Ivy Bridge-E ostaje na 6 jezgri?

poruka: 25
|
čitano: 3.082
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ivy Bridge-E ostaje na 6 jezgri?".
12 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge-E ostaje na 6 jezgri?

E za ovo ja krivim AMD. Iako veliki AMDovac, očito je na snazi stagnacija, Intel nema potrebe izbacivati nešto naprednije jer nema konkurencije...

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Ivy Bridge-E ostaje na 6 jezgri?

Volio bih vidjeti postove zagrijanih za AMD prije dvije godine,o velikom Buldozeru koji će "pomesti" Intel..{#}

 
0 7 hvala 0
13 godina
online
Ivy Bridge-E ostaje na 6 jezgri?

Neće Intel nikako dopustiti da Amd padne jer im to nije cilj. Inaće će si morati stvoriti novu konkurenciju u desktop procesorima, što i nije baš jednostavno. Izglednije je da će im ponuditi financijsku ili tehnološku pomoć.

Moj PC  
1 8 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ivy Bridge-E ostaje na 6 jezgri?
dax-lax kaže...

Neće Intel nikako dopustiti da Amd padne jer im to nije cilj. Inaće će si morati stvoriti novu konkurenciju u desktop procesorima, što i nije baš jednostavno. Izglednije je da će im ponuditi financijsku ili tehnološku pomoć.

Zasto ne?Trude se da AMD nestane iz petnih zila, na sve moguce nacine pa i raznim dokazanim prevarama.

iclock2much
13 godina
offline
Re: Ivy Bridge-E ostaje na 6 jezgri?
dax-lax kaže...

Neće Intel nikako dopustiti da Amd padne jer im to nije cilj. Inaće će si morati stvoriti novu konkurenciju u desktop procesorima, što i nije baš jednostavno. Izglednije je da će im ponuditi financijsku ili tehnološku pomoć.

Kakvu si ti sad glupost napisal! {#}

DM
13 godina
online
Ivy Bridge-E ostaje na 6 jezgri?

Kaj je vama. Trudi se intel da ima veću zarada, ali ne smije amd nestati jer im sud neće dopustiti monopol. Malo proučite povijest te dvije firme, pa ćete znat zbog čega je nastao amd. Intel je prepustio dio resursa da se oformi konkurencija

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ivy Bridge-E ostaje na 6 jezgri?
dax-lax kaže...

Kaj je vama. Trudi se intel da ima veću zarada, ali ne smije amd nestati jer im sud neće dopustiti monopol. Malo proučite povijest te dvije firme, pa ćete znat zbog čega je nastao amd. Intel je prepustio dio resursa da se oformi konkurencija

U kojem ti neznanju zivis prijatelju, strasno nesto.

iclock2much
13 godina
online
Ivy Bridge-E ostaje na 6 jezgri?

ne znam jel ovdje netko mene trola ili što? Pa davno je ibm odlučio da intel smije proizvodit x86 procesore, samo ako svoje patente prepusti još jednoj firmi. Tada je to bio amd

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge-E ostaje na 6 jezgri?
dax-lax kaže...

ne znam jel ovdje netko mene trola ili što? Pa davno je ibm odlučio da intel smije proizvodit x86 procesore, samo ako svoje patente prepusti još jednoj firmi. Tada je to bio amd

Ne, priča je išla da je Intel trebao za IBM PC proizvoditi 8088 i 8086 procesore, ali je IBM htio još jednog proizvođača procesora kako ne bi ovisili samo o jednome pa je tako AMD upao u igru. Ta je priča odavno završena i IBM Intelu više ništa ne diktira. Ne postoji nikakav zakon koji diktira da Intel mora imati konkurenciju, postoje samo zakoni koji diktiraju na koje se načine Intel smije natjecati sa postojećom konkurencijom.

 

x86 jest Intelov proizvod, arhitektura koju AMD licencira (licenca se mora obnavljati, ako se ne varam, svakih 10 godina). Intel jest jednom pokušao odbiti obnovu licence AMD-u, pa je AMD na sudu dobio parnicu. Treba napomenuti da se tada AMD već bio računao kao Intelova direktna konkurencija i općenito kao kompanija koja se bavi proizvodnjom x86 procesora, pa je ovakvo otkazivanje licence s Intelove strane u biti bilo nelojalna konkurencija. Pomalo neobična situacija gdje jedna kompanija može jednom svojom odlukom uništiti svu konkurenciju. Sud je rekao da se to ipak ne smije, pa je Intel pribjegao podmuklijim taktikama.

 

http://scocal.stanford.edu/opinion/advanced-micro-devices-inc-v-intel-corp-31610#opinion

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2012 15:57 (rustweaver).
13 godina
offline
Ivy Bridge-E ostaje na 6 jezgri?

Pa lijepo piše da ostaju na 6 jezgri zbog zadanog TDP-a od 130w za stolna računala,i kaj je tu sad amd kriv?Šta će ti miljun jezgri kad ih programi ne znaju iskorištavati.I tih 12 threada je sasvim nego dosta,a za one koji hoće više tu su evga sr2 matične s dva cpu utora i piči buraz.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge-E ostaje na 6 jezgri?

Znači li ovo da je LGA2011 već sad praktički mrtav socket? Ne vjerujem da će bilo koji Haswell ići na njega..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ivy Bridge-E ostaje na 6 jezgri?
rustweaver kaže...
dax-lax kaže...

ne znam jel ovdje netko mene trola ili što? Pa davno je ibm odlučio da intel smije proizvodit x86 procesore, samo ako svoje patente prepusti još jednoj firmi. Tada je to bio amd

Ne, priča je išla da je Intel trebao za IBM PC proizvoditi 8088 i 8086 procesore, ali je IBM pod htio još jednog proizvođača procesora kako ne bi ovisili samo o jednome pa je tako AMD upao u igru. Ta je priča odavno završena i IBM Intelu više ništa ne diktira. Ne postoji nikakav zakon koji diktira da Intel mora imati konkurenciju, postoje samo zakoni koji diktiraju na koje se načine Intel smije natjecati sa postojećom konkurencijom.

 

x86 jest Intelov proizvod, arhitektura koju AMD licencira (licenca se mora obnavljati, ako se ne varam, svakih 10 godina). Intel jest jednom pokušao odbiti obnovu licence AMD-u, pa je AMD na sudu dobio parnicu. Treba napomenuti da se tada AMD već bio računao kao Intelova direktna konkurencija i općenito kao kompanija koja se bavi proizvodnjom x86 procesora, pa je ovakvo otkazivanje licence s Intelove strane u biti bilo nelojalna konkurencija. Pomalo neobična situacija gdje jedna kompanija može jednom svojom odlukom uništiti svu konkurenciju. Sud je rekao da se to ipak ne smije, pa je Intel pribjegao podmuklijim taktikama.

 

http://scocal.stanford.edu/opinion/advanced-micro-devices-inc-v-intel-corp-31610#opinion

A koje su to podmuklije taktike,{#} inače široko raširene opčenito klasično podmičivanje ali je Intel ulovljen s rukama u pekmezu.Nema kaj dobra Intel taktika fučkaj ga, zadržimo i još proširimo svoj dio na tržištu tak da budemo podmitili sve bitne proizvođače kompova da ne koriste AMD procove.{#}

 

Kad se sve to zbroji u praksi, AMD-u ide super s obzirom kakve je sve gadosti Intel radio u prošlosti. Fakat su jadni ovi u Intelu koji bedaki, ulovili se običnog podmičivanja da bi si utvrdili tržišnu poziciju dobra taktika kak su se samo toga sjetili fučkaj ga.{#}{#}

 

http://www.geek.com/articles/chips/amd-vindicated-intel-fined-145-billion-by-eu-for-antitrust-violations-20090513/

 

 

"EU fined Intel Corporation today a record $1.45 billion, which represents 4.15% of the firm’s 2008 total revenue. The fine is for violations relating to anti-competitive practices against its chief x86 competitor, AMD. Intel has three months to pay the fine. Intel was found guilty of (essentially) bribing the top five PC manufacturers to use Intel products, and to not use AMD products.

The EU’s Competition Commissioner, Neelie Kroes, wrote “Intel has harmed millions of European consumers by deliberately acting to keep competitors out of the market for computer chips for many years"

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
12 godina
offline
Re: Ivy Bridge-E ostaje na 6 jezgri?
Zizo kaže...

Pa lijepo piše da ostaju na 6 jezgri zbog zadanog TDP-a od 130w za stolna računala,i kaj je tu sad amd kriv?Šta će ti miljun jezgri kad ih programi ne znaju iskorištavati.I tih 12 threada je sasvim nego dosta,a za one koji hoće više tu su evga sr2 matične s dva cpu utora i piči buraz.

Intel sa danasnjom tehnologijom bez problema stavi 8 jezgri u 130W TDP-a. Nece jer su sami sebi jedina konkurencija. Postoji veliki broj aplikacija koji iskoristavaju threadov koliko im god das i upravo korisnici takvih aplikacija kupuju ovakve procesore i njima definitivno treba veci broj fizickih jezgri. dobit ce ih kad se AMD priblizi trenutnom Intel-ovom sestojezgrasu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge-E ostaje na 6 jezgri?
rambox kaže...

A koje su to podmuklije taktike,{#}

Nisam ni sumnjao da ćeš se javiti. Još se nisam odlučio je li veća grzzijeva ljubav prema Appleu ili tvoja prema AMD-u.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
16 godina
offline
Re: Ivy Bridge-E ostaje na 6 jezgri?
rustweaver kaže...
rambox kaže...

A koje su to podmuklije taktike,{#}

Nisam ni sumnjao da ćeš se javiti. Još se nisam odlučio je li veća grzzijeva ljubav prema Appleu ili tvoja prema AMD-u.

Kad imaš dva suparnika onda si uvijek na strani slabijeg/s manje love tak to ide obično.{#} U situaciji kad ovaj s neusporedivo više love, još usput igra prljavo i namjerno zanemariva neke CPU segmente pa prodaje poluproizvode sve je jasno a kaj se tiče Apple to nikak nije ljubav fučkaj ga.{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge-E ostaje na 6 jezgri?
rambox kaže...

Kad imaš dva suparnika onda si uvijek na strani slabijeg/s manje love tak to ide obično.

Nije ovo vrtić. Ja sam uvijek na strani onoga koji puše u smjeru u kojem bih se ja htio okretati, pa makar taj netko bio beskrupulozni bogati gad ili potpuno suprotno - odrpani prosjak. Manus manum lavat.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
13 godina
offline
Ivy Bridge-E ostaje na 6 jezgri?

Opa, ruka ruku mije.

Razbacujete se sa latinskim frazama i svadate, usput.

iclock2much
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge-E ostaje na 6 jezgri?
zoharbizo kaže...

Razbacujete se sa latinskim frazama i svadate, usput.

Nisam se bez vraga mučio s latinskim u školi, sada mogu malo glumiti pametnjakovića na forumu. Bar neke koristi od tog krepanog jezika... :D

 

...i nitko se ne svađa. Svađe su za ljude koji se povode emocijama, mene ne vode emocije prema kompanijama. Uf, dosta sam oftopičario..

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2012 17:02 (rustweaver).
13 godina
offline
Ivy Bridge-E ostaje na 6 jezgri?

Isto kao i ja, ucio ga da mogu procitati ovaj tvoj post.

A lijepo je i Intel udrio kocnicu kako vidim, ja ocekivao octo core, 16 threadova {#}

iclock2much
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ivy Bridge-E ostaje na 6 jezgri?
rustweaver kaže...
rambox kaže...

Kad imaš dva suparnika onda si uvijek na strani slabijeg/s manje love tak to ide obično.

Nije ovo vrtić. Ja sam uvijek na strani onoga koji puše u smjeru u kojem bih se ja htio okretati, pa makar taj netko bio beskrupulozni bogati gad ili potpuno suprotno - odrpani prosjak. Manus manum lavat.

Ti si izgleda zaboravil Intel komentar,{#} iz daleke povijesti na AMD 64bit X86 Desktop procesore a išlo je u stilu "kome zapravo treba 64bit proc to baš i nije potrebno".Ako si zaboravil šta to znači u praksi, to se zove firma bez vizije kak se ono kaže izvalili su tešku glupost pa ostali živi i nakon određeng vremena eto ipak Pentium4 64bit proca a joj.{#}{#}

 

Ljudi zaboravljaju povijest u praksi,{#} pa onda nikak ne moš imat realan pogled koga šta ide i kak ih se treba okarakterizirat.Povijest se na neki način ponavlja danas, ali sad na vrlo blesav i čudan način Intel ima nekoliko Atom procesora koje misli ubacit u Tablet kompove sa Windows 8. No ti procovi imaju samo dx9 grafičke drivere, u 2012 godini grafička ili GPU sa dx9 driverima je teška budalaština mnogi niti ne znaju za ovaj Intel GPU fijasko a kad im objasniš čudom se čude kak su dugi i široki.{#}{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge-E ostaje na 6 jezgri?
rambox kaže...

Ti si izgleda zaboravil Intel komentar,{#} iz daleke povijesti na AMD 64bit X86 Desktop procesore a išlo je u stilu "kome zapravo treba 64bit proc to baš i nije potrebno"

Zapravo, Intel je htio pokopati potpuno x86 i prijeći na Itanium, tako da je tvoj komentar netočan. 64 bitna verzija x86 arhitekture je procjenjena kao nepotrebna u korist Itanium 64 arhitekture. AMD bi tu debelo popušio da je Intel uspio to progurati pa je brže bolje sklepao 64 bitnu verziju x86 arhitekture igrajući na kartu kompatibilnosti, i tu je dobio. Intel je tako bio prisiljen staviti IA-64 na stranu i plasirati vlastita x86-64 rješenja.

 

Lekcija iz povijesti na stranu, zašto misliš da sam ja na strani Intela? Ja sam samo na jednoj strani, a to je moja vlastita.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
16 godina
offline
Re: Ivy Bridge-E ostaje na 6 jezgri?
rustweaver kaže...
rambox kaže...

Ti si izgleda zaboravil Intel komentar,{#} iz daleke povijesti na AMD 64bit X86 Desktop procesore a išlo je u stilu "kome zapravo treba 64bit proc to baš i nije potrebno"

Zapravo, Intel je htio pokopati potpuno x86 i prijeći na Itanium, tako da je tvoj komentar netočan. 64 bitna verzija x86 arhitekture je procjenjena kao nepotrebna u korist Itanium 64 arhitekture. AMD bi tu debelo popušio da je Intel uspio to progurati pa je brže bolje sklepao 64 bitnu verziju x86 arhitekture igrajući na kartu kompatibilnosti, i tu je dobio. Intel je tako bio prisiljen staviti IA-64 na stranu i plasirati vlastita x86-64 rješenja.

 

Lekcija iz povijesti na stranu, zašto misliš da sam ja na strani Intela? Ja sam samo na jednoj strani, a to je moja vlastita.

Na kojoj si ti strani to je nebitno,{#} ali je poanta iz povjesti jasna a uz to ne trebaju nam poluproizvodi u 2012 godini zapakirani u Windows 8 Tablet paketu sa crvenom mašnom.Da kad je Intel videl da ga AMD tuče sa svojim X86 procovima, ona su htjeli na nekaj drugo okrenut tu je poanta svega nema tu ništ netočno več skroz točno.{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge-E ostaje na 6 jezgri?
rambox kaže...

Da kad je Intel videl da ga AMD tuče sa svojim X86 procovima, ona su htjeli na nekaj drugo okrenut

Itanium je bio u razvoju već sredinom 90-ih.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2012 20:35 (rustweaver).
11 godina
protjeran
offline
Ivy Bridge-E ostaje na 6 jezgri?

Pa u praksi se vidi tko je rox,a tko sux.Vidimo pokupio sam od AMD tabora puno minusa,no činjenica jeste,da su zagriženi AMD-ovci prije koju godini veledobitno prorokovali da će AMD sa Buldozerom zgaziti sve Intelovo.I tada sam pisao da se to neće dogoditi,jerbo,puko umnažanje jezgri,bez softwareske pozadine,nema smisla.I tada sam pokupio minuse..Ne znam što je to u praksi i reali potrebno da Intel napravi da bi tvrdoglavi AMD-ovci shvatili da je AMD samo formalni protubalans Intelu.Od procesora 486 AMD pokušava dostići i prestići Intel,no uspio je samo usavršiti reklamnu pompu,naročito sa onim procesorima koji su brijali brojke,na kojima bi kao Intel trebao raditi da bi imao učinak AMD-a.No ni to nije bitno.Na kraju je tržište odredilo što je tehnološki naprednije,učinkovitije i kvalitetnije,to nužno i košta nešto više.Kreiranjem Sandy Bridgea,AMD je i formalno pokopan,jer je Sandy toliko tehnološki ispoliran,da AMD samo može zijevati na to.AMD će preživjeti,ali nikako kao ravnopravni oponent Intelu,nego će se morati restruktuirati,u skladu sa vijestima od neki dan.Tvrdoglavcima kojim ni to nije jasno,nek i dalje glavudžama lupaju u zid i probaju ga probiti..{#}

 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ivy Bridge-E ostaje na 6 jezgri?
redneck kaže...

Pa u praksi se vidi tko je rox,a tko sux.I tada sam pisao da se to neće dogoditi,jerbo,puko umnažanje jezgri,bez softwareske pozadine,nema smisla.

Od procesora 486 AMD pokušava dostići i prestići Intel,Tvrdoglavcima kojim ni to nije jasno,nek i dalje glavudžama lupaju u zid i probaju ga probiti..

 Pričaš uglavnom bezveze:) Nije AMD bulldozer slabiji zbog manjka "softwareske pozadine",
a "Puko umnažanje jezgri" je AMD radio sa prethodnom serijom Phenom2 X6, a ne ovom, i sasvim je dobro funkcioniralo.
Glede " uvijek pokušava prestići intela ali bezuspješno" samo da spomenem na primjer da Intel

koristi AMD-ov 64 bitni set instrukcija, dakle AMD je prvi imao upotrebljive 64 bitne procesore,

a i prvi dvojezgreni su AMDovi X2 i rasturali Intela. No nebitno. 
Jedina je veza danas to da intel *ere o nekakvom TDP-u,

a ja 6 jezgri i sadašnjem na sandy bridge-eu hladim lakše nego nekad (ocane) 4 jezgre na prvim quadovima.

Dakle, nema tu nikakvog straha da u 130W neće stati 8 jezgri. Možemo biti sretni ako

još nekako ne okljaštre Ivy bridge -e sa manje keša ili slabijom OCabilnošću, jednostavno

ne žele nikuda bježat, i sami sebi praviti konkurenciju. Šteta.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice