Kako je nervozni algoritam izazvao pad funte

poruka: 22
|
čitano: 4.000
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako je nervozni algoritam izazvao pad funte".
15 godina
offline
Kako je nervozni algoritam izazvao pad funte

A ja sam nepuna dva dana prije potrošio 960 funti online jednim klikom  jer sam si brijao da će funta za vikend ići lagano gore. 200 laganih kuna fuć.

Deckard
Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kako je nervozni algoritam izazvao pad funte

Zašto bi itko mislio da funta može ić gore? Britance čeka lagano buđenje, a funtu najvjerojatnije izjednačavanje s eurom.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
neaktivan
offline
Kako je nervozni algoritam izazvao pad funte

samo neka pada.....

HAKOSUKA
Moj PC  
7 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Kako je nervozni algoritam izazvao pad funte

"Protiv njega, i zapravo protiv njegovih programa, dignute su 22 optužbe"

 

Kako moze tuzba biti podignuta protiv programa, pretpostavljam da parafraziras.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako je nervozni algoritam izazvao pad funte

... A dakle jedan novinar jednim člankom može utjecati na tečaj od 10% vrijednosti valute? Toliko čitava naša vlada pa ni narodna banka nemože utjecati na tečaj. Šokantno.

Prilično iščašen sustav moram primjetiti. Vrlo podložan manipulacijama i napuhivanju za kojeg nema sigurnosnih osigurača ni odgovornosti. Jer, eto to je kompjuter. Autopilot.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
10 0 hvala 1
15 godina
offline
Kako je nervozni algoritam izazvao pad funte

znači da funta više nije 0,4536 kg? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
19 1 hvala 0
16 godina
offline
Kako je nervozni algoritam izazvao pad funte

To vam je sad moderno zvat AI, pa ne znam otkud sad samo spominjete algoritam. 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako je nervozni algoritam izazvao pad funte
memulica kaže...

To vam je sad moderno zvat AI, pa ne znam otkud sad samo spominjete algoritam. 

 A kužiš ti to, AI čitao u 7 ujutro uz kavicu Financial times (umjesto wall street journal) i pročita neku crticu da je neko negdje nešto rekao, zagrcne kavu, uspaniči i uz kašalj i suzne Ai oči klikne sell sell sell... i spi*ka onako u minuti, 360 milijardi funti. Pa ovo je scenarij kakav ni u Terminatoru nisu planirali. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Kako je nervozni algoritam izazvao pad funte

neobična pronicljivost.. (bit ću zloban pa reći za Ivnakovića..) i napokon se 'slažem', sa završetkom članka, ''Posao mu je zaraditi''. Tko zna, za x godina mi možda postane omiljen novinar :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.10.2016 19:44 (ihush).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako je nervozni algoritam izazvao pad funte

To se događa kada se informacija šalje od 1 servera do drugog pošto budu drugačiji algoritmi može ih se lako zbuniti. Današnji algoritmi su sve bolji pa se ovakve stvari rijeđe događaju. To nije čudna pojava nažalost.

k
16 godina
neaktivan
offline
Kako je nervozni algoritam izazvao pad funte

"Kao i drugi trgovci, Sarao se koristio tehnologijom koja se naziva high frequency trading."

"Tehnika se naziva „spoofing“."

 

Ja ne znam engleski, molim prevedite mi to na hrvatski.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako je nervozni algoritam izazvao pad funte
1domagoj1 kaže...

..

Ja ne znam engleski, molim prevedite mi to na hrvatski.

 -ma to ti je Ivanković.. (ja bi ti objasnio, ali tad tek ništa ne bi bilo jasno..) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako je nervozni algoritam izazvao pad funte
1domagoj1 kaže...

"Kao i drugi trgovci, Sarao se koristio tehnologijom koja se naziva high frequency trading."

"Tehnika se naziva „spoofing“."

 

Ja ne znam engleski, molim prevedite mi to na hrvatski.

 Što ti piše u potpisu onda?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako je nervozni algoritam izazvao pad funte
i542 kaže...

Što ti piše u potpisu onda?

Ne znam, to vice Worf iz Zvjezdanih staza dok se zabija u drugi brod, a njega volim pa sam to stavio.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
offline
Re: Kako je nervozni algoritam izazvao pad funte

objasnili smo tvoj sig (mada tema nije o tome).. no Ivankovića nismo? Ivanković je recimo lingvista, traži se u novinarstvu i posljednjih mjeseci se nasukao u ITju. Google novinarstvo, nabacivanje termina. Izgubljen (bez ili u prijevodu).

odnosno, sad kad znamo što je domagojev sig, .. možemo znati i što to piše kao spuf ili .. sadržaj komentiranog texta?

 

edit: btw, 1domagoj1-u ne treba prevoditi, zapravo njemu je vjerojatnije razumiljiviji orig.eng termin, npr /root. Ali Ivanković će to povezati s gomoljem krumpira i izradom čipsa, dok će for-next za njega biti za drugog..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.10.2016 23:00 (ihush).
8 godina
offline
Re: Kako je nervozni algoritam izazvao pad funte
77ari kaže...

To se događa kada se informacija šalje od 1 servera do drugog pošto budu drugačiji algoritmi može ih se lako zbuniti. Današnji algoritmi su sve bolji pa se ovakve stvari rijeđe događaju. To nije čudna pojava nažalost.

 Čisto sumnjam. HFT je napravljen tako u ponudi ima najmanji blok vrijednosnica po raznim vrijednostima. Broker, koji je posrednik, obvezan je zakonom za svog klijenta odabrati najpovoljniju ponudu. E to je navlakuša. Nudiš jednu dionicu po najpovoljnijim uvjetima da bi od druge strane izvukao informaciju što on želi. onda mu nudiš po sve većoj i većoj cijeni, a da bi to bio u stanju, moraš imati najbržu vezu pa su se zgrade oko burze jako brzo rasprodale da bi tamo na najmanjoj mogućoj fizičkoj udaljenosti imali locirane servere. Potom se netko sjetio da između šikaga i velike jabuke postoji mogućnost brze zarade puno pojedinačnih centi na puno pojedinačnih transakcija pa je u tu svrhu u najstrožoj tajnosti napravljen gotovo pravocrtni optički vod po posebno "povoljnim" uvjetima korištenja.

 

Odlutah...

 

Drugi su doskočili tome tako da unutar banaka i drugih institucija obavljaju trgovinu u tzv dark poolovima i danas se tamo navodno odvija najveći volumen transakcija tako da je burza tipa NYSE sporedan indikator stanja na tržištu; javna predstava za nas male ovce https://en.wikipedia.org/wiki/Dark_liquidity

 

Ja rekoh
9 godina
protjeran
offline
Re: Kako je nervozni algoritam izazvao pad funte
1domagoj1 kaže...

"Kao i drugi trgovci, Sarao se koristio tehnologijom koja se naziva high frequency trading."

"Tehnika se naziva „spoofing“."

 

Ja ne znam engleski, molim prevedite mi to na hrvatski.

 Nedostaju ti velebni prevodi bugovih pcela radilica besposlena trolcino. Pola se stvari sa engleskog ne moze prevesti jer termini ne postoje u hrvatskom. 

high frequency trading = trgovanje velikom brzinom na burzi

spoofing = podvala, prevara

13 godina
offline
Kako je nervozni algoritam izazvao pad funte

Jel vi to mene zezate il je ovo fakat istina?! Obično se filmovi rade po stvarnim događajima a ne obratno.

Ovo je doslovce prepisano iz onog filma s Juliom Roberts i onim sjedim ljepotanom...Igra novca (Money Monster). Pročitajte si o filmu/pogledajte ga, identična situacija!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kako je nervozni algoritam izazvao pad funte
"ističe ponude koje neposredno prije izvršenja otkaže. To je, prirodno, dopušteno. Sarao je, navodno, na dan udara 2010. uz pomoć algoritma istaknuo i otkazao 19.000 ponuda, a onda se u tom kaosu najbolje snašao. Tehnika se naziva „spoofing“."

Ovakvo igranje s imovinom i sudbinom milijuna ljudi je dozvoljeno kako bi se pojedinci mogli bogatiti.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako je nervozni algoritam izazvao pad funte

 ..

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
12 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Kako je nervozni algoritam izazvao pad funte
glava11 kaže...

 ..

 Glava, jesi vidio tvog avatara u cosplay izdanju
:)
A algoritam je malo nervozan, što sad...



http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako je nervozni algoritam izazvao pad funte
Šta je ovo stvarno tako u svijetu financija? Znao sam da je to sve teški kriminal ali da je baš ovako.. Pazi ti to, algoritam krivo pročitao vijest haha. Strašno. Bankarske glavonje okrenule sve u svoju korist, stvaraju pare iz zraka
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice