Kako to izgleda kad ne radi Apple...

poruka: 52
|
čitano: 5.442
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako to izgleda kad ne radi Apple...".
14 godina
neaktivan
offline
Kako to izgleda kad ne radi Apple...

ko bi uzimo ipad uz ovo i ostalu konkurenciju

Neznam di se ide za to .
 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako to izgleda kad ne radi Apple...

dva i pol sata autonomije ? Hvala lijepa, gurnite si ga u ...

:-)
Moj PC  
12 1 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako to izgleda kad ne radi Apple...
zoran123456 kaže...

dva i pol sata autonomije ? Hvala lijepa, gurnite si ga u ...

u tih 2 i pol sata na ovom tabletu napravim vise nego ti u 10 sati na ipadu, taj ipad je vise konzola nego ista drugo, vec je u drugoj temi sve o igricama napisano

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako to izgleda kad ne radi Apple...

@z1k4, rekel si "u tih 2 i pol sata na ovom tabletu napravim vise nego ti u 10 sati na ipadu"

 

 

naprimjer uspio pogledati 10 sati filmova ? Cool

:-)
14 godina
neaktivan
offline
Kako to izgleda kad ne radi Apple...

Čekaj,čekaj...Jel to mene oči varaju ili on ima i Aero?Da ste izostavili Aero,možda biste dobili koji sat više,ali ovako....Što uspijem sa 2satnom baterijom?iPad ima 10 sati ali nema niti flash,niti web kameru....

Ako ti je netko pomogao klikni HVALA (ispod potpisa)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako to izgleda kad ne radi Apple...

Mene taj iPad podsjeća na vešmašinu... :D Programiran je da obavlja samo određene funkcije. Vrlo je ograničavajuć po mnogim pitanjima. Nešto kao poveći iPhone.

Jednom riječju preskupo za tako malo.

 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako to izgleda kad ne radi Apple...

Netbook bez tastature i sa integriranim ekranom, nista vise, a i nije jeftin oko 1000$.

http://www.tegatech.com.au/touch-tablet-pc.html

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2010 9:41 (Kuzo).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kako to izgleda kad ne radi Apple...

Grozno...Cijena više od 1000$ za 2 sata baterije....kao što je netko rekao,turnite si ga u...

Ako ti je netko pomogao klikni HVALA (ispod potpisa)
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kako to izgleda kad ne radi Apple...

Da dolazi bez Windoza cijena bi mu bila 2 $ Smijeh

Marcangel
Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Kako to izgleda kad ne radi Apple...

Ja to doživljavam isto kao što je i one kopije iPhone-a, jednostavno Apple je bolji i ovi nemaju šanse. Još k tome, 2 sata baterije? Kao što je netko rekao, prijenosnik bez tipkovnice i miša s ekranom osjetljivim na dodir.

Ja nemam potpis!?
Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako to izgleda kad ne radi Apple...
Kuzo kaže...

Netbook bez tastature i sa integriranim ekranom, nista vise, a i nije jeftin oko 1000$.

http://www.tegatech.com.au/touch-tablet-pc.html

 

 

Nije da mjenja strašno, ali radi se o australskim dolarima (1 AUD = 0,9189 USD - kaže Svemoćni)

Sako cera bolje, sako jutre huje!
14 godina
offline
RE: Kako to izgleda kad ne radi Apple...
ovo je mrak stvar. Neznam zasto se zalite na bateriju. Za dva sata radis sta zelis. Na ipadu otvoris jednu aplikaciju i to je to, drugo nista nemos otvorit, dok ovu nezatvoris. sta ce mi tih 9 sati..
14 godina
neaktivan
offline
Kako to izgleda kad ne radi Apple...

ja mislim da je to sranje za koje neki ljudi misle da je neznam kak dobro, ak nisi kupio ni nemoj...sam češ se naživcirat, kad ti bude trebala baterija, neš imat...

moja legica to ima...iskreno po mom mišljenju to je bačen novac

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Kako to izgleda kad ne radi Apple...

Da su stavili XP dobili bi ziher tri sata, da izbace kameru i USB evo još jedan sat. Općenito mi je bezveze što u laptope naguraju svakakva sranja koja ne koristiš, a cuclaju bateriju :(

Moj PC  
0 6 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako to izgleda kad ne radi Apple...
zbuzanic kaže...

Da su stavili XP dobili bi ziher tri sata, da izbace kameru i USB evo još jedan sat. Općenito mi je bezveze što u laptope naguraju svakakva sranja koja ne koristiš, a cuclaju bateriju :(

USB je tebi sranje?

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2010 11:27 (Mirko935).
16 godina
neaktivan
offline
Kako to izgleda kad ne radi Apple...

Možeš ga kupiti bez ičega, cijena 1000$, sa 7-icom Pro 1200$. Xp ovdje baš nije dobar izbor jer nema multitouch (iako nisam nigdje vidio da ovaj ekran to podržava). Hard disk i LAN su bedastoće, definitivno to ne treba takvom uređaju, dok je 2 sata stvarno žalosno za takav uređaj. I dok sam očekivao da će biti bar cjenovno konkurentan...

Stvarno ne vidim nijedan razlog zbog čega bi kupio ovo umjesto iPada, koji je usput rečeno jeftiniji. Koliko god nekome to bilo krivo čuti, mislim da je iPad daleko ispred konkurencije, ako zbog ničega drugoga onda zbog fantastičnog ekrana. To, naravno, neće prihvatiti oni koji uopće ne shvaćaju bit iPada, tj. što bi on trebao biti, isto kao što ni autori ovog uređaja to ne shvaćaju. Nije poanta dobiti W7 na tabletu ovdje

There's no business like showbusiness
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako to izgleda kad ne radi Apple...
zbuzanic kaže...

Da su stavili XP dobili bi ziher tri sata, da izbace kameru i USB evo još jedan sat. Općenito mi je bezveze što u laptope naguraju svakakva sranja koja ne koristiš, a cuclaju bateriju :(

Najbitnija razlika u odnosu na iPad je što ovo koristi  Atom i atom chipset, a iPad ima ARM SoC. Neaktivna kamera i USB (i drugi uređaji koji su u stanju mirovanja) nebi trebali utjecati na potrošnju ako je sve kako treba implementirano.

 

 

razmjenavjestina.org
14 godina
protjeran
offline
RE: Kako to izgleda kad ne radi Apple...
zbuzanic kaže...

Da su stavili XP dobili bi ziher tri sata, da izbace kameru i USB evo još jedan sat. Općenito mi je bezveze što u laptope naguraju svakakva sranja koja ne koristiš, a cuclaju bateriju :(

ovom logikom, da izbace jos par "nebitnih" stvari dosli bi do 10h baterije i do mogucnosti ipada. 

ova kategorija hardwarea je potpuno nepotrebna i forsira se zbog glupih kupaca. mobitel, net book i radna stanica. to su potrebne kategorije. odredjeni poslovi zahtjevaju jace laptope, smartphone...ali to su sitni postoci. kome treba tablet kad za manje novca dobije netbook kojem je ekran zasticen, ima tipkovnicu (svaki drugin nacin unosa osim klasicne tipkovnice je smijesan, mozda kad glasovni unos bude usavrsen, ali ponekad covjek ne zelii ne moze  pricati sa kompjuterom.

14 godina
protjeran
offline
RE: Kako to izgleda kad ne radi Apple...
Mirko935 kaže...
zbuzanic kaže...

Da su stavili XP dobili bi ziher tri sata, da izbace kameru i USB evo još jedan sat. Općenito mi je bezveze što u laptope naguraju svakakva sranja koja ne koristiš, a cuclaju bateriju :(

USB je tebi sranje?

Zavisi, ako ga integriras na mlinac za kavu onda i je.

koliko gluposti bi covjek trebao nositi sa sobom? potpuno glup i beskorisan uredjaj kao i ipad.

14 godina
offline
Kako to izgleda kad ne radi Apple...

Precijenjeno smeće paš kao i iPad, 1000AUD = 4955kn.

 
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Kako to izgleda kad ne radi Apple...

Sad je i suprotni (ovi koji nisu za apple) tabor počeo s*at naveliko. Posebno su me dojmile izjave da se u 2h rada na ovoj Tegi napravi više posla nego na Ipadu i da bi se stavljanjem XPa, micanjem kamere (WTF? Pa nije stalno uključena Viče) i USBa (a da maknu i ekran? I on djeluje nepotrebno Viče) dobilo 1h više.

 

Nijedan uređaj ne valja, ni Ipad niti ovo čudo sa autonomijom prijenosnih računala (da, baš "prijenosnih računala") prve generacije - oni od 15kg (na bateriju je otpadalo 5kg a na ispravljač 1kg).

 

Get it real. Ipad je beskorisan i još su ga namjerno ograničili da bi istim kupcima prodali Ipad.v2 i u međuvremenu par nadogradnji OSa da bi uključili mogućnosti koje su MORALE odma biti omogućene. Opet, ova Tega je još beskorisnija i "ograničenija" od Ipada jer ni film ne možeš odgledat do kraja zbog baterije. I cijena je malo prenapuhana. I čini mi se da je malo preteška. Moraš džep prepravljat (jel se netko sjeća Apple Newtona i džepova Smijeh).

 

Netbook je puno bolja i pametnija ideja od ove dvije....

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako to izgleda kad ne radi Apple...

Jbo ja ove tablete. Kao 1. na tipkovnici je uvijek ugodnije radit nego na TS-u i to me nitko ne može uvjerit u suprotno.

2. Ako mu baterija dugo traje onda je strašno ograničen i "slab" uređaj, a ako vrti WINS-e (ili linux) i ima malo jači hardweraj, autonomija žestoko pada, što je za takvu vrstu uređaja nedopustivo

3. Cijena je debelo precijenjena

 

Dakle tablet niti u jednom segmentu ne nadmašuje netbook (jedina stvar je manja masa, ali kila i sića mi niš ne znači (kod tableta, naravno, znači, jer ga moraš stalno držat u rukama))...

 

 

zoran123456 kaže...

@z1k4, rekel si "u tih 2 i pol sata na ovom tabletu napravim vise nego ti u 10 sati na ipadu"

 

 

naprimjer uspio pogledati 10 sati filmova ? Cool

Ajde da i to vidim. (gledanje filmova na tabletu, pogotovo na iPadu zbog malog broja podržanih formata)

_Dangerous_Lickz_ kaže...

Čekaj,čekaj...Jel to mene oči varaju ili on ima i Aero?Da ste izostavili Aero,možda biste dobili koji sat više,ali ovako....Što uspijem sa 2satnom baterijom?iPad ima 10 sati ali nema niti flash,niti web kameru....

Oči te ne varaju, ali nema nikakve šanse da tablet zavrti aero...to su samo sliku kopi/pejstali...

 

EDIT: Eto Sum_of_all_fears me pretekao i rekao uglavnom sve što sam i ja mislio =)...

 

Ako double postam znači da pišem s moba...// Ako ne kužiš na kog se post odnosi stisni nadporuka!
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2010 15:18 (DamageHigh).
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Kako to izgleda kad ne radi Apple...
DamageHigh kaže...

Jbo ja ove tablete. Kao 1. na tipkovnici je uvijek ugodnije radit nego na TS-u i to me nitko ne može uvjerit u suprotno.

2. Ako mu baterija dugo traje onda je strašno ograničen i "slab" uređaj, a ako vrti WINS-e (ili linux) i ima malo jači hardweraj, autonomija žestoko pada, što je za takvu vrstu uređaja nedopustivo

3. Cijena je debelo precijenjena

 

Dakle tablet niti u jednom segmentu ne nadmašuje netbook (jedina stvar je manja masa, ali kila i sića mi niš ne znači (kod tableta, naravno, znači, jer ga moraš stalno držat u rukama))...

 

 

zoran123456 kaže...

@z1k4, rekel si "u tih 2 i pol sata na ovom tabletu napravim vise nego ti u 10 sati na ipadu"

 

 

naprimjer uspio pogledati 10 sati filmova ? Cool

Ajde da i to vidim. (gledanje filmova na tabletu, pogotovo na iPadu zbog malog broja podržanih formata)

_Dangerous_Lickz_ kaže...

Čekaj,čekaj...Jel to mene oči varaju ili on ima i Aero?Da ste izostavili Aero,možda biste dobili koji sat više,ali ovako....Što uspijem sa 2satnom baterijom?iPad ima 10 sati ali nema niti flash,niti web kameru....

Oči te ne varaju, ali nema nikakve šanse da tablet zavrti aero...to su samo sliku kopi/pejstali...

 

EDIT: Eto Sum_of_all_fears me pretekao i rekao uglavnom sve što sam i ja mislio =)...

 

kome pada na pamet gledati film na ekrancicu kojeg drzis u ruci 2 sata (ko bi to uopce uspio?) ili ga stavis na stol pa se nadvirujes nad njim ili ga naslonis na nesto pa ti stalno pada..... :))))

za film postoji kino. ako film ocu gledat doma onda ga ne gledam ni na 24' monitoru sa yamaha pojacalom i mission zvucnicima vec ga na usb-u odnesem u dnevni boravak i gledam na 50' lcd-u.

 

ovo je ko da se prepirete je li bolje iskopat kanal zlicom za kavu ili pustiti nokte.

15 godina
odjavljen
offline
RE: Kako to izgleda kad ne radi Apple...
surki kaže...

kome pada na pamet gledati film na ekrancicu kojeg drzis u ruci 2 sata (ko bi to uopce uspio?) ili ga stavis na stol pa se nadvirujes nad njim ili ga naslonis na nesto pa ti stalno pada..... :))))

za film postoji kino. ako film ocu gledat doma onda ga ne gledam ni na 24' monitoru sa yamaha pojacalom i mission zvucnicima vec ga na usb-u odnesem u dnevni boravak i gledam na 50' lcd-u.

 

ovo je ko da se prepirete je li bolje iskopat kanal zlicom za kavu ili pustiti nokte.

Dobro si rekao - biramo između žlice za kavu (Ipad) i noktiju (Tega) da iskopamo kanal (jel, pregledavamo web, multimedija, e-knjige, IM, igrice, yada, yadda...)

 

I kao što sam rekao - nijedan ne valja.

 

Više mi se sviđa CAT 385C (overkill - isto kao i i7 + 8GB DDR3 + GTX295).

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
14 godina
offline
RE: Kako to izgleda kad ne radi Apple...

LoL, ko se prepire...

Pa jesam i ja to rekao (da je na tabletu nemoguće gledat filmove??):

DamageHigh kaže...

Ajde da i to vidim. (gledanje filmova na tabletu, pogotovo na iPadu zbog malog broja podržanih formata)

 

Ovo "ajde da i to vidim" je sarkastično, što hoće reći da je prilično glupo/nemoguće/bezvezno gledati filmove na tabletu...

Ako double postam znači da pišem s moba...// Ako ne kužiš na kog se post odnosi stisni nadporuka!
14 godina
protjeran
offline
RE: Kako to izgleda kad ne radi Apple...
Sum_of_all_fears kaže...
surki kaže...

kome pada na pamet gledati film na ekrancicu kojeg drzis u ruci 2 sata (ko bi to uopce uspio?) ili ga stavis na stol pa se nadvirujes nad njim ili ga naslonis na nesto pa ti stalno pada..... :))))

za film postoji kino. ako film ocu gledat doma onda ga ne gledam ni na 24' monitoru sa yamaha pojacalom i mission zvucnicima vec ga na usb-u odnesem u dnevni boravak i gledam na 50' lcd-u.

 

ovo je ko da se prepirete je li bolje iskopat kanal zlicom za kavu ili pustiti nokte.

Dobro si rekao - biramo između žlice za kavu (Ipad) i noktiju (Tega) da iskopamo kanal (jel, pregledavamo web, multimedija, e-knjige, IM, igrice, yada, yadda...)

 

I kao što sam rekao - nijedan ne valja.

 

Više mi se sviđa CAT 385C (overkill - isto kao i i7 + 8GB DDR3 + GTX295).

ako je taj kanal, recimo, Sueski kanal, onda taj CAT nije overkill isto ko sto meni u poslu i7 + 12gb ddr3 nije overkill

15 godina
odjavljen
offline
RE: Kako to izgleda kad ne radi Apple...
surki kaže...

ako je taj kanal, recimo, Sueski kanal, onda taj CAT nije overkill isto ko sto meni u poslu i7 + 12gb ddr3 nije overkill

E pa u našem slučaju Ipad i Tega nisu dovoljno dobri za taj "kanal". Bilo koji netbook je puno bolji izbor (u ovim našim metaforama netbook bi bio lopata Smijeh).

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
offline
RE: Kako to izgleda kad ne radi Apple...
zoran123456 kaže...

@z1k4, rekel si "u tih 2 i pol sata na ovom tabletu napravim vise nego ti u 10 sati na ipadu"

 

 

naprimjer uspio pogledati 10 sati filmova ? Cool

Kao sto rekoh, to je ocito prvenstveno konzola, ne znam koji normalan covjek moze priustit da 10 sati dnevno gleda filmove...samo zgubidani

14 godina
protjeran
offline
RE: Kako to izgleda kad ne radi Apple...
z1k4 kaže...
zoran123456 kaže...

@z1k4, rekel si "u tih 2 i pol sata na ovom tabletu napravim vise nego ti u 10 sati na ipadu"

 

 

naprimjer uspio pogledati 10 sati filmova ? Cool

Kao sto rekoh, to je ocito prvenstveno konzola, ne znam koji normalan covjek moze priustit da 10 sati dnevno gleda filmove...samo zgubidani

da ti je gledanje filmova posao (kriticar, novinar) opet ih sigurno ne bi gledao na tabletu, ali slazem se da je autonomija jedna od najbitnijih karakteristika svih mobilnih uredjaja.

14 godina
neaktivan
offline
Kako to izgleda kad ne radi Apple...
Ok, moguce je da sam ja glup, ali ja i dalje ne shvacam namjenu iPada i bilo kojeg drugog tableta. Za bilo kakav ozbiljniji posao je potrebna tipkovnica i veci ekran, za gledanje filmova nisu, ako trebam nesto hitno dok nisam doma imam smartphone. Tako da ovo jedino moze bit za nekakvu igricu u vlaku ili sta ja znam, a ne znam mogu li zamislit nekog ozbiljnog covjeka kako se igra na 10-incnom iPhoneu. Uglavnom, radje bacim 500 ili 1000 dolara u vjetar nego da ovakav uredjaj kupim
Moj PC  
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice