Iranci optužuju Siemens za Stuxnet

poruka: 20
|
čitano: 2.893
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Iranci optužuju Siemens za Stuxnet".
15 godina
neaktivan
offline
Iranci optužuju Siemens za Stuxnet

Mislim da bi za ovako vazne i velike stvari trebali sami razvijati svoji software a ne unajmit neku stranu tvrtku, svaka drzava ima jako dobrih programera (cak i lijepa nasa)

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Iranci optužuju Siemens za Stuxnet
Escudo kaže...

Mislim da bi za ovako vazne i velike stvari trebali sami razvijati svoji software a ne unajmit neku stranu tvrtku, svaka drzava ima jako dobrih programera (cak i lijepa nasa)

I da svatko ima svoj OS, pa i naša lijepa...

 

Malo vidite kolika su to postrojenja, pa ona razmišljajte kolika treba vojska programera da to sve proradi.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
15 godina
neaktivan
offline
Iranci optužuju Siemens za Stuxnet

Ali tu su nuklearke u pitanju, a ne osobna racunala.. dobar hackerski napad na nuklearku moze pobiti milijune ljudi, mislim da bi svakako vrijedilo imat svoji sustav kakav nema nitko drugi jer to uvelike povecava sigurnost, a u takve projekte se ionako ulazu milijarde dolara.

Moj PC  
3 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Iranci optužuju Siemens za Stuxnet
Escudo kaže...

Ali tu su nuklearke u pitanju, a ne osobna racunala.. dobar hackerski napad na nuklearku moze pobiti milijune ljudi, mislim da bi svakako vrijedilo imat svoji sustav kakav nema nitko drugi jer to uvelike povecava sigurnost, a u takve projekte se ionako ulazu milijarde dolara.

Too much movies...{#}

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Iranci optužuju Siemens za Stuxnet
Smooth Operator kaže...

Too much movies...{#}

Da da, a pogledaj na sta su spali jer je simens dao napadacima info u njihovom sustavu, sta mislis kolika je steta i gubici zbog gasenja nuklearke? (u stotinama milijuna dolara)

 

Vojska, nuklearna postrojenja i banke bi trebali imati najvisi moguci nivo sigurnosti, cak i paranoican, jer jedan mali propust moze stajat jakooo puno.

14 godina
offline
Re: Iranci optužuju Siemens za Stuxnet
Escudo kaže...
Smooth Operator kaže...

Too much movies...{#}

Da da, a pogledaj na sta su spali jer je simens dao napadacima info u njihovom sustavu, sta mislis kolika je steta i gubici zbog gasenja nuklearke? (u stotinama milijuna dolara)

 

Vojska, nuklearna postrojenja i banke bi trebali imati najvisi moguci nivo sigurnosti, cak i paranoican, jer jedan mali propust moze stajat jakooo puno.

Piše da još nije u pogonu. Znači imaju gubitaka, ali ne tolikih kolike bi imali da je radila pa su je morali gasiti.

16 godina
offline
Iranci optužuju Siemens za Stuxnet

Sve se bojim što bi bilo da se na ovaj način ismijava neku državu koja je dvorište američana.. {#}

I onda je došao taj neki jebeni zvuk koji je uništio cijeli svijet.!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Iranci optužuju Siemens za Stuxnet

Nadam se da je svima jasno da su za virus odgovorni ameri (CIA) koji su ga tamo i posijali. Da bi se napisao crv toga tipa mora se imati znanja o tome sto se radi i kako se radi, a u ovom slucaju u to je upuceno vrlo malo ljudi (prvenstveno Siemens).

 

E sada, o tome da svatko moze napisati takav soft je jako upitno. Nije tu bitno znanje programiranja vec sve drugo, poznavanje cijelokupnog sistema itd. Uzmimo Krsko. Koliko ljudi znade kako ono u cijelosti funkcionira? 0, 1, 2? Koliko treba vremena da se napise dokumentacija, te da se ista provjeri u najsitnije detalje? Par godina? Zaboravite! Tko bi to sve na kraju testirao?

 

 
6 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Iranci optužuju Siemens za Stuxnet
Smooth Operator kaže...

I da svatko ima svoj OS, pa i naša lijepa...

 

Malo vidite kolika su to postrojenja, pa ona razmišljajte kolika treba vojska programera da to sve proradi.

Ako može Turska onda može i Iran.

Kao što se vidi iz priloženog, bolje bi im bilo da su se oslonili na vlastita sredstva i inžinjere, makar malo kaskali za brzinom izgradnje. Ovako su se oslonili na vanjskog izvođača koji lako za određenu sumu novaca ili neke druge interese može dati određene informacije nekoj interesnoj grupi koja može sabotirati nuklearku jer prije svega kao strance ih zanima profit a ne neki domoljubni osjećaji tj. osjećaj pripadosti domovini i narodu.

Valjda su Iranci naučili iz ovoga lekciju.

Smooth Operator kaže...

Too much movies...{#}

Ništa nisi rekao čime bi opovrgnuo navode u tekstu.

 

Kod nas je Siemens šlampavo odradio sistem elektronskog glasovanja koji je koštao 300.000 DEM.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.4.2011 12:01 (the_tux).
16 godina
offline
Re: Iranci optužuju Siemens za Stuxnet

Tako im i treba kad koriste Windowse

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
15 godina
neaktivan
offline
Iranci optužuju Siemens za Stuxnet

Kod nas je odlično odradio pogon na 2 lokacije, na više od 20 PLC-ova, trenutna procjenjena vrijednost pogona od osiguranja ja 60 milijona eura.

 

Samo mi tako ne ostavljamo izložen pogon Internetu. Nema ako baš ne treba (servis).

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Iranci optužuju Siemens za Stuxnet
segregator kaže...

Tako im i treba kad koriste Windowse

Britanske nuklearne podmornice koriste Windowse.{#}

 

Launch photon torpedoes

aye aye, sir.

 

14 godina
offline
Iranci optužuju Siemens za Stuxnet

inače autopiloti u 85% aviona su microsoft proizvod... ugodno letenje:)

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Iranci optužuju Siemens za Stuxnet
keyser_soze kaže...

inače autopiloti u 85% aviona su microsoft proizvod... ugodno letenje:)

Zamisli tek da je Apple-ov proizvod, trebao bi jailbreakat avion da imas mogucnost skretanja u lijevo{#}

Živo mi se fućka, spavam do ručka, mama me mazi, a Tito me brani.
16 godina
offline
Re: Iranci optužuju Siemens za Stuxnet
keyser_soze kaže...

inače autopiloti u 85% aviona su microsoft proizvod... ugodno letenje:)

 

A odakle si izvukao taj podatak?

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
neaktivan
offline
Re: Iranci optužuju Siemens za Stuxnet
Smooth Operator kaže...

Samo mi tako ne ostavljamo izložen pogon Internetu. Nema ako baš ne treba (servis).

stuxnet se propagira i preko USB meme i to samo od određenih proizvođača, vjerujem kako ga je netko od radnika u nuklearci donio od kuće na sticku prethodno ga pokupivši sa interneta (moguće i namjerno), stuxnet da bi se u potpunosti aktivirao trebao je proći softverske i hardverske triggere što navodi do zaključka da je pisan exkluzivno za nekoga (odnosno za Iranska nuklearna postrojenja)

Anything you say can and will be used against you
14 godina
neaktivan
offline
Re: Iranci optužuju Siemens za Stuxnet
(s)izgoreo kaže...

stuxnet se propagira i preko USB meme i to samo od određenih proizvođača, vjerujem kako ga je netko od radnika u nuklearci donio od kuće na sticku prethodno ga pokupivši sa interneta (moguće i namjerno), stuxnet da bi se u potpunosti aktivirao trebao je proći softverske i hardverske triggere što navodi do zaključka da je pisan exkluzivno za nekoga (odnosno za Iranska nuklearna postrojenja)

 i plaćen (navodno 7mil$) samo i isključivo za tu zadaću

kod mene normalno radi.....
14 godina
protjeran
offline
Iranci optužuju Siemens za Stuxnet

Stuxnet je "samo" sredio centrifuge za uran,ubrzavajući ih izazivajući rezonancu na točno određenom broju obrtaja(90 000/min),a onda je jasno što je slijedilo...{#}

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Iranci optužuju Siemens za Stuxnet
Drazen kaže...

Nadam se da je svima jasno da su za virus odgovorni ameri (CIA) koji su ga tamo i posijali. Da bi se napisao crv toga tipa mora se imati znanja o tome sto se radi i kako se radi, a u ovom slucaju u to je upuceno vrlo malo ljudi (prvenstveno Siemens).

 

 

uvik ljudi misle da je netko kriv tj netko s kim imaju loše odnose, što ako je iza toga Fidel Castro koji hoće pokefati te dvije zemlje ? 

 

početnici ili napredni posjetite wiki.open.hr ili www.linuxzasve.com i naučit čete više o linuxu
15 godina
odjavljen
offline
Re: Iranci optužuju Siemens za Stuxnet
linuxuser kaže...

uvik ljudi misle da je netko kriv tj netko s kim imaju loše odnose, što ako je iza toga Fidel Castro koji hoće pokefati te dvije zemlje ?

Nisu Iranci prvi izašli s ovom idejom. Stručnjaci na području računalne sigurnosti se slažu da je vrlo vjerojatno da iza razvoja Stuxneta stoji vlada neke države, a Amerika i Izrael imaju motiv i resurse. Virus koji je pisan ciljano za određeni tip postrojenja, uključuje veliku količinu znanja o Simensovim sustavima i iskorištava (ako se na varam) 4 zero-day exploita u Windowsima nije nešto što dokoni mulac napravi za zaje*avat susjede.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice