Isprobali smo drugačiji mobitel: LG G5

poruka: 24
|
čitano: 6.458
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Isprobali smo drugačiji mobitel: LG G5".
16 godina
offline
Isprobali smo drugačiji mobitel: LG G5

To je to!

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
1 5 hvala 0
14 godina
offline
Isprobali smo drugačiji mobitel: LG G5

Nis posebno prvo bezlican dizajn, drugo mala baterija, trece nema amoled

 

Samsung S6 Edge+
Moj PC  
5 22 hvala 0
16 godina
offline
Isprobali smo drugačiji mobitel: LG G5

KOMA!

Umjesto da svi novi modeli dolaze sa min 4000mAh baterijom neki još izbacuju sa 2800mAh.

A i Samsung je usro motku, već treća generacija sa 5.1 inčnim ekranom i koma dizajnom i baterijom jačom za 150mAh, WOOOOW.

Umjesto da glupani slušalu feedback potrošača oni seru kvake.

Muka mi je.

 

 

Hot Rodney
 
9 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Isprobali smo drugačiji mobitel: LG G5
pasko kaže...

Nis posebno prvo bezlican dizajn, drugo mala baterija, trece nema amoled

 

A S7 je zato ogroman napredak i korak dalje u odnosu na S6 jel?

 

 

Lol....

 

 

Najbolje mi je ovo nema AMOLED. Zašto je to minus? Ne daj bože da ću za 20 godina imat sve u OLEDu. Imam ga sad na Nexusu 6P i dobim lagani popizditis. Bavim se fotografijom i jednostavno ne mogu prikazati fotke klijentima na telefonu, već 

moram ih prebaciti na iPad da dobiju vjerniji prikaz. Lica precrvena, nijanse ljubičaste i plave se stapaju u jednu itd.

 

Ovaj Quantum IPS ima 99-100% sRGB pokrivenost i vjerojatno najtočniji prikaz boja.

 

 

AMOLEDi to nemaju, jedina prednost im je ta crna boja, ali očito se uz local dimming na IPSu i ta niska potrošnja može riješiti samoosvjetljavajućim pikselima. To je inovacija. OLED je star pojam.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
9 godina
protjeran
offline
Isprobali smo drugačiji mobitel: LG G5

meni se čini kako je isključivo novinarima zabranjen automatski ispravak teksta, svi drugi taj fičr imaju uključen na svojim uređajima

 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Isprobali smo drugačiji mobitel: LG G5

od svih mogućih tih blesifona dalo bi se načiniti jedan pošten, u kojem bi bilo sve kak treba (od baterije s barem 10000 MAh nadalje). no čini se kako nikome nije u interesu načiniti dobrog frankensteina. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 8 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo drugačiji mobitel: LG G5
Svaka čast LG na inovaciji :)
Vec vidim kako ce šrotfon ukrasti ideju :D
 
0 5 hvala 0
12 godina
offline
Re: Isprobali smo drugačiji mobitel: LG G5
Exploder kaže...

KOMA!

Umjesto da svi novi modeli dolaze sa min 4000mAh baterijom neki još izbacuju sa 2800mAh.

A i Samsung je usro motku, već treća generacija sa 5.1 inčnim ekranom i koma dizajnom i baterijom jačom za 150mAh, WOOOOW.

Umjesto da glupani slušalu feedback potrošača oni seru kvake.

Muka mi je.

 

 

 Za bateriju se slažem,ali što fali 5.1" display,što ti je malo??Što dijagonala se treba sa svakim modelom povečavat??

Moram priznat ovako na slikama poprilično bezličan telefon!!Ali stvarno mi nisu jasni za tako malu bateriju,skoro sve koje poznajem žude za večim kapacitetom više od svega!!

AUDIOFIL
13 godina
offline
Re: Isprobali smo drugačiji mobitel: LG G5
Mitch kaže...
pasko kaže...

Nis posebno prvo bezlican dizajn, drugo mala baterija, trece nema amoled

 

A S7 je zato ogroman napredak i korak dalje u odnosu na S6 jel?

 

 

Lol....

 

 

Najbolje mi je ovo nema AMOLED. Zašto je to minus? Ne daj bože da ću za 20 godina imat sve u OLEDu. Imam ga sad na Nexusu 6P i dobim lagani popizditis. Bavim se fotografijom i jednostavno ne mogu prikazati fotke klijentima na telefonu, već 

moram ih prebaciti na iPad da dobiju vjerniji prikaz. Lica precrvena, nijanse ljubičaste i plave se stapaju u jednu itd.

 

Ovaj Quantum IPS ima 99-100% sRGB pokrivenost i vjerojatno najtočniji prikaz boja.

 

 

AMOLEDi to nemaju, jedina prednost im je ta crna boja, ali očito se uz local dimming na IPSu i ta niska potrošnja može riješiti samoosvjetljavajućim pikselima. To je inovacija. OLED je star pojam.

 Jel imaš uključen sRGB u developer opcijama? Jer bezveze kukaš kad se ekran smatra najboljim (najtočnijim). Pogotovo važi za Samsungove u Basic mode-u

 

http://www.anandtech.com/show/9820/the-google-nexus-6p-review/5

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2016 18:45 (zuper).
15 godina
odjavljen
offline
Isprobali smo drugačiji mobitel: LG G5

Ček, kad skidaš poklopac, mobitel mora biti ugašen (vidim da baterija izlazi s poklopcem)? Koja je onda poanta dodataka? Vraćamo se u rane 90-e?

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
4 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo drugačiji mobitel: LG G5

No app drawer, pa katastrofa. Ovako ispada kopija iPhona koji mi nije nešto. Razbacali se novim vanjskim dodacima, a onda telefon uklještrili softverski. Posve loše izbalansiran uređaj.

 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Isprobali smo drugačiji mobitel: LG G5
Mitch kaže...
pasko kaže...

Nis posebno prvo bezlican dizajn, drugo mala baterija, trece nema amoled

 

A S7 je zato ogroman napredak i korak dalje u odnosu na S6 jel?

 

 

Lol....

 

 

Najbolje mi je ovo nema AMOLED. Zašto je to minus? Ne daj bože da ću za 20 godina imat sve u OLEDu. Imam ga sad na Nexusu 6P i dobim lagani popizditis. Bavim se fotografijom i jednostavno ne mogu prikazati fotke klijentima na telefonu, već 

moram ih prebaciti na iPad da dobiju vjerniji prikaz. Lica precrvena, nijanse ljubičaste i plave se stapaju u jednu itd.

 

Ovaj Quantum IPS ima 99-100% sRGB pokrivenost i vjerojatno najtočniji prikaz boja.

 

 

AMOLEDi to nemaju, jedina prednost im je ta crna boja, ali očito se uz local dimming na IPSu i ta niska potrošnja može riješiti samoosvjetljavajućim pikselima. To je inovacija. OLED je star pojam.

 Mitch, ovo je već treća tema na kojoj postaš o S7 i u svakoj blatiš po njemu, a još si na prvoj napisao "over and out". Ajde lijepo poslušaj samoga sebe i postupi kako si obećao. 

 

OK, svijet je skužio da se ne ložiš na Samsung. Ponavljaš se. 

 

Eno ti ATJ lučko na svim iPhone temama pa s njim raspravljaj.

jaska jaska jaskaja
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo drugačiji mobitel: LG G5
SMECHAR kaže...

No app drawer, pa katastrofa. Ovako ispada kopija iPhona koji mi nije nešto. Razbacali se novim vanjskim dodacima, a onda telefon uklještrili softverski. Posve loše izbalansiran uređaj.

 NOVA LAUNCHER FTW

9 godina
protjeran
offline
Re: Isprobali smo drugačiji mobitel: LG G5
SMECHAR kaže...

No app drawer, pa katastrofa. Ovako ispada kopija iPhona koji mi nije nešto. Razbacali se novim vanjskim dodacima, a onda telefon uklještrili softverski. Posve loše izbalansiran uređaj.

 postoji app drawer

 

15 godina
offline
Re: Isprobali smo drugačiji mobitel: LG G5
KRISTIJANJE kaže...

 Napisao sam u onu temu...zašto ste vi onda došli u LG?


Ja sam bivši vlasnik S6 Edge, Note 5, Note 3, Note 2....

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
15 godina
offline
Re: Isprobali smo drugačiji mobitel: LG G5
zuper kaže...

 Jel imaš uključen sRGB u developer opcijama? Jer bezveze kukaš kad se ekran smatra najboljim (najtočnijim). Pogotovo važi za Samsungove u Basic mode-u

 

http://www.anandtech.com/show/9820/the-google-nexus-6p-review/5

 To je opcija mijenjanja profila boja u kojem se prikazuje...kao da odes u Photoshop i prebacis se iz Adobe RGB u sRGB. Vidiš drugačiju sliku, ali to radi softver, a ne hardver.

 

To nema apsolutno nikakve veze s ekranom...kalibracija ekrana preko roota i Elemental X (ono čim se bavim) je već prava kalibracija, ali jednostavno to nije to. Morao bih dekontrastirati i desaturirati ekran, a time se gubi na kvaliteti prikaza svega onog što je bilo u redu prikazano.

 

Ali na daleko od svega - naprosto obožavam Nexus 6P u svakom pogledu. Crna boja amoleda je isus krist i sve sam si postavio tako, ali Instagram na Amoledu recimo ne mogu smislit.

 

Uzmi u ruke neki AMOLED i IPS koji su blizu po rezultatu s tog linka, i pogledaj ih uživo i reci (laži) da je ista slika.

 

 

A i Anandtech mi je na ignoru još od njihovih favoriziranih reviewa 2011. Kao i The Verge itd.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2016 0:00 (Mitch).
15 godina
offline
Isprobali smo drugačiji mobitel: LG G5

Isprike na triple postu, ali jednostavnije je da odvojim. Muka mi je više od tih svađa IPS vs OLED itd.

 

Dakle, sljedeće fotografije su uslikane Canonom 5D Mark III i Sigmom 24mm f1.4 ART, RAW. Oni koji fotkaju vjenčanja, portrete itd. su možda upućeni da je ovo jedna od "najvjernijih" kombinacija s Canonove strane. Apsolutno nikakva obrada.

 

Srećom, sada sam pri ruci imao monitor kojeg koristim poslovno. Dell U2413, 100% sRGB gamut i to kalibriran profesionalno. Ako nečemu vjerujem, onda je to ovaj Dell. Printovi fotki izgledaju identično kao na monitoru, i tako već dvije godine.

 

Uključio sam opciju sRGB na Nexusu 6P koju si maloprije spomenuo i za koju se tvrdi da je izrazito precizna.

 

Da li netko uočava razliku evo npr. kod bijele boje? Ili je to samo do mene? 

Jedini telefon koji je imao ovako dobru bijelu, ili čak približno slične boje itd. je bio njegov bivši kolega Nexus 5. Boje su bile fenomenalno točne.

 

 

edit - btw MrBlc , kad stavljaš novi hardver u komp i uštekavaš na matičnu, da li to radiš dok je upaljen ili? Čisto me zanima :D

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2016 0:01 (Mitch).
 
8 0 hvala 1
9 godina
protjeran
offline
Re: Isprobali smo drugačiji mobitel: LG G5
Mitch kaže...
edit - btw MrBlc , kad stavljaš novi hardver u komp i uštekavaš na matičnu, da li to radiš dok je upaljen ili? Čisto me zanima :D

 

 hot swapping/hot plugging su pojmovi koje tražiš, ali niti ja taj fičr ne vidim kao dil brejker, inače volim oled ekrane i intenzivne boje na telefonima ali razumijem i vas profesionalce koji ne volite samsungovu proizvoljnost prikaza boja van svih gabarita i standarda

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2016 0:33 (nemrem_mama_mi_sere).
15 godina
offline
Re: Isprobali smo drugačiji mobitel: LG G5

Naravno da znam za hot plugging, ali jednostavno mi to nije nikad bilo najpametnije sa surovim hardverom :)



Ma meni nije to nesto pretjerano bitno oko boja, volim i ja ovu saturaciju itd i zato ne drzim taj srgb mod upaljen, ali problem je sto onda nitko drugi na iPhoneu npr ne vidi istu zasicenost boja kao ti i dolazi do problema kod fotki di ih ekipa nerijetko presaturira a na oledima to onda izgleda katastrofa..


Svatko kupuje ono sto voli, ja volim 6P i nemam apsolutne potrebe da ga mijenjam, opet bih ga kupio prije bilo cega predstavljenog u ovih tjedan dana. Stvar je u tome sto vidim neke subjektivne nebuloze na koje naprosto moram reagirat.

Sjetimo se 2011, kad je iPhone 4S reciklirana 4ka bio. To su bile teme po 90 stranica "fanboyizma i h8era" o tome da je zapravo to vrlo jak upgrade itd. Sad se tadasnji h8eri nalaze na sasvim drugoj strani i neobjasnjivo im je da ljudi mogu podrzati nesto sasvim drugacije kod konkurencije. LG je napravio korak dalje, Samsung je napravio pola.

 

Tko profitira? Korporacije i dionicari.

Tko gubi? Potrosaci.

 

Ovo "kocenje" mobilne industrije ima smisla samo onim velikim igracima, a cesto u zadnje vrijeme citam kao da su poceli slusat korisnike. Mos mislit. Samsung na velika zvona prica o punjenju sa 130 cm od uticnice i to vec dvije godine, a od 2012. o tome kako su naprabili 5" savitljivi ekran. Ugradit ce ga u S10 vec vidim dok jos mogu novce na Qi izvuc.

 

Nokia nije bila takva, stalno je izbacivala modele i 7-8 serija godisnje i tu se vidio konstantni napredak...sjetimo se samo od 2005-2008 kako si brzo kamere napredovale...zurba za autofokus itd.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2016 0:59 (Mitch).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Isprobali smo drugačiji mobitel: LG G5
Mitch kaže...

edit - btw MrBlc , kad stavljaš novi hardver u komp i uštekavaš na matičnu, da li to radiš dok je upaljen ili? Čisto me zanima :D

Za neke stvari je hot swap definitivno must - većina ovih dodataka nisu nešto što ćeš koristiti na dulje vrijeme, pa će ti prebacivanje uz gašenje mobitela biti napeto onoliko dugo dok sebi ne budeš spreman priznati da je taj dodatak ipak bio promašena investicija. Najkorisniji dio može biti kad prestaneš koristiti mobitel, pa mu nađeš drugu namjenu i ostaviš dodatak stalno.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
offline
Isprobali smo drugačiji mobitel: LG G5
Od kud onda svi ti hvalospjevi, testiranja i nagrada koje Samsung AMOLED dobivaju zadnjih godina? Kod njih doslovce možeš birati između nerealno saturirane do prirodne boje. A svjetlina je čak nadmašila i najbolje IPS ekrane.
Smatram da svi flagship mobiteli imaju odlične ekrane, ali Samsungovi su ipak stepenicu iznad
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Isprobali smo drugačiji mobitel: LG G5
zuper kaže...
Od kud onda svi ti hvalospjevi, testiranja i nagrada koje Samsung AMOLED dobivaju zadnjih godina? Kod njih doslovce možeš birati između nerealno saturirane do prirodne boje. A svjetlina je čak nadmašila i najbolje IPS ekrane.
Smatram da svi flagship mobiteli imaju odlične ekrane, ali Samsungovi su ipak stepenicu iznad

Ja bih recimo i dan danas da kupujem TV uzeo 600Hz-nu Vieru (plazmu) od Panasonica, jer je to moja osobna preferencija ma koliko god struje troši. Testiranja itd. me uopće ne zanima.

 

OLED ekrani jednostavno moraju biti svjetliji, fizički gledano, jer njihova proizvodnja se temelji na pixel-peepingu, a ne osvjetljavanju cijelog panela. Nije baš isto saturirati fotku pa je pogledati na istom ekranu i usporediti sa desaturiranom kao u ovom slučaju. Saturiranije boje na OLEDu se postižu tako da se više svjetlosne energije oslobađa na tom pikselu. Tamnija se dobiva jednostavno dimmanjem piksela.

 

A često se spominje i da OLED ekrani su ne znam koliko štedljiviji. To je samo ako gledaš nešto gdje ima puno crnog (#000) materijala po ekranu. Inače je razlika relevantna, pogotovo ako u obzir uzmeš samoosvjetljavajuće plazme...ili pak quantum dot (ovo što LG ima) kod LCDa.

 

No tko zna, možda jednostavno znam u glavi da je to OLED pa odlučim da mi se slika ne sviđa :D Primjetim razliku između crnog i "obojanog" i prevelik je kontrast...barem meni

 

Na kraju krajeva, pobjedit će onaj koji će biti jeftiniji za proizvodit ili će nuditi bitno manju potrošnju neovisno o dijagonali (a time će biti privlačniji potrošačima).

 

 

No vratimo se na telefon, jer zapravo gledajući na HP Elite X3, ni LG mi ne privlači toliku pažnju, kamoli Samsung.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://facebook.com/MandicPhoto
15 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo drugačiji mobitel: LG G5

Mitch čemu ova opsjednutost? OKP?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo drugačiji mobitel: LG G5
Mitch kaže...

 

 

AMOLEDi to nemaju, jedina prednost im je ta crna boja, ali očito se uz local dimming na IPSu i ta niska potrošnja može riješiti samoosvjetljavajućim pikselima. To je inovacija. OLED je star pojam.

 

 

Zapravo, na mnogim testovima u RGB gamutu točnosti prikaza boja pobjeđuje Amoled. Ali, ima raznih vrsta Amoleda, i zasigurno nije iste kvalitete onaj koji se stavi u Samsung Galaxy i onaj u Huawei ili Xiaomi.

 

Quantum IPS je ok, ne kažem (malo je mračan, ali ok), ali meni osobno Amoled je bolji, pogotovo za fotografije i multimediju. Jedino u čemu mi više odgovara Ips je čitanje teksta, tj. manje mi zamara oči, ali to može biti i zbog gama razine...

 

Sve u svemu, ovaj G5 mi je izrazito ružan, i vrlo nalikuje nekim njihovim starijim uređajima, samo što je sada metal umjesto plastike. I da, baterija mu je, već čitam recenzije, tihi užas. Jedino što je zanimljivo zapravo je njegova modularnost, ali pitanje je koliko to zapravo ima svrhe.

 

Ako bih sada morao birati novi mobitel, birao bih između Samsunga Galaxy S7 i Sony Xperia X Performance.

Nikako Htc (nažalost, draga mi je ta firma) ili Lg. 

 

Inače, da, korak po korak svake godine, ili pak jedan naprijed, dva nazad (kad je u pitanju Samsung) je lukava kapitalistička taktika. Pa što misliš, od kuda bi oni praznoglavi menadžeri imali za brdo kurvi i kokaina, i sva ona skupa vozila i viletine? 

 

Lijepo, svake godine ponudiš glupavoj rulji neku novu sitnicu koju unaprijed proglasiš "supe-uber-mega-sexy" potrebnom, a na drugoj strani namjerno srežeš neke karakteristike, koje opet vratiš u idućoj iteraciji (kao npr. vodonepropusnost koja je došla sa S5, nestala kod S6 pa se sada opet vraća kod S7...) i tako vrtiš debile (konzumere) oko malog prsta i mlatiš pare desetljećima. I sve bi bilo ok, da kineski radnici u tvornicama ne rade za 200USD mjesečno (dok njihovi šefovi primaju doslovno 1000 puta više!) i da se debelo ne zagađuje priroda ove jadne i jedine nam planete s proizvodnjom milijardi mobitela svake godine.

 

 

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2016 5:50 (Danyel).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice