iPhone - Spyphone

poruka: 58
|
čitano: 8.825
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone - Spyphone".
15 godina
neaktivan
offline
iPhone - Spyphone

Ovo je zalosno...Imam osjecaj da ce iphone jako fail-at u buducnosti...

Intel q6600 mbo asus P35 8gb DDR2 ATI 3870 512mb 1TB WD Samsung 2232bw Logitech G15 Logitech G7 Logitech X530 5,1 Laptop, acer 5730zg
Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
iPhone - Spyphone

Nije problem što se bilježi nego tko se toga može dočepati. Ionako mreža bilježi takve podatke.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
iPhone - Spyphone

Big Apple is watching you :D Zanimljivo jedva cekam reakcije korisnika i publike XD

Moj PC  
6 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: iPhone - Spyphone

Who cares..

..ovo je u mom ajfonu. ..ovo je u mom ajfonu.
Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
13 godina
neaktivan
offline
iPhone - Spyphone

ovo je još ništa,  što nam tek Google radi...

 
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
iPhone - Spyphone

zašto nisam iznenađen?

 
3 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
iPhone - Spyphone

{#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
iPhone - Spyphone
I nije me briga, nisam HZD- ovac da se moram skrivati!
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
iPhone - Spyphone

Pa vi koristite iPhone... {#}

www.facebook.com/Battlefield3.Info
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
iPhone - Spyphone

Ovde nije bit u tome da li je iPhone ili ne nego u tome da se krse prava o pracenju i prisluskivanju. Koliko znam zabranjeno je pracenje i prisluskivanje nekoga osim na zahtjev policije i to uz obrazlozenje i prilaganje dokaza koji su dovoljni da bi se izdao nalog za to. U ovom slucaju Apple to totalno zanemario i snimao lokaciju korisnika stalno a da li je podatke slao dalje sa telefona treba ispitati.

Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
iPhone - Spyphone

Kakve ima veze jel slao podatke dalje ili nije? Glavno je to da su oni pratili bez dopuštenja, lako oni to sebi uzmu te podatke.

www.facebook.com/Battlefield3.Info
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
iPhone - Spyphone

Mi smo u firmi primjetili na nasim hostpostovima da se ajfonovi pokusavaju spojiti na nesto.apple.com i to kao ludi, hopaju sa open AP-a na drugi open AP sve dok ne nadju izlaz na net :)

Mentalist je moj idol...
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone - Spyphone
tnakir kaže...

Mi smo u firmi primjetili na nasim hostpostovima da se ajfonovi pokusavaju spojiti na nesto.apple.com i to kao ludi, hopaju sa open AP-a na drugi open AP sve dok ne nadju izlaz na net :)

To moze biti kao i Android telefoni sto provjeravaju update. 

15 godina
offline
Re: iPhone - Spyphone
dex3108 kaže...
tnakir kaže...

Mi smo u firmi primjetili na nasim hostpostovima da se ajfonovi pokusavaju spojiti na nesto.apple.com i to kao ludi, hopaju sa open AP-a na drugi open AP sve dok ne nadju izlaz na net :)

To moze biti kao i Android telefoni sto provjeravaju update. 

Neznam. Znam da su kao ludi. Da skacu toliko brzo da mislim da korisnik sam to nemoze napravit. Tako ostaje pitanje spaja li se iPhone na nezasticene mreze bez znanja svojih vlasnika. O tome pricam.

Mentalist je moj idol...
14 godina
protjeran
offline
iPhone - Spyphone

Zato Osama nije koristio mobitele :D

WP
 
8 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
iPhone - Spyphone

Ne znam koliko je tocna informacija ali cuo sam da osim sto mogu pratiti kretanje, mogu cak i ukljuciti mikrofon na novijim smartfonovima.....toliko o privatnosti. Ne cudi zato sto su te funkcije tajne i nedostupne.

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone - Spyphone
enloz kaže...

ovo je još ništa,  što nam tek Google radi...

Bez brige, nema razloga za paniku:

Navodno je, prema Alasdairu Allanu i Peteu Warrenu koji su otkrili ovo funkciju iPhonea, ovaj uređaj jedini koji to rado, a iako su pokušali naći nešto takvo i u Androidu, nije im uspjelo.

Google podatke koje skuplja o korisnicima primarno koristi za ciljano oglašavanje, čak i da usput prisilno ili dobrovoljno surađuje sa najvećim američkim agencijama boli me qurac za to. Ako se bojiš da ti Google čita mail, j*be se njima za HR, zapravo bi se trebao bojati domaćih email provajdera.

Is it weird that this gave me an orgasm?
13 godina
neaktivan
offline
iPhone - Spyphone

Ja vjerujem da skupljaju podatke, a za Google je to odavno poznato.

I'll see you on the dark side of the moon
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
iPhone - Spyphone

Kada inicijaliziras android mobitel, google te pita zelis li dijeliti podatke o lokaciji sa njim radi bla bla bla...

Mentalist je moj idol...
 
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone - Spyphone

kako imam iphone (čak 2 u kući) zanimalo me da vidim jel to stvarno radi, a usput i pročitam što kažu autori aplikacije i dvije stvari su bitne:

 

- kako i oni kažu ti podaci se ne šalju nigdje (barem kada je sam uređaj u pitanju jer je bilježio mjesta na kojima sam imao isključen cellular data), a je li ih šalje kod updatea na kompu ne znam

 

- ima jako puno mjesta koja su označena, a na kojima nisam bio ni blizu (označio mi je cijeli rab i krk, na rabu nikad bio, na krku od kad imam iphone nisam bio)

 

- najstariji podatak je 21.lipanj 2010. (iako imam iphone prije toga), što se podudara sa startom find my phone usluge http://www.engadget.com/2010/06/18/apple-launches-find-my-iphone-app/

 

- zašto se ti podaci ipak čuvaju na kompu (i na mobu do sinkronizacije ili i dulje, ne znam) mi nije jasno. a volio bih znati :)

 

p.s. aplikacija će pokazati podatke samo za jedan mobitel (najstariji)

 

p.p.s. i ios te pita želiš li dijeliti podatke o lokalitetu i možeš ih isključiti, ali opet ne znam čuva li to u mobu svejedno. kada okineš fotku ona će imati geotagging svejedno uključio to ili ne. vjerujem da je isto i s androidom

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2011 19:23 (profa31).
16 godina
offline
iPhone - Spyphone

android je otvoren. da se takvo nešto otkrije brzo bi se pojavili 3rd party patchevi.

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
iPhone - Spyphone

Nemoš virova.

A koji će im miš to kad uređaj ne šalje aplu informacije, zašto postoji ta datoteka, koja je njena svrha, imali službenih izjava od apla?

Možda je datoteka dostupna i služi za developere, za razvoj aplikacija koje se "hrane" podacima iz ove datoeke?

 

MIKROBLOG: Nakon dugo vremena, sretnem jednog frenda i pitam: Di se krećeš na internetu... ?!wt
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
iPhone - Spyphone

Evo vidim da se o tome pisalo 2010.

 

http://blog.csvance.com/?p=39

I'll see you on the dark side of the moon
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone - Spyphone
dex3108 kaže...
tnakir kaže...

Mi smo u firmi primjetili na nasim hostpostovima da se ajfonovi pokusavaju spojiti na nesto.apple.com i to kao ludi, hopaju sa open AP-a na drugi open AP sve dok ne nadju izlaz na net :)

To moze biti kao i Android telefoni sto provjeravaju update. 

Time machine meni napravila 50% DNS upita u odnsou na ostalih 300 računala.

13 godina
neaktivan
offline
iPhone - Spyphone

Kažu da su blackberry boldovi najsigurniji mobiteli kad je riječ o prisluskivanju i praćenju. Je li to istina , ne znam...

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2011 19:57 (scenesports).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
iPhone - Spyphone

ak vec spijuniraju, mogli su telefone dati jeftinije.... platis gro da bi te nakraju jos i pratili....

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: iPhone - Spyphone
no tengo dinero kaže...

Ja vjerujem da skupljaju podatke, a za Google je to odavno poznato.

ma sto je poznato ? o cemu ti, ajd malo spusti loptu.... nista nije poznato, nego Google je to sve ljepo otvoreno rekao unaprijed, nista nitko nije otkrio, saznao i nista nije postalo poznato, nego se zna...

 

ovo sto apple radi je nesto jako jako jako cudno... al simpaticno :) sada postoji cvrsti i jasan razlog zasto zeni/decku ili dijeci uzeti iphonea :) a sebi androida :P

14 godina
offline
iPhone - Spyphone

a meni je lociranje stalno ugašeno, osim kad mi treba navigacija il neki drugi apps za pozicioniranje onda ga upalim,, i kako onda bilježi lokaciju??  

 

ne vidim razlog da mi stalno bude upaljen i troši bateriju i resurse telefona,, kad mi zatreba jednom tipkom ih aktiviram i koristim

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone - Spyphone
scenesports kaže...

Kažu da su blackberry boldovi najsigurniji mobiteli kad je riječ o prisluskivanju i praćenju. Je li to istina , ne znam...

istina, čak im je to bio problem jer su teroristi iskorištavali blackberry, svi emailovi su enkriptirani, niti sam blackberry na serveru ga ne može pročitat...  za razliku od Googlea, koji i javno prizna da čita sadržaj istih.

 

EDIT: http://www.blackberryinsight.com/2008/11/30/mumbai-terrorists-were-equipped-with-blackberry-smartphones/

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2011 20:15 (enloz).
16 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone - Spyphone
enloz kaže...

ovo je još ništa,  što nam tek Google radi...

Pametni znaju čemu služi Scroogle scraper

 

 

 

 

bor4c - human geek, level 31, technosexual, neutral good
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice