Kaby Lake procesori stižu u četvrtom kvartalu 2016

poruka: 25
|
čitano: 3.779
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kaby Lake procesori stižu u četvrtom kvartalu 2016".
9 godina
offline
Kaby Lake procesori stižu u četvrtom kvartalu 2016

ZEN

SIVE LUBANJE SILOM
Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Kaby Lake procesori stižu u četvrtom kvartalu 2016

5% razlike i nisu mogli dodati vise jezgri. Cuvaju tesku artiljeriju za Zena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kaby Lake procesori stižu u četvrtom kvartalu 2016

isto kao skylake ne vidim tu nikakav napredak osim u nazivu

Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kaby Lake procesori stižu u četvrtom kvartalu

Taman pojeftini skylake :D

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
12 godina
protjeran
offline
Re: Kaby Lake procesori stižu u četvrtom kvartalu
Bitno da grafe rastu na godisnjoj bazi po 50%:), cekam dan kad ce i oni krenut stopama cpu procesora, onda smo najebali iako cpu vec papreno nemoze filati high-end grafe na 1080p rezi..
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kaby Lake procesori stižu u četvrtom kvartalu
Kaby je vec na brodovima i prvi modeli se ocekuju na lageru kroz 15 dana.. tako da ce biti dostupni i pije 4. Kvartala....
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kaby Lake procesori stižu u četvrtom kvartalu 2016

Ništa za pasivno hlađene htpc-jeve??

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Kaby Lake procesori stižu u četvrtom kvartalu 2016

Ja sam stvarno slab poznavatelj pa mi nemojte za zlo uzet pitanje al koja je sad razlika između 6900K koji je nedavno izbačen i ovog 7700K. Jedan sjeda u x99 a ovaj u z170 ili? 8 jezgri jedan i drugi? Planirao sam slagat uskoro konfu al sad mi nije jasno......Hvala

TheVeka
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kaby Lake procesori stižu u četvrtom kvartalu
TheVeka kaže...

Ja sam stvarno slab poznavatelj pa mi nemojte za zlo uzet pitanje al koja je sad razlika između 6900K koji je nedavno izbačen i ovog 7700K. Jedan sjeda u x99 a ovaj u z170 ili? 8 jezgri jedan i drugi? Planirao sam slagat uskoro konfu al sad mi nije jasno......Hvala

 6900k je 8c/16t 140w

7700k je 4c/8t 95w

 

nije isto. i ovisi za što ti treba. ako je samo igre onda 7700k. ako se baviš nekim napredim stvarima, obrada videa, virtualne mašine i takve stvari onda 6900k bez pogovora.

16 godina
offline
Re: Kaby Lake procesori stižu u četvrtom kvartalu
Magnolia_fan kaže...

5% razlike i nisu mogli dodati vise jezgri. Cuvaju tesku artiljeriju za Zena.

Koju tešku artiljeriju jel, jel možda 8/16 Broadwell-E(odavno zastario proc) proc cijene 1000+dolara, koji je nedavno AMD usporedio sa 8/16 Zen CPU.

 

Jedina teška artiljerija je Brodwell-E i7 6950X, a to je 10/20 proc cijene 1700dolara pa eto taman za titulu seoskog lole prve klase.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/amd-seli-stozer/238767.aspx?page=0&jumpto=5013805&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/broadwell-crnom-trzistu/238885.aspx?page=0&jumpto=5017413&sort=asc&view=flat

 

Kad gledam ovu listu Kaby Lake 65WTDP-a procesora, "pa vlasnici sporih i starih i5 2500K ili i7 2600K" več čupaju lovu iz novčanika.Ljudi jednostavno ne mogu dočekat, njihovi pet godina stari procevi su ofucani i da troše struje ko Tamič.

 

 

 

 

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
16 godina
offline
Kaby Lake procesori stižu u četvrtom kvartalu 2016

Ja ne kužim zašto ih i dalje nazivaju i5, i7... x različitih socekta, a slični nazivi, ono nisam baš više u tim vodama, ali odem na oglasnik i vidim netko prodaje i7, vidim cijenu uhu 1000kn onda guglam i vidim da je to model iz 91-e.... baš bezvze :P

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kaby Lake procesori stižu u četvrtom kvartalu

Pa zar clanak u zadnjem paragrafu ne kaze da je i 7700K 8 jezgreni? Taj dio me buni. Misiio sam da su to novi 4 jezgreni. Nista, ostajem na prvotnom planu 8 jezgrenog. 

Hvala

TheVeka
12 godina
offline
Re: Kaby Lake procesori stižu u četvrtom kvartalu
TheVeka kaže...

Pa zar clanak u zadnjem paragrafu ne kaze da je i 7700K 8 jezgreni? Taj dio me buni. Misiio sam da su to novi 4 jezgreni. Nista, ostajem na prvotnom planu 8 jezgrenog. 

Hvala

 Svi modeli u sve tri grupe imaju po četiri jezgre i po 6 MB cache memorije, osim najsnažnijih Core i7-7700K, Core i7-7700 i Core i7-7700T modela koji imaju po osam jezgri (HT).

 

Valjda je mislio 8 tredova, a ne 8 jezgri 

13 godina
offline
Re: Kaby Lake procesori stižu u četvrtom kvartalu
Da, malo su to krivo napisali ali dobro su mislili. Piše u zagradi HT, što znači da su zbrojali logičke jezgre kojih je dvije po svakoj fizičkoj. Uglavnom, procevi su i u ovoj seriji klasika 4core/8thread. Ako te pali 8 jezgri radi užitka, imaš amd fx 8xxx jer za 8 intelovih novijeg datuma pripremi mnogo keša
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kaby Lake procesori stižu u četvrtom kvartalu
ssoul kaže...
Kaby je vec na brodovima i prvi modeli se ocekuju na lageru kroz 15 dana.. tako da ce biti dostupni i pije 4. Kvartala....

 možeš li to nečime potvrditi?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Kaby Lake procesori stižu u četvrtom kvartalu
Mogu ti javiti kada mi stignu na lager ako si zainteresiran. Za sada kako vidim prvi notebooci i desktopi sa Kaby stizu 15.09... samo procesori zadnji tjedan 9.😉
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kaby Lake procesori stižu u četvrtom kvartalu
@kuro
Uskoro bi trebali stići Apollo lake. To bi trebala biti prava stvar za htpc.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kaby Lake procesori stižu u četvrtom kvartalu
Visak kaže...
@kuro
Uskoro bi trebali stići Apollo lake. To bi trebala biti prava stvar za htpc.

 samo nemoj reć da su to one n4000 serija. jača od prijašnje za 5 posto. jer treutno intel u atom seriji jedino ima j1900 i j2900 kao najjači adut. jedino što imaju bolje od toga su i5 i i7 "T" serija koju možeš dobit samo kao oem. ili laptopi ili kineske ludorije za 1500-2000 kuna i više

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kaby Lake procesori stižu u četvrtom kvartalu
Jača 5% od prethodne serije, koja je već bila više nego dovoljno jaka za htpc. Uz to manja potrošnja i hardversko hevc dekodiranje. Sve što ti treba za tu primjenu (osim CECa, ali to je druga priča). Matična s procesorom bi trebala doći ispod 1000 kn.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kaby Lake procesori stižu u četvrtom kvartalu
Visak kaže...
Jača 5% od prethodne serije, koja je već bila više nego dovoljno jaka za htpc. Uz to manja potrošnja i hardversko hevc dekodiranje. Sve što ti treba za tu primjenu (osim CECa, ali to je druga priča). Matična s procesorom bi trebala doći ispod 1000 kn.

 hoću reć j1900 se može još kupit za 500 kuna. ali n3000 i j3000 nema nigdje. a sad dolazi n4000... Di da ja to kupim i da poželim kupit?

 

trenutno samo j1900, amd a4-5000, ili neki iz am1 serije od amd-a.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kaby Lake procesori stižu u četvrtom kvartalu
Ima ih
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kaby Lake procesori stižu u četvrtom kvartalu
Potraži n3700
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kaby Lake procesori stižu u četvrtom kvartalu
dax-lax kaže...
Da, malo su to krivo napisali ali dobro su mislili. Piše u zagradi HT, što znači da su zbrojali logičke jezgre kojih je dvije po svakoj fizičkoj. Uglavnom, procevi su i u ovoj seriji klasika 4core/8thread. Ako te pali 8 jezgri radi užitka, imaš amd fx 8xxx jer za 8 intelovih novijeg datuma pripremi mnogo keša

THNX

 

Video editing i rendering tako da je 6900K izvjestan uskoro

TheVeka
15 godina
offline
Re: Kaby Lake procesori stižu u četvrtom kvartalu
Visak kaže...
Potraži n3700

 jesam ih ja već sve ispretraživao. hrvatska nabava.net nema ništa. vani ima nešto ali ne volim vani kupovat. ako baš nemoram.

13 godina
offline
Re: Kaby Lake procesori stižu u četvrtom kvartalu
TheVeka kaže...
dax-lax kaže...
Da, malo su to krivo napisali ali dobro su mislili. Piše u zagradi HT, što znači da su zbrojali logičke jezgre kojih je dvije po svakoj fizičkoj. Uglavnom, procevi su i u ovoj seriji klasika 4core/8thread. Ako te pali 8 jezgri radi užitka, imaš amd fx 8xxx jer za 8 intelovih novijeg datuma pripremi mnogo keša

THNX

 

Video editing i rendering tako da je 6900K izvjestan uskoro

 Pa nemoj sad tu onda cjepat dlake. Uzmi slobodno neki od vršnih xeon e5 ili e7 i tvoj posao će bit gotov u najkraćem mogućem roku.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice