Čitajte Bug u HTML5 pregledniku!

poruka: 25
|
čitano: 3.828
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Čitajte Bug u HTML5 pregledniku!".
9 godina
neaktivan
offline
Čitajte Bug u HTML5 pregledniku!
fenomenalno, prekinuo sam pretplatu jer mi digitalna arhiva nije imala smisla jer ne radi nit na mobu nit na tabletu android, a radi nje sam bio i uzeo na pocetku pretplatu posto sam stalno na putu, no sad s ovim smo opet "na starom" u naravno pozitivnom smislu... sada na html5 jos samo fali neki vid full screena jer je i dalje na mobu tesko listat i citat, i dalje se sve vidi kroz tipican browser... ili to ili dajte neki pdf... kako god, sigurno se vracam ko pretplatnik cim navedeno profunkcionira!
Moj PC  
15 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Čitajte Bug u HTML5 pregledniku!

Jako lipo izgleda, sve radi vise manje u redu, tako da je to vise nego dobro odradjen posao. Ipak, mislim da bi bilo potrebno dodati jednu funkcionalnost u full-screen prikaz, a to je okretanje stranica pomocu tipki na tipkovnici, koje (bar u Chromeu) ne radi, a home i end bi mogli ic na prvu/zadnju stranu. Sto kazete? 

 
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Čitajte Bug u HTML5 pregledniku!

Je li normalno da mi kotačić miša u isto vrijeme skrola i zumira? Mogli biste to možda poboljšati.

 

Btw, ovo mi se vrti u sredini stranice već 10 minuta I jako počne štekati u nekom trenu, kliknem na sljedeću stranicu i jedna se pokušava odlistati već minutu. U Firefoxu na Win 8.1, nekakav i3 laptop. Ovako na prvu mi se čini malo bugovito i dosta sporo. Možda je do oblačnog dana.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.7.2016 10:26 (Mirko935).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Čitajte Bug u HTML5 pregledniku!
tomislav_oxy kaže...
fenomenalno, prekinuo sam pretplatu jer mi digitalna arhiva nije imala smisla jer ne radi nit na mobu nit na tabletu android, a radi nje sam bio i uzeo na pocetku pretplatu posto sam stalno na putu, no sad s ovim smo opet "na starom" u naravno pozitivnom smislu... sada na html5 jos samo fali neki vid full screena jer je i dalje na mobu tesko listat i citat, i dalje se sve vidi kroz tipican browser... ili to ili dajte neki pdf... kako god, sigurno se vracam ko pretplatnik cim navedeno profunkcionira!

Da, teško je čitati na mobitelu. Možda bi bilo bolje da naprave aplikaciju za Android.

Mirko935 kaže...

Je li normalno da mi kotačić miša u isto vrijeme skrola i zumira? Mogli biste to možda poboljšati.

 

Btw, ovo mi se vrti u sredini stranice već 10 minuta I jako počne štekati u nekom trenu, kliknem na sljedeću stranicu i jedna se pokušava odlistati već minutu. U Firefoxu na Win 8.1, nekakav i3 laptop. Ovako na prvu mi se čini malo bugovito i dosta sporo. Možda je do oblačnog dana.

Ovaj bug sa zumiranjem i scrollom sam baš htio prijaviti. 

Što se tiče ovog učitavanja, ako imaš ad blocker pokušaj ga ugasiti pa probaj ponovno.

 

Evo još jednog buga. Kada hoću povećati neki dio časopisa, prvo krene učitavati i onda se pojavi bijela stranica, a nakon još nekoliko sekundi nestane i susjedna.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.7.2016 10:35 (Marko :D).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Čitajte Bug u HTML5 pregledniku!
Marko :D kaže...

Ovaj bug sa zumiranjem i scrollom sam baš htio prijaviti. 

Što se tiče ovog učitavanja, ako imaš ad blocker pokušaj ga ugasiti pa probaj ponovno.

 

Evo još jednog buga. Kada hoću povećati neki dio časopisa, prvo krene učitavati i onda se pojavi bijela stranica, a nakon još nekoliko sekundi nestane i susjedna.

 Mislim da nije do toga, ali sad ga ne mogu ponovo natjerati da se tako zašteka. A nemam baš vremena pola dana isprobavati :)

 

Otkrio i ja još jedan bugić. Ako se brzo prolista nekoliko stranica (stisne gumb za sljedeću ponovo prije nego se okrene do kraja) zna se dogoditi da napravi animaciju kao da lista u drugu stranu.

 

A zašto ne napravite jednostavno u pdf-u pa svatko gleda kako hoće? Zbog piratluka?

8 godina
neaktivan
offline
Čitajte Bug u HTML5 pregledniku!

Još jedan čavao u lijes flasha...

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Čitajte Bug u HTML5 pregledniku!

Koji je smisao ovoga? Zašto bi netko plaćao da na ekranu čita u JPG skeniranu verziju papirnatih novina? Koja je prednost toga i koji točno problem to riješava? Ako već radite digitalno izdanje, onda ga napravite tako da bude prilagođeno i koristi prednosti medija na kojem se čita, dakle ekrana. Skenirana verzija papirnatog izdanja - bez obzira jel preglednik koristi HTML5, HTML4, PDF, Silverlight ili bilo koju drugu fancy tehnologiju - je na ekranu potpuno besmislena, neupotrebljiva i mukotrpna za dulje korištenje. Zašto sadržaj (dakle članke) jednostavno ne publicirate kao obične web stranice (dakle kao ostatak BOLa)? Što se mene tiče promašili ste ceo fudbal i ne pada mi na pamet da plaćam za takvo što.

 
14 1 hvala 2
13 godina
offline
Čitajte Bug u HTML5 pregledniku!

Kao dugogodišnji (vjerni) pretplatnik Buga te sestrisnog časopisa Mreža, moram izraziti negodovanje. Ono sve vezuje uz Bug [2], tj, zašto mi koji smo pretplatnici ne bi dobili tiskano izdanje na svoje kućne adrese?

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Čitajte Bug u HTML5 pregledniku!

Meni se u Firefoxu preglednik ponaša kao iscrpljeni maratonac. Neprestano se freeza na nekoliko sekundi.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Čitajte Bug u HTML5 pregledniku!
RobertS kaže...

Koji je smisao ovoga? Zašto bi netko plaćao da na ekranu čita u JPG skeniranu verziju papirnatih novina? Koja je prednost toga i koji točno problem to riješava? Ako već radite digitalno izdanje, onda ga napravite tako da bude prilagođeno i koristi prednosti medija na kojem se čita, dakle ekrana. Skenirana verzija papirnatog izdanja - bez obzira jel preglednik koristi HTML5, HTML4, PDF, Silverlight ili bilo koju drugu fancy tehnologiju - je na ekranu potpuno besmislena, neupotrebljiva i mukotrpna za dulje korištenje. Zašto sadržaj (dakle članke) jednostavno ne publicirate kao obične web stranice (dakle kao ostatak BOLa)? Što se mene tiče promašili ste ceo fudbal i ne pada mi na pamet da plaćam za takvo što.

 Valjda ciljaju na to da imaš osjećaj kao da čitaš papirnato izdanje, nostalgija i to. Ali slažem se, definitivno bi bilo najbolje da izgleda kao ostatak sajta, ovo je nepraktično za čitati kako god okreneš. U tim bih slučaju čak razmislio da ponovo počnem kupovati BUG.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Čitajte Bug u HTML5 pregledniku!
Mirko935 kaže...
RobertS kaže...

Koji je smisao ovoga? Zašto bi netko plaćao da na ekranu čita u JPG skeniranu verziju papirnatih novina? Koja je prednost toga i koji točno problem to riješava? Ako već radite digitalno izdanje, onda ga napravite tako da bude prilagođeno i koristi prednosti medija na kojem se čita, dakle ekrana. Skenirana verzija papirnatog izdanja - bez obzira jel preglednik koristi HTML5, HTML4, PDF, Silverlight ili bilo koju drugu fancy tehnologiju - je na ekranu potpuno besmislena, neupotrebljiva i mukotrpna za dulje korištenje. Zašto sadržaj (dakle članke) jednostavno ne publicirate kao obične web stranice (dakle kao ostatak BOLa)? Što se mene tiče promašili ste ceo fudbal i ne pada mi na pamet da plaćam za takvo što.

 Valjda ciljaju na to da imaš osjećaj kao da čitaš papirnato izdanje, nostalgija i to. Ali slažem se, definitivno bi bilo najbolje da izgleda kao ostatak sajta, ovo je nepraktično za čitati kako god okreneš. U tim bih slučaju čak razmislio da ponovo počnem kupovati BUG.

S nostalgijom ili bez, papirnato izdanje informatičkih novina u 21. stoljeću je potpuno besmisleno. 100% ciljane populacije takvih novina posjeduje barem jedno računalo/tablet/smartphone i internet i ne vidim racionalnog razloga čemu držati papirnato izdanje na životu. Ja sam tiskano izdanje nekog časopisa zadnji put kupio prije više od 10 godina i zaista ne znam što bi se moralo desiti da ikad više u životu kupim bilo kakve papirnate novine, uključujući i pseudo-digitalizirane papirnate novine poput ove Bugove kreacije. Posebno kad se uzme u obzir da barem 70% sadržaja tih papirnatih novina čine direktne i indirektne reklame kojima se između ostalog financiraju troškovi tiska i distribucije.

8 godina
odjavljen
offline
Čitajte Bug u HTML5 pregledniku!

Teško mi je bilo komentirati ovo. Nisam pretplatnik Buga, a i poklonili ste nam dva digitalna primjerak besplatno, pa mi nekako nije pristojno prigovarati.

 

Ali dao bih jedan prijedlog. Inače sam pretplatnik MAKE časopisa, i oni su odlično riješili digitalne primjerke. "Listanje" stranica, format i kao šlag na torti-mogućnost da pretplatnik skine PDF ili čak direktno isprinta kompletan časopis. Ako imate nekoga u redakciji da je pretplaćen na MAKE, zamolite ga da Vam pokaže kako sve izgleda.

 

Vaše riješenje nije loše, ali efekt listanja je totalno nepotreban i nije mi jasno zašto ja na 24" FHD monitoru moram zumirati ili nabiti glavu 30 cm od monitora da bih mogao pročitati časopis.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Čitajte Bug u HTML5 pregledniku!
RobertS kaže...

S nostalgijom ili bez, papirnato izdanje informatičkih novina u 21. stoljeću je potpuno besmisleno. 100% ciljane populacije takvih novina posjeduje barem jedno računalo/tablet/smartphone i internet i ne vidim racionalnog razloga čemu držati papirnato izdanje na životu. Ja sam tiskano izdanje nekog časopisa zadnji put kupio prije više od 10 godina i zaista ne znam što bi se moralo desiti da ikad više u životu kupim bilo kakve papirnate novine, uključujući i pseudo-digitalizirane papirnate novine poput ove Bugove kreacije. Posebno kad se uzme u obzir da barem 70% sadržaja tih papirnatih novina čine direktne i indirektne reklame kojima se između ostalog financiraju troškovi tiska i distribucije.

 

Me Too.

Sad već punih 16. godina nisam kupio informatički časopis. Do tada sam bio vjeran(ovisan) konzument BUGa. Stvarno ne znam što bi to mogao pročitati u bilo kojem(domaćem ili stranom) inf. časopisu a da na netu isto to neću pročitati u 1001. verziji što sažetije, što opširnije, zavisno o trenutnom raspoloženju i slobodnom vremenu.

Vrijeme tiskanih medija je prošlo, istina bilo je lijepo dok je trajalo.

I da parafraziram jednu staru So Long paper BUG, and Thanks for All the Fish.

15 godina
offline
Čitajte Bug u HTML5 pregledniku!

Krasno, sad mogu listati slike kao da kak ti listam časopis, ali na kompu.

I to još radi super glatko bez zastajkivnja i bez plugina. Još samo da koji gif uleti

Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Čitajte Bug u HTML5 pregledniku!

Budite vi Bug Online, odsada pa nadalje besplatni!  

Zemlja je kuća slika, a srce čovjeka je riznica prizora života koji poput slika prolaze ljudskom sviješću, te čovjek živi i pati poput glumca, a uči poput gledatelja.
 
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Čitajte Bug u HTML5 pregledniku!
RobertS kaže...

Koji je smisao ovoga? Zašto bi netko plaćao da na ekranu čita u JPG skeniranu verziju papirnatih novina? Koja je prednost toga i koji točno problem to riješava? Ako već radite digitalno izdanje, onda ga napravite tako da bude prilagođeno i koristi prednosti medija na kojem se čita, dakle ekrana. Skenirana verzija papirnatog izdanja - bez obzira jel preglednik koristi HTML5, HTML4, PDF, Silverlight ili bilo koju drugu fancy tehnologiju - je na ekranu potpuno besmislena, neupotrebljiva i mukotrpna za dulje korištenje. Zašto sadržaj (dakle članke) jednostavno ne publicirate kao obične web stranice (dakle kao ostatak BOLa)? Što se mene tiče promašili ste ceo fudbal i ne pada mi na pamet da plaćam za takvo što.

 Ali od kud lova? Pogotovo kada svi koriste adblocker.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
12 godina
offline
Re: Čitajte Bug u HTML5 pregledniku!
GNU+Linux kaže...

 Ali od kud lova? Pogotovo kada svi koriste adblocker.

Od in app paymenta po broju ili godišnjoj pretplati. Neka se sadržaj lijepo prilagođava veličini ekrana i izvrsno! Misilm da ima jako puno ljudi kojima je tlaka kupovati tiskana izdanja te bi više voljeli digitalni oblik, ali ne da moraš stalno scrolati po ekranu jer nije responzivni tekst vec jpg / pdf. No neka se korisnici izjasne što preferiraju - u kakvom bi izdanju najradije kupili Bug:

 

 

7 U tiskanom izdanju
0 U digitalnom izdanju (pdf/jpg)
15 U digital. izdanju(responsive)
2 Kupujem Bug bez obzira
12 godina
offline
Re: Čitajte Bug u HTML5 pregledniku!
GNU+Linux kaže...
RobertS kaže...

Koji je smisao ovoga? Zašto bi netko plaćao da na ekranu čita u JPG skeniranu verziju papirnatih novina? Koja je prednost toga i koji točno problem to riješava? ...

 Ali od kud lova? Pogotovo kada svi koriste adblocker.

Nije sve u lovi, ali unatoć tome danas se mnogi iz petih žila trude dokazati suprotno.

Jednom davno mogao si "surfati" a da ti nisu svako malo iskakale reklame i što je najbolje nisam siguran da je danas, sa svom tom lovom od reklama, sadržaj imalo kvalitetniji.

15 godina
offline
Re: Čitajte Bug u HTML5 pregledniku!
Jos samo treba napraviti nesto da se lijepo moze citati na android smartphonima :)
Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje. (N. Tesla)
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Čitajte Bug u HTML5 pregledniku!
GNU+Linux kaže...
RobertS kaže...

Koji je smisao ovoga? Zašto bi netko plaćao da na ekranu čita u JPG skeniranu verziju papirnatih novina? Koja je prednost toga i koji točno problem to riješava? Ako već radite digitalno izdanje, onda ga napravite tako da bude prilagođeno i koristi prednosti medija na kojem se čita, dakle ekrana. Skenirana verzija papirnatog izdanja - bez obzira jel preglednik koristi HTML5, HTML4, PDF, Silverlight ili bilo koju drugu fancy tehnologiju - je na ekranu potpuno besmislena, neupotrebljiva i mukotrpna za dulje korištenje. Zašto sadržaj (dakle članke) jednostavno ne publicirate kao obične web stranice (dakle kao ostatak BOLa)? Što se mene tiče promašili ste ceo fudbal i ne pada mi na pamet da plaćam za takvo što.

 Ali od kud lova? Pogotovo kada svi koriste adblocker.

Kao i dosad, od pretplatnika. BOL ovakav kakav je bi ostao besplatan, a ono što je dosad dolazilo u tiskanom izdanju bi bilo dostupno samo pretplatnicima.

10 godina
offline
Čitajte Bug u HTML5 pregledniku!

Okušao sam čitati papirnati Bug u vašem digitalnom izdanju i meni se jako sviđa.

Samo da postanem pretplatnik, pa ću moći uživati pored papirnatog izdanja i u eletroničkom Bug.

Kako god bilo, Bug kupujem bez obzira kako izlazio. Kao i časopis Mreža.

 

Bug i online, rula nadmoćno.

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
online
Re: Čitajte Bug u HTML5 pregledniku!
Marko :D kaže..

Jučer prijavio bug Miri na PP jer nisam htio da se vidi javno, ali eto. 

 

Ovo je isti slučaj kao i kod nekih drugih tehnologija za pregled (recimo onih u flash-u) znaći ovo nije nista novo.

 

Mislim se oni prvo trebaju sami dogovoriti što žele nama ponuditi i koliko stvarno to žele zaštiti.

 

Da se mene pita, a ne pita :), ja ti prebacio dohvaćanje sadržaja na websocket preko SSL-a.

Otvaranje socketa samo za je za pretplatnike, a pošto nemaju teksta ostanu zapravo samo slike koje bi kriptirao recimo AES-om

pa bi ih na klijentu dekripitirao (znam samo treba doci do kljuca i to je slabost, ali to se može tako zakomplicirati da ih večina odustane, a može se i često mijenjati, algoritam, kljuc, proces razmjene itd.. ili birati random metodom).

Weboscket je full duplex pa mogu cijelo vrijeme pratiti sto se događa s DOM-om, javascriptom, da li netko postavio breakpoint

tj. webscoket nije dobio response svakih 500ms zbog breakpoint itd....

Snifanjem SSL prometa + kriptirani sadrzaja, preko mreže ne bi se mogao kopirati tj. koristiti bez kljuca.

Na strani browsera ne bi radio cache sadržaja tako da bi relativno mogao to sve malo bolje zaštiti nego što je sad.

 

 

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Čitajte Bug u HTML5 pregledniku!

Uf al će se netko naskenirat,usput odlično napravljeno 

French Car Mafia EST.2016
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Čitajte Bug u HTML5 pregledniku!
Ti čavli se zabijaju već godinama a nikako da lijes bude gotov :)
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
8 godina
neaktivan
offline
Re: Čitajte Bug u HTML5 pregledniku!
AA-d00d kaže...
Ti čavli se zabijaju već godinama a nikako da lijes bude gotov :)

 Postati će nešto kao COBOL.

NItko ga više ne koristi, ali postoji neko računalo skriveno duboko u državnoj upravi koje još uvijek sprema na magnetskim vrpcama i koristi COBOL.

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2016 23:40 (GNU+Linux).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice