Kad će Windows Phone 7.8?

poruka: 21
|
čitano: 3.934
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kad će Windows Phone 7.8?".
12 godina
neaktivan
offline
Kad će Windows Phone 7.8?

Zna li netko koliko je jednostavno aplikaciju pisanu za WP 8 portati na WP 7.8? Da li treba sve pisati ispočetka ili se samo kod prilagodi?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kad će Windows Phone 7.8?

Baš zbog takvih stvari i nije pametno kupovati WP8.

 
1 5 hvala 0
16 godina
offline
Kad će Windows Phone 7.8?

Imam WP7, i bogami necu vise nikada kupovati prve verzije uređaja (WP8, Surface). Fool me once, shame on you, fool me twice ...

Idem malo probati Android uređaje ;)

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
5 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kad će Windows Phone 7.8?
motaro1989 kaže...

Baš zbog takvih stvari i nije pametno kupovati WP8.

Kojih stvari? šta je po tebi dobro kupovat? 

 

Wp 7.8 nije nikakva esencijalna nadogradnja sustava kao što je bio 7.5 Mango, sve što treba windows phonu vec ima u 7.5 Tango ili se može dodatno skinit sa marketa kao nokia navigacija 3, camera exstras, nokia counters itd.

 

Volim citat rasprave od WP jer sudjeluju totalno neiformirani i neiskusni ljudi koji su vidili wp samo na slici ili kod "prijatelja" kako je jedan nedavno došao solit pamet u temi na konto da je WP vidio kod prijatelja i to ništa ne valja.. {#}

11 godina
neaktivan
offline
Kad će Windows Phone 7.8?

Imam Omniu 7 sa Custom romom 7.8 sa XDA (to je zapravo modificirani 7.5), koji ima isti start menu kao i WP8. Telefon leti i stvarno kad gledam androide (slabije od SGSII) kako se muče da rade brzo i stabilno, naprosto mi je to smiješno. Da ne kažem da od kad imam Omniu 7 nisam ga restartao nijednom zbog nekog usporavanja ili blokiranja, dok sam na androidu to morao raditi par puta mjesečno. Sve radi fluidno i bez ikakvih zatrzavanja, najbolji telefon koji sam ikad imao (imao sam iphone 3gs i Desire HD prije toga). A po cijeni su WP telefoni puno povoljniji, samo to je u našim glavama, je**s auto ako nije Golf.

Što se tiče WP7.8, mislim da postojeći korisnici mogu nać verziju custom roma za svoj telefon i koristiti ju bez da se opterećuju sa official updateom.

 
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Kad će Windows Phone 7.8?

Vidim,svi spominju neke custom romove za wp,mislio sam da to još nije moguće. Imam HTC 7 Trophy,i dal postoji mogućnost stavljanja WP 7.8 nadogradnje? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kad će Windows Phone 7.8?

IMHO, najbitnija stvar kod WP8 je novi kernel i mogucnost izvrsavanja nativnih aplikacija, a to nece doci na WP7.8. Taj novi start screen je ok, ali beznacajno u odnosu na sve feature wp8. 

Meni najvise smeta:

- u wp8 i 7.8 nije moguce vidjet listu notifikacija

- wp7.5 aplikacije ne rade fluidno. Da razjasnim, OS-integrirane stvari (People, web, mail,...) rade izvrsno, bolje nego na drugim mobitelima (ios, android), ali 3th party aplikacije (skype, twitter, rowi, 4square, acrobar reader, ...) su po meni trzave, neke vise neke manje, ali opcenito skrolanje liste ne radi fluidno. Bas me zanima kako ce to raditi na wp8! Na starim ios uređajima takvo skrolanje je radilo dobro, znaci ne radi se o nedostatku cpu/gpu procesora ili ram-a. 

- notifikacija na iphone mi dodje u roku 1-2sec, na wp7 u roku par minuta - nikada, bas nikada wp7 nije dobio neku notifikaciju isto brzo kao IP.  Na predstavljanju wp8 nisu nista spomenuli na ovu temu, vidjet cemo u praksi dali radi bolje. 

 

I dalje mislim da WP ima najbolji koncept mobilnog OSa, ali neke detalje treba doraditi, i to me pocelo smetati. Radije bi imao (ruzan) Android, gdje sve radi, nego preljep WP, gdje pola toga radi. 

 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
3 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kad će Windows Phone 7.8?
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kad će Windows Phone 7.8?
Pinbot kaže...

Imam Omniu 7 sa Custom romom 7.8 sa XDA (to je zapravo modificirani 7.5), koji ima isti start menu kao i WP8. Telefon leti i stvarno kad gledam androide (slabije od SGSII) kako se muče da rade brzo i stabilno, naprosto mi je to smiješno. Da ne kažem da od kad imam Omniu 7 nisam ga restartao nijednom zbog nekog usporavanja ili blokiranja, dok sam na androidu to morao raditi par puta mjesečno. Sve radi fluidno i bez ikakvih zatrzavanja, najbolji telefon koji sam ikad imao (imao sam iphone 3gs i Desire HD prije toga). A po cijeni su WP telefoni puno povoljniji, samo to je u našim glavama, je**s auto ako nije Golf.

Što se tiče WP7.8, mislim da postojeći korisnici mogu nać verziju custom roma za svoj telefon i koristiti ju bez da se opterećuju sa official updateom.

Hajd mi molim te objasni ako mozes to sa custom ROM-om 7.8. Imam Mirov tango ROM. E sad vidio sam taj 7.8, koji je neki drugi tip (poloche) izveo na osnovu ovog Miro rom-a, ali za WP 7.8. Medjutim, pise da je BETA. Ne kontam, da li je ROM Beta, ili je WP 7.8 Beta? Odnosno da li je uopste jos uvijek u pitanju BETA? Jednostavno ne mogu se snaci na onom XDA topic-u.

12 godina
offline
Kad će Windows Phone 7.8?

pravi blutu, mass storage, custom ringtone, pravi multitasking, to je ono sto me interesuje da li ce wp 7.8 i wp8 podrzavati, ako to bude podrzavalo, idem na wp os, bas je to ono sto mi najvise treba

noćas mi se LUDUJE, noćas NEMA sna, noćas čašu TORRESA ispijmo do dna!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kad će Windows Phone 7.8?
Indestructible kaže...

pravi blutu, mass storage, custom ringtone, pravi multitasking, to je ono sto me interesuje da li ce wp 7.8 i wp8 podrzavati, ako to bude podrzavalo, idem na wp os, bas je to ono sto mi najvise treba

Sve vec ima davnih dana na unlockanom uređaju.

"Pravi multitasking" gdje se to koristi npr ?

12 godina
offline
Kad će Windows Phone 7.8?

npr u Symbianu, Nokia N9 (MeeGo)

noćas mi se LUDUJE, noćas NEMA sna, noćas čašu TORRESA ispijmo do dna!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kad će Windows Phone 7.8?

Ne, mozda sam se krivo izrazio, koji programi ,za šta ti treba mt?

Ja u tome vidim jedino ekstremno trošenje baterije i tona task killera kao kod androida pošto ne želim razmišljat jel mi nešto ostalo u pozadini ždere bateriju,net/kn itd.. mobitel još uvijek služi kao mobitel za pravi multitasking se koristi komp,laptop

 

15 godina
offline
Kad će Windows Phone 7.8?

Negdje sam pročitao da bi se nadogradnja na 7.8 mogla pojaviti već ovaj vikend?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kad će Windows Phone 7.8?
To bi bilo bas lepo!
Windows Phone 7 FTW
12 godina
neaktivan
offline
Kad će Windows Phone 7.8?

Microsoft ima politiku da sve prijasnje zaboravlja i to mi se jedino ne svidja. Zasto ja na svojoj Lumiji necu moci testirati nativno razvijane aplikacije nego cu morati se zadovoljiti emulatorom. Jos jedan minus im je WP8 SDK koji je hardverski jako zahtjevan.

Imam Lumiu 710 i nije da nisam zadovoljan, ali ima stvari koje bi se trebale popraviti, a to su mogli kroz WP7.8, a ne neke plocice, bas me briga za plocice...

 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Kad će Windows Phone 7.8?

Microsoft je pojeo jedno veliko g*vno s tim što za postojeće uređaje neće biti nadogradnje na v8 jer on tek osvaja tržište i nema šanse da su ovi uređaji preslabi. Istu politiku ima i Android, zbog toga cijenim Apple uređaje jer starije generacije imaju podršku za nove verzije OS-a.

 

Jeste da je OT, ali da li će WP8 donijeti nove featurse ili će WP ostati na nivou dummy telefona od prije nekoliko godina, da nema baš ništa izuzev najosnovnijih opcija?

 

PS:

Ponbot probaj neki od telefona sa Jelly Bean verzijom Androida. Jedan od mojih telefona, Galaxy S, sa Jelly Bean verzijom Cyanogen moda prosto leti. Poredio sam ga sa SGS3 kojeg sam takođe ažurirao na Jelly Bean i neke razlike u brzini nema kod osnovnih operacija. Dobro, trunčicu sporije otvara dialer

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kad će Windows Phone 7.8?
hudo kaže...

IMHO, najbitnija stvar kod WP8 je novi kernel i mogucnost izvrsavanja nativnih aplikacija, a to nece doci na WP7.8. Taj novi start screen je ok, ali beznacajno u odnosu na sve feature wp8. 

Meni najvise smeta:

- u wp8 i 7.8 nije moguce vidjet listu notifikacija

- wp7.5 aplikacije ne rade fluidno. Da razjasnim, OS-integrirane stvari (People, web, mail,...) rade izvrsno, bolje nego na drugim mobitelima (ios, android), ali 3th party aplikacije (skype, twitter, rowi, 4square, acrobar reader, ...) su po meni trzave, neke vise neke manje, ali opcenito skrolanje liste ne radi fluidno. Bas me zanima kako ce to raditi na wp8! Na starim ios uređajima takvo skrolanje je radilo dobro, znaci ne radi se o nedostatku cpu/gpu procesora ili ram-a. 

- notifikacija na iphone mi dodje u roku 1-2sec, na wp7 u roku par minuta - nikada, bas nikada wp7 nije dobio neku notifikaciju isto brzo kao IP.  Na predstavljanju wp8 nisu nista spomenuli na ovu temu, vidjet cemo u praksi dali radi bolje. 

 

I dalje mislim da WP ima najbolji koncept mobilnog OSa, ali neke detalje treba doraditi, i to me pocelo smetati. Radije bi imao (ruzan) Android, gdje sve radi, nego preljep WP, gdje pola toga radi. 

 

Mobitel ti sa WP-om nakon 30 sekundi ide u sleep mode radi ustede baterije ali i dalje rade push notifikacije samo malo  usporeno bas radi sleep mode-a. Inace ako nisi primjetio WIfi ti se gasi nakon 30 sekundi a cellular ostaje upaljen, wifi svakih 2 sata se pali i 'provjerava' dali ima sta novog. Uostalom i ja taj problem imam al eto svida mi se samo sam razocaran sto su brdo stvari stavili na WP8 a nas tko sljivi mamicu im. ( Data sense *__* ).

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kad će Windows Phone 7.8?
knight kaže...
Pinbot kaže...

Imam Omniu 7 sa Custom romom 7.8 sa XDA (to je zapravo modificirani 7.5), koji ima isti start menu kao i WP8. Telefon leti i stvarno kad gledam androide (slabije od SGSII) kako se muče da rade brzo i stabilno, naprosto mi je to smiješno. Da ne kažem da od kad imam Omniu 7 nisam ga restartao nijednom zbog nekog usporavanja ili blokiranja, dok sam na androidu to morao raditi par puta mjesečno. Sve radi fluidno i bez ikakvih zatrzavanja, najbolji telefon koji sam ikad imao (imao sam iphone 3gs i Desire HD prije toga). A po cijeni su WP telefoni puno povoljniji, samo to je u našim glavama, je**s auto ako nije Golf.

Što se tiče WP7.8, mislim da postojeći korisnici mogu nać verziju custom roma za svoj telefon i koristiti ju bez da se opterećuju sa official updateom.

Hajd mi molim te objasni ako mozes to sa custom ROM-om 7.8. Imam Mirov tango ROM. E sad vidio sam taj 7.8, koji je neki drugi tip (poloche) izveo na osnovu ovog Miro rom-a, ali za WP 7.8. Medjutim, pise da je BETA. Ne kontam, da li je ROM Beta, ili je WP 7.8 Beta? Odnosno da li je uopste jos uvijek u pitanju BETA? Jednostavno ne mogu se snaci na onom XDA topic-u.

 

mi7Rom WP7.8 Edition Nokia Mod v2 je 7.5 sa start screenom od 7.8. Taj koristim i radi mrak. Još nema pravog 7.8

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kad će Windows Phone 7.8?
ManDark kaže...

Vidim,svi spominju neke custom romove za wp,mislio sam da to još nije moguće. Imam HTC 7 Trophy,i dal postoji mogućnost stavljanja WP 7.8 nadogradnje? 

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=812 tu imaš za taj uređaj. Kolko vidim ima dosta toga, ali mislim da je ova verzija sa Nokia apps najbolja. Da bi to instalirao, malo procitaj po tom forumu šta sve ima unutra i kako se instalira. Nije to samo plug and play, ali kad napraviš, bit ćeš prezadovoljan.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kad će Windows Phone 7.8?
Shagmans kaže...

Microsoft je pojeo jedno veliko g*vno s tim što za postojeće uređaje neće biti nadogradnje na v8 jer on tek osvaja tržište i nema šanse da su ovi uređaji preslabi. Istu politiku ima i Android, zbog toga cijenim Apple uređaje jer starije generacije imaju podršku za nove verzije OS-a.

 

Jeste da je OT, ali da li će WP8 donijeti nove featurse ili će WP ostati na nivou dummy telefona od prije nekoliko godina, da nema baš ništa izuzev najosnovnijih opcija?

 

PS:

Ponbot probaj neki od telefona sa Jelly Bean verzijom Androida. Jedan od mojih telefona, Galaxy S, sa Jelly Bean verzijom Cyanogen moda prosto leti. Poredio sam ga sa SGS3 kojeg sam takođe ažurirao na Jelly Bean i neke razlike u brzini nema kod osnovnih operacija. Dobro, trunčicu sporije otvara dialer

 

Vjerujem da radi dobro, ali Galaxy S je uređaj koji je za 25% skuplji od Omnie 7, a po svemu je lošiji, koristio sam ga par dana, pa znam. Gledaj recimo Nokiu Lumiu 710, ona ne radi puno sporije od drugih (skupljih) uređaja, a za android ti ipak treba malo jači uređaj da bi radio uredno. Ne bih htio počinjati opet Android/IOS/WP flame war, samo kažem da po mom iskustvu WP uređaji rade odlično na prosječnom hardware-u, zato su i jeftiniji. Supruga je za 0 kuna dobila Samsung galaxy fit i izdržala je s njim točno mjesec dana (zadnjih dana je skoro završio u zidu), otvaranje dialera je trajalo 3 sekunde, a na telefonu je bio sam OS i facebook app. Prodali smo ga preko oglasnika, doplatili smo 200 kuna i kupili joj Omniu 7 - preporod. Mislim da je za nju era Androida gotova{#}

 

Koristio sam sve tri platforme i sa svakom bi čovjek bio zadovoljan, samo meni je osobno žao platiti telefon preko 2500kn, kad za puno manje novaca imam uređaj koji radi ko zmaj.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice