Kako su propale Zvjezdane staze

poruka: 295
|
čitano: 68.880
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako su propale Zvjezdane staze".
13 godina
offline
Re: Kako su propale Zvjezdane staze
mcf kaže...
Ja sam odrastao uz Kirka, volim kvazi machoidnog archera, volim siska kad se bori protiv pa prihvaca dogme, prodju me trnci kad se "andjeo" resurekta u babylon5 ili kad "alieni" vredjaju ljudsku rasu kad sretnu farscape crichtona.. uglavnom da, volim sf :)

Obzirom na to, mislio sam napisati poduzi post o st:d, o njegovom mracnijem tonu u ionako mracnoj prici o sectionu31, o konacnoj nesavrsenosti likova u st svemiru, ali mislim da nema smisla, sve pada u vodu kad likovi vriste "u hebote, pederi u svemiru, ko je to jos vidio" ili "uh kolko nelogicnosti, to nije st"..

Stoga, samo cem napomenut da sam kao prosjecni fan jako zadovoljan za sad, i da, po meni , ovo je najbolje sta smo mogli dobiti.. je, volio bi i ja likove i seriju ala picarda, ali tko bi to gledao danas osim hc fanova, a oni ne cine market share, treba isplatit zahtjevne producente danas - citaj, serija mora bit gledljiva nekim novijim generacijama ( vidi j.j.a. filmove).

Dakle, jedino sta smo mogli dobiti od st-a je "moderni" st, prilagodjen nasem vremenu. A to smo i dobili, ja zadovoljan, moglo je i puno gore. Ako vas bas smeta, izbacite st iz naslova i uzivajte u dobrom sfu, za razliku od onog jeftinog smeca dark matter (kako ga je neko gore uopce mogao usporediti sa discoverijem? Tamo nema "pedera" pa valjda doticni tamo nalazi comfort zone, hehe).

 Ja sam otvoren prema novom smjeru, sve zajedno je dosta intrigantno. Problem je što mi je nakon zadnje epizode dojam da je serija moderna u svim aspektima osim najbitnijem - scenariju. Male nelogičnosti mi toliko ne smetaju, no gledajući zadnju epizodu sam dobio dojam da je scenarij pisan tehnikom: "ok, trebamo nekako postaviti kapetana na klingonski brod. ok, pošalji ga u nebranjenom shuttleu da se vozika s još jednim likom dok traje rat i nakon što je napravio sve ono što su nabrojali da su napravili klingoncima." Cijela ta scena je bila samo... što? Nisam ni shvatio da nije na Discoveryu dok ga nismo vidjeli u shuttleu. To je upravo razina gluposti zbog koje sam prestao gledati Vikinge. 

Onda cijela scena na klingonskom brodu je bila totalno dramski neuvjerljiva. Završnica pogotovo, u jednom trenu šepa i ne može, u drugom skače na noge i prebija klingonku. 

10 godina
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

Mene samo jebe zakaj su se tolko okomili na Majkla. Klingonca je ubila slučajno, meni je izgledalo ko da je odijelo popizdilo, uključili se thrusteri, ovaj kak je ko pravi klingonski ribič bio krcat bodljama do zuba, nabio se na vlastitu udicu.

 

I da je bilo po Majklu, skinuli bi onaj prvi brod s horizonta događaja, Klingonci bi rekli u rispekt, i ne bi poginulo daljnjih 8000 ljudi. Umjesto toga, sad su svi nafrnjeni na nju a zajebala kapetanica jer joj nije vjerovala. Ne kužim. Dobro pobuna, ali da je i pobuna izgleda da je zapravo bila u pravu pa nije za doživotni zatvor.

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako su propale Zvjezdane staze
Yo Momma kaže...

Mene samo jebe zakaj su se tolko okomili na Majkla. Klingonca je ubila slučajno, meni je izgledalo ko da je odijelo popizdilo, uključili se thrusteri, ovaj kak je ko pravi klingonski ribič bio krcat bodljama do zuba, nabio se na vlastitu udicu.

 

I da je bilo po Majklu, skinuli bi onaj prvi brod s horizonta događaja, Klingonci bi rekli u rispekt, i ne bi poginulo daljnjih 8000 ljudi. Umjesto toga, sad su svi nafrnjeni na nju a zajebala kapetanica jer joj nije vjerovala. Ne kužim. Dobro pobuna, ali da je i pobuna izgleda da je zapravo bila u pravu pa nije za doživotni zatvor.

 

 

Naše nesavršeno društvo je, napokon, shvatilo da doživotni zatvor nema smisla niti opravdanja, a da ne govorim i uzmem za primjer neke još naprednije države i sustave koji su shvatili da zatvor kao zatvor je u potpunosti promašen i kontraproduktivan sustav. 

 

A onda imamo u savršenoj floti evoluirane ljudske civilizacije primjer gdje nekog osude na doživotnu robiju. Sudac je očito amerikanac. 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako su propale Zvjezdane staze
overhaul kaže...

 A u biti tu ima. Neznajući kud ide, Michael Burnham ubija klingonskog light bearera.

 Nije ga ubila slučajno. Napao ju je. Naravno da ga je trebala ubiti. Ono što je nelogično je da je optužena za problem, iako je imala pravo i iako je kapetanica kriva jer je napravila po svome.

Nope.
16 godina
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

Najbolji su mi ovi "fanovi" kojima je najvaznije koliko je neki proizvod zaradio, makar nemaju nikakve koristi od te zarade. 

 

Izgleda da smo trenutno u "ferengi" fazi ljudske evolucije...

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 11:52 (Psiho246).
Moj PC  
11 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kako su propale Zvjezdane staze
Tonči kaže...
overhaul kaže...

 A u biti tu ima. Neznajući kud ide, Michael Burnham ubija klingonskog light bearera.

 Nije ga ubila slučajno. Napao ju je. Naravno da ga je trebala ubiti. Ono što je nelogično je da je optužena za problem, iako je imala pravo i iako je kapetanica kriva jer je napravila po svome.

 U vojsci ne postoji logika, samo hijerarhija. Normalno je da je optužena za pobunu kad je to i napravila. Jedino treba biti sretna što je uspjela dokazati kako je pobuna bila u mirnodopskim a ne u ratnim uvjetima jer bi kazna bila gora.

Super mi je odmicanje od stereotipa savršenog i mudrog kapetana. Ovaj je lud ko kupus. Pošto je ST posada uvijek simbolizirala Ameriku ovaj put su baš u skladu s trenutnim stanjem.

12 godina
offline
Re: Kako su propale Zvjezdane staze
Psiho246 kaže...

Najbolji su mi ovi "fanovi" kojima je najvaznije koliko je neki proizvod zaradio, makar nemaju nikakve koristi od te zarade. 

 

Izgleda da smo trenutno u "ferengi" fazi ljudske evolucije...

 I još je gore kad krenu sa brojem "subova/lajkova" davat težinu nekoj raspravi.

 

On ima 100 000 sljedbenika na Tweeteru, njega ljudi prate, on je u pravu.

14 godina
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

A da ipak malo ne shvaćamo Zvjezdane staze toliko ozbiljno. Riječ je, znate, o TV seriji.

Nije baš Tolstoj i Rat i mir.

Serija k'o serija, zabava, odraz vremena u kojoj se snima. Za koga je, dobro je.

 
2 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako su propale Zvjezdane staze
Chronosus kaže...

 Ja sam otvoren prema novom smjeru, sve zajedno je dosta intrigantno. Problem je što mi je nakon zadnje epizode dojam da je serija moderna u svim aspektima osim najbitnijem - scenariju. Male nelogičnosti mi toliko ne smetaju, no gledajući zadnju epizodu sam dobio dojam da je scenarij pisan tehnikom

Sad si dotakao jedan zanimljiv problem.

 

Ako pricamo o nelogicnostima u ST svijetu, to je smijesno. "Stare" serije su ih toliko pune da to granici sa apsurdom. Ne pricam o sf komponenti, to je sf, nego o osnovama scenarija - away team u koji uvijek odlaze kapetan i nezamjenjivi clanovi posade, pickard koji u vise navrata goloruk prebije poneko svemirsko zivince, a bome i naoruzane iskusne klingon ratnike (a tu se spocitava jadnoj majkl da je naoruzana smaknula jednog, i to nakon sta je cijeli zivot proucavala borilacke vjestine), Kirk.. ne treba ni spominjati.. da ne duljim, jasno je o cemu pricam. ALI u svojoj nekakvoj "naivnosti" i "dobrodusnosti" star trek svemira, to je uvijek bilo oprosteno, malo tko je uopce obracao paznju na to. Star trek je uvijek bio optimistican, kapetan savrsen i pravican, stoga i naravno nepobjediv, posada polsusna i jednako moralna i pravicna.

 

(dobar komentar od @bluemax par postova iznad, o meta kontekstu serije. Svijet i amerika su se promjenili, vrijeme je za "caotic evil" klasu :=) ).

 

I eto sada nove serije, sa skroz drugom metom, to vise nije bajka, likovi su stvarni nesavrseni ljudi, rade greske kao i svi, svemirci vise nisu krpene lutke, serija je sada izasla iz svog "bajkovito moralnog" okvira, prvi puta brodovi izgledaju kao pravi brodovi, svemir kao pravi svemir, klingonci kao pravi klingonci (originalno zamisljeni, ali nikad realizirani radi tehnike/budjeta). I sada smo ju poceli dozivljavati kao "stvaran" svijet - ne stvaran po pitanju tematike, nego stvaran unutar svog mikro univerzuma. I tu vise nema mjesta za logicke greske, za naivnu radnju.  Sada ce se spocitavati svaki promaseni fazorski pucanj, nelogicni manevar shuttlom, svako ubojstvo klingonaca u close combat, svaki krivi warp skok. Kod Kirka cak postoji i smrtna kazna (The Menagerie, TOS, ep 11), ali naravno, koga briga za to u idili starog univerzuma. Sada smo dobili dozivotni zatvor , i vec je to sok bio za fanove. Zatvor, sudjenje, postojanje  pravih zlocinaca, sto se to desava u nasem st svijetu?

 

Bajka je nestala, odrasla je skupa sa nama i neveselom situacijom u nasem vlastitom malom svemiru :).

13 godina
offline
Re: Kako su propale Zvjezdane staze
mcf kaže...
Chronosus kaže...

 Ja sam otvoren prema novom smjeru, sve zajedno je dosta intrigantno. Problem je što mi je nakon zadnje epizode dojam da je serija moderna u svim aspektima osim najbitnijem - scenariju. Male nelogičnosti mi toliko ne smetaju, no gledajući zadnju epizodu sam dobio dojam da je scenarij pisan tehnikom

Sad si dotakao jedan zanimljiv problem.

 

Ako pricamo o nelogicnostima u ST svijetu, to je smijesno. "Stare" serije su ih toliko pune da to granici sa apsurdom. Ne pricam o sf komponenti, to je sf, nego o osnovama scenarija - away team u koji uvijek odlaze kapetan i nezamjenjivi clanovi posade, pickard koji u vise navrata goloruk prebije poneko svemirsko zivince, a bome i naoruzane iskusne klingon ratnike (a tu se spocitava jadnoj majkl da je naoruzana smaknula jednog, i to nakon sta je cijeli zivot proucavala borilacke vjestine), Kirk.. ne treba ni spominjati.. da ne duljim, jasno je o cemu pricam. ALI u svojoj nekakvoj "naivnosti" i "dobrodusnosti" star trek svemira, to je uvijek bilo oprosteno, malo tko je uopce obracao paznju na to. Star trek je uvijek bio optimistican, kapetan savrsen i pravican, stoga i naravno nepobjediv, posada polsusna i jednako moralna i pravicna.

 

(dobar komentar od @bluemax par postova iznad, o meta kontekstu serije. Svijet i amerika su se promjenili, vrijeme je za "caotic evil" klasu :=) ).

 

I eto sada nove serije, sa skroz drugom metom, to vise nije bajka, likovi su stvarni nesavrseni ljudi, rade greske kao i svi, svemirci vise nisu krpene lutke, serija je sada izasla iz svog "bajkovito moralnog" okvira, prvi puta brodovi izgledaju kao pravi brodovi, svemir kao pravi svemir, klingonci kao pravi klingonci (originalno zamisljeni, ali nikad realizirani radi tehnike/budjeta). I sada smo ju poceli dozivljavati kao "stvaran" svijet - ne stvaran po pitanju tematike, nego stvaran unutar svog mikro univerzuma. I tu vise nema mjesta za logicke greske, za naivnu radnju.  Sada ce se spocitavati svaki promaseni fazorski pucanj, nelogicni manevar shuttlom, svako ubojstvo klingonaca u close combat, svaki krivi warp skok. Kod Kirka cak postoji i smrtna kazna (The Menagerie, TOS, ep 11), ali naravno, koga briga za to u idili starog univerzuma. Sada smo dobili dozivotni zatvor , i vec je to sok bio za fanove. Zatvor, sudjenje, postojanje  pravih zlocinaca, sto se to desava u nasem st svijetu?

 

Bajka je nestala, odrasla je skupa sa nama i neveselom situacijom u nasem vlastitom malom svemiru :).

 

Pa baš to. Takav scenarij bi bio potpuno prihvatljiv i uobičajen u 90ima i ranije, imam dojam da je i zato dosta ljudi po netu reklo da im je zadnja epizoda i najbolja - ima taj feel epizode starog Star Treka. I sada kada gledam stari Star Trek mi takve stvari ne smetaju jer znam da su tada standardi bili drugačiji. U modernoj seriji s druge strane, pogotovo s takvim budžetom, produkcijom i očekivanjima tome ne bi trebalo biti mjesta.

U Vikinzima su se redovito događale iste takve stvari - brod ode iz skandinavije s jedinim kapetanom koji zna navigirati do britanije, izgubi se u magli, pristane ne zna se točno gdje, al u idućoj sceni ko s GPS-om dolazi brod iz njegovog sela do njih da im javi kako je selo napadnuto. Neprihvatljivo, i jedino o čemu mogu misliti je kako su scenaristi bili lijeni kad takve stvari smišljaju. 

12 godina
offline
Re: Kako su propale Zvjezdane staze
Punti kaže...

A da ipak malo ne shvaćamo Zvjezdane staze toliko ozbiljno. Riječ je, znate, o TV seriji.

Nije baš Tolstoj i Rat i mir.

Serija k'o serija, zabava, odraz vremena u kojoj se snima. Za koga je, dobro je.

 Zašto Tolstoja shvaćaš ozbiljno? On je romanopisac, dakle također fikcija.

16 godina
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

A nemojte sad opet s visine docirati "šta hoćete, st je uvijek bio fikcija, tko se usudi gledati dali je serija gledana ili popularna-to nema nikakve veze sa kvalitetom, tko ste vi da imate kredibiliteta nešto kritizirati" i sl. 
Naravno da nitko iz produkcje std-a neće ovo čitati, ali pa na forumu raspravljamo unutar teme i svatko iznese što on o toj temi misli, jer je to smisao foruma.
Meni je zanimljivo pročitati različita viđenja, ili nadopuniti ono što možda netko nije primjetio ili primjetiti nakon što netko ukaže na neki novi podatak. 
Činjenica jest, da se za toliko novca koliko košta samo fx pojedine epizode MOŽE bolje osmisliti okolnosti u kojima se to zbiva, a da stvar ne košta više i da manje frustrira ljubitelje
STAR TREKA, a ne samo općenite casual binge gledatelje pulp fictiona, enimea, fantasyja i najšireg SF-a. Naravno, svima je jasno da ovo neće biti nikakav fenomen, 
nitko neće razglabati epizode desetljećima kasnije, ali ajd, sad kad je aktualno, a malo popratimo. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

Ili će možda baš biti fenomen. Ništa, ali baš ništa u ovom trenutku ne upućuje hoće li ili neće, baš kao što nije nikad. Nitko nije vidovit i svako razglabanje tipa "svima je jasno ovo ili ono" opet je s visine. Vrijeme će pokazati. Ko da je ekipa znala da će originalni Star Trek postati kult. Pa bili su ograničeni sa svih aspekata, osobito budžeta. Gurnuli su prst u uho, stisnuli zube, prdnuli u ćabar i nadali se najboljem. Pa znaš od kud je uopće ideja teleporta? Bilo im je preskupo snimati slijetanje broda svaki put na planetu! Eto od kud. Objektivno treš nad treševima postao je kult. Jedino što čini da serija "dobro stari" je odnos Kirka i Spocka i to kolko je Spock fora kao lik. I Uhurine noge u štramplicama.

 

Sad konačno imamo seriju koja tehnički fantastična. I nešto mi govori da su sve "mane" o kojima ovdje raspravljamo napravljene svjesno kako bi se napravio odmak od kazališta lutaka koje je Star Trek bio svih ovih godina i kako bi se marionetama udahnuo život, u vidu realističnih osoba koje nisu besprijekorne voštane figure.

 

Ali ne. To sad odjedanput nije dobar Sci Fi. Mislim da smo pobrkali Sci Fi i Psy Fi (Psychological Fiction).

 

Eto. Ja odgledao epizode koje su do sad izašle i bez puno filozofije mogu reći da se godinama nisam ovako dobro zabavljao uz Star Trek. A uz SF seriju općenito, možda još od Battlestar Galactice. Stvarno mi je žao kad završi epizoda, što je rijedak slučaj.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 21:32 (Yo Momma).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

Meni baš ova zadnja epizoda nije legla. Osim dovođenja potencijalnog špijuna na brod (koji bi inače bio smisao epizode u kojoj su kapetana zarobili i on se oslobodio?) ništa se nije dogodilo.

Ajd dobro, pustili su ljubimca na slobodu i sad očekujemo kako će Stamets ili burnham preuzeti njegovu ulogu. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako su propale Zvjezdane staze
BlueMax kaže...

Meni baš ova zadnja epizoda nije legla. Osim dovođenja potencijalnog špijuna na brod (koji bi inače bio smisao epizode u kojoj su kapetana zarobili i on se oslobodio?) ništa se nije dogodilo.

Ajd dobro, pustili su ljubimca na slobodu i sad očekujemo kako će Stamets ili burnham preuzeti njegovu ulogu. 

 E zaboravljaš da su uveli i na kraju spoiler sa vjerojatno "mirror, mirror" universe spikom. Osobno bih volio da malo uvedu tih klasičnih st tema sa alternate reality, "subspace reverse time quantum phenomena" pojava, 
jer osobno mi se neda specijalno pratiti te sapunica odnose i klingone. Nemam ništa protiv gejeva, zavjera, špijuna, ,eđuljudskoalienskih odnosa ni tužnih sudbina i nepravdi, ali toga ima u svim ostalim tv serijama... zašto
i čemu onda ljude maskiraju i troše novce na fx ako se bave sami sobom.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
8 godina
neaktivan
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

Meni super.

 

Ne razumijem jadikovanje u komentarima, a bome niti D.G. ov tekst, nisam u tome "filmu" razvidno je.

ST nikada nije bio savršen SF, bio je drugačiji, počesto melodramatičan, prepun rupa sa svih strana, a bilo je i prije pokušaja promjena "smjera" serijala.

Ono zbog čega sam ga fanatično pratio jesu ideje koje su se provlačile kroz serijal, uglavnom utopija, društvo ljudi koji se ipak međusobno razumiju, podupiru, vjeruju jedne u druge i napreduju kroz tehnologiju. 

 

ST Enterprise nisam uopće gledao, ekipa mi nije legla, ali nisam tulio.

 

Picard, Janeway, 7of9, Tuvok, DATA, Hologramski doktor, sve serije sa Borgom, serije sa vrstom 8472 su bile ponajbolje.

Hrpe psiholoških, holodek serija, ili posjeta vrstama koje podsjećaju na nas od prije xy godina.. ha, gledalo se.

 

DS9, ja to nisam mogao gledati, radnje na nekakvoj navodno ogromnoj svemirskoj postaji dok je se sve odvijalo u tri hodnika dve sobe i tri dnevna boravka. Meni koma, falio mi je osjećaj da su "na svemirskom brodu". 

Nisam dramio, samo sam ju propustio. Bilo je onih kojima se to sviđalo, meni nije.

 

Ova nova, odgledah ju, čini se posve pristojna, akcija, kršenja protokola, klingonci. Mala "prva do zapovjednice" mi je apsolutna desetka. Nekad sam slinio na 7of9, onaj borgovski implantant je bio 100% pogodak. Ova pak nema implantat, ali ima nešto još gore.. super emotivka, usotalom kao i glavni likovi u ST filmovima. Impuzivni, ali dobrih namjera.

 

Ja zadovljan, odgledao sve na Netflixu i dobro je. Gledal bum opet kad bum imal vremena za potrošiti na "sedmu umjetnost"

 
2 3 hvala 0
16 godina
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

malo spojliranja.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kako su propale Zvjezdane staze
Sroljo the second kaže...

 

DS9, ja to nisam mogao gledati, radnje na nekakvoj navodno ogromnoj svemirskoj postaji dok je se sve odvijalo u tri hodnika dve sobe i tri dnevna boravka. Meni koma, falio mi je osjećaj da su "na svemirskom brodu". 

Nisam dramio, samo sam ju propustio. Bilo je onih kojima se to sviđalo, meni nije.

 

 

 

Nabrojiš Picarda, 7of9, Doktora ali ne pogledavši DS9 niti je znaš na Siska, Quarka i Oda, Baraka i Bashira i njihove razgovore, Kiru i Gul Dukata... 

 

Po meni, niti jedan ST nije donio toliko dobrih i zanimljivih likova kao DS9. Ajd, Picard i Doktor su neki svoj univerzum ali ovi gore koje si naveo nisu niti do koljena glavnim likovima iz DS9. 

 

Razapnite me ali meni je DS9 najbolji ST. 

 

STD ću pogledat kad izađu sve, sad sam stao na 10oj minuti 6. epizode.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

DS9 po meni najveću težinu, ali je dosta statičan. Tako da sve ovisi tko što preferira. Meni su ipak epizode s Borgom najbolje jer je dramatika najveća, a ima i teških odluka...

Recimo da ja prevagujem na Voyager.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

Zabavna za gledat, eye candy. Ali toliko plot holova u svakoj epizodi da to nisu istine xD

Počevši od prve epizode, gdje eto, idemo oteti Klingon vođu da ih razjebemo, jer će to biti sramota za njih...I mean, nije da nemamo teleport i da nemožemo poslati više od dvoje ljudi...fuck that, ajmo kapetanica i sljedeći ranking officer iza nje, jebeš sve ostale :D . Naravno, nakon što kapetanica bites the dust, Michael, čija je ideja bila da uhvati leadera, i time osramoti klingonce, ipak odluči, fuck that shit, nije da nisam odgajana na vulkanu, kill this kujinog sina, jebo sve ljude koje sam poslala u smrt radi toga.

Predzadnja epizoda koja mi je najsvježija. Kapetan ide na sastanak solo s 'taksijem' , nije da nismo u ratu, pa ono. What could go wrong,lol . Ok, kapetan i frajer koji je već 7 mjeseci na klingon slave shipu malnutritioned i abused na dnevnoj bazi, nah, no biggie, svladam ja klingonca...ispada da su klingonci sve samo ne ratnici.

Ok, ni bed, nas dva, prijatelja dva pobjegnemo s klingon shipa, makes sense. Klingon tech, bitch please, I fly this bird better than klingons do :D ...evo, i naš starship baš je bio in da hood da nas skupi usput, how convinient :D
Itd. itd. sve u svemu, i dlaje ću gledati, i dalje ću se smijati svakoj epizodi i plotholovima :D

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako su propale Zvjezdane staze
Fallen87 kaže...

Predzadnja epizoda koja mi je najsvježija. Kapetan ide na sastanak solo s 'taksijem' , nije da nismo u ratu, pa ono. What could go wrong,lol . Ok, kapetan i frajer koji je već 7 mjeseci na klingon slave shipu malnutritioned i abused na dnevnoj bazi, nah, no biggie, svladam ja klingonca...ispada da su klingonci sve samo ne ratnici.

Ok, ni bed, nas dva, prijatelja dva pobjegnemo s klingon shipa, makes sense. Klingon tech, bitch please, I fly this bird better than klingons do :D ...evo, i naš starship baš je bio in da hood da nas skupi usput, how convinient :D
Itd. itd. sve u svemu, i dlaje ću gledati, i dalje ću se smijati svakoj epizodi i plotholovima :D

 Vidim ja, nisi pogledao slikice na mojem spojleru gore ;)
Inače, za zadnju epizodu ljudi su najviše poludjeli na savršeno funkcionalan hologram. 10 godina prije tos-a. Ono... što ih nisu mogli obući sa (futurističkim)VR naočalama, senzorima, postaviti na one hodalice kad se isključe iz uvodne scene unutar holograma, da vidimo da im ipak za VR trebaju nekakva pomagala jer su jelte radnja PRIJE TOS-a. 
Jok. isti hologram ko na tng-u, voyageru, DS9... WTF. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
12 godina
neaktivan
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

Ovo bi moglo biti zanimljivije od same serije. Meni svakako je :D

 

 

http://anas-tronaut.blogspot.hr/2017/10/star-trek-discovery-tardigrades.html

Tread softly because you tread on my dreams.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako su propale Zvjezdane staze
ElektričnaOvca kaže...

Ovo bi moglo biti zanimljivije od same serije. Meni svakako je :D

 

 

http://anas-tronaut.blogspot.hr/2017/10/star-trek-discovery-tardigrades.html

 Da to je dosta spominjano posljednjih tjedana. Neznam, sumnjam da može itko pokrenuti tužbu za plagijat. I tako eto, sad imaju ljudskog tardigradea :)
spojler
zadnja epizoda mi je opet bila, hm. Ono, Mudd (neću ni spominjati koliko ovakav zlikovac nema veze sa TOS muddom) koristi zabranjeno temporalno oružje, ubija 53 puta kapetana i jednako toliko puta čitav brod, s namjerom da ga otme i preproda klingoncima, dakle ratni profiter/kriminalac/ubojica, a oni mu za kaznu smisle da ga pokupi zgodna žena? Federacija, da ne spominjem lorcu, nemaju problema s otmičarem? Pogotovo ne s nekim tko je naučio vojnu tajnu najnaprednijeg broda u dederaciji i koji je voljan to uvijek unovčiti? Pored toga, čitavu epizodu su svi mutavi, moraju baš obavezno plesati, (hajd ok je kad se vremenske petlje sjećaju samo mudd i paul), samo u zadnjem sejvu odjednom nitko nema problema s uvjeravanjem, instrukcijama, planom, pripremom, prespajanjem komunikacije i blokiranjem preuzimanja kompjutera? Zašto bi se paul uopće izdao u pretposljednjem navratu kad zna da će se ciklus ponoviti? I tako, valjda sam mutav, jer evo ameri oduševljeni epizodom. Valjda djeca nisu gledala original, TNG s5.e18 cause and effect. Meni je opet bila bolja orvilleova gdje su bili u civilizaciji koja funkcionira na principu lajka i dislajka. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.10.2017 5:39 (overhaul).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako su propale Zvjezdane staze

Osim rješenja i osim kraja, meni je ok.  Osim, jel', toga. :D 

Nope.
7 godina
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

Ova zadnja epizoda je bolja od dosadašnjih Discovery epizoda, ali je svejedno loša i nelogična.

 

Dobra ideja, solidan početak, čudan zaplet i onda glup kraj - to je ukratko opis svake epizode do sad.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako su propale Zvjezdane staze
Tonči kaže...

Osim rješenja i osim kraja, meni je ok.  Osim, jel', toga. :D 

 Osim rješenja i kraja? Utakmica je bila dobra osim što smo primili više golova od suparnika? I sa čim se onda ne slažeš u mojem postu? koji dio sam lagao?

Blackstorm kaže...

Ova zadnja epizoda je bolja od dosadašnjih Discovery epizoda, ali je svejedno loša i nelogična.

 

Dobra ideja, solidan početak, čudan zaplet i onda glup kraj - to je ukratko opis svake epizode do sad.

 A mislim ono "ideja" je osim od samog TNG cause and efect, plagirana iz "the edge of tommorow", "run lola run", stargate... da ne nabrajam groundhog day i ostale.
Naravno da je dobra ideja kad nije njihova. 
Mislim, alo: Paul Stamets - visoko rangirani oficir, glavni inžinjer broda je svjestan time loopa. U čemu je glavnom inženjeru problem na interkom odmah na početku novog loopa javiti 

"intruder alert! disconnect all access to ship computer!" Ne, on mora šaptati glumici da se nikad nije ljubila i u diskaču koji piči kuruzu iz 20. stoljeća, ju nagovarati da pleše sa security cheef officerom. 
Tončiju je to super. Romantična duša :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.10.2017 17:08 (overhaul).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako su propale Zvjezdane staze
overhaul kaže...
Tonči kaže...

Osim rješenja i osim kraja, meni je ok.  Osim, jel', toga. :D 

 Osim rješenja i kraja? Utakmica je bila dobra osim što smo primili više golova od suparnika? I sa čim se onda ne slažeš u mojem postu? koji dio sam lagao?

 Pa rješenje epizode je manjkavo, ali sve ostalo mi se sviđa. Ne mora mi se sve sviđati, ne postoje ni savršene epizode ni savršene serije...  tako da... opet je bolji Trek od polovice DS9, od TOS-a i od dijela TNG-a. :P 

Nope.
16 godina
offline
Re: Kako su propale Zvjezdane staze
Tonči kaže...
overhaul kaže...
Tonči kaže...

Osim rješenja i osim kraja, meni je ok.  Osim, jel', toga. :D 

 Osim rješenja i kraja? Utakmica je bila dobra osim što smo primili više golova od suparnika? I sa čim se onda ne slažeš u mojem postu? koji dio sam lagao?

 Pa rješenje epizode je manjkavo, ali sve ostalo mi se sviđa. Ne mora mi se sve sviđati, ne postoje ni savršene epizode ni savršene serije...  tako da... opet je bolji Trek od polovice DS9, od TOS-a i od dijela TNG-a. :P 

 Dobro, tebi je lijepa glumica, glumac muzikica, setovi.. i? Što ne valja u mojem postu da sam dobio thumb down, da se znam ispraviti? Koji konkretno podatak mi je netočan u epizodi?
Ok je da se tipa koji hladnokrvno uništava brod i ubija kapetana 54. puta i pritom ima probijene šifre broda, pristup kontrolama i naučio je najstrožu vojnu tajnu glavnog broda usred rata, pušta sa zaručnicom? to je kao kazna? Tipa koji preprodaje tribblese, a nebi prodao vojnu tajnu koja može izmijeniti tijek rata? Razmisli, on je doznao sve o brodu po kojem serija ima ime, kapetanu, šiframa - njemu nije resetiran mozak.
Ipak od sf serije ne očekujem radnju na nivou "lud zbunjen normalan". 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kako su propale Zvjezdane staze

Pa malo se bunite da su previše realni što nije u dugu Treka, a sad ne valja duh Treka. Ja bih mu sprašio metak u lubanju prvom prilikom. To nije u duhu Treka i to je ok. :) Ovako je baš naivno Trekovski.

Nope.
6 godina
protjeran
offline
Kako su propale Zvjezdane staze

Meni je zadnja epizoda bila cist ok, jedino sto sam se nadao da ce onaj retardgej, pardon turdgej poginuti

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.10.2017 18:29 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice