Ivy Bridge Celeroni početkom godine

poruka: 9
|
čitano: 2.121
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ivy Bridge Celeroni početkom godine".
16 godina
odjavljen
offline
Ivy Bridge Celeroni početkom godine

Jao, samo da im je trunčica više keša bili bi strava...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Ivy Bridge Celeroni početkom godine
ima li kraja tim celeronima, bio mi je prvi:) davno je to bilo..
15 godina
offline
Re: Ivy Bridge Celeroni početkom godine
Stjepanj kaže...
ima li kraja tim celeronima, bio mi je prvi:) davno je to bilo..

 -nema. Celeron i Pentium su zaštićena imena (vrijedna), intel ih mora konstantno 'ordžavati' (cca 5 godina ako nema proizvoda, konkurencija ima pravo na korištenje imena).

Tako da će uvjek biti neki pentač, uvjek će novi celer biti prethodni pentač, zapravo isti CPU s osakaćenim dijelovima kao keš, mem kontroler i SIMDovi, da nebi bio 'prebrz' u cjenovnom rangu. Često isplativ i dovoljno dobar (pogotovo posljednjih godina kad su CPUi postali zvjeri pa i osakaćen može parirati).

-sadašnji su cijenom cca 300kn vrlo isplativi, nasljednik će biti u tom rangu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Ivy Bridge Celeroni početkom godine
ihush kaže...
 -nema. Celeron i Pentium su zaštićena imena (vrijedna), intel ih mora konstantno 'ordžavati' (cca 5 godina ako nema proizvoda, konkurencija ima pravo na korištenje imena).

Tako da će uvjek biti neki pentač, uvjek će novi celer biti prethodni pentač, zapravo isti CPU s osakaćenim dijelovima kao keš, mem kontroler i SIMDovi, da nebi bio 'prebrz' u cjenovnom rangu. Često isplativ i dovoljno dobar (pogotovo posljednjih godina kad su CPUi postali zvjeri pa i osakaćen može parirati).

-sadašnji su cijenom cca 300kn vrlo isplativi, nasljednik će biti u tom rangu.

 Kao i SB modeli tipa SB G530 biti ce jako dobri ako budu skuplji od SB Celerona koliko su i bolji, iako cisto sumnjam u to.

Ovo su super HTPC procesori za zvakanje fimova i surfanje na integrirci u kompletu sa nekom okej H61 plocom, ali ce u pocetku biti preskupi.

iclock2much
15 godina
offline
Re: Ivy Bridge Celeroni početkom godine
zoharbizo kaže...
..

Ovo su super HTPC procesori za zvakanje fimova i surfanje na integrirci u kompletu sa nekom okej H61 plocom, ali ce u pocetku biti preskupi.

 -neće bit preskupi, tj intel uvjek izbacuje s istom cijenom, tak će koštati 37-43-47-53 .. $ (prap.mal.prod.cj.). grubo 200-300kn, + naši trgvovci +100.

bit će kalsičan nasljednik npr G620, smanjen keš, undervoltan-downclockan time i hladan... (pravi HTPCjčić) koj btw može biti sporedan za žvakanje filmova jer to radije prepustim klasičnoj VGA (samo što sad VGA nije neophodna) ATI-nVidia, jer kućno računalo treba služiti i zabavi (čitaj, igranju). Već je posljednji-trenutni G540 sasvim dobar..

Treba stvar gledati iz druge perspektive, dali bi itko normalan u HTPC stavio npr i7-CPU i zašto, kad za cijenu tog CPUa može imati čitav sistem s jačom VGA... dok u lowendu je dovoljno dobar za gladak rad nekog uredskog PCja. Idealan, svaka bi ga majka za zeta... (tih, jeftin, radi).

- Srećom (za sad) je intel odustao od čupanja još pokoje nožice u socketu (s1150).

 

za nas ostale pikzibnere ostaju oni 'pravi' CPUi jer mi znamo zašto smo iskeširali BDP za (beskoristan) hardware. (jednako kao kod automobila, žene su pametnije, pa čak i blajhane plavuše). Eto upravo uživam u blagodatima keša i AVXa koje mi moje silikonsko čedo omogućava, ugodno grijem ručice tipkajući naravno i FireGL tomu pripomaže. MasterCard + muški mozak.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Ivy Bridge Celeroni početkom godine

Slazem se sa svime osim sa izjavom vezanom za cijenu, nece biti bas bajna :)

iclock2much
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge Celeroni početkom godine

 

vrlo zanimljiv post kolega ihush {#}

xfact
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2012 10:44 (=xfact=).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Ivy Bridge Celeroni početkom godine
=xfact= kaže...

 

vrlo zanimljiv post kolega ihush {#}

ihush je živa legenda ovog foruma. i kao čovjek i kao stručnjak.

Po mudrosti Nestor, po genijalnosti Sokrat, po umjetnosti Vergilije. Zemlja pokriva, narod plače, a Olimp ga ima
13 godina
offline
Ivy Bridge Celeroni početkom godine

Kad smo vec kod toga ovo odradi vrhunsku ulogu

G530

HD7750

2GB DDRIII

Ovo drzi MS300 xD

iclock2much
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice