenima, kojima je to područje struke i koji se uopće ne slažu s tobom. 

 

Ali da bi dokazao svoje tvrdnje, lako to uradi - daj linkove na znanstvene članke u relevantnim stručnim časopisima koji ih dokazuju ili nemoj trolati. 

 

Simpa je i ovo kako se čovjeku njegovih godina, kojeg nikad nisi upoznao, obraćaš s "ti"...

 

 

 

 

 Za dokazati stetnost GMO-a za seljka je dovoljno probati 'babin' paradajz i onaj iz Španjolske ili odkuda vec dolaze plasticni paradajzi...

Uostalom sama recenica da se hrana križa sa nekim zivotinjskim supstancama je dovoljno reklo da se mi ljudi nemamo sta gurati u genetiku kad ni sami sebe nismo istrazili dovoljno dobro a kud jos i u ostalo se guramo... Ali sve je to kapitalizam...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?
miller1985 kaže...

u redu je GMO ako se spaja npr. paradajz i paradajz, a drugo je ako se spaja paradajz i riba

 

i da monsanto i njegove podružnice kao syngenta i druge treba zabraniti zakonom i ustavom

 Zašto je u redu spajat paradajz i paradajz, a ne ribu i paradajz?

13 godina
neaktivan
offline
Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?

Zašto je GMO štetan,

 

poništava prirodne zakone koji su se razvijali od početka stvaranja i stvara nove zakone koji su nestabilni i uništavajući za sve od prirode(biološke raznolikosti) i čovjekovo zdravlje.

 

A definicija znanosti je da proučava zakonitosti prirode i čovjeka i da to pokušava razumijeti

 

kada se izmijene prirodni zakoni tj. procesi to više nije znanost to je bolest!

 

I zato svi ti gmo znanstvenici su ozbiljna prijetnja svemu Životu!

Moj PC  
0 10 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?
BlackDog22 kaže...
miller1985 kaže...

u redu je GMO ako se spaja npr. paradajz i paradajz, a drugo je ako se spaja paradajz i riba

 

i da monsanto i njegove podružnice kao syngenta i druge treba zabraniti zakonom i ustavom

 Zašto je u redu spajat paradajz i paradajz, a ne ribu i paradajz?

Eto upravo jer to ruši samu definiciju znanosti, i stavljaš se u poziciju boga, tj. kao ponašanje neron, spaliti ćemo rim danas ili nećemo........

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2016 11:49 (jobi123).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?
jobi123 kaže...

Zašto je GMO štetan,

 

poništava prirodne zakone koji su se razvijali od početka stvaranja i stvara nove zakone koji su nestabilni i uništavajući za sve od prirode(biološke raznolikosti) i čovjekovo zdravlje.

 

A definicija znanosti je da proučava zakonitosti prirode i čovjeka i da to pokušava razumijeti

 

kada se izmijene prirodni zakoni tj. procesi to više nije znanost to je bolest!

 

I zato svi ti gmo znanstvenici su ozbiljna prijetnja svemu Životu!

 Znanost je: Znanost (grč.episteme - razumijevanje, spoznanje, studija; lat.scientia; eng. i fr.science; njem.Wissenschaft) je organizirani sustav sveukupnog ljudskog znanja stečenog opažanjem procesa i pojava u prirodi i društvu, a obrađenog racionalnim, znanstveno prihvatljivim metodama. Znanost je objektivno, sistematizirano i argumentirano znanje o zakonitostima, činjenicama, pojavama i njihovim vjerojatnim uzrocima. Stečeno je i provjereno egzaktnim promatranjem, organiziranim pokusom i pravilnim razmišljanjem. Također, znanost nije samo skup znanja, već i način razmišljanja i gledanja stvarnosti. Taj se pogled temelji na razumu, logici, kritici, sumnji te objektivnom, slobodnom i samostalnom razmišljanju. Znanost je također objektivna, sustavna, logična, precizna i provjerljiva metoda prikupljanja, opisivanja, klasificiranja, definiranja, mjerenja, eksperimentiranja, uopćavanja, objašnjavanja i vrednovanja iskustvenih činjenica.

 

Manje više sve ono što u tvojim tvrdnjama nedostaje.

11 godina
online
Re: Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?
duhonja kaže...

gmo hrana koja nastaje,nema svojstva brzog trunjenja,radi spomenutih razloga,pa kad je jedemo,u biti prekomjerno opterecujemo svoj probavni sustav,i ne znamo kako jos sva ta izmjenjena 

 pa naravno, inače ono što pojedemo nabrzaka strune u našem želucu i ustvari tako probava funkcionira 

 

majko mila, pa oni amishi čiju fotku sam stavio iz zahebancije su još i nuklearni fizičari prema ovakvima

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?
BlackDog22 kaže...

Manje više sve ono što u tvojim tvrdnjama nedostaje.

 

 Jel ti ne kužiš što ovdje piše

 

 Znanost je: Znanost (grč.episteme - razumijevanje, spoznanje, studija; lat.scientia; eng. i fr.science; njem.Wissenschaft) je organizirani sustav sveukupnog ljudskog znanja stečenog opažanjem procesa i pojava u prirodi i društvu.

 

Prvo skužit kako se definira znanost, jer gmo nije nit dio znanosti.

 

 

GMO je trojanac, virus uništivač.....

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?
picajzla0707 kaže...
duhonja kaže...

gmo hrana koja nastaje,nema svojstva brzog trunjenja,radi spomenutih razloga,pa kad je jedemo,u biti prekomjerno opterecujemo svoj probavni sustav,i ne znamo kako jos sva ta izmjenjena 

 pa naravno, inače ono što pojedemo nabrzaka strune u našem želucu i ustvari tako probava funkcionira 

 

majko mila, pa oni amishi čiju fotku sam stavio iz zahebancije su još i nuklearni fizičari prema ovakvima

 Pa kako nisi znao da su ljudi ustvari saprofiti. To je jer ne pratiš znanstvene metode...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?
jobi123 kaže...
BlackDog22 kaže...

Manje više sve ono što u tvojim tvrdnjama nedostaje.

 

 Jel ti ne kužiš što ovdje piše

 

 Znanost je: Znanost (grč.episteme - razumijevanje, spoznanje, studija; lat.scientia; eng. i fr.science; njem.Wissenschaft) je organizirani sustav sveukupnog ljudskog znanja stečenog opažanjem procesa i pojava u prirodi i društvu.

 

Prvo skužit kako se definira znanost, jer gmo nije nit dio znanosti.

 

 

GMO je trojanac, virus uništivač.....

 

 pa stvarno ne znam šta ti nije jasno. Ljudi su opazili u prirodi da jedna biljka x ima sposobnost y, a da druga biljka z ima sposobnost w i vidjeli su da bi nam super došla biljka koja ima sposobnost yw. to je znanost. vrištat da je to protiv božijih zakona je psihijatrijski poremečaj

14 godina
offline
Re: Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?
BlackDog22 kaže...
jobi123 kaže...
BlackDog22 kaže...

Manje više sve ono što u tvojim tvrdnjama nedostaje.

 

 Jel ti ne kužiš što ovdje piše

 

 Znanost je: Znanost (grč.episteme - razumijevanje, spoznanje, studija; lat.scientia; eng. i fr.science; njem.Wissenschaft) je organizirani sustav sveukupnog ljudskog znanja stečenog opažanjem procesa i pojava u prirodi i društvu.

 

Prvo skužit kako se definira znanost, jer gmo nije nit dio znanosti.

 

 

GMO je trojanac, virus uništivač.....

 

 pa stvarno ne znam šta ti nije jasno. Ljudi su opazili u prirodi da jedna biljka x ima sposobnost y, a da druga biljka z ima sposobnost w i vidjeli su da bi nam super došla biljka koja ima sposobnost yw. to je znanost. vrištat da je to protiv božijih zakona je psihijatrijski poremečaj

 Pa zasto onda ti sebi u guzicu ne ubodes iglu koja ti daje te dobre supstance pa ces biti pisac, mehanicar, inzinjer, i doktor u jednom - savrsen covjek... 

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?
Fake_Alert kaže...

 

 

 

Za početak bi svi gmo aktivisti mogli kupiti u biljnoj apoteci gmo soju i neka se šopaju 3 mjeseca, postoji garancija da 4 mjesec neće doživiti!

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?
BlackDog22 kaže...
miller1985 kaže...

u redu je GMO ako se spaja npr. paradajz i paradajz, a drugo je ako se spaja paradajz i riba

 

i da monsanto i njegove podružnice kao syngenta i druge treba zabraniti zakonom i ustavom

 Zašto je u redu spajat paradajz i paradajz, a ne ribu i paradajz?

 ajmo objasniti ovako, zašto ti ne bih volio da u tebe ugrade neke kibernetičke dijelove, ili da ti daju organ od svinje ili majmuna (navodno su oni najsličnijim ljudima), a reci volio bih da dobiješ (nedaj bože nikome), neki organ od čovjeka 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
16 godina
protjeran
offline
Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?

Nažalost, tu je već nadrobljeno toliko besmislica, od Gestapa do "teških grijehova", da je bilo kakva smislena i argumentirana rasprava praktički nemoguća. Naslov članka je provokativan, vjerovatno s humorističkim namjerama, međutim GMO je sam po sebi već odavno crvena krpa za horde polupismenih paranoika, a još kad dodate i "čudovišta" (makar i s navodnicima), konačni rezultat je žalosno predvidljiv. Predlažem lock ili hitno seljenje u "Što se događa s našim društvom", tamo dežura specijalistički konzilij upravo za ovakve slučajeve :)

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2016 12:13 (Vortac).
 
11 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?
Fake_Alert kaže...
BlackDog22 kaže...
jobi123 kaže...
BlackDog22 kaže...

Manje više sve ono što u tvojim tvrdnjama nedostaje.

 

 Jel ti ne kužiš što ovdje piše

 

 Znanost je: Znanost (grč.episteme - razumijevanje, spoznanje, studija; lat.scientia; eng. i fr.science; njem.Wissenschaft) je organizirani sustav sveukupnog ljudskog znanja stečenog opažanjem procesa i pojava u prirodi i društvu.

 

Prvo skužit kako se definira znanost, jer gmo nije nit dio znanosti.

 

 

GMO je trojanac, virus uništivač.....

 

 pa stvarno ne znam šta ti nije jasno. Ljudi su opazili u prirodi da jedna biljka x ima sposobnost y, a da druga biljka z ima sposobnost w i vidjeli su da bi nam super došla biljka koja ima sposobnost yw. to je znanost. vrištat da je to protiv božijih zakona je psihijatrijski poremečaj

 Pa zasto onda ti sebi u guzicu ne ubodes iglu koja ti daje te dobre supstance pa ces biti pisac, mehanicar, inzinjer, i doktor u jednom - savrsen covjek... 

 

 Zato što još nisu pronašli dovoljno napredne i sigurne supstance koje bi to omogućile, ali s jako puno sličnih supstanci su ti zaboli u guzicu dok ju još nisi ni znao obrisati, a da nisu danas bi najvjerojatnije bio mrtav. A da ne idemo dalje tokom života koliko si nastranih biljnih i životinskih ekstrakata i njihovih kemijskih nadomjestaka dobio, a bez kojih bi najvjerojatnije 50% današnje populacije bilo mrtvo.

 

S tim da ja opet kažem, mene apsoluto baš briga tko će šta jest, pit, hoće ili neće uzimat vitamine ili lijekove samo nemoj mene zamarat s tim glupostima. Ako ti se ne jede GMO hrana, nemoj ju jesti. Ono s čim imam problema je da širiš razne dezinformacije i laži kao istinu, a niste u stanju pokazat jedan vjerodostojan izvor informacija o tome što pričate. A ako ćeš ti, kao svoj osobni izbor, dane provodit s aluminijskom kapicom grickajući organski celer pa tko sam ja da ti kažem da ne smiješ. 

 

Mi imamo vrt iz kojeg dobivamo veliku većinu povrća koje jedemo, ne jer nas je strah GMO ili zbog cijene nego moji starci zbog njihovog hobija, a onda mi ostali uskaćemo pomoći tako da ako te briga za zdravlje, tvoje ili tvoje obitelji lopatu u ruke i prihvati se posla. Ili ako hoćeš ja ću ti prodat višak našeg "bakinog" paradajza za 10x cijenu onog iz konzuma. Pa jbg ko voli nek izvoli. 

 

Smisao GMO-a, pesticida, intenzivne poljoprivrede i sl. je da se dobije što veća količina jestivih tvari koje su potrebne čovjećanstvu, a za što manje rada. Omjer toga dvoje se izražava kroz cijenu. Nitko ne tvrdi da je išta od toga zdravo, ono što se tvrdi je da je napredak znanosti i tehnologije DOVOLJNO SIGURAN da ti može jamčiti da ćeš živjet dulje i bolje.

 

A opet kažem, ako ne želiš taj napredak ili nazadak (kako kome) slobodno se preseli u neku zemlju trečeg svijeta, uzgajaj organski paradajz i umri od malarije ili malo jače zime u 36. godini, s tim da ćeš do tad promjenit 3 žene jer će ti prve dvije umrijet na porodu i da će te od 12 djece nadživjet njih možda 6. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?
Vortac kaže...

 

Tema je jako aktualna i rasprava je dobro došla, najgore je ako imaš samo jedan pogled.

Na temelju naše rasprave može se doći do nekog zaključka i upravo taj proces je dio prave znanosti!

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2016 12:17 (jobi123).
11 godina
online
Re: Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?
Vortac kaže...

...tamo dežura specijalistički konzilij upravo za ovakve slučajeve :)

 ili se brzo javit u hitnu, dok još ne naplaćuju 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2016 12:17 (picajzla0707).
13 godina
offline
Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?

Ak zivotinje nece jest gmo ,di ce ljudi jest to....

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2016 12:18 (lmutak).
Moj PC  
4 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?
miller1985 kaže...
BlackDog22 kaže...
miller1985 kaže...

u redu je GMO ako se spaja npr. paradajz i paradajz, a drugo je ako se spaja paradajz i riba

 

i da monsanto i njegove podružnice kao syngenta i druge treba zabraniti zakonom i ustavom

 Zašto je u redu spajat paradajz i paradajz, a ne ribu i paradajz?

 ajmo objasniti ovako, zašto ti ne bih volio da u tebe ugrade neke kibernetičke dijelove, ili da ti daju organ od svinje ili majmuna (navodno su oni najsličnijim ljudima), a reci volio bih da dobiješ (nedaj bože nikome), neki organ od čovjeka 

 ko kaže da ne bi volio. neke "kibernetičke" dijelove ja već imam i imaju ih mnogi počevši od životinjskih srčanih zalisaka, pripravaka cjepiva, rožnica, umjetnih kukova, ruku, nogu, kostiju, umjetnih pužnica, a počinju se ugrađivat i umjetne oči, pacemakera itd., itd. 

11 godina
online
Re: Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?
BlackDog22 kaže...

 ko kaže da ne bi volio. neke "kibernetičke" dijelove ja već imam i imaju ih mnogi počevši od životinjskih srčanih zalisaka,..

 nemoj im to govorit

još će ih srčani strefit, pa će radit dramu po bolnici da neće njima svinjsko srce ugrađivat  

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?
picajzla0707 kaže...
BlackDog22 kaže...

 ko kaže da ne bi volio. neke "kibernetičke" dijelove ja već imam i imaju ih mnogi počevši od životinjskih srčanih zalisaka,..

 nemoj im to govorit

još će ih srčani strefit, pa će radit dramu po bolnici da neće njima svinjsko srce ugrađivat  

 

Ne, prava ti je znanost koja dođe do spoznaje regeneracije i primjeni na ljudskom tijelu! A sve ovo drugo je udaljavanje od znanosti!

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2016 12:37 (jobi123).
12 godina
offline
Kakva to GMO "čudovišta" stvara Venter?

Je li GMO štetan po ljude ili nije se još uvijek ne zna sa sigurnošću. Treba proći par generacija kako bi se točno znao utjecaj. Za to vrijeme bi volio znati što jedem i imati izbor, a ostali koji ne mare ili su 100% sigurni da nema nikakvih štetnih posljedica, neka jedu savršeno crvenu rajčicu bez okusa i sa 1/3 hranjivih tvari u odnosu na domaći bio uzgoj. Siguran sam da će cijeniti to što proizvođač ima puno veći prinos te može plasirati plasirati proizvod i iz hladnjaće za 6 mjeseci jer ne truli. Trenutno je stanje da ne postoji zakonsko etiketiranje GMO proizvoda te da je time i meni izbor oduzet.

 

Smisao GMO-a, pesticida, intenzivne poljoprivrede i sl. je da se dobije što veći urod koji se može prodati. Što se kao nuspojava događa s kvalitetom namirnice kapitalistu nije niti najmanje briga. Biti uvjeren u suprotno je isto kao i imati žutu knjižicu.

 

Ja u principu podržavam i GMO i pesticide, ali ne za sebe već za plasiranje u Kinu, Indiju i Afriku i ostale zemlje gdje je potrebna kontrola nateliteta. Nama dajte izbor i uvijek ću kupiti BIO proizvode.

Moj PC  
4 4 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice